Prut na pstruhy - tvrdsia akcia

Zdravim vas kolegovia,
Chcel by som vas poprosit o radu vychadzajucu z vasich praktickych skusenosti..hladam prut na privlac na pstruhy,dlzka ca.2,1m, vrhacia zataz ca. 2-13, stredne tvrdy az tvrdy.prut by mal dobre pracovat s nymfou/marmyskou a tiez by mal potiahnut woblera ca.3cm a rotacku velkost 0.rozmyslal som shimano, no vela z vas ich hodnoti ako makke.potom ma napadla Daiwa, ale tie su samizda tiez moc makke.Tiez ma oslovili Favorite...jake mate skusenosti? Vopred diky.predajne ponukaju neskutocne kvantum vyrobkov, ale potreboval by som vediet prakticke skusenosti z terenu...kde su tie casy ked Lipno a Orlik stacili na skoro vsetky sposoby lovu...
Autor diskuse: stefan_pista - Profil , 24.3.2017 dravci - náčiní, doplňky
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nsemi5 - Profil | St 9.1.2019 8:36:35

KUKO33 >> no ale blue bird je vlepenka (parádní na malé gumy)a michalides chtěl celoblank na plandavky.

    Nmilanpindryc - Profil | Po 7.1.2019 18:43:36

    michalides >> ja na to mam legend ML 9' a funguje dobre. Samozrejme chytat jde i s catanou jak radi nize...

      NPepaodprčic - Profil | Po 7.1.2019 18:12:06

      https://www.rybarlovec.cz/detail/rybar/privlacove/p​rut-dam-effzett-perch-special-2-30m-3-12g.html
      Na pstruhy můžu doporučit. Super je, že nemá parabolickou akci.

        Nu x a - Profil | Po 7.1.2019 17:03:34

        Děda Lebeda >> já vím..

          NDěda Lebeda - Profil | Po 7.1.2019 16:47:05

          u x a >> to neni spatny prut.

            Nu x a - Profil | Po 7.1.2019 16:32:17

            shimano catana vyřeší všechny problémy...

              Nmichalides - Profil | Po 7.1.2019 15:38:16

              Pani dobry den . nechel som zakladat nove vlakno koli mojej otazke . viem ze prutov je strasne vela druhov da sa vybrat ale co by ste mi odporucili na jazerny lov pstruhov prevazne na plandavky do cca 8 g.
              chcel by som nejaky dlhsi prut s ktorym dokazem o nieco dalej nahodit asi bude najlepsie celoblank .
              dakujem moc za vsetky rady :)

                NFlying trout - Profil | Ne 25.2.2018 10:15:23

                milanpindryc >> s dnešní kvalitou pletenek a vlasců to je v pohodě

                  NMíraš - Profil | So 24.2.2018 20:12:46

                  Rybařina není umění..... jdi do p.dele... uřízni si "lískovej prut" a mazej k vodě, když se tě bude zdát měkkej, tak mu zkrať špičku... a neposlouchej tyhle"namachrovaný umělce"...

                    Nmilanpindryc - Profil | So 24.2.2018 19:54:50

                    hadr kapr fakr boy >> Flying trout - 24.2.2018 10:52:01 >> no ja mam prutu otep(preferuji celoblank), i drazsi kousky, na kazdym me neco vadi ale ten AJ masrer pryc jen tak nedam. Jedina jeho " nevyhoda" jsou mikroocka, takze pletenka nebo vlasec pod 0.12...a s tim dokazu zit :-)

                      NHrabal - Profil | So 24.2.2018 12:23:42

                      A co zkusit nejakej no name z ciny? Koukal jsme ze jsou tam za 500,- zajimave tvarici se proutky..

                        NPaolomaldini - Profil | So 24.2.2018 11:20:21

                        Favorite Synapse 12g ;-)

                          NPalusko - Profil | So 24.2.2018 11:01:18

                          hadr kapr fakr boy >> Flying trout - 24.2.2018 10:55:21 >> Ja tiez nemam rad vlepenky, ale na miniaturne gumy su super, smacky a podobne, inak len celoblank.

