Prut na pstruhy - tvrdsia akcia

Zdravim vas kolegovia,
Chcel by som vas poprosit o radu vychadzajucu z vasich praktickych skusenosti..hladam prut na privlac na pstruhy,dlzka ca.2,1m, vrhacia zataz ca. 2-13, stredne tvrdy az tvrdy.prut by mal dobre pracovat s nymfou/marmyskou a tiez by mal potiahnut woblera ca.3cm a rotacku velkost 0.rozmyslal som shimano, no vela z vas ich hodnoti ako makke.potom ma napadla Daiwa, ale tie su samizda tiez moc makke.Tiez ma oslovili Favorite...jake mate skusenosti? Vopred diky.predajne ponukaju neskutocne kvantum vyrobkov, ale potreboval by som vediet prakticke skusenosti z terenu...kde su tie casy ked Lipno a Orlik stacili na skoro vsetky sposoby lovu...
Autor diskuse: stefan_pista - Profil , 24.3.2017 dravci - náčiní, doplňky

Nkura11 - Profil | So 25.3.2017 13:32:34

stefan_pista >> daiwa.. Tu lagunu mam na skus vo vydrzi s zatial ide ako ma.. Zasa kebyze taham ako vecsina 2-3 rotacky, hornety 4 cm a tie take salmo perch tak ju odrovnam to je jasne..no ja pouzivam stihle vobleriky s malou lopatkou, gumicky na 1-1,5g hlavicke, rotacky obcas aj to 00-0 tam ten navijak nijako nemoze trpiet a znicit sa.. Taky stradik uz vonkoncom nie len mne je uz luto vyhodit take prachy za vybavu ked vobec netreba.. Chytal som aj daiwy, aj norstreamy aj kde co, akoze dobre udicky, len ten 35 e wild mi urobi rovnaku sluzbu, potiahne vsetko co mi treba, prijemny do ruky, ryby presekava krasne, tak na co nieco drahsie, uz len ozaj koli tej radosti..

    Nstefan_pista - Profil | So 25.3.2017 13:01:20

    kura11 >> ktorú ninju myslíte? daiwa ninja? a lagunu? kto je výrobca?ďakujem

      Nstefan_pista - Profil | So 25.3.2017 11:19:26

      Bacha >> Dobrý deň, ktorý presne Favorite? tá dĺžka aj gramáž sa mi pozdáva...ktorý presne to bol podtyp, možte mi napísať, prosím?
      Ďakujem

        NMrknato - Profil | So 25.3.2017 10:48:14

        stefan_pista - >> Pišto, u nás na pstruhe je zakázáno vrhať, u nás vrháme len v komurke vrhacej do pisoára. Jinak pstruhe sa lovia na masařky, potemníky, tedy na "mouchu", protože u nás už těch pstruhov moc néni a ani žáden Daimňa něpomože.....

          Nkura11 - Profil | So 25.3.2017 10:41:11

          doktor multiplikator >> j.sladkay - 25.3.2017 9:36:08 >> uvidim po tejto sezone ako na tom bude laguna za hubicku..zatial je ako nova, ziadna zmena, ved pri tahani nymf, smakov, vobika 3-5cm sa nema velmi ako znicit.. Ta ninja je tiez uplne ok, za tretinu co tu stoji stradic..na pstruhy az az..

            Nkura11 - Profil | So 25.3.2017 10:33:04

            boticar >> pisem ze je ten prut dost nanic na pstruhy.. Ten prut poznam a ozaj by som ho na pstruhy neodporucil nikomu lebo je mekky a hrozne blem blem zuvavkovy..

              Nboticar - Profil | So 25.3.2017 9:58:59

              kura11 >> tenkrát toho tolik na výběr nebylo, já chci pruty s klasickou rukojetí a v té ceně nebyla nabídka až tak široká. Potom se objevil ještě norstream freestyle s rukojetí v korku,ten je možná o něco lepší. Jenomže ten mi pan Bykov v Dubči odmítl prodat. Snažil jsem se to podat spíše tak, že exceler neni žádnej zázrak a normálnímu rybářovi jako já úplně stačí už řadu let. Rozhodně s tím nechodím chytat hnusný duháky na rybníky, abych potřeboval házet 40 metrů daleko a zasekávat s rozběhem. Na vltavské hrčáky nad dívčím kamenem si také beru silnější prut. Dotaz se ale týkal malé řeky.

