Lepší prut na těžší přívlač

Zdravím Vás, potřeboval bych poradit prut na těžší přívlač.
Sháním prut na větší gumové nástrahy cca 12-17 cm, hlavy 10-20g.
Lov pouze ze břehu takže ideálně 270 cm a odhoz do cca 50g.
Mám raději tvrdší pruty s rychlou akcí.
Hmotnost prutu: čím méně tím lépe
Cenově do 10 000,-.

Pár adeptů:
Sportex Absolut AB2702 - 2,7m, 30-50g
Sportex Hyperion XT HP2712 - 2,7m, 27-49g
Westin W4 powerlure - 2,7m, 20-60g
Daiwa Morethan shad attack - 2,7m, 15-50g

Prosím tedy o zkušenosti, postřehy, návrhy a pomoc s výběrem.
(Je mě jasný že s Hyperionem a Daiwou asi zkušenosti nebudou - jsou to novinky)
Autor diskuse: Kolouš - Profil , 11.4.2017 dravci - náčiní, doplňky

Který?😊

A) Sportex Hyperion XT - 27-49 g20%

B) Daiwa Morethan Shad attack - 15-50 g80%

Od 1.6.2017 hlasovalo 71 čtenářů.

Nminatrix - Profil | Pá 8.9.2017 15:33:43

Pepa z depa >> minimálně 4 očka... ;-)

    NPepa z depa - Profil | Pá 8.9.2017 15:29:29

    minatrix >> oni ty očka dělaj furt stejný. možná zdokonalili technologii. prostě si měl naprosto určitě smůlu žes kápnul na to pomyslný jedno očka z milionovejch sérií. to ale nasere co..... :-)))

      Nminatrix - Profil | Pá 8.9.2017 15:23:51

      Pepa z depa >> to byl jen pro ilustraci, kde se strejda Spročkař ustřelil :-)

        NPepa z depa - Profil | Pá 8.9.2017 15:22:36

        minatrix >> neměl sem to ani v plánu. sem spíš ta konzerva s klacky ještě od šejkspíra a silstára. takovej uglystik nebo traverse x.....

          NPepa z depa - Profil | Pá 8.9.2017 15:09:52

          minatrix >> taky mám prc klacky ale asi máš smůlu že ti udělali a upekli očka z málo keramický hmoty. v dnešní době už ani to zlato není tolik ze zlata.....

            Nminatrix - Profil | Pá 8.9.2017 15:04:52

            Pepa z depa >> mám xy vláčáků a taky se mi to nestalo. Zde soudruh z PRC udělal chybu....

              NPepa z depa - Profil | Pá 8.9.2017 15:02:42

              minatrix >> vidíš to kdybys používal vlasec tak se ti to nestalo. ale ted vážně jo. na většině svejch klacků mám obyč očka s al2o3 výplní a ještě se mi nestalo že by se mi nějaký prodřelo. možná je to tím že neudržím klacek a vlasec resp. lajnu pořád v jedný přímce tzn. tření není jen v jednom bodě. asi sem divnej. :-)))

                Nkubas. - Profil | Pá 8.9.2017 14:19:55

                minatrix >> Tak když tam dali na hovno očka, tak je to špatně, o tom žádná.

                Víc toho naházel, než natahal, ale v zápřahu byl hodně často a pár slušných zářezů na pažbě měl, to zase jo. Prostě praskl, neřeším, je to spotřební zboží, důvod koupit něco jiného aspoň :-)...

                  Nminatrix - Profil | Pá 8.9.2017 14:17:05

                  kubas. >> Tak u dvou prutů, z toho jeden nebyl ani u vody. :-) Navíc to nebyly klacky za 1500Kč. Jinak ten prut vypadal suprově a festovně.

                  Kolik ten Sportex toho natahal, než rupnul? ;-)

                    Nkubas. - Profil | Pá 8.9.2017 14:12:38

                    minatrix >> Tak zase bych to nepaušalizoval na všechny pruty, není důvod, znám spoustu lidí, co mají Spročka a jsou maximálně spokojení. Taky mi vypadla u jednoho Sportexu komplet výplň očka a nedávno jsem zlomil i 120g Carboflex při náhozu, stane se prostě a rozhodně bych nepsal, že Sportex nee :-).

                      Nminatrix - Profil | Pá 8.9.2017 14:05:44

                      kubas. >> jj, proto SPRO nee

                        Nkubas. - Profil | Pá 8.9.2017 14:05:15

                        minatrix >> Pěkný, to nasere, chápu ;-)...

                          Nminatrix - Profil | Pá 8.9.2017 14:02:02

                          kubas. >> https://www.mrk.cz/Data/Pics/2016/208/1398165_a79b8​.jpg

                          Lajna si vyřízla žlábek a zbytek očka se normálně vysypal :-)

                            Nkubas. - Profil | Pá 8.9.2017 13:55:14

                            minatrix >> Aha, možné to je, castové pruty od nich jsem v ruce neměl...

                              Nminatrix - Profil | Pá 8.9.2017 13:50:55

                              kubas. >> dva XXH castový jednodíly a oba megashit výplň ok....

                                Nkubas. - Profil | Pá 8.9.2017 13:47:02

                                minatrix >> Jakto, v čem tě SPRO zklamalo?

                                  Nminatrix - Profil | Pá 8.9.2017 13:45:23

                                  kubas. >> SPRO mě zklamalo. Gamakatsu jsem měl rád, ale byl to prut na okyše a pstruhy

                                    Nkubas. - Profil | Pá 8.9.2017 13:35:59

                                    minatrix >> Tj, ale celkově v poslední době Spro a Gamakatsu jdou hodně nahoru mi přijde...

                                      Nminatrix - Profil | Pá 8.9.2017 13:32:29

                                      kubas. >> to se uvidí. Tak Gamakatsu dělalo už dřív dobré proutky