                            NFlying trout - Profil | So 24.2.2018 10:55:21

                            Palusko >> taky dík, já se vlepenkám vyhýbám, třeba bude příležitost to zkusit.

                              NFlying trout - Profil | So 24.2.2018 10:52:01

                              milanpindryc >> Díky chtělo by si s prutem zkusit zachytat, protože spousta věcí mi nesedí a až po delší době zjistim co tomu chybí.

                                Nkubas. - Profil | So 24.2.2018 5:41:13

                                milanpindryc >> Pěkný... Kapr :-)))?

                                  Nmilanpindryc - Profil | Pá 23.2.2018 23:25:23

                                  kubas. >> mam toho 7'3-5g, a chytam s nim hodne rad. Mali pstruzi z toho padaj protoze je na ne zbytecne rychlej, ale jak se zatizi normalni rybou tak pracuje celej.

                                    NPalusko - Profil | Pá 23.2.2018 23:11:54

                                    hadr kapr fakr boy >> Flying trout - 22.2.2018 13:59:21 >> Z vlastnych skusenosti prut do 10g nad nejakych 220 za vela nestoji. Aby to nebol rozkmitany makky blank tak by to musela byt vlepenka s tvrdym chrbtom ako pisal kolega. Take obcas pouzivam v cca 260/10g ale nie su to ziadne extra pruty.

                                      Nkubas. - Profil | Pá 23.2.2018 23:11:06

                                      milanpindryc >> Toho Ejdžeje máš jakého konkrétně :-)? Měl jsem v ruce většinu z nich a ta 240cm do 7g? se mi líbila fest.

                                        Nmilanpindryc - Profil | Pá 23.2.2018 23:09:35

                                        Saimon >> predpokladam ze na stojakach jde o duhaky a to je o necem jinym nez rotackach...

                                          Nmilanpindryc - Profil | Pá 23.2.2018 23:07:24

                                          hadr kapr fakr boy >> Flying trout - 23.2.2018 21:38:03 >> ja na tyhle veci pouzivam gamakatsu AJ master. (Gramaz u nej sedi) 2500 navi a pletenku ted nove sunline small geme HGPE.
                                          Levnejsi variantu sem mel Q-light spin a nanofil 0.06. Oboje funguje zhruba stejne dobre jen na tom levnejsim je to videt na zpracovani...
                                          Oboje sou vlepenky

                                            NFlying trout - Profil | Pá 23.2.2018 21:38:03

                                            milanpindryc >> na dropšot mě to zrovna nebaví, ale taky jsem zkoušel. Na to bych použil klidně i svůj pikr 270 cm a lítalo by to asi hodně daleko. Zkusim pořídit tenkou pletenku, navinu na naviják s širší cívkou a uvidim kam se posunu. 8k do prutu nechci dávat. Díky

                                              NSaimon - Profil | Pá 23.2.2018 20:24:10

                                              no nevím jestli na pstruhy má smysl se zabývat rotačkama vel. 0 a dalšíma mikro nástrahama. Sám mám problémy, že mě občas i rybky kolem 20cm šluknou rotačku vel.1 až někam do xxx. Bez protihrotů to jde líp, ale i tak dochází k poškození ryby.
                                              Můj nejoblíbenější prut na pstruhy bylo v zadaní zmiňované Lipno než se vychodila spojka, pak bylo pár prutů 3-12 5-15 ... až sem nakonec koupil https://www.parys.cz/akcni-kategorie-saenger-specit​ec-prut-fta-spin-pro-t-black-1-8-m-10-25-g?_ShopSea​rch%5BSearchType%5D=0&PaggingValues=2:24:2;
                                              a loňská sezóna naprostá spokojenost. Proutek rychlej, dostatečně tvrdej abych proseknul rybu na rotačku proti proudu a nymfyčky a další UL nástrahy na něm dokážu vodit na jigu od 1,5g a woblery se dají do 7cm, ale nejčastěj je to hauserák vlastní výroby 3-5g do tůní

