Správná funkce krmítka method ?

Ahoj ,

NA Feeder chytám 6tým rokem, a vždy jsem používal klasiku. Chtěl jsem zkusit něco nového a zakoupil systém method - krmítko , formičku ajn.
Zjistil jsem, že při náhozu a dopadnutí krmítka na dno se mi ve většině případů otočí těstem ke dnu. Což je problém. Máte někdo stejné zkušenosti ? Na starou metodu jsem tahal jednu rybu za druhou a ted jeden kap řík za 4 hodiny. Používím 30 g krmítka method, - kmen 23 na 7,5 kg, a návazce 0,12 mm whiplesh . Háček vel. 10. Krmítko je průjezdné s obratlíkem. MEtoda mě smysl dává a je to snad i krok vpřed . ale zjevně dělám někde chybu ? Moc těsta ? Používám formičku. Díky za radu.
Autor diskuse: smudla - Profil , 2.4.2017 feeder - náčiní, doplňky

NxDanielS - Profil | St 5.4.2017 17:08:21

nekut >> Oba tu píšete někomu, kdo řeší úplně jiný problém, svůj názor na něco, co ho vlastně vůbec nezajímá.

    NRK - Profil | St 5.4.2017 16:01:09

    nekut >> Jasná věc. To mohu s klidem podepsat.
    To vystřižené žebro je dobrá a jednoduchá vychytávka.
    Když už jsme u toho, tak jak píšeš to o tom šumáku, tak to je myslím pro mnohé nestravitelná a hlavně zcela nepochopitelná věc. Dle mnohých funguje to method krmítko na uplně jiném ,,principu" a vůbec se nedá srovnávat s jinym krmítkem. Asi proto, že to přišlo z UK.

      Nnekut - Profil | St 5.4.2017 15:04:24

      No tak když už jsem se do té debaty zapletl, tak si myslím, že abych hodil přes 100m s futrem, tak to musí být aerodynamický tvar, řeknu ála vzducholoď. Takže nástraha, aby to letělo, musí - nebo by podle mě měla být zakomponována v té šišce. Tudíž se snažím, aby to na dno dosedlo, pokud možno, nástrahou nahoru, že. Tedy, alespoň já, bych se snažil, aby váha byla na protistraně nástrahy. Jestli použiju nějaký drahý method s drahým příslušenstvím, nebo třížebro vl. výroby, je v té chvíli šumák. Svého času jsem taky blbnul, nadělal asi 30 MF krmítek, mám je v krabici, asi je jim tam dobře a mě taky.

        NRK - Profil | St 5.4.2017 13:08:06

        xDanielS >> Dostali jsme se trošku jinam. V tomhle máš samozřejmě pravdu, o tom žádná.
        Ta míra účelnosti v návaznosti na dálku může být námětem na diskuzi. Ale někdo to rád daleko a někdo zase pod nohama a někdo třeba mezi nohama. A to je prostě evidentní......-:)

          Nmarmyš - Profil | St 5.4.2017 12:54:41

          algec >> Nyní už zbývá někdo,kdo dá -třista z místa:-)

            Nalgec - Profil | St 5.4.2017 12:50:29

            VíD >> A když ty dve sta, tak já dve sta padesát 😂

              NVíD - Profil | St 5.4.2017 12:31:12

              U nás se říká já znám Inda a ten když ho vyndá, tak mu bryndá..dvěstě metrů, proti větru...

                NRK - Profil | St 5.4.2017 12:19:42

                marmyš >> Ach ty snílku....-:)

                  NxDanielS - Profil | St 5.4.2017 12:16:13

                  RK >> Není, jen obhahuji smysl. Chytám podle potřeby. "Mlátím" do toho tam, kde to má smysl, je to účelné.

