Lepší prut na těžší přívlač

Zdravím Vás, potřeboval bych poradit prut na těžší přívlač.
Sháním prut na větší gumové nástrahy cca 12-17 cm, hlavy 10-20g.
Lov pouze ze břehu takže ideálně 270 cm a odhoz do cca 50g.
Mám raději tvrdší pruty s rychlou akcí.
Hmotnost prutu: čím méně tím lépe
Cenově do 10 000,-.

Pár adeptů:
Sportex Absolut AB2702 - 2,7m, 30-50g
Sportex Hyperion XT HP2712 - 2,7m, 27-49g
Westin W4 powerlure - 2,7m, 20-60g
Daiwa Morethan shad attack - 2,7m, 15-50g

Prosím tedy o zkušenosti, postřehy, návrhy a pomoc s výběrem.
(Je mě jasný že s Hyperionem a Daiwou asi zkušenosti nebudou - jsou to novinky)
Autor diskuse: Kolouš - Profil , 11.4.2017 dravci - náčiní, doplňky

Který?😊

A) Sportex Hyperion XT - 27-49 g20%

B) Daiwa Morethan Shad attack - 15-50 g80%

Od 1.6.2017 hlasovalo 71 čtenářů.

Pedro1 - Profil | Út 27.11.2018 20:06:54

otoš >> Nemáš lepidlo?

    doktor multiplikator - Profil | Út 27.11.2018 20:06:37

    otoš >> buhuzial, toto mimoriadne blbe rieseni niektore aj drahsie pruty maju...

    1 z 10 madarov by tam jebol elektrikarsku pasku :)

      kubas. - Profil | Út 27.11.2018 19:54:36

      doktor multiplikator >> Na Rebro nemůžu, nemám vyplněnou kartu a fotky ryb :-)... Nevím co myslíš...

        otoš - Profil | Út 27.11.2018 19:52:33

        doktor multiplikator >> nejslabší článek prutu Akilas...dotahovací ,,šroubení" na zachycení navijáku. Umí se povolit a to i při značném (silovém) dotažení.

          doktor multiplikator - Profil | Út 27.11.2018 19:42:38

          kubas. >> ty si co nalozil pod rebro ?

            otoš - Profil | Út 27.11.2018 19:41:54

            doktor multiplikator >> ...je jasná...umím s ním chytit rybu i já...
            :-))

              kubas. - Profil | Út 27.11.2018 19:41:31

              otoš >> Tak rozhodně se mu naložit nechá, zvládne toho víc, o tom žádná ;-).

                kubas. - Profil | Út 27.11.2018 19:40:23

                Mira Kolínek >> A chceš silnější jo? Rychlé to je a citlivé to bude každopádně, to bych se nebál...

                  doktor multiplikator - Profil | Út 27.11.2018 19:39:23

                  otoš >> a pointa ?

                    otoš - Profil | Út 27.11.2018 19:37:38

                    kubas. >> Kubo, ty gramáže u toho akilase jsou v reálu tak trochu někde jinde, co? Mi těch 45 gr. připadá na dobrejch 60 u jiných prutů...

                      Mira Kolínek - Profil | Út 27.11.2018 19:37:00

                      kubas. >> Ano, mám právě ten starý model, verze 2,7m, 5 - 30 gramů. Nejvíc se mi na něm líbí právě ta rychlost a citlivost blanku.

                        Mira Kolínek - Profil | Út 27.11.2018 19:34:52

                        otoš >> Já s Akilasem chytám už dva roky a velmi mi sedí. Právě řeším druhý, v jiné gramáži a zjistil jsem, že ten nový má jiné katalogové parametry... Čím ti ten prut přijde zvláštní? Já s ním právě chytám takřka výhradně na gumy.

                          kubas. - Profil | Út 27.11.2018 19:33:24

                          Mira Kolínek >> Čau Miro, nějaké rozdíly tam jsou, zase nijak zvlášť detailně jsem to nezkoumal, ale z mého subjektivního pocitu mi přišla ta první řada o malinko rychlejší, co jsem teda měl v ruce ty delší verze. Jestli dali jiné očka nebo proč ta váha narostla nevím, ale blank je hodně podobnej, možná stejnej, nevím, ale pocitově se ty verze o kousek liší mi přijde... Taky co mám info, tak snad ta novější verze toho snese o kousek víc, tj. nová 5-30g bude o cosi silnější než starší model.

                          Ty ho máš toho staršího ne?

                            otoš - Profil | Út 27.11.2018 19:30:37

                            Mira Kolínek >> kubas. je lepší znalec prutů než já, ale dovolím si tady klidně říct, že ten akilas je celkově ,,zvláštní" prut...V gramáži 10 - 45 a délce 2,7 m je vynikající při lovu na plandavky. Na jigovačku a voby mi moc nesedí, ale to je věc pocitu a ten máme každý tak trochu jiný...

                              Mira Kolínek - Profil | Út 27.11.2018 19:20:11

                              kubas. >> Ahoj, nemáš náhodou srovnání mezi novou a starou verzí Akilase? Díval jsem se, že mimo některých detailů se změnila i váha, např. model 2,7m 5 - 30 gramů je teď dle katalogu o 30 gramů těžší,než předchozí verze... Jde mi o to, jestli je stejný blank a pouze kosmetické změny, nebo jestli je to kompletně jiný prut...

                                kubas. - Profil | Út 27.11.2018 19:13:38

                                doktor multiplikator >> Ja.

                                  otoš - Profil | Út 27.11.2018 19:12:25

                                  doktor multiplikator >> Akilas je ten nejlepší prut na světě v rukách všech začátečníků a hownochytů...

                                    doktor multiplikator - Profil | Út 27.11.2018 19:12:11

                                    kubas. >> obdobne pochytaníčko?

                                      kubas. - Profil | Út 27.11.2018 19:09:53

                                      doktor multiplikator >> Akilas je super, některé verze bych si uměl představit mít doma, ale není místo :-)...

                                        doktor multiplikator - Profil | Út 27.11.2018 19:07:28

                                        kubas. >> uvidi sa. akilas v poho ? videl si nazivo?