Naši na Dakaru 2017

Sledujete, fandíte tak jedem!
Autor diskuse: Krocajda - Profil , 2.1.2017 všeobecné - ostatní

Ve které kategorii věříte v beduínka?

A) Kamiony82%

B) Automobily0%

C) Motocykly14%

D) Čtyřkolky5%

Od 3.1.2017 hlasovalo 44 čtenářů.

100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NPvl - Profil | Čt 26.1.2017 15:37:53

I tohle je Dakar. Macíkův Franta sežral 8000 litrů nafty, navigátor nechal v Americe devět kilo

    NSherner - Profil | Čt 12.1.2017 14:09:24

    Zázraky se dějí, dneska se jede !!! A mohla by to být zajímavá etapa, která zamíchá pořadím. Vypadá to, že dnešní trať sedí Ondrovi Klymčiwovi, na 3. WP je první s tím, že elitní jezdci jako Brabec nebo Quintanilla mají na trati nějaké problémy a na posledních 2 WP se neobjevili. Tak hlavně to nezakřiknout a jedééém.

      NFild@ - Profil | St 11.1.2017 18:15:29

      Tak to opětovné zrušení etapy je hnus, chlapi z toho nic nemají. I když zase na druhou stranu chápu pořadatele, že chtějí zajistit bezpečnost. Zlatá Afrika... :)))

        NSherner - Profil | St 11.1.2017 18:07:08

        chřenovák >> V Chile a Peru se nejelo v 5 tis. metrech a v období deštů, ale naopak přes poušť Atacama, kde nepršelo asi 80 let :) a tak nějak se to podobalo klasickýmu Dakaru dokud se jezdil v Africe

          Nchřenovák - Profil | St 11.1.2017 12:44:26

          Sherner >> Tam neprší?

            NSherner - Profil | St 11.1.2017 7:18:01

            Dnešní etapa je opět zrušená. Včera zůstal celý konvoj trčet na přejezdu so Argentiny kvůli vodě a nějakému sesuvu. Doufám, že pořadatel se konečně chytne za rypák a bude se snažit vrátit závod z Bolivie zpátky do Chile a Peru.

              NPepison For Ever - Profil | Út 10.1.2017 21:39:28

              V teto byla supr projizdka...

                NKrocajda - Profil | Út 10.1.2017 19:55:37

                Tak si myslím že budeme bez beduínka :-(.

                  NKrocajda - Profil | Po 9.1.2017 21:22:31

                  Já myslím že to tak strašný zase není.Jsou daleko od mámy😯 myslím.

                    NPvl - Profil | Po 9.1.2017 10:00:44

                    Falen >> Řeknu ti, že když jsem viděl v bedně, jak se musejí mechanici válet pod autem v tom marastu ... mazec A to není vše....

                      NBušák - Profil | Po 9.1.2017 9:58:58

                      Falen >> no ta čvachtanice tam je hustá

                        NFalen - Profil | Po 9.1.2017 9:58:30

                        Pár fotek z KM racing teamu.

                          NFalen - Profil | Po 9.1.2017 9:54:48

                          Barth Racing. Tůma a Pabiška

                            NFalen - Profil | Po 9.1.2017 9:54:17

                            Dakar je pouštní závod :) :) :)

                              NFalen - Profil | Po 9.1.2017 8:23:53

                              Buggyra

                                NLuboš22 - Profil | So 7.1.2017 13:52:39

                                Sherner >> Ivana Jakeše je mně strašně líto.Spolu se Svitkem jsou to skvělí bombarďáci.Je to stará škola Jary Katriňáka.

                                  NSherner - Profil | So 7.1.2017 13:04:25

                                  Aby toho nebylo málo, tak motorkář, kterého táhl M. Prokop je další náš, Vlček. Sousedy nepotěší, že Ivan Jakeš včera boural a odnesla to ruka.