                    Nmarmyš - Profil | St 5.4.2017 12:12:04

                    RK >> 130 metrů s method bych chtěl taky někdy hodit:-))

                      NRK - Profil | St 5.4.2017 12:08:49

                      xDanielS >> Jestliže potřebuješ házet 130m, tak je každé % důležité. To beru.
                      Ale proč by symetrické olovo(čtyřžebro) s vodicí trubičkou, ve stejné komlet váze létalo míň, to nevím. Ale nehádám se, je to nepodstatné.
                      Kdy je všeobecně hrozně důležité házet 130m a ne 120m, nebo třeba 90m.? Myslím, že mnoho z nás to nezažije za celý život. Ty to naopak- a tím nic nenaznačuji-potřebuješ takhle daleko mlátit furt. Ty mi těch 130m předhazuješ, jako by jsem Ti nevěřil, že to dáš, jako by to byla nějaká konstanta, nebo důkaz rybářových kvalit-:) Reakce k Tvojí poslední větě: ,, no a co má bejt ? , já Ti to přece neberu"
                      Celé to vzniklo jenom proto, že jsem napsal, teď v kostce, že nezáleží na krmítku, ale na tom ostatním v montáži.
                      Edit: co je víc: když lítá ,,skvěle" , nebo ,,výborně" ? Mě to totiž někdy připadá, že se chováte někteří opravdu jako na olympiádě, ale bez toho Coubertinovského.................-:).

                        NxDanielS - Profil | St 5.4.2017 11:35:47

                        RK >> Nesmysl pro tebe. Jestli čtyřžebro lítá skvěle, method lítá výborně. Nejsme sice a olympiádě, ale při 130m je i 5% dost. Potřebuji házet co nejblíže k protějšímu břehu, čím blíže, tím lépe, cca 130m. Jasně, ryby jsou i pod nohama, ale tam je jich mnohem více a větších, je tam klidová zóna. Že můžu chytat rovnou na druhé straně? Nemůžu, nesmí se. A ano, řeší se tu method, je to vlákno o method krmítkách.

                          NVíD - Profil | St 5.4.2017 10:35:50

                          algec >> pak je to v poradku. Holt jsem to nejen blbe precet, ale i uchopil :-)

                            Nnekut - Profil | St 5.4.2017 9:21:24

                            RK. OK. Dík.

                              Ncindy - Profil | St 5.4.2017 9:09:42

                              smudla >> Nějak si to nedokážu představit.... mužeš to prosím nějak nafotit a hodit to sem........... Myslím tu dvaceticentimetrovou šišku na MF. A ještě dotaz, proč jsi to dělal?

                                NRK - Profil | St 5.4.2017 9:03:31

                                nekut >>
                                Slušná prodejna, otevřeno od 9.00-19.00hod. Přímo na Vinohradech
                                Měj se fajn.....

                                BLACK BASS, s.r.o.
                                Slezská 1324/44,Praha, Vinohrady

                                  Nnekut - Profil | St 5.4.2017 8:50:57

                                  RK >> Hele neblbni, riskuješ že to někdo pochopí. Chytám tak už veleúspěšně roky, Jen jsem to nechtěl celé prezentovat. Jo - na prdelku dobrý, funguje i na čumáček.Dokonce tím docela dobře jde regulovat když kapříci na našem mikrokaprodromu - 5ha - moc berou. Uděláš tužší obalovačku a hned se interval prodlouži.
                                  Lepší - poraď mi prosím nějakou slušnou prodejnu - ny někde mezi Vinohrady a středem města, budu se tam pěšky pohybovat v pátek většinu dne. Případně děkuji.

                                    Nnekut - Profil | St 5.4.2017 8:38:18

                                    smudla >> Tos vážně myslel, že bych se k téhle větě vůbec vyjádřil? No nakonec, jestli se Ti to zdálo, tak to mohl být zajímavý sen........

                                      NRK - Profil | St 5.4.2017 8:33:23

                                      nekut >> Už pár roků používám čtyřžebrová krmítka, ale mám uskřípnuté čtvrté žebro. Proč asi. Ale on mi to tady nějaký genius určitě vysvětlí.

                                      A myslíš, že při použití method krmítka by při stejně dlouhém návazci a ostatního byl nějakej extra rozdíl......?
                                      Mládenci tady si myslí, že ta drahá placka je očarovaná...-:)