Nákup snurok z Ciny

Viete mi poradiť dáku značku šnúry na feeder pozeral som na Ali express(tuším tak sa to volá) ale bolo tam toho strašne moc.prosím len z vlastnej skúsenosti Dik moc
Autor diskuse: bobco - Profil , 1.9.2016 feeder - náčiní, doplňky
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NDiamond - Profil | Po 21.11.2022 6:44:37

nofish >> aha ok uz to mam,v 0.08 je iba 4 verzia ..

    NDiamond - Profil | Po 21.11.2022 6:42:52

    nofish >> a ktora verzia teda? 4, 8 alebo 9?

      Nnofish - Profil | Ne 20.11.2022 21:09:42

      minoq >> ta nejtenčí je určitě plocha, ale při tom průměru to ani nepoznáš, je fakt tenká. Ještě jsem s tím nechytal, na ul letos nebyl ani čas.
      Nejlepší a nejpevnější šňůra co jsem měl byla taky plochá a výborná. Bohužel už není, bral jsem ji z e-bay.

        NROMIČEK - Profil | Ne 20.11.2022 20:12:43

        Ja som teraz bral takúto 12 vlákno na skúšku. Zatiaľ je ešte na Origo cievke, výmena bude asi až v zime. Celkovo vyzerá fajn, je guľatá len pôsobí trochu tuhšie, aspoň teda na sucho na omak. Zrejme to tých 12 vlákien trochu pri výplete utiahlo.

        € 9,68 35%OFF | JOF X9/X12 500M 300M Braided Fishing Line 9/12 Strands MultiColor Multifilament Saltwater PE Line 20 24 35 40 50 65 80LB
        https://a.aliexpress.com/_mqqM4Ok

          Nminoq - Profil | Ne 20.11.2022 19:55:19

          nofish >> je guľatá alebo ploská? Bielorus tam píše že je plochá

            Nnofish - Profil | Ne 20.11.2022 18:37:26

            Diamond >> fakt tenká.
            CZK 44.80 43%OFF | XIANDAI 4/8/9 Braided Fishing Line 100m PE Line Super Strong Pull Seamless Weaving Multifilament Leashes For Fishing Winter
            https://a.aliexpress.com/_mqqR1eg

              NDiamond - Profil | Ne 20.11.2022 18:27:06

              Paolomaldini >> fakt tenke snury som na Ali nenašiel. Zaujímavé je ze ich udavana nosnosť takmer vzdy aj sedi, co si zvyknem aj odskusat, ale co nesedi ani priblizne to je priemer ... ta 0.08 z Ali bude prinajmensom v reale 0,12 ale skor takych 0,14-0,16 mm ... U nas predavane snury maju o nieco mensie odchylky v priemeroch, ale zase nosnosti su uplne mimo ...

                NPoligoN - Profil | Ne 20.11.2022 12:18:39

                kaprus >> tento rok som neobjednaval ale tie z minuleho roku boli v rovnakej kvalite.

                  Nkaprus - Profil | Ne 20.11.2022 11:29:25

                  PoligoN >> hoja. Ty kastking sou stejné jako třeba před třemi roky? Byly to dobré šňůry.

                    NPoligoN - Profil | So 19.11.2022 21:15:06

                    Paolomaldini >> vseobecne pouzivam snury od kastking od ul po sumciarinu. Konkretne na ul 0.08.

                      NPaolomaldini - Profil | So 19.11.2022 16:18:35

                      Nema nekdo tip na snury na UL privlac, tedy opravdu nizke prumery ;-) ?

                        Ntinkky - Profil | So 19.11.2022 12:41:04

                        .

                          Ntinkky - Profil | Po 20.9.2021 21:32:03

                          .

                            Ntinkky - Profil | Pá 6.8.2021 9:42:36

                            ..

                              Ntinkky - Profil | Pá 6.8.2021 9:41:49

                              .

                                Nviliam1735 - Profil | St 21.2.2018 7:43:43

                                Palusko >>
                                No ved tak planujem.A prave preto som sem hodil aj otazku ze ci niektore s tych lacnejsich maju aj nejaky rozdiel.
                                Co sa tyka monofilu ako sokacu je samozrejmost minimalne 50m 0,60 obycajneho, napríklad pouzivam od Finu alebo Mogul stoji to 2€ tusim.
                                Tak dik za info.

