Lepší prut na těžší přívlač

Zdravím Vás, potřeboval bych poradit prut na těžší přívlač.
Sháním prut na větší gumové nástrahy cca 12-17 cm, hlavy 10-20g.
Lov pouze ze břehu takže ideálně 270 cm a odhoz do cca 50g.
Mám raději tvrdší pruty s rychlou akcí.
Hmotnost prutu: čím méně tím lépe
Cenově do 10 000,-.

Pár adeptů:
Sportex Absolut AB2702 - 2,7m, 30-50g
Sportex Hyperion XT HP2712 - 2,7m, 27-49g
Westin W4 powerlure - 2,7m, 20-60g
Daiwa Morethan shad attack - 2,7m, 15-50g

Prosím tedy o zkušenosti, postřehy, návrhy a pomoc s výběrem.
(Je mě jasný že s Hyperionem a Daiwou asi zkušenosti nebudou - jsou to novinky)
Autor diskuse: Kolouš - Profil , 11.4.2017 dravci - náčiní, doplňky

Který?😊

A) Sportex Hyperion XT - 27-49 g20%

B) Daiwa Morethan Shad attack - 15-50 g80%

Od 1.6.2017 hlasovalo 71 čtenářů.

GTdpcfix - Profil | St 16.8.2017 14:56:53

čolkař,zloch >> a co mame rikat my z Asie😂

    čolkař,zloch - Profil | St 16.8.2017 14:52:24

    Kolouš >> jj,na nounejmy mám nachytáno podstatně víc ryb než na ty nablejskaný nasmrděný drahý fičury.

      čolkař,zloch - Profil | St 16.8.2017 14:50:47

      Pedro1 >> no nevím,bral jsem teď podle tipu od kamaráda od Nories Spoon Tail Shady 5" a 75Kč za gumu už je docela dost,k tomu hlava,příp. 3háček na stinger a jsi minimálně na kilu za nástrahu.
      Ale jak píše Rytíř-vy Pepíci berete jiný šípy než my burgáni...

        Kolouš - Profil | St 16.8.2017 14:25:21

        Osobně mám pocit, že se guma líbí víc mě než rybě :D Spíš mám za to že když koupim dvě gumy jednu za 10,- a jednu 60 ,- tak tím že dražší guma je propracovanější a vzhledově se mě víc líbí atd.. dám ji mnohem víc prostoru takže toho na dražší gumy vlastně víc chytím... Cenu gum neřeším ... jsem pacient ...pořád bych nakupoval blbosti a nové a nové gumy až se nakonec vrátím ke klasice protože ji vlastně nejvíc věřím :D

          smike - Profil | St 16.8.2017 14:05:10

          O gumach to vubec neni.V okamziku, kdy kseftmanum uverime, ze je, budem na tom stejne jako kaprovecky, co veri vyrobcum, ze je to hlavne o kouli.

            nofish - Profil | St 16.8.2017 13:57:42

            GTdpcfix >> Nejvetsi prdel je, ze nejvic ryb nachytala guma za 6-7 kc v 7cm a 10kc v 10cn... A neni to tim, ze by byla levna a tak nejpouzivanejsi....

              Rytíř - Profil | St 16.8.2017 13:31:22

              Borek-kerob >> Špatně jsi to pochopil...Nebudu se s tebou přít.

                Borek-kerob - Profil | St 16.8.2017 13:30:33

                Rytíř >> ale taky jiný šípy platěj třeba za bydlení...

                  Borek-kerob - Profil | St 16.8.2017 13:29:44

                  Rytíř >> a že maj 3x vyšší plat přeci neznamená, že to u nás musí být 3x levnější. Když něco má nějakou výrobní cenu, něco stojí dovoz, něco je marže, tak ta výsledná cena prostě vyjde jak vyjde a buď to někdo koupí nebo nekoupí.
                  Ve srovnání s FR, DE, UK, SWE, NO... máme zrovna gumy (nejen) zdaleka nejlevnější.

                    S&F - pescador - Profil | St 16.8.2017 13:22:30

                    Rytíř >> To ano. Ale zapotřebí ;-)

                      Rytíř - Profil | St 16.8.2017 13:18:57

                      S&F - pescador >> 5x vyšší plat:- ))

                        S&F - pescador - Profil | St 16.8.2017 13:06:58

                        Rytíř >> ...... lovím takové gumy , lovím ze břehu a v pěkném marastu ;-)

                          Rytíř - Profil | St 16.8.2017 12:39:47

                          GTdpcfix >> jde o to,jestli na placce něco nachytaj:-)

                            GTdpcfix - Profil | St 16.8.2017 12:36:37

                            Rytíř >> styly jsou ruzne to je pravda a da se to trosku minimalizovat ale za 8petek to zatom muzu je*at😂
                            Ale znam.kluky na piskovnach kde.maji treba utrzenou jednu nebo dve gumy za tyden...tam bych ani nevahal

                              Rytíř - Profil | St 16.8.2017 12:33:31

                              GTdpcfix >> no tak nechá se chytat i s gumama za 8 pětek a víc stylem abys netrhal.A jsou k tomuto stylu i primárně určeny.Pochopitelně to nenjou gumy švihat ze břehu s nofishem:-))

                                GTdpcfix - Profil | St 16.8.2017 12:25:32

                                Rytíř >> amen😂😂😂stat ve state😂

                                  GTdpcfix - Profil | St 16.8.2017 12:25:02

                                  Pedro1 >> samozrejme ze vim o gumach za 80 ale to je pro me nemyslitelne to mozna az zase za tech 5 let😂jinak bohuzel je to jak pise rytir...musis brat v potas zivotni uroven daneho statu

                                    Rytíř - Profil | St 16.8.2017 12:02:11

                                    semi5 >> je to Pepík,tam berou jiný šípy:-)

                                      semi5 - Profil | St 16.8.2017 12:00:57

                                      Rytíř >> ukradl jsi mi vítr z plachet. přesně v tomhle smyslu jsem měl rozepsáno na pedrův edit.

                                        smike - Profil | St 16.8.2017 11:59:45

                                        GTdpcfix >> kdyz jich za vychazku urves 20, tak uz jsi v podstate kaprar:-)))