Lepší prut na těžší přívlač

Zdravím Vás, potřeboval bych poradit prut na těžší přívlač.
Sháním prut na větší gumové nástrahy cca 12-17 cm, hlavy 10-20g.
Lov pouze ze břehu takže ideálně 270 cm a odhoz do cca 50g.
Mám raději tvrdší pruty s rychlou akcí.
Hmotnost prutu: čím méně tím lépe
Cenově do 10 000,-.

Pár adeptů:
Sportex Absolut AB2702 - 2,7m, 30-50g
Sportex Hyperion XT HP2712 - 2,7m, 27-49g
Westin W4 powerlure - 2,7m, 20-60g
Daiwa Morethan shad attack - 2,7m, 15-50g

Prosím tedy o zkušenosti, postřehy, návrhy a pomoc s výběrem.
(Je mě jasný že s Hyperionem a Daiwou asi zkušenosti nebudou - jsou to novinky)
Autor diskuse: Kolouš - Profil , 11.4.2017 dravci - náčiní, doplňky

Který?😊

A) Sportex Hyperion XT - 27-49 g20%

B) Daiwa Morethan Shad attack - 15-50 g80%

Od 1.6.2017 hlasovalo 71 čtenářů.

u x a - Profil | Út 4.12.2018 13:46:23

Iza >> ne,známe catanu..

    Iza - Profil | Út 4.12.2018 13:30:01

    Hoši znáte někdo sportex hydra speed?

      rybomil - Profil | Út 4.12.2018 10:51:33

      u x a >> jj, typuju tak drakouš :-)

        Borek-kerob - Profil | Út 4.12.2018 10:47:34

        rybomil >> veličiny s minimálním vlivem byly schválně vynechány :-)

          u x a - Profil | Út 4.12.2018 10:45:34

          zdá se mi že tu jen a jen radím a zadavatel si stejně koupí něco jiného...

            rybomil - Profil | Út 4.12.2018 10:41:45

            Borek-kerob >> a ještě teplota, tlak, nadmořská výška, rosný bod, psychický stav lovce a množství lidí kolem :o)

              Borek-kerob - Profil | Út 4.12.2018 10:15:41

              xr125l >> odpověděl ti ještě dobře... ten prut je jen jedna součást. V délce náhozu hraje roli mimo jiné: hmotnost nástrahy, odpor nástrahy ve vzduchu, průměr šňůry/vlasce, dělka prutu, průměr cívky navijáku, to jak je cívka plná, co je to za prut a z čeho je vyroben... a v neposlední řadě i to, jak člověk, co ten prut drží v ruce, umí házet.
              Prostě na to neni jednoznačná odpověď při tom minimu informací, které jsi poskytl a i kdyby jsi jich dal víc, nikdo stejně netuší, jaká je míra tvojí šikovnosti a zkušenosti...

                xr125l - Profil | Út 4.12.2018 9:32:01

                kubas. >> Ty jsi v těch diskuzích snad jediný,kdo má prut 30g-80g.Můžeš mi prozradit jak daleko nahodíš.Psal jsem do poradny na přívlač,ale poradce mi poradil jak politik.Mám podobné diskuze pročtené a pořád nic nevím.

                  doktor multiplikator - Profil | Út 27.11.2018 20:21:59

                  kubas. >> mi je to u prdele :)

                    kubas. - Profil | Út 27.11.2018 20:21:55

                    Mira Kolínek >> Já mám H, 30-80g... Co už, Akilas to jistí :-).

                      kubas. - Profil | Út 27.11.2018 20:20:08

                      Nils Master - 27.11.2018 20:08:31 >> Větší blbost tady dlouho nebyla...

                        Mira Kolínek - Profil | Út 27.11.2018 20:18:52

                        kubas. >> To je ten tvůj? Ten je super, ale já jsem pako a nemám rád celokorkové rukojeti... :-( Ta rukojeť u Akilase, kterou většina lidí odsuzuje, mi právě maximálně vyhovuje. Co taky čekat od plavačkáře, že? :-)

                          Nils Master - Profil | Út 27.11.2018 20:18:10

                          pepa-č >> snad dle gramáže si vybere ne? zase zbytečně nešpekuluj...

                            pepa-č - Profil | Út 27.11.2018 20:17:06

                            Nils Master - 27.11.2018 20:08:31 >> :-))))
                            jako všechny a šmahem?
                            to je jako bys napsal, že colmic dělá matchky na žížalu a trabucco spíš na chleba.

                              Mira Kolínek - Profil | Út 27.11.2018 20:15:00

                              otoš >> Nevím proč, ale nepovoluje se mi to, že ty s tím chodíš na ryby? :-)
                              Přes počáteční pochybnosti mi nakonec to šroubení i sedí, dobře se mi tak gumuje s ukazovákem na blanku.

                                kubas. - Profil | Út 27.11.2018 20:14:53

                                Mira Kolínek >> Závisí na co to konkrétně chceš :-)... A co Altemiss v MH, 2,70m 20-65g? Nad tím jsi neuvažoval?

                                  Mira Kolínek - Profil | Út 27.11.2018 20:12:40

                                  kubas. >> Ano, chtěl bych silnější verzi, ještě nevím jestli 45, nebo 60 gramů.

                                    kubas. - Profil | Út 27.11.2018 20:10:41

                                    doktor multiplikator >> To bys ale neměl bez vyplněné karty právě, nepoučitelný fakt :-))).

                                      doktor multiplikator - Profil | Út 27.11.2018 20:08:57

                                      kubas. >> fotky ti tam dorobia :) nic len tradicne podjebavam

                                        Nils Master - Profil | Út 27.11.2018 20:08:31

                                        mrkni na http://savage-gear.com/product/custom-predator-fast​-shad/

                                        Sportexy bych rovnou vynechal z myšlenek, to je na tvrdý nástrahy...