                                  NPalusko - Profil | Út 20.2.2018 20:58:08

                                  viliam1735 >> Mne tie lacne pridu tiez skoro vsetky rovnake, az v tych drahsich a 8 vlaknovych vidno zlepsenie ale to uz su trochu ine ceny, na tych 10km by to bola asi dost palka :) a tiez si myslim ze max 0,12 ti na to postaci, oni budu aj tak hrubsie, len by som dal sokovku, skludom aj niekolko desiatok metrov z monofilu kvoli oderu.

                                    NVydra12 - Profil | Út 20.2.2018 8:54:22

                                    viliam1735 >> Tak se koukni na tyto stránky www.wish.com Já tam nakupuji taky
                                    šnůry a jsou laciné, jsem spokojený dobré ceny a šňůry jsou perfektní.

                                      Nviliam1735 - Profil | Po 19.2.2018 15:32:04

                                      Vydra12 >>
                                      Nie,len keby sa nahodou nieco stalo,ze ma niekto namota burka,konare tak aby som mal do nahrady.Preto radsej viac ako menej.

                                        NVydra12 - Profil | Po 19.2.2018 14:35:14

                                        viliam1735 >> Ty chceš asi svázat celou Šíravu.

                                          Nviliam1735 - Profil | Po 19.2.2018 12:19:15

                                          Caute ja potrebujem kupit tiez snury z Ciny na Zemplisnku Siravu.Normalne tieto snury pouzivam na Kralovej o priemere 0,20.Nemam s nimi problem,na kolko ich kazdy rok menim za tu cenu to ani neriesim.
                                          Ale teraz potrebujem kupit aspon 10km a rozmyslam o priemere 0,10 alebo 0,12mm.Hlavne kvôli kapacite.
                                          Pouzvial som Spectru,Goal a ja este nevim ake znacky, kazda jedna sa mi zdala byt rovnaka riesil som len farbu a to vzdy fluo zltu.
                                          No a vidim v tejto diskusii ze su tu odborníci co to studuju do detailu tak si necham poradit co by ste mi odporucili na ZK aku snuru o priemere 0,10 alebo 0,12.Myslim tu cinsku ja to potrebujem len na tie preteky.

                                            NTGH - Profil | St 14.2.2018 22:04:17

                                            Počul som celkom chválu na pletenky z Číny. Tak som časom objednal aj ja dole uvedené. Mám v priemere 0,20mm/0,16mm/0.08mm a všetky sú dobré, Spectra mi príde trochu tvrdšia, ostatné sú také poddajnejšie a mäkkšie. Kým sú nové, plávajú a je to trošku boj, ale po čase "vyzrejú" a chytá sa s nimi dobre. Ono tá šnúra je lepšia až po čase, ako sa používa, časom sa môže začať aj potápať. Ale strácajú farbu, čo mne osobne nevadí. Mám ako i fluo, tak i tmavé farby a je to jedno. Všetky púšťajú farbu.

                                            https://www.ebay.com/itm/Spectra-Green-6-300LB-Supe​r-Strong-100-PE-Dyneema-Braided-Fishing-Line-100-10​00M/122639116213?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSI​M.MBE%26ao%3D2%26asc%3D48419%26meid%3Da209a2f8e50c4​0e5a70fbc6684b3eaf5%26pid%3D100005%26rk%3D5%26rkt%3​D12%26sd%3D311576682562%26itm%3D122639116213&_trksi​d=p2047675.c100005.m1851

                                            https://www.ebay.com/itm/KastKing-137M-1000M-Dyneem​a-Spectra-Braided-Fishing-Line-Salt-Freshwater-Fish​ing/181825378307?hash=item2a55a31803:m:mFWvhDxIEjg3​Bg3gVqYipxA

                                            https://www.ebay.com/itm/100-300-500-1000M-Spectra-​PE-Dyneema-Braid-Fishing-Line-Fluorescent-Yellow-Gr​een/371297050646?hash=item5673076016:m:mOy4LaW3sen_​7EDQ2Bt6ZhA

                                              Ndoktor multiplikator - Profil | St 14.2.2018 21:03:35

                                              kubas. >> niekedy mozno. este mam nejake spagaty z minulych sezon. pocas sezony volaco spacham

                                                Nkubas. - Profil | St 14.2.2018 20:57:59

                                                doktor multiplikator >> Jo, rozumím a chápu naprosto ;-)... Tím pádem to vyzkoušej, je to fakt dost podobné, netřeba se toho bát.

