Lepší prut na těžší přívlač

Zdravím Vás, potřeboval bych poradit prut na těžší přívlač.
Sháním prut na větší gumové nástrahy cca 12-17 cm, hlavy 10-20g.
Lov pouze ze břehu takže ideálně 270 cm a odhoz do cca 50g.
Mám raději tvrdší pruty s rychlou akcí.
Hmotnost prutu: čím méně tím lépe
Cenově do 10 000,-.

Pár adeptů:
Sportex Absolut AB2702 - 2,7m, 30-50g
Sportex Hyperion XT HP2712 - 2,7m, 27-49g
Westin W4 powerlure - 2,7m, 20-60g
Daiwa Morethan shad attack - 2,7m, 15-50g

Prosím tedy o zkušenosti, postřehy, návrhy a pomoc s výběrem.
(Je mě jasný že s Hyperionem a Daiwou asi zkušenosti nebudou - jsou to novinky)
Autor diskuse: Kolouš - Profil , 11.4.2017 dravci - náčiní, doplňky

Který?😊

A) Sportex Hyperion XT - 27-49 g20%

B) Daiwa Morethan Shad attack - 15-50 g80%

Od 1.6.2017 hlasovalo 71 čtenářů.

NRytíř - Profil | St 16.8.2017 11:53:35

Pedro1 >> Nevím koho(kterou zemi) myslíš tím venkem ale zapoměls dodat,že v těchto zemím mají 3x vyšší plat než u nás.Takže guma za 60kč tam je super cena:-)

    NPedro1 - Profil | St 16.8.2017 11:43:40

    GTdpcfix >> Ceny za gumy u nás nejsou tak strašný,jak se může zdát a guma za 40 Kč není to nejhorší:-)
    Venku jsou gumy mnohdy dražší než u nás (stejná guma) a běžně mají venku shopy v nabídce gumy za 60-80 Kč/kus.
    (normální 10 cm guma)

      NGTdpcfix - Profil | St 16.8.2017 10:49:13

      smike >> no nejhorsi je ze asi aji jo😭

        Npetrikveprik - Profil | St 16.8.2017 10:38:10

        nofish >> ale já se nepřu. Já Ti věřím. To co tvrdíš ale jde proti tržnímu mechanizmu...Jestli mají nepřirozeně vysoké marže (věřím Ti), tak to znamená že naopak že jich na trhu ještě moc není resp. že je potenciál pro další v této oblasti které to uživí.. Dál to není třeba pitvat.

          Nnofish - Profil | St 16.8.2017 10:10:26

          eskymak Mrakomor >> petrikveprik - 16.8.2017 6:19:03 >> Zjisti si, kolik maji nekteri marze. Poprve jsem docela cumel. Nebo taky jakym zpusobem nekteri nakupuji a prodavaji zbozi. Netvrdim, ze vsichni, ale obcas jsem se fakt hodne divil.

            Nsmike - Profil | St 16.8.2017 8:28:45

            GTdpcfix >> a bere to na ty gumy za 40 lip?:-)

              NGTdpcfix - Profil | St 16.8.2017 8:25:28

              smike >> ty ja teda mam uz letos zakrmeno slusne😂
              Kazdopadne vidim jak echt znacky sponuji ceny nastrah nahoru...taky jde pekne videt jak v tomhle tahaji ty nejvetsi znacky za jeden konec...a ceny maj skoro stejne.
              Kdyby jsi mi rek ze do prehrady hodim gumu za 40kc a budu sni otukavat dno pred 5 rokama zaklepu ti na celo a ejhle:D
              5let z5 bych nekoupil drazsi jak za 12kc😂

                Nsmike - Profil | St 16.8.2017 8:00:33

                GTdpcfix >> vsak vidis, je to rok od roku lepsi:-) akorat tema wobama a gumama nejde moc krmit, takze nemuzes ocekavat narust jako v kaprarine.

                  NGTdpcfix - Profil | St 16.8.2017 7:42:00

                  smike >> je jich tu dost a jak dlouho tomu tak je?5 roku z5 nebyla ani jedna

                    Nrybomil - Profil | St 16.8.2017 7:29:39

                    smike >> No to by nemuselo být kontraproduktivní---- až se klacky budou dávat místo planěk plotu a s navi dláždit chodníky půjde cena pravděpodobně dolů. Ale to bychom nesměli být v absurdistánu CZ.

                      Nsmike - Profil | St 16.8.2017 7:06:27

                      GTdpcfix >> tech specialek uz je az dost (privlacovych).tady je to prd trh.