                                    NRST - Profil | So 7.1.2017 11:14:44

                                    Další z našich odstoupil. Tomáš Kubiena na čtyřkolce už nejede.

                                      NIza - Profil | So 7.1.2017 11:13:14

                                      Darďas >> hm, ach jo:-(

                                        NDarďas - Profil | So 7.1.2017 10:00:44

                                        Iza >> Zdar.Bylo to na youtube,ale už to smázli.

                                          NSherner - Profil | So 7.1.2017 8:20:07

                                          Dneska se na pořadí nic nezmění, celá etapa je kvůli počasí zrušena.

                                            NSherner - Profil | Pá 6.1.2017 22:19:57

                                            Buggyra si vyžírá smůlu naplno, Aleš měl údajně opět poruchu a podle neověřených zpráv se snad oba zasekli na WP 3, který byl pak v průběhu etapy zrušen kvůli počasí. Kolomajz údajně 2x měnil kolo.

                                              NIza - Profil | Pá 6.1.2017 22:15:58

                                              Darďas >> to video "celkem slusnej jumb" je nefunkcni, das ho sem prosim znova?

                                                NSherner - Profil | Pá 6.1.2017 22:12:05

                                                Martin Macík k dnešní etapě:

                                                5. Etapa // 4. Místo!!!
                                                Celkově // 15. místo (nepotvrzeno)
                                                Dneska to nebylo vůbec špatný! 😝 Nejprve je potřeba dodat, že etapa byla zkrácena pouze na první měřený úsek kvůli povodním. To ale nemění nic na tom, že jsme si zajeli pro svůj nelepší výsledek v etapě za dobu co závodím! Byla to pecka, užíval jsem si to! Nejdřív hory, kde jsme dotáhli asi 7 kamionů, pak dost rozbitý a prašný úsek zakončený trochu větší navigátorskou kachnou, která byla pro většinu peklem. My to zvládli spolu s dunami na konci a je z toho super výsledek! 😎 ztráta je ale stále velká, takže musíme makat! 👊

                                                  NSherner - Profil | Pá 6.1.2017 22:08:25

                                                  V kategorii aut dnes vyhrál Loeb, do čela se dostal Peterhansel, 2. Loeb a 3. Despres, všichni na Peugeotech.
                                                  Martin Prokop dnes 28. místo, celkově 16. se ztrátou cca 1 hod. na Top Ten.

                                                  Martinovo vyjádření z jeho FB:

                                                  Ahoj lidi tady ja.
                                                  Dneska jsme se bohuzel dvakrat ztratili, jinak vse ok! Tahneme padleho motorkare, ma zlomene riditko a zasitou ruku. Tenhle Dakar je masakr jako de*il 😈😲
                                                  Diky za fandeni, makame co se da!!!

                                                    NSherner - Profil | Pá 6.1.2017 16:45:37

                                                    Tak podle posledních zpráv je kvůli počasí zrušena druhá část dnešní RZ, jede se tedy jenom 219km dlouhý první úsek. Čelo motorkářů je v cíli, vyhrál Sunderland, spousta jezdců bloudila včetně favoritů z Top 10. Mimo jiné i Štefan Svitko, který dojel 35. Ondra Klymčiw dorazil na 21. místě.

                                                      NShafi - Profil | Pá 6.1.2017 15:41:35

                                                      Sherner >> Super zpráva a obdiv mechanikům. Když jsem se vyučil automechanikem, měl jsem problémy na Tatře, nebo Liazce občas něco opravit (spíš vyměnit) i na dílně s kanálem:). Takže hurá na ně.

                                                        NSherner - Profil | Pá 6.1.2017 15:33:30

                                                        Aktuální zpráva !!!

                                                        David Vršecký: Dřeli jsme celou noc a vyplatilo se! Martin Kolomý vyrazí do dnešní etapy!

