Malý Dunaj a Čierna Voda

Chytá niekto v zime na týchto riekach? Aké máte skúsenosti? Lovené druhy? Nástrahy? Nejaké dobré tipy na zimu?
Autor diskuse: peterb - Profil , 13.12.2016 feeder - revíry, cestování

Npeterb - Profil | Ne 30.6.2019 19:22:53

erin >> No vidis ako nastrazna rybka dobre by si sa uplatnil.

    Nerin - Profil | Ne 30.6.2019 19:12:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    V daobe sumcov a megakaprov pridam ploticky

      Npeterb - Profil | Ne 30.6.2019 15:21:47

      marktomark >> No ja by som to nevidel tak optimisticky. Lopaty som vedel nachytat iba na CV. Dnes som sice chytal kaprov ale bol som bez zaberu a nebolo vidiet ziadnu aktivitu.

        Nmarktomark - Profil | Ne 30.6.2019 14:52:02

        Sice voda je kalnejsia ako predosle roky, ale dravce lovia obcas, aj chytit sa daju. Treba skusat. Aj pleskace som nachytal pred tyzdnom v tej hnusnej vode. Teraz mi pride ta voda o trosku cistejsia ako pred tyzdnom.

          Npeterb - Profil | Ne 30.6.2019 14:01:56

          Palusko >> Ale mas pravdu ze dravce nelovia uz som dlho nevidel zalovit dnes som tam sedel sedem hodin.

            Npeterb - Profil | Ne 30.6.2019 13:50:02

            Palusko >> Neviem preco ale sumce idu aj dnes som sa rozpraval s jednym rybarom a hovoril ze chytili.

              NPalusko - Profil | Ne 30.6.2019 13:45:59

              peterb >> Ja som na zahajeni lovu dravcov pekne zachytal, to bola este cista. Vsade dravce lovili. Asi tyzden na to dosiel ten zakal a od vtedy mrtva voda.

                Npeterb - Profil | Ne 30.6.2019 13:39:30

                Palusko >> Tiez to nevidim moc pozitivne toto bagrovanie. Asi sa tam prehlbuje koryto a zrychluje prud a preto ten strk prenasaju naspat ale ci sa to oplati. Kazdopadne ma to velky vplyv na ryby jedine tie sumce beru.

                  NPalusko - Profil | Ne 30.6.2019 13:31:37

                  peterb >> Robia to pravidelne kazdy rok uz asi 5 rokov aj viac, akurat ze nikdy to nebolo az taketo kalne, asi sa do toho pridala este ta vec co si ty pastol. Vzdy sa dunaj nahle vycisti ked prestanu, ale to je obvykle az na konci oktobra alebo v novembri. Co viem, tak to robia kvoli tomu ze priehrady zadrziavaju naplaveniny, tj strk z alp a odplavuju sa usedeniny pod priehradami a nizsie sa to naopak zanasa. Filozofia je taka ze to prebagruju. Akurat co bolo vypocitane tak vsetok effort a peniaze co do toho investuju dokazu prebagrovat len asi jednu tretinu toho co sa za rok splavi. Navyse este zakalia cely dunaj ze to vypada jak stoka takze povodny ekologicky napad sa meni podla mna na ekologicke fiasko a kontraprodukciu. Ved uvidime kedy im splavi to co tam sypu teraz z toho odkazu co si dal. Nakoniec to zanesie este gabcikovo o par rokov :)

                    Npeterb - Profil | Ne 30.6.2019 13:24:52

                    boriak >> Sprietocnuju rameno a musia bagrovat pocitam ze tento rok sa to nezmeni.

                      Nboriak - Profil | Ne 30.6.2019 13:21:48

                      peterb >> no pekne..dnes som bol na dunaji..katastrofalna voda ala burčák s h..nom

                        Npeterb - Profil | Ne 30.6.2019 11:34:38

                        peto88 >> Hore nieco robia rakusania a asi tak skoro neprestanu.

                          Npeto88 - Profil | Ne 30.6.2019 11:23:25

                          Aby sa tu nepisalo iba o sumcoch, vcera som bol otestovat Dunaj v petrzalke - voda kalna, komarov plna pr*el a isli iba nosale okolo 30cm, pleskac ani jeden. Minuly rok sme tam tahali lopaty 40-50cm a teraz ani jedna....

                            Nrumo-x - Profil | Ne 30.6.2019 10:36:26

                            peterb >> tak ja kapre len ked sa nesmie vlacit. aktivna rybacka ma bavi viac. a pri vlacke nemusim vlacit vsetko mozne aj nemozne . vezmem si vlacak , 10 wobov, 10 gum , 10 pland sadnem na bajk alebo motorku a idem kam chcem .

                              Npeterb - Profil | Ne 30.6.2019 9:36:07

                              rumo-x >> Sumci rok? Kapre nejdu.

                                NPoligoN - Profil | Ne 30.6.2019 9:25:26

                                rumo-x >> paradny.

                                  Nrumo-x - Profil | Ne 30.6.2019 8:39:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  kde bolo , tam bolo. tento klepol do plechu . zas boli u dna. 107 cm

                                    Npeterb - Profil | Ne 30.6.2019 3:04:04

                                    Palusko >> Nechcem tu zas moralizovat ale na dazdovku mozes chytat cely rok. Rybku musis najskor chytit. Dazdovky su dostupnejsie.

                                      NPalusko - Profil | Ne 30.6.2019 0:31:13

                                      peterb >> Tie dazdovky maju okrem toho ze to zere vsetko este jednu nevyhodu, su prilis makke, aj bez toho aby ti to ryby ozuzlali sa rozpadnu. Pijavice su tvrde su na tom ovela lepsie. Ale u mna je uplna jednicka ziva ryba, ani by som neuvazoval nad nicim inym, ziva ryba ked je dobra montaz a vhodny druh ryby tak pracuje a laka sumce z velkej dialky.
                                      Inak ja som tento rok este ziadneho nevyvlacil, no musim povedat ze som bol vlacit dokopy asi len 4x :)