Malý Dunaj a Čierna Voda

Chytá niekto v zime na týchto riekach? Aké máte skúsenosti? Lovené druhy? Nástrahy? Nejaké dobré tipy na zimu?
Autor diskuse: peterb - Profil , 13.12.2016 feeder - revíry, cestování

peterb - Profil | Po 5.8.2019 17:22:41

Palusko >> Na CV je problem v poslednej dobe ale ja myslim ze celkovo na rieke je problem. Pride burka kym sa rieka staci vycistit pride dalsia. Na tychto riekach je vela zeliny pusti sa to dole prudom a ryby v tom bordeli neberu. Uspesne su iba niektore miesta.

    Palusko - Profil | Po 5.8.2019 10:19:04

    peterb >> Jaj tak 2/0 staci, jaze este mensi chces dat :) Na ciernej je to celkom dobre aj bez stromov som mal namysli tie stromy na MD, na CV tie rastliny pri brehu poskytuju dobry ukryt. Inak ja som ich dost intenzivne videl lovit aj uplne ze v strede koryta na CV, ono je to dost uzke, tam netreba moc spekulovat ze kde to dat, aj keby siel 5-7 metrov od montaze tak by mal zanamenat tu nastrahu. Akurat tam ten sumec musi byt a musi byt hladny :)

      Strudla - Profil | Po 5.8.2019 8:31:32

      Cavte chalani ak by mal niekto zaujem na sumcovlacku plandavky dajte veciet su osadene uz pevnostnymi kruzkami...cena 1€ kus/min 10ks (v rybarskom stoja cca 2,5/4€ a v podstate bez hakou lebo su gumenne) ale mam aj mensie gramaze 40/30/20g...su 100% funkcne a krasne pracuju ja pouzivam iba tieto plandavky nemam dovod kupovat z obchodu takze v pripade zaujmu dajte vedet som z BA no nemam problem poslat...

        peterb - Profil | Po 5.8.2019 6:18:46

        Palusko >> Noo lenze na CV nie je ziadny strom vo vode padnuty a viem ze tam sumce su. Na MD mozem skusit ist blizsie k prekazke ale nemam z toho dobry pocit nikdy som takto nechytaval a nikdy som velku rybu nezranil ani neodtrhol iba ak sa mi vypla pri zdolavani. S tymi kartacmi mas pravdu ale chytam na pijavice s jednym jednohakom 4/0 a jak som chytil toho 90cm mal prepichnuty horny pisk durch a ten hak bol dost velky mal to blizko oka. Skusim 2/0 a za dalsie nemam dobry pocit z tej kmenovej snury. Zda sa mi ze to je lano mam 0.45mm snuru na 40kg.

          Palusko - Profil | Ne 4.8.2019 22:20:50

          peterb >> myslim ze sumcovi nevadi velky hak, skor moze byt problem mensi, velka ryba ti ho ohne a aj sa zle zapichne, ma strasne tvrde tie miesta pri kartacoch. Skus zmenit miesto, idealne ak su blizko nejake stromy vo vode, ale nie hned pri nich lebo ti tam zajde :)

            Palusko - Profil | Ne 4.8.2019 22:19:23

            PoligoN >> Na trolling sumcov si zozen radsej nieco silnejsie, tak 100g aspon :)

              peterb - Profil | Ne 4.8.2019 18:01:38

              erin >> To nie je zrovna jednoduche take miesto najst :) Ale leto este nekonci.

                erin - Profil | Ne 4.8.2019 17:28:43

                peterb >> mozno zmena miesta za take kde ten sumec bude isto vzdy

                  peterb - Profil | Ne 4.8.2019 14:50:29

                  erin >> Na paradu. Ja som sa so sumci nikam nepohol. Z piatka na sobotu v noci cv bez zaberu. Dnes rano md bez zaberu. Nebyt toho maleho minuly tyzden uz by som tomu neveril. Ale aj tak zmensim haciky a vymenim snuru za monofil 0.40mm nic ine neviem vymysliet.

                    erin - Profil | Ne 4.8.2019 12:15:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Moji jalci na sucheho palmera a konika, nic lepsie nepoznam :o)

                      peterb - Profil | Ne 4.8.2019 5:38:56

                      Palusko >> Preco si to vzdy najviac odnesu tie velke lopaty?

                        boriak - Profil | So 3.8.2019 22:46:27

                        erin >> na muskarsku snuru..pada ti do kosika ..neplanta sa pod nohami vo vode..

                          PoligoN - Profil | So 3.8.2019 22:03:52

                          Palusko >> tak mam prave v plane troling na sumcov.

                            marktomark - Profil | So 3.8.2019 20:46:30

                            erin >> taska na ostrieze, ci granulove duhaky, na hriby, maliny, aj proti komarom sietka :)

                              peterb - Profil | So 3.8.2019 20:43:11

                              erin >> Palo to bude vediet on vie vsetko 😁

                                erin - Profil | So 3.8.2019 20:31:16

                                A kto uhadne na co je toto

                                  erin - Profil | So 3.8.2019 20:28:26

                                  mart1k >> tak si vyberam teba ;o)

                                    erin - Profil | So 3.8.2019 20:26:03

                                    PoligoN >> brodaky sa ti zidu aj na muchu :o)

                                      Palusko - Profil | So 3.8.2019 18:34:57

                                      PoligoN >> tak to je na tie ostrieze naozaj hufnica :) Inak bol to celkom dobry prut na take 10-12cm woblere, s tym vypacis z vody vsetko co dokazes u nas chytit okrem velkych sumcov

                                        PoligoN - Profil | So 3.8.2019 15:07:21

                                        Palusko >> mam berkley skeletor pro 15-40g.