                                                  Nkubas. - Profil | St 14.2.2018 20:55:46

                                                  CsabaC >> Ja jsem ji předtím viděl právě, líbila se mi, tak jsem to prubnul... Předtím co se mi dostaly šňůry z Číny do ruky, tak to byla hrůza, toto uz bylo uplne v klidu ale.

                                                    Ndoktor multiplikator - Profil | St 14.2.2018 20:54:09

                                                    kubas. >> na gumy ok na. na voby treba take nieco ako PPslick tuhostou

                                                      Nkubas. - Profil | St 14.2.2018 20:52:21

                                                      doktor multiplikator >> Jakože na baitcast se ti nezdála vhodná jo?

                                                        Nkkkarlos - Profil | St 14.2.2018 12:35:50

                                                        Palusko >> no právě by mě zajímalo, jestli ta cena odpovídá kvalitě ... docela mě nadchla ta mega 8 , ale chtěl bych vyzkoušet něco nového.

                                                          NCsabaC - Profil | St 14.2.2018 12:15:37

                                                          Palusko >> neviem ti s istotou odpovedat na to. bola to ta biela crystalka a nova bola ako drot, drzala tvar a nie je vidiet, ze je spletana. a co som si vsimol, ze casom nema ani kruhovy prierez a potom vyrazne susti. ale asi je to ta stara. kazdopadne som sa sklamal 2x u toho istého vyrobku a uz nemam tu doveru a experimentovat zase

                                                            NPalusko - Profil | St 14.2.2018 12:13:08

                                                            kkkarlos >> No ale ta uz je dost draha, to sa neoplati

                                                              NPalusko - Profil | St 14.2.2018 12:09:42

                                                              CsabaC >> A bola to ta zapekana? ked ju kupis tak nova je uplne tvrda a hladka az by si povedal ze silon

                                                                Ndoktor multiplikator - Profil | St 14.2.2018 11:31:10

                                                                kubas. >> j 8 0,22som mal a bola makka az moc na spin v pohode, drzala, povolila uplet ako kazda. v porovnani i beznymi cinama na pulte je cena/vykon lepsia.

                                                                  NCsabaC - Profil | St 14.2.2018 11:25:07

                                                                  kubas. >> to blednutie je minimalne oproti inej cn ke. porovnat to ale zo znackami neviem, kedze tie som vzdy bral biele. takze tu stalost posudzujem oproti povodnej farbe. a po roku je stale cierna, len posledných 10-15m vybledne po dlhsej dobe

                                                                    NCsabaC - Profil | St 14.2.2018 11:23:00

                                                                    Palusko >> firelinu som mal 2x po sebe. 10nu i 12ku. trhalo sa mi to pri kazdom zachyteni o krik. dokonca som siel nahodit a lahko zavadil o vyssi porast a wobler letel bez snury. neviem ci som mal prelezane ci nie, ale dodnes ju mam niekde bokom na starom bubne navijaku. a takto ked spominas, ju aj pozriem. lebo bola kupovana rok dozadu a po 5rybackach som objednal radsej tu nizsie uvedenu a sla z bubna prec

                                                                      NPalusko - Profil | St 14.2.2018 10:30:06

                                                                      CsabaC >> Uplne tenucka je zapekana fireline, 0,10 ma nosnost 5.9 takze to zodpoveda malemu priemeru. Aj ked pises ze berkley nemas rad, neviem ci si mal tuto zapekanu, ja to na feeder pouzivam na dlhe hody, vzdy sokovka tak 5-7 metrov monofil, takze odery nehrosia. Oproti najtensim cinskym to vypada na pohlad minimalne o polovicu tensie, uplny vlas.
                                                                      Inak ten kastking 8 som mal vlani a je to uplne iny level ako 4 vlaknove kastkingy, tie som kedysi mal a to bola bezna cina na hrubo spletana, ta 8micka je ovela hladsia aj ked videl som uz aj lepsie spletane ale aj v inej cene.

                                                                        Nkubas. - Profil | St 14.2.2018 10:19:55

                                                                        doktor multiplikator >> Jsou trosku jine, ta Daiwa je taková "mekci" pocitově, ta mega 8 je fakt nejblíž 8Slicku od PP z těch snur co mám, s tím, ze mega 8 rychleji bledne a chlupati, ale neni to nijak dramatické...

