Prívlač z člna

Diskusia o všetkom, čo sa týka chytania rýb z člna alebo iného plavidla :-) na prívlač.
Autor diskuse: Orion24 - Profil , 18.8.2016 dravci - techniky lovu

NOrion24 - Profil | Pá 19.8.2016 13:05:02

Bodkacik >> vyčerpavajuca odpoved :-)

    NBodkacik - Profil | Pá 19.8.2016 13:04:20

    Dunaj je krasny, tecie. :)

      NOrion24 - Profil | Pá 19.8.2016 13:04:01

      luban ca >> pekne Ta vitam :-)...hlavne nefot Orimpa.....divne sa poslednu dou ksichti do objektivu :-)

        NOrion24 - Profil | Pá 19.8.2016 13:03:28

        hivi >> jaj som nevedel ze je za vodou :-)

          Nluban ca - Profil | Pá 19.8.2016 13:01:17

          Dnes po práci odchádzam do pondelka na ryby...Ešte neviem kde,ale do dodávky nakladám všetko,včetne kaprových prútov...Kôli tejto diskusii pribaľujem aj zrkadlovku,keby sa šťastie náhodou unavilo:-)

            Nluban ca - Profil | Pá 19.8.2016 12:57:36

            abcdddd >> Nejebaj do neho hneď na začiatku...Nechaj ho nadýchnuť:-)

              Nhivi - Profil | Pá 19.8.2016 12:35:01

              Orion24 - 19.8.2016 11:25:54 >on nemusí...

                NRasto. - Profil | Pá 19.8.2016 11:45:49

                Srandovnu recenizu ma ta Misova na heureke...panacik dost vytoceny

                  NOrion24 - Profil | Pá 19.8.2016 11:25:54

                  hivi >> on chce znizit rozpočet :-)

                    NOrion24 - Profil | Pá 19.8.2016 11:24:43

                    MISO* >> tu mam aj ja

                      NRasto. - Profil | Pá 19.8.2016 11:01:02

                      gibbon >> na vida...tak som usetril aspon dvacku zatial :-)

                        NRasto. - Profil | Pá 19.8.2016 11:00:37

                        MISO* >> danke...ja prave mam jednu tu lidlovu plnoautomaticku ale ta je npc..lebo nabijaci prud je maly..to je tusim len nejaka 3A co viem nabijacka by mala byt tiez plus minus stavana na kapacitu baterky..t.j. nabijat nie viac ako 10% kapacity baterky ..k mojej baterke teda nejaka 10A nabijacka...

                          Ngibbon - Profil | Pá 19.8.2016 10:59:17

                          Rasto. >> podľa popisu by mala byť ok aj tá z mišovho odkazu

                            NRasto. - Profil | Pá 19.8.2016 10:55:29

                            gibbon >> danke

                              NMISO* - Profil | Pá 19.8.2016 10:52:38

                              Rasto. >> mam teraz rovnaku baterku, len tusim 80ku. ale mal som aj vacsiu vartu a kadejake male baterky k sonarom. mam k tomu uz niekolko rokov - vlastne od zaciatku - toto : http://nabijacky-a-startovacie-boxy.heureka.sk/cemo​nt-i-charger-9_0/?s=6#reviews
                              a nabijam s tym vsetky baterky vratane autobaterii. Moznost nastavenia typu baterie (normalna/trakcna), moznost nastavenia rychlosti nabijania. Tusim nabija 6 aj 12V. Nie som znalec, elektrika je pre mna spanielska dedina, takze netvrdim ze je to to najlepsie, ale sluzi mi to dobre, nikdy s tym problem nebol. Tot moja prakticka skusenost.

                                Ngibbon - Profil | Pá 19.8.2016 10:51:27

                                Rasto. >> to je práve ťažko povedať, stručný návod na to akú potrebuješ máš na konci toho odkazu čo si mi dal ......"Druhým předpokladem je používání doporučených automatických nabíječů (na trhu prakticky 95% všech dostupných), které zabraňují přebíjení včasným samočinným přepnutím do udržovacího režimu v okamžiku plného nabití baterie."

                                edit: teraz som si pozrel parametre tej nabíjačky z odkazu a tá bude naozaj OK

                                  NRasto. - Profil | Pá 19.8.2016 10:41:09

                                  gibbon >> super...to znie fajin ale aku teda? Chcem to len na tu trakcnu baterku.Takze vyuzitie jednostranne..max by som mozno autobeterku v pripade potreby na to napojil. Nechcem tu baterku doebat rovno

                                  Baterku mam presne tuto.

                                  https://www.battery-import.sk/banner-energy-bull/tr​akcni-baterie-banner-energy-bull-957-51--100ah--12v​--95751/

                                    Ngibbon - Profil | Pá 19.8.2016 10:37:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Rasto. >> problémom niektorých automatických multifunkčných nabíjačiek je že sa s nimi nedajú nabíjať gelové batérie, pretože nemajú stabilný výstup napätia. Nabiješ nimi síce všetky možné akumulátory, ale nie každá je vhodná na nabíjanie uzatvorených akumulátorov. Na nabíjanie uzatvorených akumulátorov potrebuješ nabíjačku s tzv. "tvrdým zdrojom" t.j. maximálne napätie na svorkách nabíjačky nesmie prekročiť pri 12V akumulátore 14,4V pretože pri vyššom napätí elektrolyt začne plynovať a akumulátor ti môže v najlepšom prípade prasknúť. Laicky by to malo vyzerať tak že ak pripojíš vhodnú nabíjačku k akokoľvek vybitému akumulátoru voltmeter vy mal ukazovať max 14,4V a meniť podľa stupňa nabitia či vybitia by sa mal iba prúd. Väščina nabíjačiek to má tak že čím viac je akumulátor nabitý tým je menší nabíjací prúd ale vyššie napätie na svorkách akumulátora, často aj cez 16V a to je pre uzatvorené akumulátory smrť.

                                      NRasto. - Profil | Pá 19.8.2016 10:17:08

                                      siluri >> ok dik..

                                        Červené karty: MISO*