Správná funkce krmítka method ?

Ahoj ,

NA Feeder chytám 6tým rokem, a vždy jsem používal klasiku. Chtěl jsem zkusit něco nového a zakoupil systém method - krmítko , formičku ajn.
Zjistil jsem, že při náhozu a dopadnutí krmítka na dno se mi ve většině případů otočí těstem ke dnu. Což je problém. Máte někdo stejné zkušenosti ? Na starou metodu jsem tahal jednu rybu za druhou a ted jeden kap řík za 4 hodiny. Používím 30 g krmítka method, - kmen 23 na 7,5 kg, a návazce 0,12 mm whiplesh . Háček vel. 10. Krmítko je průjezdné s obratlíkem. MEtoda mě smysl dává a je to snad i krok vpřed . ale zjevně dělám někde chybu ? Moc těsta ? Používám formičku. Díky za radu.
Autor diskuse: smudla - Profil , 2.4.2017 feeder - náčiní, doplňky

NRK - Profil | St 5.4.2017 8:26:22

Halen >> obyčejnej krmelec je co?

    NRK - Profil | St 5.4.2017 8:24:29

    Willow >> Musíš být tak laskav a trošku těch argumentů dát do placu. Zatím to je z tvojí strany jako argumenty od ženský.Prostě vychrlí, co má na srdci. A na závěr použiješ coppy, kdy si něco vypůjčíš.....
    Čemu rozumím, že se sem tam pochčiješ smíchy. Já se taky rád zasměju, ale udržím to-:)
    Tak fikni k jednotlivejm bodům argumenty. Že proženeš krmení 6x sejtem, to už víme........
    Děkuji

      NRK - Profil | St 5.4.2017 8:18:01

      xDanielS >> To co jsi napsal je nesmysl. Čtyřžebro s trubičkou létá skvěle.
      A i kdyby létalo o třeba 5% hůře, tak je to přeci jedno. Nejsme na olympijádě.Tím se dostávám k příšernému rotování nástrahy. Prostě schovám na ,,prdelku" do krmení. Ohledně uvolnění krmení po dopadu. To už je opravdu vidět, že vaříš z vody. Tím, že máš krmení vevnitř a na čtyřžebru, tak je možné chytat i daleko a hluboko. Vem si, co se tady furt řeší u method krmítek. Vystřihávání žeber, vypadávání krmení, zvyšování okrajů, tenhle výrobce špatnej, tenhle taky a tenhle ne a další a další.... blabla.

        Nmarmyš - Profil | Út 4.4.2017 21:06:34

        smudla >> Šiška může být vysoká i dva metry,ale pokud má na obvodu zátěž,tak jde tou zátěží ke dnu.

          Nsmudla - Profil | Út 4.4.2017 21:03:32

          nekut >> Záleží ,jak ta šiška je vysoká. Jednou jsem udělal 20 centimetrovou na výšku.
          Myslíš,že to dopadlo olovem napřed ? :D

            Nnekut - Profil | Út 4.4.2017 20:34:53

            Chlapci, to fakt je tak složitý pochopit, že když udělám šišku z utaženého krmení, která má na jedné straně olověnou zátěž, tak že to po volném pádu od hladiny po dno - na to dno dopadne tím závažím dolů? Je naprosto nepodstatné, jestli je toho krmení hodně nebo málo. Jestli je těžké nebo lehké, pokud ho někdo nedoladil olověnou hlínou. Jo, pokud bude zátěž v ose té šišky, tak není o čem hovořit. To ale není případ MF krmítka, tak jak ho chápu.
            Už pár roků používám čtyřžebrová krmítka, ale mám uskřípnuté čtvrté žebro. Proč asi. Ale on mi to tady nějaký genius určitě vysvětlí.

              NHalen - Profil | Út 4.4.2017 19:20:21

              RK >> Asi jak kdy a jak kde. Vloni na Roudnici C, flek 1 chtěli kapříci pouze method krmelec s nástrahou čerstvá kukuřice vyloupnutá z klasu utrženého na poli vedle písáku, 1 zrnko přímo na háčku. obyčejnej krmelec byl ignorován při použití stejného návazce, háčku, nástrahy i náplně kemelce. Na method krmelec záběr do několika desítek vteřin, že jsem to dokonce nechával venku nenahozené, abych si oddychl.