                                                                          Ndoktor multiplikator - Profil | St 14.2.2018 10:00:06

                                                                          kubas. >> mega 8 je lepsia jak j braid 8? Myslim v rovnakom priemere

                                                                            Nkubas. - Profil | St 14.2.2018 9:43:57

                                                                            CsabaC >> Chytat se s tím nechá a ta snura je úplně v pohodě, za ty prachy neni co řešit ;-).

                                                                              Nrybomil - Profil | St 14.2.2018 9:20:15

                                                                              kubas. >> takových fotek už tu bylo hafo.

                                                                              Radši písni kde a na jakým měřicím centru ti ty průměry měřili, jaká přesnost měření?
                                                                              Dej měřící protokol.
                                                                              To jenom jako jestli nekecáš :§)

                                                                                NCsabaC - Profil | St 14.2.2018 9:18:49

                                                                                MISO* >> ja som presiel na 8ky na vlacenie. ale ty vlacis z clna, ja z brehu a citim rozdiel v hodoch i sustani. ale na feeder na zimu, co pojdem 5x mi bude stacit :D

                                                                                  NMISO* - Profil | St 14.2.2018 9:05:24

                                                                                  CsabaC >> 4 vlaknove pouzivam uz par rokov. pohoda. pomer cena-vykon je viac nez uspokojivy.

                                                                                    NCsabaC - Profil | St 14.2.2018 8:11:13

                                                                                    kubas. >> u mega 8 som chlpatenim problem nemal. 2x som odrezaval 15m z nej. vlacim nad kamenmi v prude a presne ten usek kamenov pri brehu si vybral svoju dan na nej. ale pri tej metrazi je to ok. inak spokojnost. cez vikend som ju mal i na feederke a super bolo vidiet zabery. no pride mi 14ka zbytocne hruba na feeder.
                                                                                    nakoniec som od nich vcera objednal jednu 10nu, ale iba 4vlaknovu. pojde v zime na feeder, tak uvidim, co to bude zac. necakam ale, ze bude taka ticha a zrovnatelna s mega 8. a spominane berkley uz nechcem ani vidiet.

                                                                                      Nkubas. - Profil | Út 13.2.2018 23:40:00

                                                                                      Fuldík >> Tak ryby to samo o sobě nikdy nenachyta, takže pohoda :-).

                                                                                        NFuldík - Profil | Út 13.2.2018 19:36:20

                                                                                        kubas. >> To nevadí....je výborná.Dražší nepotřebuju,nevím, co navíc by mě mohla přinest...

                                                                                          Nkubas. - Profil | Út 13.2.2018 19:23:08

                                                                                          Fuldík >> Na 0,06mm že :-)))? Tak právě vznikají ty mýty, fámy a pověry :-).

                                                                                            NFuldík - Profil | Út 13.2.2018 19:21:17

                                                                                            kubas. >> Ano,drží perfektně.

                                                                                              Nkubas. - Profil | Út 13.2.2018 19:03:48

                                                                                              Fuldík >> Ale jako je to slušná šňůra, o tom žádná, drží barvu docela, nosnost a na tu 0,06mm jsem vytáhl 13kg kapra na řece po vcelku drsné zdolávačce, takže v pohodě :-)...

                                                                                                NFuldík - Profil | Út 13.2.2018 19:00:50

                                                                                                kubas. >> Šak jo,souhlas!

                                                                                                  Nkubas. - Profil | Út 13.2.2018 18:59:47

                                                                                                  Fuldík >> Je tenká, to já netvrdím že není, já jen aby bylo vidět to reálné srovnání ;-)... No tak jasně že má menší nosnost, když má o polovinu menší průměr :-).

                                                                                                    NFuldík - Profil | Út 13.2.2018 18:45:17

                                                                                                    kubas. >> Noo,ale i tak je v reálu hodně tenká,já tenčí už nepotřebuju.To je pro závodníky...
                                                                                                    Sunline teňonká,ale víc než o polovinu menší nosnost,než Daiwa.Ale bavíme se o průměrech,já vím...😉

                                                                                                      Nkubas. - Profil | Út 13.2.2018 18:37:00

                                                                                                      CsabaC >> Daiwa lže jako když tiskne tradičně v našich končinách. Tady máš třeba srovnání se Sunline a Nanofilem. Ta Daiwa v udávaném průměru 0,06mm má reálnej průměr víc než jednou takovej...

