Lepší prut na těžší přívlač

Zdravím Vás, potřeboval bych poradit prut na těžší přívlač.
Sháním prut na větší gumové nástrahy cca 12-17 cm, hlavy 10-20g.
Lov pouze ze břehu takže ideálně 270 cm a odhoz do cca 50g.
Mám raději tvrdší pruty s rychlou akcí.
Hmotnost prutu: čím méně tím lépe
Cenově do 10 000,-.

Pár adeptů:
Sportex Absolut AB2702 - 2,7m, 30-50g
Sportex Hyperion XT HP2712 - 2,7m, 27-49g
Westin W4 powerlure - 2,7m, 20-60g
Daiwa Morethan shad attack - 2,7m, 15-50g

Prosím tedy o zkušenosti, postřehy, návrhy a pomoc s výběrem.
(Je mě jasný že s Hyperionem a Daiwou asi zkušenosti nebudou - jsou to novinky)
Autor diskuse: Kolouš - Profil , 11.4.2017 dravci - náčiní, doplňky

Který?😊

A) Sportex Hyperion XT - 27-49 g20%

B) Daiwa Morethan Shad attack - 15-50 g80%

Od 1.6.2017 hlasovalo 71 čtenářů.

smike - Profil | Po 17.7.2017 21:07:54

Pedro1 >> wole, saltigu mu nerad:-)

    Kolouš - Profil | Po 17.7.2017 21:02:46

    Pedro1 >> No rád bych se vešel do 9000,-

      Pedro1 - Profil | Po 17.7.2017 20:49:00

      Kolouš >> Kolik na to máš peněz?

        u x a - Profil | Po 17.7.2017 19:55:02

        nechci se opakovat ale vzal bych zase jedině šimáno catana 15-45g

          smike - Profil | Po 17.7.2017 19:31:56

          Kolouš >> biomaster sw.nebo multak

            Kolouš - Profil | Po 17.7.2017 19:26:02

            Dobre nastraha 50g jsem trochu přehnal to je pravda... budu tahat méně spíš 25g-35g. Ptám se protože s žádným navijakem této kategorie nemám zkušenosti.

              milanpindryc - Profil | Po 17.7.2017 19:09:18

              Kolouš >> a co uz to raci tahat na jerkovym prutu (do 100g) s multikem...

              velka nastraha=>velkej hacek=>potreba rybe poradne vytnout aby se vubec zapichl

                j.sladkay - Profil | Po 17.7.2017 18:05:50

                co sa opustate ? mozno chce zdolavat uz po nahode :))

                  S&F - pescador - Profil | Po 17.7.2017 17:18:21

                  poldeci >> To je pravda. Na takové gramáže to chce daleko těžší prut.

                    poldeci - Profil | Po 17.7.2017 17:14:28

                    S&F - pescador >> je tu podľa mnˇa zbytočné radiť navijáky keď ani výber prútov nemá na také nástrahy--mrháte svojím časom

                      S&F - pescador - Profil | Po 17.7.2017 17:03:36

                      MISO* >> Mě se líbí co používá kamarád. Starší model co koupil na eBay a to Shimano Twin Power 5000 PG .... používá jej na velké,těžké gumy a sumce. Nemůže si jej vynachválit. Já takové váhové kategorie netahám tak si vystačuju s tím co mám.

                        MISO* - Profil | Po 17.7.2017 16:53:05

                        S&F - pescador >> a tvoj tip?

                          S&F - pescador - Profil | Po 17.7.2017 16:23:04

                          Kolouš >> Nechci ti nikterak brát iluze ale myslím,že na nástrahy do 50g uvedené navijáky budou brzo na odpis. Přeci je to už celkem váha + odpor vody ....

                            Kolouš - Profil | Po 17.7.2017 16:12:54

                            Nechci jako blázen zase zakládat novou otázku ale rád bych ještě nějaký typ na navijak...zatim jsem měl jen stradic a caldii.
                            Teď bych rád něco trochu lepšího:
                            Shimano Twin Power C3000
                            Shimano Sustain 4000
                            Daiwa Luvias 3000
                            Rád bych aby ten navijak zvladal ty nastrahy do 50g a po pulroce se nerozsypal 😊

                              Kolouš - Profil | St 14.6.2017 11:00:49

                              S&F - pescador >> Tak tak...jak jsi napsal tu krasnou větu : Čert v rybářově duši nikdy nespí :)

                                S&F - pescador - Profil | St 14.6.2017 10:41:07

                                Kolouš >> Na ,,pultě" poznat vlastnosti dokonale nejdou ..... v podstatě s prutem člověk musí něco odchytat aby nakonec zjistil, že mu stejně vyhovuje naprosto něco jiného nebo techniky lovu se stále zdokonalují a od toho jsou požadovány požadavky na prut .......
                                Poslední větě rozumím a svým způsobem i stotožňuji. Po X-letech jsem zjistil,že mě více vyhovují kratší pruty (240-263 cm) Aa to z vícero důvodů. ..... stejně jak bych strop u muškařského prutu mám 9ft. To ale neznamená, že to má tak nastaveno každý.Každý ale by si měl to své ,,know-how" najít sám.

                                  Kolouš - Profil | St 14.6.2017 7:54:54

                                  GTdpcfix >> Je no, taky už jsem jich v ruce měl .... cely For Fishing jsem chodil a mával prutama :D Však ono to třeba ještě 10x změním pak něco koupím a zase prodám :)

                                    GTdpcfix - Profil | Út 13.6.2017 21:48:57

                                    Kolouš >> ono je dost tezky poznat dobrej prut ve vyssi gramazi jen tak na prodejne

                                      Kolouš - Profil | Út 13.6.2017 21:05:14

                                      Mira Kolínek >> prodával před rokem verzi 5-25g protože jsem chtěl prut 2,7m ... ten jsem prodal kamosoj a koupil si CTS
                                      Ted je řeč o 2,7 m a jine gramazi..

                                        Mira Kolínek - Profil | Út 13.6.2017 19:48:48

                                        Kolouš >> Neprodával jsi náhodou Altemise před půlrokem s tím, že ti nevyhovuje?