Lepší prut na těžší přívlač

Zdravím Vás, potřeboval bych poradit prut na těžší přívlač.
Sháním prut na větší gumové nástrahy cca 12-17 cm, hlavy 10-20g.
Lov pouze ze břehu takže ideálně 270 cm a odhoz do cca 50g.
Mám raději tvrdší pruty s rychlou akcí.
Hmotnost prutu: čím méně tím lépe
Cenově do 10 000,-.

Pár adeptů:
Sportex Absolut AB2702 - 2,7m, 30-50g
Sportex Hyperion XT HP2712 - 2,7m, 27-49g
Westin W4 powerlure - 2,7m, 20-60g
Daiwa Morethan shad attack - 2,7m, 15-50g

Prosím tedy o zkušenosti, postřehy, návrhy a pomoc s výběrem.
(Je mě jasný že s Hyperionem a Daiwou asi zkušenosti nebudou - jsou to novinky)
Autor diskuse: Kolouš - Profil , 11.4.2017 dravci - náčiní, doplňky

Který?😊

A) Sportex Hyperion XT - 27-49 g20%

B) Daiwa Morethan Shad attack - 15-50 g80%

Od 1.6.2017 hlasovalo 71 čtenářů.

j.sladkay - Profil | Út 18.7.2017 17:38:53

xtr2008 - 18.7.2017 14:40:48 snura zladena s detailami navi a prutu ? to bude nejakou zenskou :)

    xtr2008 - Profil | Út 18.7.2017 14:56:28

    P!F >> Nie. Rotor je po poklepani nechtom z takeho zvlastneho materialu, posobi dost takym jemnym krehkym dojmom, asi to bude z nejakeho uhlikoveho kompozitu. Samotne telo (kovove) je po poklepani take ine :) Ale asi to maju vypocitane :)

      P!F - Profil | Út 18.7.2017 14:47:40

      xtr2008 >> Dik, netreba, fotky som videl, sice vacsieho modelu, ale celkom podrobne, ma to Hawk v recenzii. Ten prevod mi vadi len pri chytani s velkymi wobmi, na to mam ine navi, co mam 5000 twina fb, tak ten ma tusim este rychlejsi prevod. Je nejaky rozdiel pocitovo v pevnosti rotora?

        xtr2008 - Profil | Út 18.7.2017 14:43:10

        P!F >> Kazdopadne su to momentalne za tie peniaze asi top volby na dany ucel. To BG tiez vobec nie je zle.

          xtr2008 - Profil | Út 18.7.2017 14:40:48

          P!F >> Cau Pali, mam aj Saltist (3500) aj BG (4000). Pocitovo v chode rozdiel velky nie je, vahovo je medzi nimi tusim len 5 g ako tu spominal Rybomil. Co je vsak dost zasadny rozdiel je konstrukcia rolnicky a preklapac. Na Saltiste ju vidis na fotke a preklapac je taky hruby z tej dutej rurky, BG ma rolnicku jak Silstar z 1989 a preklapac je len tenky drot. V pripade zaujmu mozem odfotit doma. Saltist ma prevod 5,7:1 tusim, ten prevod az tak strasne neprezivam.

            P!F - Profil | Út 18.7.2017 14:35:03

            Hamon >> to su len tri, stale toho ostava dost prevadzkovatelneho dost.

              j.sladkay - Profil | Út 18.7.2017 14:17:01

              rybomil >> to vies bolene su prefikane a bojovne ryby

                rybomil - Profil | Út 18.7.2017 14:15:00

                Orion24 >> co jsem tak kouknul, tak saltist 4000 má váhově o 5g více, a kapacita o 50m monofilu víc v průměru 0,30mm.
                z toho by mi logicky vycházelo, že střeva budou stejný, jenom špulka je větší. Jako jestli ti něco rybího většího vytočí 220m , tak jsi asi stejně v zadeli, jako když ti tam zůstane ještě 50m.

                osobně bych šel do něčeho, co má festovnější převody a hlavně mi přijde 5,7 : 1 docela do rychla ( zbytečně ). Bych bral radši nějak 4,9 : 1 nebo 5,1 :1 / bolky asi na gumu 17cm tahat apriori nechce :o)

                  Hamon - Profil | Út 18.7.2017 13:58:29

                  P!F >> Tak predstav si situaciu, ides na ryby, zrazu zistis, ze pnu 2 len taky fukot, pri druhej 2 sa to zareze snura do rolnicky a zadrie brzda, tak ides vymenit navi za druhy nahradny, co mas doma, tam zistis, ze ti ho manzelka omylom vyhodila pri upratovani, tak ti nezostava nic ine, len kupit dalsi motak do zasoby, ze co ak? Sak pnu dvojky :)

                    P!F - Profil | Út 18.7.2017 13:51:57

                    Borek-kerob >> tak na mna mam tych otazok viac, v prvom rade by som sa mal opytat sam seba, na kieho boha mi je dalsi navijak.

                      Borek-kerob - Profil | Út 18.7.2017 13:35:20

                      P!F >> ... to si musíš odpovědět sam.

                        P!F - Profil | Út 18.7.2017 13:05:30

                        Borek-kerob >> Otazkou je, ze ci mag sealed chcem... Na mori nechytam, v dazdi tiez nie, nekupem sa s navijakom... Aspon si ho mozem sam odservisovat. Prevody su rovnake?

                          Borek-kerob - Profil | Út 18.7.2017 13:02:59

                          P!F >> BG je bez Mag Sealed

                            P!F - Profil | Út 18.7.2017 12:39:42

                            xtr2008 >> cau, nevies ci je nejaky rozdiel medzi saltistom a bg? vyzera to rovnako, priplacat si za loziska mi pride nezmysel...

                              Orion24 - Profil | Út 18.7.2017 10:50:59

                              xtr2008 >> Peto siel by som do 4000ky.....zasoba snury na 3500ke niekedy nemusi stacit :-)

                                Pedro1 - Profil | Po 17.7.2017 21:20:41

                                Kolouš >> A kdybys chtěl ušetřit,tak Ti za trojku nechám Caldii 4000 X.
                                Bude taky točit do Tvé smrti,jen ten chod nebude za pár let asi takový,jako u toho Čerta.

                                  Pedro1 - Profil | Po 17.7.2017 21:19:24

                                  Kolouš >> Za deset koupíš Certate 4000.To Te přežije.

                                    smike - Profil | Po 17.7.2017 21:18:00

                                    Kolouš >> twl, protoze tu se vzdycky radi navijaky, jako bys na ty tunaky chtel jit:-) vem penn conflict za par penez a zbytek muzes propit:-) stejne u nas nezije ryba, co by ti ho ve 4000 rozesrala:-)

                                      Kolouš - Profil | Po 17.7.2017 21:14:26

                                      smike >> Saltigu? Já nebudu chodit na tunaky 😂