Malý Dunaj a Čierna Voda

Chytá niekto v zime na týchto riekach? Aké máte skúsenosti? Lovené druhy? Nástrahy? Nejaké dobré tipy na zimu?
Autor diskuse: peterb - Profil , 13.12.2016 feeder - revíry, cestování

NCsabaC - Profil | Pá 9.8.2019 10:15:41

peterb >> ak chodos niekam pravidelne, 2-3x tyzdenne a krmis, staci 2konzervy kukurice, ryba sa nauci, ze chodis tam a mas to ako paulov reflex. Takze i nepriamo ju naucos na pravidelnost v case a mieste. To vidiet na vahu, ze su miesta, kde kapra nahodne nechytis. No ked som kedysi chodil podvecer na hodku na bolo, po 2 tyzdnoch pravidelneho chodenia sa objavili kapre a velke ryby. Vedeli, ze v tom case maju krmenie.

    Npeterb - Profil | Pá 9.8.2019 9:40:24

    PoligoN >> V podstate ja si myslim hypoteticky keby si mal dost casu a mohol by si tam chodit tak dva krat do tyzdna cely rok tak by si nakoniec zistil presne kedy ako a kde a bol by si efektivny. Toto sa ale podla mna neda zistit dlhsou vypravou raz za rok. Nato treba chodit pravidelne a za roznych podmienok. Takto chytavam ja na rieke za tyzden idem vacsinou dva krat ale chodim stale v kazdom rocnom obdobi v kazdom pocasi.

      NPoligoN - Profil | Pá 9.8.2019 8:45:01

      peterb >> Urcite s tebou suhlasim, krmenie nemam drahe ani znackove, a výbava tiež patri k tým lacnejším. A netvrdim že ináč kapra nechytíš, len ja už som na VNK odskúšal viac taktík a táto mi vychádza ako úspešná. a chodím na VNK na takto dlhú výpravu raz do roka, tak nemam moc času experimentovať.

        Npeterb - Profil | Pá 9.8.2019 8:31:18

        PoligoN >> Vzdy existuje vela moznosti obzvlast v tomto. V poslednej dobe pocuvam/citam take veci ze musis robit to a to, potrebujes to a to, bez takejto vybavy si ani neskrtnes. Ja nechytam zas tak dlho ale som presvedceny o tom ze uspech nespociva ani v krmive ani vo vybave ale v tom ako poznas svoju rieku ci priehradu. Byt v spravnom case na spravnom mieste je 90% uspechu.

          NPoligoN - Profil | Pá 9.8.2019 8:23:03

          peterb >> tak minuly rok mi to stiahlo trocha "male" cca 7-8 kg kapre.

            NPoligoN - Profil | Pá 9.8.2019 8:16:38

            peterb >> tak drahe to neni, mna vide kg bolies pod 2 eura :) VNK je velka plocha, a ked chces chytat musis krmit, chytat myslim pravidelne odchytavat ryby, nie nahodne ulovit par kusov. Ja chodim ked kapre zacinaju naberat na zimu, a vtedy zozeru vela, dalsia vec že asi polovica krmenia služi len na natiahnutie ryb na miesto. Je to ine ako na malej rieke.

              Npeterb - Profil | Pá 9.8.2019 8:15:52

              PoligoN >> Ja by som mal obavu ze by som si tym mnozstvom krmiva stiahol malych kaprov.

                Npeterb - Profil | Pá 9.8.2019 8:12:06

                PoligoN >> 50kg neminiem za rok 😁 Chytit kapra na priehrade sa mi zda nejaka draha zalezitost podla toho co pises. Ja som tento rok chytil svoje najvacsie ryby na kratkych pol dnovych vychadzkach bez predkrmovania. Nie je to skor o tom zistit kde sa zdrziavaju a menej krmit?

                  NPoligoN - Profil | Pá 9.8.2019 8:07:18

                  peterb >> 4-5dni, termin neviem, budem sa riadit pocasim. A este k tomu beriem tak 20-30kg partiklu

                    Npeterb - Profil | Pá 9.8.2019 8:01:05

                    PoligoN >> 50kg na kolko dni to kedy chces ist?

                      NPoligoN - Profil | Pá 9.8.2019 7:47:14

                      peterb >> no tych 15kg mi chyba do 50kg co chcem na vnk. Tak doteraz som za 3h spravil 5kg, ale vytlacal som cesto rucne, teraz som si spravil taku pomocku a budem to vytlacat heverom, takze to pojde rychlejsie. Ratam 5kg za 2h.

                        Npeterb - Profil | Čt 8.8.2019 22:21:15

                        PoligoN >> To sa ti oplati sulat 15kg? Ako dlho ti to trva?

                          NCsabaC - Profil | Čt 8.8.2019 19:38:26

                          PoligoN >> nie. V sobotu alebo nedelu rano ideme. Takze az v pondelok najskor pojdem von

                            NPoligoN - Profil | Čt 8.8.2019 14:41:20

                            CsabaC >> Tak si nachystaný. Ja sa snazim lepiť čas aby som šiel znova na ryby ale nedarí sa mi, a ešte musím našúlať tak 15kg boilies nech som pripraveny na VNK. Inač včera som chcel okolo 8-9 vybehnuť na zubatých ale nakoniec ma lenivost premohla, ale dobre som spravil. ty uz si doma ?

                              NCsabaC - Profil | Čt 8.8.2019 13:23:11

                              PoligoN >> bol som dnes skusit brodaky v decathlone 4mm neopren termo.Celkom sa mi pozdavaju. Doma ich objednam, no pojdem skusit este dake do rybarskeho. Inak tu maju super vyber. Kupil som i jiggove hlavy 15ks za 8ecok. A fakt super spracovane. Gramaze 10, 15som zobral. A co som zasol 150eurove bolifnesy maver

                                NMeny1 - Profil | St 7.8.2019 23:49:11

                                peterb >> Krátka ale stála za to. Popadané stromy, strhnuté vlakové el. vedenie v Jatove, takže stojí doprava a vyzerá že požiar rodinného domu v Seliciach (dve cisterny tam išli )

                                  Npeterb - Profil | St 7.8.2019 23:28:13

                                  PoligoN >> Tentokrat to hadam nebude take zle burka trvala kratko.

                                    NPoligoN - Profil | St 7.8.2019 23:02:58

                                    To zas bude vyzerat na md. Tuna riadne prsalo. Este ze som nesiel na eyby jak som chcel.

                                      NPalusko - Profil | Po 5.8.2019 23:54:08

                                      peterb >> Inak ja to nechapem odkial plava ta zelina niekedy, ved to vypada ako keby to niekto vytrhaval niekde hore prudom, nonstop plava riadna hrca tej tuhej zeliny co v bahne rastie, ale fakt ze kazdych 5 metrov plava. Mi nejde do hlavy ako by sa to tam mohlo v takom mnozstve samovolne uvolnovat.

                                        Npeterb - Profil | Po 5.8.2019 17:36:26

                                        Palusko >> Pekne ho cmukol na supu https://youtu.be/8J2PXULjjb0