                                                                                                      Nahoře Sunline 4lb, udávaný průměr 0,104mm tuším.
                                                                                                      Pod tím 0,10mm Berkley Nanofil.
                                                                                                      A spodní 0.06mm Daiwa J-Braid.

                                                                                                      Obrázek o průměru si udělá každý sám :-).

                                                                                                      Co se Kastkingu týče, vzal jsem ho na multík jakožto začátečník, že mi nebude líto ho při motanicích uřezat a vyhodit a docela se dá. Přirovnal bych ho k takové horší PP S8slick, docela to chlupatí oproti té PP, jinak vizuálně hodně podobná šňůra, určitě neurazí...

                                                                                                        NFuldík - Profil | Út 13.2.2018 17:51:29

                                                                                                        CsabaC >> ta Daiwa co jsem dával odkaz je super,zatim vůbec nechlupatí, nejlepší šnura co jsem mě,navíc za dobrou cenul....Ten Speeder je vlastnostma to samé,akorát v jiných barvách.

                                                                                                          NCsabaC - Profil | Út 13.2.2018 17:35:07

                                                                                                          Fuldík >> vdaka za tip, tieto som nasiel aj na svk ako metraz. no nenasiel som tuto x8, ze by daiwa vyrabala v tensom ako som uz pisal. ale nasiel som od nich tourment 8, no cenovo trocha uletene :)

                                                                                                            NCsabaC - Profil | Út 13.2.2018 17:15:06

                                                                                                            Fuldík >> no neviem, kde si ten udaj nasiel. je pravda, ze predajcovia ponukaju na svk metraz a maju udaj 0.06, ale oficialny vyrobca zacina na priemere 0.10mm aj zahranicny predajcovia. a v lb je 10lbdaiwa priemer az 0,17. ale to je jedno, kazdemu sedi nieco ine. mne by sa hodilo nieco na zimu v tej kvalite ako ta mega 8, no tensie. akurát co pozeram, je tiez najtensia 9vlaknovka 0.10mm. pocul som o tych tensich snurach, ale este nevidel :D

                                                                                                              NFuldík - Profil | Út 13.2.2018 17:07:58

                                                                                                              CsabaC >> Díky.Ta 8 pramenna daiwa,nevím přesný nazev,nechce se mě to hledat.Spider 8 pramenny ve 0,04 ma 5,8kg se mi zdá...

                                                                                                                NCsabaC - Profil | Út 13.2.2018 16:46:40

                                                                                                                Fuldík >> ktora pletenka od daiwi ma ten priemer? pozeram stranku vyrobcov a to su vsetko inch. a najtensie zacinaju v mm na 0.10, teda. hladam snuru i na feeder a preto by zaujimalo nieco tensie pod 10

                                                                                                                  NCsabaC - Profil | Út 13.2.2018 16:40:59

                                                                                                                  Fuldík >> vôbec, najtensie maju 0.14. preto som pisal, ze to nie je vhodne na feeder. ale 10lb nosnost je poddimenzovana. lebo firelina sav tom priemere trha ako papier oproti tejto. a priemer je realny u tohto vyrobcu. tie daiwy su 8vlaknovky?

                                                                                                                    NFuldík - Profil | Út 13.2.2018 16:37:44

                                                                                                                    CsabaC >> Jaký máš průměr?Odpovídá průměr Daiwě,nebo Speederu to znamená,jestli třeba 10lb,je jak Daiwa 0,04-0,06mm.Dík

                                                                                                                      NCsabaC - Profil | Út 13.2.2018 13:55:29

                                                                                                                      za mna tato. sice hrubsia ako na feeder, ale mam tu najtensiu a najlepsia snura zatial co som mal. hravo strci do vacku i snury od oficiálnych vyrobcov. tenka, vysoka oteruvzdornost a ma dobry povlak, ktory je dost trvacny a vydrzi fakt dlho a nesaje vodu a aj po dlhsej dobe posobi ako silon.
                                                                                                                      casom mi akurát vybledlo posledných 15m, ale po tolkom vlaceni po celej sezone niet divu. objednaval som ju aj dalsim po skúsenostiach a budem ju objednavat zase. ostatne cinske co som mal, boli po case vyblednute a zmakli, boli "textilnejsie"