                                                Nmilanpindryc - Profil | Pá 23.2.2018 19:55:21

                                                hadr kapr fakr boy >> Flying trout - 22.2.2018 13:59:21 >> je otazka kolik ma cenu do pomerne jednoucelovyho prutu vrazit penez. Pruty v tyhle delce a gramazi budou budto brutalne drahy nebo xfast vlepenka. Pokud by mel prut v tehle delce a gramazi byt progresivni akce a celoblank a zaroven ne hadice bude za 8k

                                                Takze za me bud hodne penez nebo nejakou vlepenku. No a jestli nezavodis tak chytat nejakou modifikaci dropshotu, nebo sbiro a hodis neporovnatelne dal. Hodne udela i supertenka pletenka.

                                                  NFlying trout - Profil | Čt 22.2.2018 13:59:21

                                                  minatrix >> kouknu do bazáče a kounu po tom Cormoránovi, já krátkej prut mám, docela to lítalo, ale kolikrát byly ryby dál, než jsem byl schopnej dostat. Díky

                                                    NFlying trout - Profil | Čt 22.2.2018 13:57:00

                                                    milanpindryc >> Já si to myslel, ta gramáž při té délce, to by muselo stát mnohem víc. Dík

                                                      Nminatrix - Profil | St 21.2.2018 23:28:08

                                                      hadr kapr fakr boy >> Flying trout - 21.2.2018 19:58:42 >> Michal - M4N1AC prodává v bazáči stavěný ULko od Flipa - PacBay. 240-10g. A co zkusit sehnat Cormoran ULX 240?

                                                        Nmilanpindryc - Profil | St 21.2.2018 23:18:00

                                                        hadr kapr fakr boy >> Flying trout - 21.2.2018 19:58:42 >> je to hadice. Jestli neco od st croix tak legend, kratsi pruty i avid.

                                                          NFlying trout - Profil | St 21.2.2018 19:58:42

                                                          Borci a co něco trošku delšího, dejme tomu do cca 10g při délce cca. 240 - 270 cm.
                                                          Koukal jsem na Croix Prut Premier 86 L M2, 262 cm, 2 - 9g. Měl to někdo v ruce? Neni to v té délce hadice, odpovídá gramáž realitě? Mám WFT Penzila 1,5 - 6,5 (zcela mimo). Na popování a gumy dobrý, na pstruhovnu vůbec.
                                                          Chtěl bych něco delšího na P stojky, aby to dál letělo. Nástraha malá planda.

                                                            NFuldík - Profil | St 21.2.2018 19:53:03

                                                            Smacek014 >> No vidíš,dobrá volba!

                                                              NSmacek014 - Profil | St 21.2.2018 19:50:01

                                                              Hádejte se tady jak chcete, ale já svého favorita mám.;)

                                                                Ndoktor multiplikator - Profil | St 21.2.2018 11:01:05

                                                                Orion24 >> je mi u prdele ako to vyzera.aspon nechytam jak pritepleny na nano ružomrdky.

                                                                  NOrion24 - Profil | St 21.2.2018 8:08:46

                                                                  doktor multiplikator >> ked niečomu nerozumies...nekomentuj to...vyzera to potom tak divne.....:-)

                                                                    NOrion24 - Profil | St 21.2.2018 8:08:08

                                                                    nechapem jednu vec...načo mu marmysku na pstruhy...teda v tom zmysle...aby som volil prut....ktory to da....

                                                                      Nperch2 - Profil | St 21.2.2018 8:02:34

                                                                      stefan_pista - >> Chtít jedním prutem vodit marmišky i woblery je jako chtít jezdit se smartem na nákupy i do lesa na dříví. Na pstruhy osobně volím právě spíš pruty s parabolickou akcí - aby ti míň padalo ryb. (nezaměňovat akci a rychlost prutu). Z toho co píšeš bych od (NÁS) Majoru volil 4g verzi Trapary, 4g Nextino (pár jich máme skladem) nebo UL verzi Troutina. Pokud chceš něco "tvrdšího" za úvahu by stál Firstcast a Crostage v Tabularové verzi, ale to už podle mě nejsou vysloveně pstruhové pruty. Streamové verze Finetailu (Banshee) už jsou podstatně tvrdší pruty na tvrdý nástrahy (wobler, rotačka, planda) a s marmyškou nebo malou gumkou by to nebylo ono.