                                                          NSherner - Profil | Pá 6.1.2017 14:17:50

                                                          Popis dnešní etapy od Barth racing :

                                                          5. ETAPA - TUPIZA -> ORURO
                                                          Rychlostní zkouška: 447 km
                                                          Celkem: 692 km
                                                          Dakarský závod se následně usídlí v bolivijské náhorní rovině Altiplano. Zatímco organismus se bude aklimatizovat, únava si začne žádat své. Přičteme-li fakt, že se v oblasti nachází velmi rozmanitý terén, lze tuto etapu právem označit za jednu z nejnáročnějších. V pravém dakarském duchu se ponese den, pro nějž budou příznačné dva úseky plné písečných dun, které jezdcům ztíží poslední kilometry rychlostní zkoušky

                                                            NSherner - Profil | Pá 6.1.2017 14:14:22

                                                            Motorkáři jsou již na trati, po prvních několika WP se Svitko drží okolo 10. místa, naši Engel s Klymčivem ve 3. desítce.
                                                            Držíme palce mechanikům od Buggyry, snad se jim podaří dát Kolomajzovu tatru dokupy, aby mohl pokračovat.

                                                              NSherner - Profil | Čt 5.1.2017 23:32:09

                                                              Zpráva od Martina Prokopa:

                                                              Martin s Ilkou jsou na 14. místě zdárně v cíli dnešní náročné etapy plné dun! Kde se vzala ztráta jedné hodiny a tří minut? Martin: "Bohužel nás dnes potrápil hydraulický hever - na startu nám sám od sebe vylezl, což jsme ještě opravili, ale pak jsme se na chvíli zasekli na velkém drnu a potřebovali se zvednout, nicméně hevery nefungovaly, takže jsme tam nechali snad tejden, než jsme ze z toho drnu dostali... Pak jsme si vyžrali jízdu v prachu za auty, co nás mezi tím předjely. Co se dá dělat, zítra makáme dál!" V celkové klasifikaci posun vzhůru na 15.místo!

                                                                NSherner - Profil | Čt 5.1.2017 23:21:18

                                                                Falen >> byls rychlejší :D

                                                                  NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 23:21:07

                                                                  Metu....

                                                                    NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 23:20:46

                                                                    Barreda Bort dostal penalizáciu 1minúta, nič moc to ale nemení. Iba Štefanova strata sa znížila na +26min 41sec

                                                                      NSherner - Profil | Čt 5.1.2017 23:20:22

                                                                      Dneska docela krutá etapa, kromě Al- Attyia, Price, Macháčka skončil další favorit. Carlos Sainz se nevešel do zatáčky a vyválel svůj Peugeot, naštěstí bez zranění. Našim kamioňákům se taky moc nedařilo, nejdřív údajně bloudili a Kolomý měl technické problémy

                                                                        NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 23:17:55

                                                                        Poslední zprávy:
                                                                        Dnes to pro naše posádky bylo hodně těžké! Potýkaly se s navigačními záludnostmi i technickými problémy... Podrobnosti zjišťujeme. Díky za přízeň!

                                                                          NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 23:07:07

                                                                          A VYYY? Tady piště a Fanďete ti kluci i když Vás neslyší to potřebujou, tohle není MS Světa. tohle je to nejtežší na světe závod co jde,Kucí to potřebujou.

                                                                            NSherner - Profil | Čt 5.1.2017 22:57:14

                                                                            Falen >> Pokusit se o to můžu, zítra budu mít čas určitě, o víkendu makám, ale to taky nějak půjde :)

                                                                              NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 22:46:48

                                                                              Sherner >> Jestli tomu trochu rozumíš,poprosil bych tě aby si to tady moderoval. Budu 3 tři dny bez signálu. Když mi dáš tvoje číslo,dokážu ti vše odesílat.jen nedokážu být teď online.

                                                                                NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 22:45:02

                                                                                Sherner >> Díky na to co jsem zapomněl.

