Lepší prut na těžší přívlač

Zdravím Vás, potřeboval bych poradit prut na těžší přívlač.
Sháním prut na větší gumové nástrahy cca 12-17 cm, hlavy 10-20g.
Lov pouze ze břehu takže ideálně 270 cm a odhoz do cca 50g.
Mám raději tvrdší pruty s rychlou akcí.
Hmotnost prutu: čím méně tím lépe
Cenově do 10 000,-.

Pár adeptů:
Sportex Absolut AB2702 - 2,7m, 30-50g
Sportex Hyperion XT HP2712 - 2,7m, 27-49g
Westin W4 powerlure - 2,7m, 20-60g
Daiwa Morethan shad attack - 2,7m, 15-50g

Prosím tedy o zkušenosti, postřehy, návrhy a pomoc s výběrem.
(Je mě jasný že s Hyperionem a Daiwou asi zkušenosti nebudou - jsou to novinky)
Autor diskuse: Kolouš - Profil , 11.4.2017 dravci - náčiní, doplňky

Který?😊

A) Sportex Hyperion XT - 27-49 g20%

B) Daiwa Morethan Shad attack - 15-50 g80%

Od 1.6.2017 hlasovalo 71 čtenářů.

NGTdpcfix - Profil | Út 15.8.2017 5:27:56

Kolouš >> bud rad ze mas v okoli takovy schopny shop na kterem mas moznost neco osahat...ja vcera projel 4 nase top rybarstvi ve meste a nejlepsi vlacak tam byl asi Spro teleskop😂
Dokonce ani na vystavach ty nejlepsi veci osahat nejdou,vim ze u jednoho nejmenovaneho vyrobce jsem zkousel ulko okolo 4000k od daiwy a kdyz jsem se zeptal na nejvyssi rady jako je moretan atd tak mi bylo receno ze takovy drahy veci na obchod ani nebere ze se to nevyplati...
Druhy mi rek kdyz jsem chtel st.croix ze mi to umi na ochod objednat ale musim si jeden z nich bezpodminecne koupit zeby mu to tam jinak lezelo tak at se rozmyslim😂😂😂😂
No a perlicka byla kdyz jeste na Bvv jsem zkousel nejakou vyssi radu od Daiwy a prisel vystavovatel s nosem nahoru a aniz by se zeptal jestli nechci poradit tak polozil jako prvni otazku zda mam dost penez na takovy prut😂😂😂

    NKolouš - Profil | Po 14.8.2017 22:42:46

    Samozřejmě u vody jsem oba neměl což je možná chyba ale mě prostě přišel ten attack na moje potřeby měkký.. podle mě je rychlejší určitě ale taky je uvádaná zátěž vic než ten attack ikdyz se na prut do skoro 90g nechová. A ten rozsah citlivosti a síly v blanku je pecka...to klobouk dolu.
    Takže za sebe urcite prut doporucuji bohužel co vyhovuje jednomu druhému nemusí a já vybíral fakt dlouho a i tak muze clovek sahnout vedle protoze v obchodě to prostě neni ono..

      NCarpkiller - Profil | Po 14.8.2017 18:03:03

      Z vlastní zkušenosti bych shad attack konkrétně 2,4mt 15-50 doporučil na skutečně buď těžší gumy, od 10-12cm nahoru klidně do 20cm a na hlavičky od 12g minimálně, ideálně 14 a více gramů do takovejch 30... od 14g už je nástraha cítit tak, jak je potřeba. Je to dobrej prut na řeku, a velký hloubky, na stojáky zbytečně hrubej, nebo jak říkám, na velký nástrahy a na velký hloubky.
      na woblery určenej není, ale lze to s ním bez obav odchytat, řekneme velikosti kolem 8-16cm, ale záleží na typu a lopatce.
      Zatím jsem s ním neodchytal moc, ale klidně bych ho koupil znova, na gumy ale v menší gramáži, tedy spíše commander než shad attack. Na těžkou vláčku ale super prut a hlavně opravdu skvěle vypadá, dobře se drží, za mě dobro.

        Nkornjd - Profil | Po 14.8.2017 15:34:48

        Kolouš >> Me by zajimal ten Shad Attack 15-50 v delce 2,4m. Hlavne a prevazne na woblery. Myslis ze ten Tournament je rychlejsi a kde jsi je osahal?? Koukal jsem na nej v ty gramazi 14-42. Na woblery do 30g. I slidery.

          NKolouš - Profil | Po 14.8.2017 9:20:02

          GTdpcfix >> Délka 2,60 m gramáž 28-84g - rybu jsem na něj zatím nechytl, ale jsem nadšen. Na krámě jsem měl možnost osahat Shad attacky i Tournament zároveň a Tournament prostě vyhrál (vzhledově ale vyhrává Morethan) - oproti tomu Morethanu je prut rychlejší a tvrdší což mě vyhovuje, protože na gumy do 10-12 cm používám CTSko do 25g.

            NGTdpcfix - Profil | Ne 13.8.2017 23:33:51

            Kolouš >> gramaz?delka?

              NKolouš - Profil | So 12.8.2017 8:22:15

              Tak nakonec to samozřejmě dopadlo úplně jinak, pořídil jsem DAIWA Tournament AGS. Dnes ho dojdu otestovat k vodě 😊

                Nj.sladkay - Profil | St 19.7.2017 12:53:46

                P!F >> neprepaluj!

                  Nj.sladkay - Profil | St 19.7.2017 12:52:49

                  Orion24 >> stale vas tie komusnisticke metody neopustili, pche zoznamy

                    NP!F - Profil | St 19.7.2017 12:31:06

                    Orion24 >> jůůů? Mno nechcel by si nosiť všetky zubace na chrbte, čo boli zmasene na modrú :-)

                      NOrion24 - Profil | St 19.7.2017 11:59:59

                      doktor multiplikator >> j.sladkay - 19.7.2017 10:11:17 >> sundaju teba....uz maju tvoje cislo auta...:-)..si na zozname

                        NOrion24 - Profil | St 19.7.2017 11:59:06

                        P!F >> modru nič nezere

                          Nj.sladkay - Profil | St 19.7.2017 10:13:43

                          xtr2008 >> dobre, ked pojdem hore, tak ta skontrolujem. ci mas gate a kapsu modru, lebo takto mozes klamat telom :))

                            Nj.sladkay - Profil | St 19.7.2017 10:11:17

                            Orion24 >> sak ty tiez, len neviem preco nosis oranzovu mikinu, led pruty mas rozove:)) nadrati polovnicitam kde bycas ta stejne sundaju, lebo maso je maso

                              Nj.sladkay - Profil | St 19.7.2017 10:08:15

                              P!F >> :))) to uz by bolo moc :))

                                NP!F - Profil | St 19.7.2017 9:20:47

                                xtr2008 >> dufam, ze sumik bol na modru gumu!

                                  NGTdpcfix - Profil | St 19.7.2017 8:38:34

                                  xtr2008 >> https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=749628
                                  Tady se budes citit doma😂
                                  Mezi tunerama:D

                                    Nxtr2008 - Profil | St 19.7.2017 8:08:19

                                    doktor multiplikator >> j.sladkay - 18.7.2017 17:38:53 >> Prut je cely modry :)

                                      NOrion24 - Profil | Út 18.7.2017 21:09:54

                                      doktor multiplikator >> j.sladkay - 18.7.2017 17:38:53 >> Peto je stary elegan :-)...vie

                                        NOrion24 - Profil | Út 18.7.2017 21:08:14

                                        rybomil >> neni to celkom jedno ci mas parmetrov snury naviac....presne tak telo rovnake...len ine cievky....