Lepší prut na těžší přívlač

Zdravím Vás, potřeboval bych poradit prut na těžší přívlač.
Sháním prut na větší gumové nástrahy cca 12-17 cm, hlavy 10-20g.
Lov pouze ze břehu takže ideálně 270 cm a odhoz do cca 50g.
Mám raději tvrdší pruty s rychlou akcí.
Hmotnost prutu: čím méně tím lépe
Cenově do 10 000,-.

Pár adeptů:
Sportex Absolut AB2702 - 2,7m, 30-50g
Sportex Hyperion XT HP2712 - 2,7m, 27-49g
Westin W4 powerlure - 2,7m, 20-60g
Daiwa Morethan shad attack - 2,7m, 15-50g

Prosím tedy o zkušenosti, postřehy, návrhy a pomoc s výběrem.
(Je mě jasný že s Hyperionem a Daiwou asi zkušenosti nebudou - jsou to novinky)
Autor diskuse: Kolouš - Profil , 11.4.2017 dravci - náčiní, doplňky

Který?😊

A) Sportex Hyperion XT - 27-49 g20%

B) Daiwa Morethan Shad attack - 15-50 g80%

Od 1.6.2017 hlasovalo 71 čtenářů.

Ndoktor multiplikator - Profil | Út 27.11.2018 19:01:03

Pedro1 >> dpč musim ist s dobou voe :))

    Nkubas. - Profil | Út 27.11.2018 18:02:05

    Pedro1 >> Na to tady byli jiní pacienti :-)...

      Nkubas. - Profil | Út 27.11.2018 17:57:21

      doktor multiplikator >> Škoda, že to přestali už vyrábět... Jsem zvědavej, jestli s něčím podobným v Gama vylezou nebo to bude končit Akilasem.

      Wole :-))).

        NPedro1 - Profil | Út 27.11.2018 17:56:21

        kubas. >> Tu fotku určitě ukradnul na fcb:-)))

          Nkubas. - Profil | Út 27.11.2018 17:54:38

          Pedro1 >> Však tam má východňáka v běžné velikosti obecňáka z vymaseného Rebra :-)...

            NPedro1 - Profil | Út 27.11.2018 16:18:14

            doktor multiplikator >> Mě je to jasný,Rebroň Tě hned odhalil,on má na lidi čuch:-)

              Ndoktor multiplikator - Profil | Út 27.11.2018 16:15:58

              Pedro1 >> a ani povolenku nema :))

                NPedro1 - Profil | Út 27.11.2018 16:10:33

                kubas. >> Doktor vůbec neexistuje a pokud ano,tak ryby nechytá a pokud ano,tak nikdy nic nechytil.Jeho karta mluví za vše:-)

                  Ndoktor multiplikator - Profil | Út 27.11.2018 16:05:33

                  kubas. >> pche, na kanape nechytis :))) ee, ale keby nieco mam ho v merku. blank by bol lepsi.

                  neser ho, lebo ti zrusi tu od zubara :)))

                    Nkubas. - Profil | Út 27.11.2018 13:47:17

                    doktor multiplikator >> No tak to rozhodně, na vorvaně letos už nejdu :-).

                    Ty ho máš taky? Nemáš vyplněnou kartu, tak si nejsem jistej právě :-))).

                      Ndoktor multiplikator - Profil | Út 27.11.2018 13:44:49

                      kubas. >> tak to ti uz ostane na buduci sezon.

                        Nkubas. - Profil | Út 27.11.2018 13:28:08

                        doktor multiplikator >> Výbornej! Jediné co, tak furt čekám na nějakou lepší rybu, která by ho adekvátně prověřila :-)...

                          Ndoktor multiplikator - Profil | Út 27.11.2018 11:15:22

                          kubas. >> toz co, dobré prótek,ňi ?

                            NHawk123 - Profil | Pá 29.9.2017 15:23:03

                            bowman >> Díky. :)

                              Nbowman - Profil | Pá 29.9.2017 15:19:58

                              Hawk123 >> Já ho zkoušel jen doma na rybníčku :-) Koupil jsem si ho do Mongolska.Tahat se s tím dá opravdu všechno :-)) .Není to prut jako třeba Charizma s jemnou špičkou. Špičku to má tuhou.Je to silou a celkovým pojetím provnatelný se Sportexem Huchen 270/180gr a s tou jsem tahal gumy 25cm a 18cm Nillse jako nic.

                                NHawk123 - Profil | Pá 29.9.2017 15:07:47

                                bowman >> No to jsem si myslel. Jak to háže? Taháš na tom velký gumy, nebo je to OK na všechno woby atd. ? Dík.

                                  Nbowman - Profil | Pá 29.9.2017 14:36:15

                                  Hawk123 >> To už je tuhá kláda na opravdu velké nástrahy .Mám 240/150gr.Ale jináč pěknej prut.

                                    NHawk123 - Profil | Pá 29.9.2017 13:15:48

                                    Co ty Daiwy castizmy. Má to někdo?

                                      Nj.sladkay - Profil | Pá 29.9.2017 0:29:08

                                      mirecxxx >> je to len cislo a da sa podla toho orientovat u par firiem a u inych cisty nezmysel. na jigy ta 2,5- 2,6 staci potom je to zbytocna otrocina a na ukor citlivosti

                                        Nj.sladkay - Profil | Pá 29.9.2017 0:20:45

                                        mirecxxx >> mag spin sa robi do 2,3m. ono je to aj dane konstrukciou blanku.
                                        preto cim dlhsi prut tym vacsi problem je urobit ho ostry a nie papierovy. preto to vie len par firiem.
                                        ak chytas viac menej len na Vahu tak by ti ta 35 - 40 mohla stacit, na vacsie rieky, no.
                                        8 pramenne, hodne zalezi od penazenky. a viazat prvy meter navazec. ja fireline rad nemam, vadi mi ze huci v ockach a je drotovita

                                        popytal by som sa po japoncoch aj. oni take blanky budu mat skorej, ale odporucat od nich si netrufam.
                                        a tiez to budu blanky do 2,6m