                                                                                                                      https://www.ebay.com/itm/KastKing-Mega-8-Braided-Fi​shing-Line-274m-8-Strands-Superline-Carp-Fishing-Li​ne/401363145906?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=6​70984698729&_trksid=p2055119.m1438.l2649

                                                                                                                        NObiš - Profil | Út 13.2.2018 11:30:46

                                                                                                                        čas kluci... Musím říct,že sem činské provázky docela zkoušel. Dokonce i pár kevlarových mi prošlo rukama. No přiznám se,že sem nikdy nebyl natolik spokojen,abych se k té určité šňůře vrátil a koupil ji znovu. Teď se bavím o sumcových šňůrách.
                                                                                                                        Jednou neseděl průměr,jindy pevnost. Šňůry bývaly hodně povolené a sbíraly ve vodě nešistoty.

                                                                                                                        Často nahazuju přes dva pruty a proto používám šňůry do 0,60mm pro delší náhozy. S čínskýma šňůrama bylo přetahování občas fakt porod . (do teď uplně nevím proč)

                                                                                                                        Jednou se mi stalo,že sem s lodí zakotvil hned vedle potopeného stromu a zjistil jsem to až při soumraku,kdy už jsem měl pruty vyvezené. Věděl sem,že když přijde,ryba,nesmím ji tam pustit a ona fakt přišla! Následovala brutální zdolávačka,kdy dostávalo mé vybavení opravdu na pr.el. Nakonec to odnesl prut,ale 3 roky používaná šňůra na 55kg ( to je u mě cca150 vycházek) to zvládla. Asi mi fandili všichni svatí,ale zvládla. Vím jistě,že se šňůrkou z číny,stejného průměru jak sem měl při zdolávání této cca 70kg ryby bych neměl šanci.
                                                                                                                        Letos už sem musel šňůry vyměnit. Rvalo mi to srdce dát 4 nebo 5kč za metr,ale když sem si vzpoměl na ten souboj,tak vím,že to jinak nejde.
                                                                                                                        Vím,že takových soubojů v životě moc nebude ale jednou to zase hrkne a je lepší být připravený,než překvapený. .)

                                                                                                                          Nčolkař,zloch - Profil | Út 13.2.2018 10:34:26

                                                                                                                          MISO* >> tradice jsou to,co činí Anglii Anglií...mají i střídačku?

                                                                                                                            Nčolkař,zloch - Profil | Út 13.2.2018 10:33:33

                                                                                                                            Rockwell >> nevím,FOXe nechytám,ale když to tvrdíš...

                                                                                                                              NMISO* - Profil | Út 13.2.2018 10:32:24

                                                                                                                              Rockwell >> presnetaaak

                                                                                                                                NRockwell - Profil | Út 13.2.2018 10:27:40

                                                                                                                                MISO* >> A další tři ručně malují obal...

                                                                                                                                  NMISO* - Profil | Út 13.2.2018 10:25:54

                                                                                                                                  Rockwell >> ano, 8 pramenne splieta 8 starych skusenych anglicaniek ;-))

                                                                                                                                    NRockwell - Profil | Út 13.2.2018 10:22:48

                                                                                                                                    čolkař,zloch >> Hlavně pro FOXe to neplatí...ty šňůrky jsou splétané ručně ve starých UK rybářských usedlostech...proto je cena 500kč/1 stopu :-)))

                                                                                                                                      NRockwell - Profil | Út 13.2.2018 10:17:59

                                                                                                                                      Už mám po několikáté tuto pletenku a je v pohodě...beru jen šedou...stejně všechny ostatní barvy po čase zašednou.

                                                                                                                                      https://www.ebay.com/itm/500M-1000M-Spectra-Dyneema​-Filo-da-pesca-trecciato-Extreme-PE-Braid-fishing-l​ine/351335236694?hash=item51cd364456:m:m7aA6G-T2jDF​fly81oyaIEQ

                                                                                                                                        Nčolkař,zloch - Profil | Út 13.2.2018 10:06:20

                                                                                                                                        mzxy >> jdi ty brepto,to zdaleka neplatí pro všechny značky

                                                                                                                                          NMISO* - Profil | Út 13.2.2018 9:51:20

                                                                                                                                          mzxy >> niektore ano. nemyslime, vieme.

                                                                                                                                            Nfheavy - Profil | Po 12.2.2018 20:54:44

                                                                                                                                            mzxy >> no prece u nas na kolovratu,to neviš???)))