Návazcové materiály

Zajímalo by mě, jaké návazcové materiály nejvíce používáte a jaké máte zkušenosti s českými produkty (JSA - Carp System, Sportcarp,...)?

NMiras - Profil | Út 19.2.2008 11:49:34

Pvl: chtěl sem Ti to sem hodit v azbuce, ale některé znaky nefachají:-) Indyline se k nám začne vozit...

    NPvl - Profil | Út 19.2.2008 11:21:13

    Miras - ® Út 19.2.2008 11:15:19
    V.P.: Indyline is comming soon... co říkáááááááááááááš :o§)

      NV.P. - Profil | Út 19.2.2008 11:18:05

      Miras: Tak to se máme na co těšit :)

        NPetr Koch - Profil | Út 19.2.2008 11:17:48

        V.P. - ® : měl jsem na mysli monofil jako návazec. Používám už jen Fox a Kryston, ale chci vyzkoušet vlasec a už jsem to i zkoušel, ale ne moc často. Jako výhodu beru to, že se dá vytvořit př. celkem tuhý rovný návazec, který se bude jistě chovat jinak než jakákoliv šňůrka.

          Nkary - Profil | Út 19.2.2008 11:16:58

          Dají se někde sehnat šňůry Ultimate? Prý jsou docela dobré.

            NMiras - Profil | Út 19.2.2008 11:15:19

            V.P.: Indyline is comming soon...

              NV.P. - Profil | Út 19.2.2008 11:10:25

              Rád používám šňůrky od Sufixe, páč i při vyšší nosnosti mají menší průměr: Sheat Skin, Cameleon, Balistic. Od Krystonu Supernovu .. také se mi líbili šňůrky fa Indyline, ale ty nejsou u nás k dostání.

                NPetr Koch - Profil | Út 19.2.2008 11:07:13

                Dovolím si vytáhnout tuto otázku z historie. Zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s použitím monofilu jako návazcového materiálu?

                  NCDB - Profil | So 5.2.2005 21:12:03

                  cobych neprozradil ,jedna z nich je climax ale teď si nevspomenu na typ je jich několik variant pletení a nosností 1m za mrzkých 4,50 tato je velmi jemná a ve vodě ještě více změkne,takže alternativa místo merlinu nejčastěji na vodě bez vázek používám 11cti kilovou do vázek 20-35 kg

                    NCarpman - Profil | So 5.2.2005 20:55:11

                    CDB: Asi neprozradíš jaké to jsou.Nebo aspoň naznač.

                      NCDB - Profil | So 5.2.2005 20:11:40

                      Dřív jsem používal jen Kriston, ale existuje několik velmi nápadně podobných šňůrek které jsem vyskoušel mimo jiné i v mušlovém pekle na Radutě, jsou za zlomek ceny Kristonu a jsem s nimi zcela spokojen.

                        NMarda - Profil | So 5.2.2005 11:05:03

                        Teď už používám jedině Kryston (Merlin, Supernova, Score). Dřív jsem experimentoval se Sufixem a JSA, ale některé se dost třepily a nosnost taky nebyla taková, jaká se udává. Např. Lecus, nebo Uranus 12kg (nevím už přesně, myslím že ten zelenočerný) z těch vzorkových kartiček se dá v ruce rychlým škubnutím bez problému přetrhnout :( Jediná šňůra od JSA, kterou občas s důvěrou používám je Invisible - jako Multistrand.

                          NAdo | St 26.1.2005 13:54:46

                          Najviac používam výrobky od KRYSTONU a hlavne SUPER NOVU.Skúsil som od nich všetky výrobky na návezce a myslím si ,že tento je najpodarenejší!

                            Nkarci - Profil | Út 25.1.2005 18:04:00

                            Loni jsem dostal v JSA vzorky jejich návazcových materiálů Carp system (trap-link, lekus, uranus a tuším ještě invisible). Zjara jsem na pískovně dával trap-link (5 kg) a myslím, že je dobrý vzhledem ke své jemnosti do vod bez vázek a kamenů. Invisible jsem zkoušel jen jednou. Zbývající dva jsem zkoušel potápět v akvárku a když jsem viděl, jaké dělají od obratlíku k háčku oblouky, budou asi vhodné spíš do trav. Souhlasím s Petrem, že Lekus (9 kg) nebo Uranus(12kg) jsou už docela slušný lana.

                              NPetr <´)))>< - Profil | Po 17.1.2005 9:48:29

                              taky používám od JSA a popravdě řečeno mi připadají tluščí, než od Krystonu (jinak spokojenost)

                                NMiras | Po 17.1.2005 9:16:27

                                Stejně většina návazcových materiálů pochází ze stejného zdroje! Dlouhá léta jsem používal Kryston, minulou sezonu návazce od JSA a nezpozoroval jsem nějaký zásadní rozdíl.

                                  NRenyi | Po 17.1.2005 0:59:33

                                  Taky používám věci od Krystonu,ale už asi nebudu. Finančn to nezvládáma nemyslim si,že by např. mezi Těš. a Krystonem byl zas tak velkej rozdíl...

                                    NPeleta - Profil | Ne 16.1.2005 18:44:34

                                    používam Sufix, Camo skin, nuflex, stealth skin, ešte ma nesklamali, ale vyskušať musí každý sám čo mu sedí na akú vodu, české nepouzívam resp. ešte sa ku mne nedostali

                                      Njurasoft | Ne 16.1.2005 14:18:51

                                      používám kryston merlin a od jsa. +- autobus v tom nevidím rozdíl.

                                        Nsajo | Ne 16.1.2005 13:27:03

                                        ja pouzivam kryston-merlin,super nova.od j.tesinskeho-mystik,fluo-nav., k.nash,jednickou medzi nav. je kryston a fox.je to len moj nazor ja ho nikomu nevnucujem