Vše kolem parmových prutů Bárbel.

Jaké máte zkušenosti s chytáním s Bárbly. Jaké navijáky k nim máte, a další odpovědi i otázky k této diskusi.
Autor diskuse: PepanD - Profil , 17.12.2016 feeder - techniky lovu

Nfheavy - Profil | St 4.1.2017 21:11:10

chřenovák >> aha,porad tady kolegovi nejakej 3m solidni proutek,ja v tehle delce tak spis feedery,ale tohle v 10ft uz je sps specificky

    Nchřenovák - Profil | St 4.1.2017 21:03:32

    fheavy >> Příprava na Mušov nebo na Černou Horu☺☺

      Nfheavy - Profil | St 4.1.2017 21:02:10

      chřenovák >> pekny.:-)

        Nfheavy - Profil | St 4.1.2017 21:00:25

        malenak >> ve 3m s akci 1,75 lb toho moc neznam,
        Ve 3 m se delaji klasicky stalker pruty ale ty vetsinou zacinaji nad 2 lb,
        Ja ten prut fyzicky neznam,moje pripominka byla jen podle popisu parametru,
        Ale to neznamena ze ten prut musi byt spatnej,nekomu muze vpoho sedet,muj subjektivni nazor je ze je tezsi nic vic .co se tyce prutu na parmy tak ty se ve 3m vesmes nedelaji,
        Min.330,a nejcastejsi delka je 360,kde je taky nejvetsi vyber .

          Nmalenak - Profil | St 4.1.2017 20:51:20

          fheavy >> takze ruce pryc.. me na tom byla sympaticka delka 3m ve dvoudile, nevis o necem podobnem?

            Nchřenovák - Profil | St 4.1.2017 20:51:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            fheavy >> Foxik:))

              Nfheavy - Profil | St 4.1.2017 20:46:52

              malenak >> akorat jedna pripominka pisou tam ultra lehky kvalitni blank cca 288g
              To je na 3 m prut az moc, pruty na lehkou polozenou s doopravdy kvalitnim blankem jsou pri tehle delce a akci uplne jinde.Reklama je mocna!:-)

                Nmalenak - Profil | St 4.1.2017 20:29:21

                Ahoj, nejsem znalec v barbl prutech, ale narazil jsem na tohle: Prologic Prut Specialista Twin Tip 3m 1,75lb. Maji je treba tady: https://www.chytapust.cz/Kaprove-pruty/Prologic-Pru​t-Specialista-Twin-Tip-3m-1-75lb. Znate ho? Vim ze to neni klasicky barbel. Chtel bych ho jako univerzal na lehkou kaprarinu, parkrat za rok feeder v proudu, candati na rybicku.. diky!

                  NDr. Greenthumb - Profil | St 4.1.2017 18:10:38

                  Aďo >> jo tak tak to chápu

                    NAďo - Profil | St 4.1.2017 18:06:35

                    Dr. Greenthumb >> to vpichnem do krmitkovej zmesi alebo medzi pelety v krmitku. Je to len pre zvysenie atraktivity. Priamim vpichom setris tiez mnozstvo dipu ktore minies pocas rybacky a kazde nahodene krmitko je maximalne atraktive.

                      NDr. Greenthumb - Profil | St 4.1.2017 17:57:10

                      Aďo >> to ti vydrží v krmelci po nahození?

                        NAďo - Profil | St 4.1.2017 17:50:21

                        Tato nadipovana krmna zmes mi pomaha nachytat aj ked ostatni nechytaju. 😊
                        Striekackou to proste vstrieknem priamo do krmitka a efekt sa dostavi za par minut.
                        Krill pachne priserne, ako stare mokre ponozky. Mreny ho ale miluju.

                          Nračet - Profil | Út 3.1.2017 21:03:38

                          fheavy >> to nemohu posoudit Karlíku, letos bych se ale chtěl podívat na poslední úsek Dyje

                            NHeršvec - Profil | Út 3.1.2017 19:43:26

                            marasOV >> No tak snad bude letošek lepší jak loňskej rok, loni jsem si na parmu ani nesáhnul a jelikož jsem koupil barák tak budu rád, když se na ty ryby vůbec ještě dostanu :-D no...uvidíme, čas se, ale najde vždycky, pak už jen záleží jestli mají čas i ryby.

                              NmarasOV - Profil | Út 3.1.2017 19:40:17

                              Heršvec >> tak přeju ať se ti zadaří, pak sem nějakou flákni ať je na co koukat ;-)

                                NHeršvec - Profil | Út 3.1.2017 19:32:43

                                marasOV >> Ok, ok, určitě tvoje rady zúročím, díky.

                                  Nfheavy - Profil | Út 3.1.2017 19:29:27

                                  račet >> ja nevim 100% nazev mozna to byl zrovna mantis dark/gold/v 35 lb s tim ztuzenym povrchem,posledni roky vic pouzivam vlasce nebo FC takze pletenku uz malo,ze by to na morave bylo horsi na slavky nez v urcitym useku na dyji to pochybuju:-)

                                    NmarasOV - Profil | Út 3.1.2017 19:28:05

                                    Heršvec >> Tak pokud tam nejsou slávky myslím,že není co moc vymýšlet bude stačit přidat na průměru,jak kmen tak fous. Parma s tím mít problém nebude a myslím,že to verk vydrží.Osobně pokud jdu s feederem cíleně na parmy tak pod 0,20mm fous už nedělám.Něco jiného je v zimě a lov na plavku. Jinak všeobecně vlasec ve velkých průměrech je to nejlepší co se dá do slávek použít aspoň mám takovou zkušenost.

                                      Nračet - Profil | Út 3.1.2017 19:25:05

                                      fheavy >> quick Silvera 30lb kolega kaprař řezal o slávky na moravě jak niť