                NBacha - Profil | So 25.3.2017 9:58:01

                Ještě jsem trochu koukal, už i dříve na jeden proutek, který se mi líbí a je to tento:

                Sportex Black Pearl BR 2100 210cm 10g

                Maličko vyšší gramáž, ale protože chytám též na Black Stream 270cm 20g, tak vím že se s ním dá chytat i v nižší gramáži. Ale je pravda, že používám pletenku.

                  NBacha - Profil | So 25.3.2017 9:46:46

                  doktor multiplikator >> j.sladkay - 25.3.2017 9:36:08 >> Pravda... Navíc si myslím, že je lepší chytat, než řešit kolikrát píchoviny na webu:-)))))
                  Nicméně se tu i člověk mého věku a zkušeností hodně přiučí. Přeci neumřu blbej:-D

                    NBacha - Profil | So 25.3.2017 9:46:16

                    Pro zadavatele. I když si nemyslím, že na tento způsob lovu je třeba "tvrdší" prut, spíš bych řekl "rychlejší", protože jsem těch 10 let odchytal s jediným prutem, a to se starým Berkley Fire flex, tak použití rychlého prutu 2-13g nebude od věci. Nedávno jsem vyměni vláčku Shimano 240cm 10-30g za Favorite 210cm 9-28g, nechci říkat, že je lepší, ale určitě příjemnější a citlivější.

                      Nj.sladkay - Profil | So 25.3.2017 9:36:08

                      Bacha >> emblem v tej dobe ale nebol ziaden ausšus, ja na modne trendy netrpim. obcas si to aj namazem a frci to. zaklad je dobre vybrat

                        NBacha - Profil | So 25.3.2017 9:31:10

                        doktor multiplikator >> j.sladkay - 25.3.2017 9:17:04 >> Odchytal jsem cca 10 let intenzivní pstruhové vláčky na malou Daivu emblem ještě s nálepkou Sema a navi nejevil téměř žádné známky opotřebení. To jenom pro příklad, že za těch deset let bylo vyrobeno mnoho řad "lepších" navijáků, ale tento pracoval tak dobře, že nebylo potřeba měnit. Navíc jde i o zvyk a důvěru ve vercajk. I když chápu to, že někteří jdou s dobou a upgradují třeba každý rok:-)

                          Nj.sladkay - Profil | So 25.3.2017 9:17:04

                          kura11 >> chytat sa da na vsetko, ide len o to ze ako dlho a ako pohodlne a efektivne

                            Nkura11 - Profil | So 25.3.2017 7:17:44

                            doktor multiplikator >> j.sladkay - 24.3.2017 21:22:42 >> mal som rarenium tak viem..to iste len nizsi prevod..prilis zlozito sa vsetko riesi okolo rybariny..aj s lagunou sa da..po sezone je ako nova..zasa 7cm vobler na pstruhy nepouzivam, mam rad gumovacku.. Na vah nechodim tak si vystacim s 5cm vobikmi..

                              Nj.sladkay - Profil | Pá 24.3.2017 21:22:42

                              kura11 >> mylis sa a nevies :)

                                Nj.sladkay - Profil | Pá 24.3.2017 21:21:50

                                milanpindryc >> ja ul nechytam :))voby 7 a +

                                  Nkura11 - Profil | Pá 24.3.2017 21:02:36

                                  boticar >> nic v zlom ale ten exceler ul do 10g je katastrofalna zuvacka absolutne nevhodna na pstruhy

                                    Nkura11 - Profil | Pá 24.3.2017 21:01:48

                                    doktor multiplikator >> j.sladkay - 24.3.2017 19:08:56 >> co marmysku ci 1.2g jig abo 0ku rotacku :-)) stradic je zbytocne drahý

                                      Nmilanpindryc - Profil | Pá 24.3.2017 20:50:13

                                      doktor multiplikator >> j.sladkay - 24.3.2017 19:08:56 >> kdyz stradic na ul tak ten novej ci4+ 2500FB HG

                                        Nboticar - Profil | Pá 24.3.2017 20:50:06

                                        stefan_pista >> Ona ta diskuze vypadá celá už dost komicky. Po pravdě řečeno, mnoho toho doporučit nemohu, protože sám používám to, co je zrovna po pruce. Prut kupuji většinou v obchodě, kde si ho vyzkouším, a na několik let mám pokoj. Kromě Excelera jsem vloni na pstruhovce používal také pětidílnou Volžanku. Tu by tady asi všichni pomluvili, chytat se s ní dá docela slušně a ještě se vejde do baťůžku na vejlet :-)