Lepší prut na těžší přívlač

Zdravím Vás, potřeboval bych poradit prut na těžší přívlač.
Sháním prut na větší gumové nástrahy cca 12-17 cm, hlavy 10-20g.
Lov pouze ze břehu takže ideálně 270 cm a odhoz do cca 50g.
Mám raději tvrdší pruty s rychlou akcí.
Hmotnost prutu: čím méně tím lépe
Cenově do 10 000,-.

Pár adeptů:
Sportex Absolut AB2702 - 2,7m, 30-50g
Sportex Hyperion XT HP2712 - 2,7m, 27-49g
Westin W4 powerlure - 2,7m, 20-60g
Daiwa Morethan shad attack - 2,7m, 15-50g

Prosím tedy o zkušenosti, postřehy, návrhy a pomoc s výběrem.
(Je mě jasný že s Hyperionem a Daiwou asi zkušenosti nebudou - jsou to novinky)
Autor diskuse: Kolouš - Profil , 11.4.2017 dravci - náčiní, doplňky

Který?😊

A) Sportex Hyperion XT - 27-49 g20%

B) Daiwa Morethan Shad attack - 15-50 g80%

Od 1.6.2017 hlasovalo 71 čtenářů.

NGTdpcfix - Profil | Čt 6.12.2018 7:17:50

xr125l >> ahoj.co ta daiwa na bazaru?to by nestacilo?jako v ruce jsem ji nemel ale myslim ze by nebylo na skodu napsat majiteli

    Nxr125l - Profil | Čt 6.12.2018 6:56:33

    yarda_1 >> Jsou to hlavně štiky.Když zaloví tak je to jako kdyby se po vodě prohnala anakonda.No a na večer tam kolikkrát sebou mlaskne sumec.Proto prut na těžší přívlač. Samozřejmě někdo píše budu chytat velké štiky a cumce,ale velké je o štěstí,že to zrovna velká zobne.Mám na vláčku štiky přes 90cm,ale sumíky u břehu max 60cm,jsem rád i za ně,každá akce potěší.

      Nyarda_1 - Profil | St 5.12.2018 10:43:05

      xr125l >> Zdar, já na rozdíl od kolegy Kubase proti Daiwám prutům zatím nic nemám, zrovna Ballistic (210 cm, 10-40 g) celkem hodně proháním a oproti svým předchozím na něm oceňuju dvě věci zrovna pro vláčku (a pro mě) důležité - 1) přesnost náhozu 2) hmotnost prutu. S délkou náhozu jsem problém i s takovýmhle kraťasem ze břehu nikdy neměl, lítá to daleko, zatím největší ryba ze břehu 101 čísel štika a vydržím házet bez následků celý den. Co vlastně chceš druhově chytat?

        Nkubas. - Profil | St 5.12.2018 10:01:16

        Piskořík >> Ten tuplem ne... Jedině s Certáti :-))).

          NPiskořík - Profil | St 5.12.2018 9:55:53

          kubas. >> Ani nejlepší předraženej Morethan?....;o)

            Nkubas. - Profil | St 5.12.2018 9:51:09

            Pedro1 >> Nestraš :-))).

            Pár Ballisticů jsem v ruce měl, použitelné to je, doma bych to ale nechtěl, ostatně jako většinu prutů od Daiwy :-).

              NPedro1 - Profil | St 5.12.2018 9:42:26

              kubas. >> Řízkovatíš:-)))

              "Chytat se dá se vším"
              "Použitelné to bude"

              :-)))

                Nkubas. - Profil | St 5.12.2018 9:33:45

                xr125l >> Woblery menší od nějakých cca 7g až po 12cm Slider, ten má 70g.

                Ten prut z odkazu neznám, použitelné to určitě bude.

                  Nxr125l - Profil | St 5.12.2018 9:25:04

                  kubas. >> Já se věnuji rybolovu všeobecně ,přívlač je jen takové zpestření. Jak těžké nástrahy používáš ,myslím od nejlehčí po nejtěžší na ten prut do 80g. Je mi jasné ,že vše je individuální a každý je jinak zručný.Konečně se mi podařilo okopírovat ten prut co jsem vybral.
                  https://www.parys.cz/daiwa-prut-ballistic-x-spin-2-​70-m-30-70-g.

                    Nxr125l - Profil | St 5.12.2018 8:40:05

                    Borek-kerob >> Díky za odpovědˇ.Dotaz je takový,protože prut teprve vybírám.Chci 2.7m dlouhý každopádně,ale ta gramáž, nevím abych to zbytečně nepřetáh.No a nástrahy asi 40g.Měla by to být těžší přívlač a ryby jsou kapečku dál.

                      Nkubas. - Profil | Út 4.12.2018 19:07:10

                      Iza >> :-))).

                        NIza - Profil | Út 4.12.2018 19:06:00

                        kubas. >> já bych rád, u mě by se měl .......... i k vodě by se dostal :-)

                          NIza - Profil | Út 4.12.2018 19:05:14

                          u x a >> Nechci, ale když budu muset :-)

                            Nu x a - Profil | Út 4.12.2018 18:48:01

                            Iza >> koukal jsem na ty bílý pruty co jsi dával v hlavní diskusi,to chceš opravdu u vody vypadat jako slepec s bílou holí?

                              Nkubas. - Profil | Út 4.12.2018 18:41:18

                              Iza >> Kup Saphira a nevymýšlej :-)!

                                Nkubas. - Profil | Út 4.12.2018 16:41:38

                                Borek-kerob >> Příště se polepším, slibuju ;-)!

                                Auto jede 62km/hod přesně, řídí ho ožralý Kalousek a lidi ti budou ležet u nohou :-))).

                                  NBorek-kerob - Profil | Út 4.12.2018 16:39:05

                                  kubas. >> jak jako s 9g nástrahou? musíš udat i její hustotu (kvůli objemu), a samozřejmě tvar a taky polohu těžiště v závislosti na místě zavěšení...

                                  Upřímně řečeno mi ten dotaz přišel naprosto neuvěřitelnej...něco jako: jak rychle jede červený auto?

                                    Nkubas. - Profil | Út 4.12.2018 16:33:28

                                    Pedro1 >> Papíry, tabulky a normy. Aneb jak málo stačí ke štěstí :-):-

                                      NPedro1 - Profil | Út 4.12.2018 16:31:58

                                      kubas. >> Tabulek není nikdy dost,to bys mnoho lidí určitě potěšil:-)))

                                        Nkubas. - Profil | Út 4.12.2018 16:30:54

                                        Pedro1 >> Mám vytáhnout nějakou přesnou statistiku a říct, že je to přesně 23,7m při bezvětří s 9g nástrahou? To by na ovečky bez kritického myšlení zabrat mohlo, votomnic. A já že proč to vypadá u nás, jak to vypadá :-))).