                                                                        Nskwor - Profil | Po 19.2.2018 20:08:02

                                                                        doktor multiplikator >> Ten prut jsem měl půjčený a jiný naviják jsem u vody ten den neměl. Ale něco lehčího by snesl.

                                                                          Ndoktor multiplikator - Profil | Po 19.2.2018 20:05:33

                                                                          skwor >> vymen ten navi sak sa zo dizajnovo vobec nehodi

                                                                            NFuldík - Profil | Po 19.2.2018 19:57:25

                                                                            skwor >> Ano,ale ten finetail má pěknějšï lak😉

                                                                              NFuldík - Profil | Po 19.2.2018 19:55:46

                                                                              GTdpcfix >> Ano,mě se hodně líbí!Třeba jsou i pěknější,ale já je neznám.

                                                                                Nskwor - Profil | Po 19.2.2018 19:52:59

                                                                                Fuldík >> Mají s tímhle designem víc prutů, třeba to Troutino stream nebo Banshee finetail. Ale ten nevím, jestli se ještě dělá a byl dražší.

                                                                                  NGTdpcfix - Profil | Po 19.2.2018 19:45:42

                                                                                  Fuldík >> nejpeknejsi prut v korku na trhu do major craft?

                                                                                    NFuldík - Profil | Po 19.2.2018 19:35:47

                                                                                    Forfish731 >> To ti věřím.

                                                                                      NForfish731 - Profil | Po 19.2.2018 19:34:06

                                                                                      Fuldík >>To má a velký, jinak ta area vlastnostmi i designem taky super kousek...

                                                                                        NFuldík - Profil | Po 19.2.2018 19:29:50

                                                                                        Forfish731 >> Area verze taky pěkná,luxusní,ale prut s eva rukojetí výberu i u jiných firem,možná i za míň peněz.Ten korkáč má ale svůj styl!

                                                                                          NForfish731 - Profil | Po 19.2.2018 19:22:28

                                                                                          Fuldík >> Njn, jinou nemám, hlavní je, že jsem s ním mohl chvíli chytat, a area verze se Ti nelíbí?

                                                                                            NFuldík - Profil | Po 19.2.2018 19:15:03

                                                                                            Forfish731 >> Tedaaa,to si tam dal kurevskou fotku☺na které nejde nic vidět,jako hezký zelený blank a krásné dřevěné sedlo.

                                                                                              NForfish731 - Profil | Po 19.2.2018 19:09:33

                                                                                              Fuldík >> Naprostý souhlas... měl jsem tu čest😍

                                                                                                NFuldík - Profil | Po 19.2.2018 19:03:03

                                                                                                Forfish731 >> Fine tail v korku nejpěknější prut na trhu,alespoň pro mě.Možná si ho jednou pořídím...

                                                                                                  NForfish731 - Profil | Po 19.2.2018 18:35:29

                                                                                                  doktor multiplikator >> Souhlasim, že Trapara není nej produkt Major Craftu, ale Nextino a Finetail mám a velká spokojenost

                                                                                                    Ndoktor multiplikator - Profil | Po 19.2.2018 18:15:46

                                                                                                    Forfish731 >> je uplne jedno kolko stoji. proste ta seria je k nicomu maximalne tak na jalce, nakuria to a pichnu sa sami. chytam na drahsie pruty. ale to je sumak, prezoze sa najdu pruty za polovic a hodne lepsie. navyse major craft rozhodne lepsie palice ma trapara to ale nieje

                                                                                                      NIvan. - Profil | Po 19.2.2018 16:37:27

                                                                                                      karvo >> light prut s gramazou 10-30 g je uz prut na slusne dravce a najvacsie pstruhy a s vlascom 0,16 to uz na mikronastrahy urcite nie je.. To tak prut do 15 g max. Neviem ale, co si predstavujes pod pojmom mikronastrahy. Ja mikronymfy, larvy a pod, max 00 a 1,5 voby.

