Malý Dunaj a Čierna Voda

Chytá niekto v zime na týchto riekach? Aké máte skúsenosti? Lovené druhy? Nástrahy? Nejaké dobré tipy na zimu?
Autor diskuse: peterb - Profil , 13.12.2016 feeder - revíry, cestování

Npeterb - Profil | Ne 21.7.2019 20:06:57

PoligoN >> Pekne uz je nacase sa vratit :)

    NPoligoN - Profil | Ne 21.7.2019 20:01:42

    peterb >> sumec je do septembra aj moj ciel. Potom uz kapre. Este tak 2 tyzdne a uz budem krutit aj ja :)

      Npeterb - Profil | Ne 21.7.2019 19:57:15

      PoligoN >> To bol plan ale bohuzial teraz je ten tlak fakt enormny a nedalo sa. Inac tam tiez je vela sumcov a aj kapre su tam. Ale aj tak moj ciel je v lete chytit sumca a uz tomu zvysok leta prisposobim. Kapra letneho mam pekneho a teraz sa sustredim na sumcov.

        NPoligoN - Profil | Ne 21.7.2019 19:48:52

        peterb >> to moze byt. Inac ked je tam vacsi vyskyt sumcov tak moc kaprov tam nebude. Na kaprov teraz neni lepsie to tvoje miesto na md?

          Npeterb - Profil | Ne 21.7.2019 19:39:23

          PoligoN >> Uz som dolapal 😁 Rano iba jeden mensi sumec aj ten sa mi pri brehu vypol. Mam taky pocit ze tie zabery boli od sumca a bol zle chyteny na ten maly hacik ktovie.

            NPoligoN - Profil | Ne 21.7.2019 19:35:54

            peterb >> uz ich lapas?

              Npeterb - Profil | So 20.7.2019 22:30:16

              PoligoN >> Skusim len tazsie olovo tak ako na MD uvidim.

                NPoligoN - Profil | So 20.7.2019 22:26:08

                peterb >> mozno to chce zmenu. Ja som widegapy uz uplne prestal pouzivat.

                  Npeterb - Profil | So 20.7.2019 22:22:57

                  PoligoN >> Ano widegape hacik nie je problem na MD mi vzdy tato priebezna montaz s tazkym olovom fungovala. Tam mi este montaz nezlyhala. Na CV mi tato jemna montaz nefunguje teraz.

                    NPoligoN - Profil | So 20.7.2019 22:18:32

                    peterb >> haciky mas widegape? Ono kapre teraz len zopkaju lebo zradla maju kopec. Jemnou montazou nic neskazis.

                      Npeterb - Profil | So 20.7.2019 22:14:49

                      PoligoN >> Uplne jednoduchu inline olovko 64g, sestka hacik a 30cm nadvazec zo snurky. Problem je urcite v tom ze sa nesekne dobre. Vytiahol som dvoch malych kaprikov a pri tom druhom som si vsimol ze nebol ani seknuty hacik bol novy. Zajtra ale zmenim aj montaz dam priebeznu.

                        NPoligoN - Profil | So 20.7.2019 22:11:44

                        peterb >> hmm, zasek so 60g olovom by nemal byt problem. Ani v lete. Aku montaz pouzivas? Vies dat foto.

                          Npeterb - Profil | So 20.7.2019 22:03:52

                          PoligoN >> Heh nie terez sme nemali bivaky. Ale problem bol ten isty co minule ked si odisiel som mal dva zabery a obidve ryby mi spadli teraz mi spadli tiez dve pekne ryby. Na jar tam chytavam na jemno lahke olovo 60g male haciky a toto v lete uz je zle neviem preco ci tym kaprom stvrdnu papule. Na jar ryby nestracam a teraz s tym lahkym olovom sa kapor nepichne poriadne. Navyse som dal aj vacsie haciky a to uz bolo uplne zle. Nevadi dam zajtra 110g olovo a uvidime. Haciky som mal ostre ale aj tak mi padli.

                            Nmarktomark - Profil | So 20.7.2019 21:59:24

                            PoligoN >> cez tyzden som bol na VNK a 3 mini sumcov som chytil za ten vecer. Aj vtedy tam na 2 miestach vabili.

                              Npeterb - Profil | So 20.7.2019 21:59:23

                              marktomark >> Mali sme nahodene na kapra aj na sumce. Na kapra fungovali halibutky.

                                NPoligoN - Profil | So 20.7.2019 21:59:19

                                peterb >> stale nemas papuce na ryby ? ;)

                                  Nmarktomark - Profil | So 20.7.2019 21:57:53

                                  peterb >> aj ja som vcera na pijavice v noci chytil lopaty.

                                    NPoligoN - Profil | So 20.7.2019 21:56:39

                                    marktomark >> na vahu v tomto obdobi zvyknu ist. Sumciarov bolo aj dnes dost.

                                      Npeterb - Profil | So 20.7.2019 21:46:19

                                      marktomark >> No na CV tiez nejdu vcera pijavice a pleskac. Ale nevadi co som rad ze som Erina vytiahol na nocnu vyskusali sme novy gril a ja som vytiahol dvoch malych kaprikov. Ale som prisiel o krajsie ryby svojou hlupostou. Uz minuly rok som v lete prisiel na CV o peknych kaprov ked sme boli s Robom na nocnej a teraz znova ta ista chyba zajtra ju este skusim napravit.

                                        Nmarktomark - Profil | So 20.7.2019 21:41:58

                                        PoligoN >> no na Dunaji mi uz nejdu, vcera sme boli.