                                                                                  NSherner - Profil | Čt 5.1.2017 22:43:19

                                                                                  Doplním Falena, že David Vršecký je taky konstruktérem Phoenixe a letos měl jet Dakar s druhým autem vedle Kolomajze. Problémy s páteří ho ale o start připravily, stejně jako Pepu Kalinu, který mu měl dělat navigátora.

                                                                                    NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 22:41:24

                                                                                    Výsledky aut

                                                                                      NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 22:39:28

                                                                                      Aktualizované informace ohledně nehody Josefa MACHÁČKA:
                                                                                      Pepa je po vyšetření a rentgenu v místní nemocnici.
                                                                                      Noha by měla být nakonec v pořádku, bylo ještě podezření na zlomeninu klíční kosti, ale to se nepotvrdilo.
                                                                                      Nakonec má tedy Pepa vykloubené rameno, které zatím nechtějí místní doktoři dávat do původního stavu.
                                                                                      Pepa je již v zázemí bivaku a chystá se na let zpět do České republiky.
                                                                                      Pepa všem děkuje za jejich vyjádřenou podporu.
                                                                                      Nyní s ním ještě děláme podrobné rozhovory, které v následujících dnech zveřejníme.

                                                                                      Pozice ostatních závodníků:
                                                                                      David PABIŠKA dojel rychlostní zkoušku na 51. pozici
                                                                                      Rudolf LHOTSKÝ je na WP10 na 109. pozici
                                                                                      Zdeněk TŮMA dojel rychlostní zkoušku na 16. pozici

                                                                                        NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 22:31:55

                                                                                        Píňas >> David Vršecký je jednak držitel několikati titulů z okruhů ME Evropy tahačů a mistr tuším Číny,ale taky je to jedna hlavních osob Buggyra Racing Teamu.

                                                                                          NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 22:29:16

                                                                                          A to jsem to vzal ze stránek kde jsou na prodej závodní auta které jsou profesionálně postavené,ale né továrně.
                                                                                          a továrny ani nic ofociálně neprodávaj.
                                                                                          Momentálně nejdražší kusy jako auta jsou auta pro MS rally crosse. Auto má větší zrychlení než F1 a za tu dobu co udělá z 0 na 100 tak za kratší dobu taky zastaví.
                                                                                          u těchto kusů se cena pohybuje hrubo přes 1 000 000 ojro.

                                                                                            NPíňas - Profil | Čt 5.1.2017 22:27:04

                                                                                            Falen >> Koukal jsem že na nějaké fotce seděl David Vršecký nebo se pletu? Když Martin stavěl první Baggyru tak jsem jezdil motokros a byl jsem u toho když ji klucí stříkali a ladily atd a v zimě jsme jezdily motokrosaři proti klukům od Buggyry v Radotíně sranda závody na motokárách,vždy jsme dostali na frak a Vrša byl pokaždé vítěz

                                                                                              NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 22:23:35

                                                                                              Tady je Fejfarova vojetá netovární škodovka po 4 letech ježdění

                                                                                              https://www.rally24.com/rally-cross-cars/skoda-fabi​a-38760.html

                                                                                                NPvl - Profil | Čt 5.1.2017 22:22:38

                                                                                                Falen >> Jo a dík za odp.

                                                                                                  NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 22:20:19

                                                                                                  Píňas >> Ano opravdu tovární stroje stojí takový peníze a řek bych,že jsem o prví číslo dvojku ubral.

                                                                                                    NPíňas - Profil | Čt 5.1.2017 22:18:37

                                                                                                    Falen >> 650 000éček za jedno auto?

                                                                                                      NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 22:15:36

                                                                                                      Škoda S 2000 na Barum rally si bere tuším 80 000 kč na hodinu závodu. a o nic se nestaráš, jen musíš mít licenci.