                Ncechura09 - Profil | Út 4.4.2017 18:59:37

                Willow >> Máš recht, - smiř je správně.
                Ě na to aji gejt........:)
                http://historje.tumblr.com/image/36601964626

                  NWillow - Profil | Út 4.4.2017 18:42:51

                  cechura09 >> Smiř.!!To jsem chtěl napsat taky,ale žádný fyzikální vzoreček do toho nepasoval.:-))A teorii Velkého třesku neovládám.:-)

                    Ncechura09 - Profil | Út 4.4.2017 18:34:26

                    Zákon pádu namazanýho chleba platí i pod vodou. Se s tym smyř......:)

                      NDědek - Profil | Út 4.4.2017 17:50:42

                      Willow >> nic nepiš!!! Žádná fyzika!!! Ze školy si už pamatuji akorát tak prd :-)))

                        NWillow - Profil | Út 4.4.2017 17:48:01

                        Palusko >> Otočná osa a tím pádem bod se nachází,,Nad!!!zátěží.Já snad napíšu ten fyzikální vzoreček,co jsem včera smazal.:-)Páka a hmotnost a výška!!!buchtičky rozhoduje.Fyzika 1.ročník průmyslovky,suma momentů,síly,otočné body,osy atd.

                          NPalusko - Profil | Út 4.4.2017 17:33:57

                          trefcz >> Az tak jednoduche s tym tvojim vzorcom to zase nie :) nie ze by nefungoval, ale pri tom MF krmitku je tazisko posunute do krmiva a teda aby padalo olovom dole moze byt hmotnost krmiva trochu vecsia ako olova (o kolko zalezi od tvaru krmitka), kazdopadne to netreba prehanat.

                            NWillow - Profil | Út 4.4.2017 17:31:52

                            xDanielS >> On to nikdy nepochopí,on na to snad nikdy nechytal.Nemá to cenu.Ale teoreticky 1+.:-)))))))))Ed: srkačka s 30cm olověnkou nepochopí vůbec.:-))20 kg kapř jezdí přímo na krmelec,přeci.:-)Pravda je úplně jinde,chybí mu prutohodiny s tou ,,srkačkou,,jinak by to nemohl ani napsat.Žebrový olověnný krmítko a tyčka.????Já se pochčiju smíchy,takových,,RK,,mám kolem sebe dost.:-)Ale dotazy zní:Proč vám to bere a nám ne.To jsou ti,co byli všude 3x a od všeho mají klíče.;-))copy: Juraj.

                              NxDanielS - Profil | Út 4.4.2017 17:19:28

                              RK >> Method létá lépe, schováš nástrahu a nic nerotuje kolem,což je další brzda. Navíc se se z klasického "čtyřžebra" uvolní výrazně více krmení po dopadu.

                                Nalgec - Profil | Út 4.4.2017 16:42:48

                                VíD >> otec mě občas říkával, že mám olšové ruky, ale method krmítko se mě nezamotava 😁

                                  Nalgec - Profil | Út 4.4.2017 16:20:04

                                  Jarda Š. >> zaklipovat a nechat být po nahozu.

                                    NJarda Š. - Profil | Út 4.4.2017 15:58:07

                                    smudla >> Na prut 150 g použij krmítko nejméně 40g. Method se nejlépe hodí na stojáky, které nejsou příliš hluboké. Na tekoucí vodě ti krmítko může přetočit proud, na hluboké vodě může být problém v tom, že začneš vlasec napínat dřív, než krmítko dopadne na dno a tím ho "podrazíš" a neusadí na dně správně.

                                      NRK - Profil | Út 4.4.2017 13:47:39

                                      VíD >> nepsal, že to dokáže. Takže čteme znovu a pečlivě-:)

                                        NVíD - Profil | Út 4.4.2017 13:43:07

                                        algec >> pokud dokazes zamotat method, pak tu muze byt i faktor leve ruky..