Lepší prut na těžší přívlač

Zdravím Vás, potřeboval bych poradit prut na těžší přívlač.
Sháním prut na větší gumové nástrahy cca 12-17 cm, hlavy 10-20g.
Lov pouze ze břehu takže ideálně 270 cm a odhoz do cca 50g.
Mám raději tvrdší pruty s rychlou akcí.
Hmotnost prutu: čím méně tím lépe
Cenově do 10 000,-.

Pár adeptů:
Sportex Absolut AB2702 - 2,7m, 30-50g
Sportex Hyperion XT HP2712 - 2,7m, 27-49g
Westin W4 powerlure - 2,7m, 20-60g
Daiwa Morethan shad attack - 2,7m, 15-50g

Prosím tedy o zkušenosti, postřehy, návrhy a pomoc s výběrem.
(Je mě jasný že s Hyperionem a Daiwou asi zkušenosti nebudou - jsou to novinky)
Autor diskuse: Kolouš - Profil , 11.4.2017 dravci - náčiní, doplňky

Který?😊

A) Sportex Hyperion XT - 27-49 g20%

B) Daiwa Morethan Shad attack - 15-50 g80%

Od 1.6.2017 hlasovalo 71 čtenářů.

Nkubas. - Profil | Pá 8.9.2017 13:30:53

minatrix >> Čas ukáže, líbí se mi ale. Obecně Gamakatsu pruty jsou moje krevní skupina, adeptů je tam víc :-).

    Nminatrix - Profil | Pá 8.9.2017 13:26:03

    kubas. >> tenhle se mi, myslím, líbil.... Dobrá volba

      Nkubas. - Profil | Pá 8.9.2017 13:18:27

      doktor multiplikator >> j.sladkay - 8.9.2017 13:05:35 >> Já právě jestli nemáš ten "jemnější"... Pořídil jsem si nově ten 30-80g a to je utahovák jak kráva, zase ale citlivej, lehkej a neskutečně daleko háže, líbí se mi. Má to kratší rukojeť, pro někoho docela nezvyklou, ale mně to nevadí.

        Nj.sladkay - Profil | Pá 8.9.2017 13:05:35

        kubas. >> ne v podobnej razi mam iny prut.nedavno som ho triasol na predajni.slysna palica a nie za zle prachy

          Nkubas. - Profil | Pá 8.9.2017 12:26:17

          doktor multiplikator >> j.sladkay - 8.9.2017 11:55:37 >> Máš ho doma?

            Naleš vavřina - Profil | Pá 8.9.2017 11:59:02

            Harry >> Skeletory mají hodně malé očka - tento tuším má průměr koncového 4mm a to je hodně málo - stačí teplota kolem 0 a pořád profukuješ. Taky mají delší rukojeť. S Draky GS zkušenost nemám.

              Nj.sladkay - Profil | Pá 8.9.2017 11:55:37

              gamakatsu altemis 90 mh nico cez 200 euri

                NHarry - Profil | Pá 8.9.2017 11:17:02

                Nebudu zakládat novou otázku, nicméně má někdo zkušenost s Dragon GUIDE SELECT Cobra 2,75m 18-50g vs. Berkley SKELETOR PRO 2,70m 25-70g?

                  NCarpkiller - Profil | Čt 17.8.2017 18:07:37

                  Pedro1 >> v pohodě... jak říkáš, nories nic nežere a tečka:-)

                    NMonot - Profil | Čt 17.8.2017 14:47:06

                    MISO* >> Ale přesně tak to je, chce to jen dovednosti a trochu štěstí. Nástraha je jen malý zlomek z úspěchu.

                      NMISO* - Profil | Čt 17.8.2017 14:42:42

                      Monot >> zazracneho na nich nie je nic. Su trochu ine nez ostatne. A je dost ludi, co si myslia ze su lepsie nez ine a su ochotni platit. Nic viac. Ja neverim na zazracne nastrahy, takych uz bolo...verim len v sikovnost rybara a v schopnosti byt v spravnom case na spravnom mieste.

                        NPedro1 - Profil | Čt 17.8.2017 10:16:23

                        Carpkiller >> Jenže na Orlíku to není směroplatné.Tam je candátů víc než v celém Španělsku.To se nedá brát jako relevantní:-)

                          NMonot - Profil | Čt 17.8.2017 8:50:11

                          PepanD >> Za prvé - Já neřekl, že je to nejlepší guma na světě a ani to, že je to v přívlači něco průkopnického. Jen chci vědět, co je na ni tak zázračného, že stojí takové peníze.
                          Za druhé - Všechno je to v rukách a jestli nástraze věříš. Pokud budou ryby žrát, tak ti sežerou cokoliv, co bude aspoň trošku připomínat potravu.

                            NPepanD - Profil | Čt 17.8.2017 8:44:46

                            Monot - Kubas 16.8.2017 17:10:38 >> Pánové, proberte se. Pět lidí bude chytat týden kopyta od relaxu. Tři nechytí nic. Budou tvrdit, že jsou okoukaný a stojej za ho*no. Dva nachytají, budou spokojený a nic říkat nebudou. Je to jen v pár věcech. Být ve správný čas na správném místě, trpělivost a prutohodiny a mít to v rukou (vedení nástrahy). Noriesy jsou jako každý druhý nástrahy.

                              NŘízek 5,125 - Profil | Čt 17.8.2017 8:06:36

                              Pedro1 >> za hraniceme máslo stojí ca o deset Kč min jak u nas...
                              Tedy za tema hranicema k zapadu...

                                NGTdpcfix - Profil | St 16.8.2017 21:17:50

                                nofish >> mas pravdu jak jinak:D

                                  Nnofish - Profil | St 16.8.2017 21:07:26

                                  GTdpcfix >> nějak tak :-D
                                  A mělo tam být "co mi chytají".

                                    NGTdpcfix - Profil | St 16.8.2017 21:06:23

                                    nofish >> no coment

                                      Nčolkař,zloch - Profil | St 16.8.2017 20:58:43

                                      Pedro1 >> viz Carpkiller-a máš to,Pepíku...

                                        Nnofish - Profil | St 16.8.2017 20:47:21

                                        GTdpcfix >> tak chytej na tu lepší, já se držím těch co chytají.
                                        Bílých mám ještě minimálně dvacet balíků, velkých myslím. Malých jsem pár našel. Je toho prostě celá bedna, těch 7 a 10cm.