Prívlač z člna

Diskusia o všetkom, čo sa týka chytania rýb z člna alebo iného plavidla :-) na prívlač.
Autor diskuse: Orion24 - Profil , 18.8.2016 dravci - techniky lovu

Hrubian - Profil | So 20.8.2016 14:37:39

Bodkacik >> Slovo "čln" by malo byť dvojtvar rovnako ak slovo "rok", respektíve by sa malo spravovať rovnakým pravidlom z hľadiska jeho možné používania. Ale môžem to v pondelok preveriť na Jazykovednom ústave Ľ. Štúra.
A keď už sme pri tej gramatike, slovo "nejedná sa" nie je spisovné. Ide o bohemizmus. Čeština výraz "jedná se" prevzala z nemčiny ("es handelt sich um"). Správne a spisovne slovensky je "ide o", respektíve v danom prípade "nejde o".
Len aby to bolo šecko naporádku.

    vanuz - Profil | So 20.8.2016 14:23:32

    Hrubian >> no tak vedz ze uz to tak nie je

      Hrubian - Profil | So 20.8.2016 14:22:15

      vanuz >> Bolo to tak od nepamäti, teda odkedy sme sa to na základnej škole v 5. alebo v 6. ročníku učili.

        P!F - Profil | So 20.8.2016 10:23:27

        Rasto. >> môžem sa na to vysrat...

          Bodkacik - Profil | So 20.8.2016 2:07:30

          Pravidlá slovenského pravopisu

          čln ‑a muž. r.; člnový
          člnkár ‑a muž. r.
          člnkovať sa ‑uje ‑ujú nedok.
          člnok ‑nka muž. r.; 
          člnkový

            Bodkacik - Profil | So 20.8.2016 2:05:54

            Hrubian >> podla Slovnika slovenskeho pravopisu je kritika opravnena. Nejedna sa o dvojtvar.

              Bodkacik - Profil | So 20.8.2016 1:53:39

              vaga >> zatial mi to vzdy trafilo:)

                vaga - Profil | Pá 19.8.2016 23:06:58

                Bodkacik >> malo by to rozoznat typ baterie, nie vzdy sa to tomu podari..

                  vanuz - Profil | Pá 19.8.2016 22:34:14

                  Hrubian >> a kedy to zmenili? :)

                  dovolim si zasadne protikladit, nech sa prepadnem do zapadneho nemecka
                  ak je "z clnu" spravne. Nahodou sa Ori trafil a este ho aj sprdnete.

                  no a ak sa mylim, tak prepacte,

                    Rasto. - Profil | Pá 19.8.2016 21:32:27

                    P!F >> môžeš ho pekne poprosiť za všetkých sa ospravedlniť a sľúbiť mu že už to nikdy neurobíme..možno to pre tých pár ktorým nedal karty odomkne..

                      Rasto. - Profil | Pá 19.8.2016 21:30:51

                      abcdddd >> nie ..normálnu takú do výbavy..

                        abcdddd - Profil | Pá 19.8.2016 21:22:03

                        Rasto. >> automaticku?

                          P!F - Profil | Pá 19.8.2016 21:11:00

                          kebo to zamkol ci co? mno jo, to je blb. Taka fajna otazka to bola. napodobeniny sa nerataju.

                            romarius - Profil | Pá 19.8.2016 14:53:35

                            Rasto. >> prepac

                              Rasto. - Profil | Pá 19.8.2016 14:44:17

                              romarius >> igelitku

                                romarius - Profil | Pá 19.8.2016 14:42:49

                                Rasto. >> no ale ty mas nafucku ne cln

                                  Rasto. - Profil | Pá 19.8.2016 14:32:16

                                  romarius >> bol by ti zbytocny ako mne..tento rok som ani nenafukol este..a sance si si premrhal ked chalani predavali

                                    Rasto. - Profil | Pá 19.8.2016 14:28:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Plus nejaké foto..čln nieje môj ale užívali sme si ho na dovolenke v plnej miere..

                                      romarius - Profil | Pá 19.8.2016 14:28:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Rasto. >> ja by som hlavne cln potreboval resp. chcel

                                        Rasto. - Profil | Pá 19.8.2016 14:23:53

                                        No hen aka plodna debata...aj nabijaciek plno moznosti aj som zistil ze vlacit mozem z clna ci clnu (mimochodom myslel som si ze je to dvojtvar ale to mi teraz uz nikto neuveri) ...sa to pekne rozbieha...

                                        Jo a ak by niekto zhanal vesty tak som kupoval v zlave v yachetrshope nech je to zas nieco k clnoteme

                                          Červené karty: MISO*