                        NGTdpcfix - Profil | St 16.8.2017 7:04:47

                        Pedro1 >> ale ja to vim na cem ty shopy zarabeji dyt nejsem dnesni ale porad jsem presveceny ze pokud nekdo neco dela poradne a trosku na tom zamaka tak se da vydelat nejaka koruna i na te specialce.je to proste prace a ja treba taky mam rad kvalitu a dobre odvedenou praci na svem pracovisti...pak jsem za to taky nalezite odmenen.

                          Npetrikveprik - Profil | St 16.8.2017 6:19:03

                          nofish >> budiš - dobře chtějí se uživit proto mají vyšší marže....tím pádem jich ale nemůže být moc ...hm?

                            Nnofish - Profil | St 16.8.2017 3:28:30

                            eskymak Mrakomor >> petrikveprik - 15.8.2017 22:35:47 >> nebo taky, kazdy se chce uzivit a tak nestaci marze dvacet procent, protoze klientela nenj tak velka?

                              Npetrikveprik - Profil | Út 15.8.2017 22:35:47

                              nofish >> já ti nevím..píšeš že je obchodů a eshopů je na trhu moc a ceny jsou takové (tedy pokud myslíš vysoké)...... tak si to tak trochu odporuje. Velká konkurence by měla znamenat postupné snižovaná cen a popř. likvidaci konkurentů.

                                Nnofish - Profil | Út 15.8.2017 19:48:52

                                smike >> njn, tak v podnikání se nediv že dodavatelé chtějí jen vydělat. Vezmi si, že dovezeš náklaďák prutů... chceš to prodat. Rozprodáš to na všechny strany, máš tam 5% na reklamace, to necháš těm, třem, co odebrali 2/3 toho zboží...
                                Já tohle celkem chápu.
                                Podle mě, osobní názor, je u nás rybářských obchodů trošku moc. Proto i ceny jsou takové, jaké jsou.

                                  Nsmike - Profil | Út 15.8.2017 16:16:30

                                  nofish >> jako obchodnici mozna chteji mit dobre jmeno, ale dodavatelum jde jen o obrat

                                    Nnofish - Profil | Út 15.8.2017 16:01:52

                                    smike >> Nebo se domluví, že vezme dva pruty, jeden chci a druhý vrátí dodavateli? A bylo to když začínal a nebyl problém....
                                    Je to vše o domluvě. I ti dodavatelé, chtěí mít dobré jméno. I majitelé eshopů se potkávají a vykecají si navzájem hodně :-)

                                      Nnofish - Profil | Út 15.8.2017 15:58:57

                                      eskymak Mrakomor >> petrikveprik - 15.8.2017 8:54:10 >> Btw: Otázka je, proč třeba v rybařině, každý, kdo chytá ryby je odborník na jejich chov a pokud ne, tak odborník, na prodej vybavení. Spočítej si kolik je u nás rybářských obchodů a kolik e-shopů... je to šílené. Pak podle toho vypadají i ceny, když chce každý vydělat, obří marže atd. Nejde se pak divit, že ten, kdo odebere více, má lepší podmínky. Je to i u nás ve firmě. Odebíráš? Máš obrat? Vyreklamujeme ti více. A k ná se podobně chovjí dodavatelé.
                                      Když si každý "mamlas" co má ve sklepě volné místo, založí e-shop a na verandě kamennou prodejnu, nemůže čekat, že bude partnerem pro firmy, které by raději měly deset prodejců po čr a přes ně šlo vše. Dá se to i pochopit.
                                      Pak si hrdinové, co nakupují zboží, až když ho objednám, stěžují, jak se k nim dodavatelé chovají. Ano, určitě ne tak dobře, jako k těm co nakoupí za statisíce na sklad a to zboží si na prodejně můžu omrknout.
                                      Rybářských prodejen kam půjdu pro medovky je všude dost. Ale prodejna, kam jdu pro přívlačový prut, vyberu a jdu k vodě? ....
                                      Dnes chce rostě každý snadno zbohatnout a přeprodej zboží, pod hlavičkou e-shopu, se zdá být snadná cesta - než lidi začnou reklamovat, uplatňovat záruky, vracet zboží.... atd :-)

                                        NPedro1 - Profil | Út 15.8.2017 15:29:04

                                        GTdpcfix >> Už to tady někdo psal.Rybářské obchody (kromě několika málo speciálek) vydělávají na úplně jiném sortimentu a lidech.
                                        Se běž podívat k vodě.

                                        Jednoduchý příklad je Mivardi.Má sortiment primárně zaměřený právě na běžné občejné rybáře.A že by se jim nedařilo se říct nedá.

                                        A ohledně toho vláčáku za desítku - kdybys měl autosalon kde Ti bude stát skladově 15 Oktávek,10 Golfů,5 Superbů a 2 Tuaregové,kolik bys vzal na sklad 911?