                                                                                                      Cena závodního speciálu jak u rally tak i Dakaru převyšuje cenu luxusního domu.
                                                                                                      Momentální start profi stroje T1 či S2000 je 650 000 ojro za kus. A to máš pouze auto

                                                                                                        NPvl - Profil | Čt 5.1.2017 22:15:36

                                                                                                        Falen >> Proto jsem se ptal na startovný -jinak v porovnání zanedbatelná položka

                                                                                                          NPvl - Profil | Čt 5.1.2017 22:10:43

                                                                                                          Falen >> Je mi jasné že položka na přípravu a to kolem, částlu za startovný převýší . Vůbec si netroufnu psát kolikrát . Stačí mi jen že vím kolik stojí auto na ralye . Mám na mysli Škodovku a to je jen osobák kterých se vlastně udělá nějaká serie . Tím (se domnívám) se cena sníží (o něco)

                                                                                                            NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 22:02:58

                                                                                                            Pvl >> A co se týče startovného. Tak pro člověka co je zaměstnanec,tak je to z říše snů.
                                                                                                            Znám ty čísla,ale nemá smyl to tady rozvádět,protože startovné na Dakar je ta nejmenší položka.
                                                                                                            Uvedu jen 2 případy:
                                                                                                            První je,že Buggyra minulej rok jela s FAT boyem,kterej řídil Kolomajz a s Phenixem,kterého pilotoval Valtr a jako třetí posádka tam byl Tomáš Ouředníček s H3 stavbou Mirka Zapletala.
                                                                                                            A jenom čistokrevný závod při dalších 21 lidech kteří se kolem toho musí točit byl 86 000 000Kč
                                                                                                            Podotýkám,že to je netovární team.
                                                                                                            U Kamazu to bude v Dolarech.

                                                                                                            Druhá strana toho všeho co Já vím. Je případ Mongolského sedláka,který měl stádo 400 ovcí a jeho snem si bylo zajet takový závod.
                                                                                                            Prodal ovce koupil dobrou motorku a vydal se na Silk Way Rally,což je Dakar z Bělehradu do Pekingu(momentálně pokud Dakar změní continent tak se to pojede tam)
                                                                                                            Tak tento kluk si jel plnit sen.
                                                                                                            Jeo problém byl,ale že byl pomalej a v druhé etapě ho přejel Kabirov vedoucí kamion Kamazu a zabil ho. I takovej je prostě Dakar.
                                                                                                            Kamazy byly na domácí půdě a byl to druhý ročník co se tam jel a kompletně odstoupili od závodu.

                                                                                                              NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 21:51:06

                                                                                                              Pvl >> Pepíno si řekl,že si na 60-tiny dá Dakar na 4 kolce jako dárek.Jinak by asi seděl v autě.

                                                                                                                NPvl - Profil | Čt 5.1.2017 21:46:39

                                                                                                                Falen >> Macháček říkal něco v tom smyslu, že jede letos naposled .Mám dojem --nebo se pletu ?

                                                                                                                Ještě jedna věc (jestli víš :o§) nejspíš ano ) kolik je startovný na Dakar

                                                                                                                  NPíňas - Profil | Čt 5.1.2017 21:45:24

                                                                                                                  Falen >> tak s tím Pepou mě to hrozně mrzí

                                                                                                                    NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 21:41:25

                                                                                                                    Aktuální odezva z Barth Racing teamu.

                                                                                                                    Nemáme teď informace, ale jediné co víme, že zatím jede.(Ruda Lhotský)
                                                                                                                    Dnešní etapa je velice náročná, je pohřešovaných několik jezdců.

                                                                                                                      NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 21:38:21

                                                                                                                      Dnes mají posádky neutralizaci, a to na hranicích z Argentiny do Bolívie. Od Martin Kolomý víme, že se nepovedla navigace, což potvrzují i přední jezdci kategorie automobilů. Posádky startující později už měly cestu vyjetou ;)

                                                                                                                      Více zatím nevím.

                                                                                                                        NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 21:25:03

                                                                                                                        Kolomý stál ale už jede.