                                                                                                        NForfish731 - Profil | Po 19.2.2018 16:14:50

                                                                                                        doktor multiplikator >> Jde o to v jaké cenové relaci se pohybujeme, je nesmysl porovnávat pruty výrazně odlišných cenových relací, mohu se zeptat s čím chytáš ty?

                                                                                                          Ndoktor multiplikator - Profil | Po 19.2.2018 15:03:29

                                                                                                          Forfish731 >> kto na omak nespozna ze trapara je hadica svojho vlastneho druhu, lepsi prut si nezasluzi, lebo ho ani nespozna

                                                                                                            NHrabal - Profil | Po 19.2.2018 15:02:21

                                                                                                            A treba na Favorite professional 2-7 g jsem si nikdy nezvyknul.. Nemam ho rad.. Ale muj prvni prut byl Shimano nexave 1-11 g a nepamatuju si ze by mi z nej padla ryba.. Jinak nez toho Delphina bych vzal Favorite blue bird 0.5-5 g

                                                                                                              NHrabal - Profil | Po 19.2.2018 14:58:14

                                                                                                              Nebo Cormormoran motala 1-9 g je na pstruhy ok. Loni jsem chytal dost s Abu Garcia beast mast 0,8-4 g a z toho mi padali o stosest

                                                                                                                Nkarvo - Profil | Po 19.2.2018 14:51:35

                                                                                                                kolego, z toho ti budou pstruzi padat, protože ta špička je moc měkká, zato páteř moc tvrdá, takže ti prut nevypruží výpady a skoky.doporučuji ti jít do prutu 10-20, 30 g. pokud užiješ vlasec 0,16, bo FC, tak odhodíš i mikro nástrahy.

                                                                                                                  NGTdpcfix - Profil | Po 19.2.2018 14:35:55

                                                                                                                  Forfish731 >> ja teda s jednou traparou chytal a bylo to vazne strasny...jestli chces zjistim ti i jaky model to byl.
                                                                                                                  kamos to mel na pstruhy.
                                                                                                                  To bych nedoporucil nikomu....hadicoidni,citlivost zadna...

                                                                                                                    Nskwor - Profil | Po 19.2.2018 14:08:04

                                                                                                                    Celkem rychlík je nový Favorite X1, za tu cenu to za pozornost stojí.

                                                                                                                      NForfish731 - Profil | Po 19.2.2018 13:52:55

                                                                                                                      GTdpcfix - 19.2.2018 12:27:18 >Trapary vůbec nejsou trapné hadice jak psal někdo níže, a s tim Delphinem to neni, že bych proti nim něco měl, ale pobavilo mě, že s Traparou si můžu hodit max mašli teda

                                                                                                                        NForfish731 - Profil | Po 19.2.2018 13:48:30

                                                                                                                        oreno >>Už jsem psal, že proti Delphinu nic nemám, poměr cena výkon je good, jenom chci říct, že trapara je za mě lepší prut a 1-4g na okouny super

                                                                                                                          Nmilanpindryc - Profil | Po 19.2.2018 13:41:44

                                                                                                                          Co neco od gamakatsu? AJ master na gumy, Destrada na woblery.

                                                                                                                            NHrabal - Profil | Po 19.2.2018 12:38:04

                                                                                                                            Co je na ty Trapare tak hroznyho? Chtel jsem si poridit tu verzi 1-4 g na okouny.. Nebo by ti byla chyba? Prijde mi to jako Pruty Area od Favorite..

                                                                                                                              NGTdpcfix - Profil | Po 19.2.2018 12:27:18

                                                                                                                              Forfish731 >> delphiny jsem v ruce mel ale ne u vody....kazdopadne vzledem k cene jsou to velmi pekne pruty