                                                                                                                          NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 21:14:27

                                                                                                                          Darďas >> Motoristický ne. Zajímají mě terenní závody.Od českého Offroadmaratonu na kterém jsem odkojenej,přes cross country,světovou Baju a ten Nej Dakar.

                                                                                                                            NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 21:05:26

                                                                                                                            Aktuálně:
                                                                                                                            Tyto příspěvky se píšou nejhůř ze všech.
                                                                                                                            Josef MACHÁČEK měl před koncem dnešní etapy vážnou nehodu.
                                                                                                                            Nejvíc to naštěstí odnesla "jen" čtyřkolka.
                                                                                                                            Pepa má vykloubené rameno a zraněnou nohu.
                                                                                                                            Byl ale při vědomí a ihned si zavolal vrtulník a již se zotavuje v nemocnici. Ze závodu tímto tedy odstoupil..
                                                                                                                            Pepo, uzdrav se co nejdříve!
                                                                                                                            Stejně jsi král!

                                                                                                                              NDarďas - Profil | Čt 5.1.2017 21:04:35

                                                                                                                              Falen >> Takže jsi motoristický profík?Jinak, dík za informace.:-)

                                                                                                                                Nmedák - Profil | Čt 5.1.2017 21:02:50

                                                                                                                                Falen >> V tom máš asi pravdu. I když kdysi, ještě v africe si snad Peterhansel na motorce přerasil obě nohy a jeho největší soupeř mu pomohl na motorku, rozjel ho a do konce etapy jel s ním. A to nebyli v soutěži žádný couralové z chvostu

                                                                                                                                  NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 20:59:45

                                                                                                                                  Darďas >> Hlavně peníze. Když si vezmeš tak minulej rok Bla Bla Bla moc peněz zainvestovaných a stále si doma. Pak ujet s Press carem 10 000km a za vstup do depa dáš 1200 ojro.
                                                                                                                                  Ryby jsem přestal chytat a to jsem měl ve vercajku 150 000 kč vše šlo z domu. Tyhle dva koníčky dohromady nejdou.
                                                                                                                                  A to děkuji za to,že mám velice tolerantní ženu. a za to Díky.
                                                                                                                                  Na momentální Dakar jsem rozesílač informací a řeším to z domu,takže pohoda a bezpečí,jen pokud ti nehoří u prdele tak to není ono.

                                                                                                                                    NDarďas - Profil | Čt 5.1.2017 20:42:52

                                                                                                                                    Píňas >> Myslím,že i na ten ( doprovod ) - musíš mít koule.

                                                                                                                                      NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 20:40:58

                                                                                                                                      Píňas >> Dokonce bych řekl,že tu Navaru stavěl Bagger a ten s ní jezdil Offroadmaratony.

                                                                                                                                        NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 20:39:48

                                                                                                                                        Píňas >> To musela být doba tak 2005 a dolů a takové znalosti pod rok 2005 nemám.

                                                                                                                                          NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 20:38:50

                                                                                                                                          medák >> Tam jde do tuhého,ale počítej s tím že prvních top 20 nezastaví.
                                                                                                                                          To ti jezdci kterým o nic nejde spíš sbírají tyhle zkušenosti.

                                                                                                                                            NPíňas - Profil | Čt 5.1.2017 20:38:47

                                                                                                                                            Falen >> to auto na dakaru bylo minimálně dvakrát

                                                                                                                                              NPíňas - Profil | Čt 5.1.2017 20:37:51

                                                                                                                                              Darďas >> jojo,to je on a Macháček s tím jel jako doprovod a ne jako závodník,omlouvám se.

                                                                                                                                                NFalen - Profil | Čt 5.1.2017 20:37:11

                                                                                                                                                S tímhle závodil,ale to nebylo na dakaru,podle mě. S tím jezdil Cross country.

                                                                                                                                                  Nmedák - Profil | Čt 5.1.2017 20:36:46

                                                                                                                                                  RST >> Metál je sice hezká věc, ale pocit, že kolegovi zachránil nejspíš život, je k nezaplacení