Domácí krmení za rozumnou cenu

Zdravím, měl bych dotaz. Je rozdíl v kvalitě krmení v tom když si namíchám směs přímo u vody, nebo si ji namíchám na sezonu do předu ? ( ted nemyslím koupenou vnadící směs v sáčku, ale vlastní kdy si za pridávání různých přísad moučky, posilovače, semena atd vytvořím vlastní směs ) , Zajímá mě jestli je rozdíl v tom jestli je lepší když je " čerstvější" nebo " uleženější". Případně jak jednotlivé složky mezi sebou pracují v suché směsi. A neboj je podle vás uplně nejlepší koupit větší balení směsi cca 5-10 kg a zředit si ho přidáním ruzných šrotů ?

Narazil jsem na prodejce s krmivy za velmi dobré ceny : http://www.krmiva-monet.cz/sluzby/sluzba-1/
tak mě napadlo že bych si namíchal krmení na celou sezonu. ( s ohledem na teplotu vody 50/50 studená/ teplá )

Poradil by mi někdo v jakých poměrech se míchá základní směs:
kukuřičný šrot
pšeničný šrot
strouhanka
semena

Jelikož nemám ted moc času, tak nechci experimentovat a vymýšlet vymyšlené. Chci směs která se bude dobře rozpadat a ne ji vytahovat zpátky na krmítku ( což je problém když se neodhadne množství strouhanky a jiných lepivých přísad ).

Parametry :
- stojatá voda ( střední + větší ryba - cejn, kapr, amur )
- tekoucí voda ( střední ryba cejn, karas, parma )

Můžete psát svoje recepty :)

Jeden z mrku od Pavla:
Základní feedrové krmení
Na 4 kg směsi:
1,4 kg strouhanky
1 kg kukuřičný šrot
0,8 kg pšeničný šrot
0,6 kg mletá řepka
0,2 kg hlína
Pak směs obsahovala zrna pšenice a praženého konopí.

Bílá ryba
1 kg strouhanky
1 kg kukuřičný šrot
1 kg pšeničný šrot
0,5 kg mletá řepka
0,5 kg hlína

Kaprové krmení
1,5 kg strouhanka
1 kg kukuřičný šrot
1 kg mletá řepka
0,5 kg pšeničný šrot
Autor diskuse: str66 - Profil , 3.6.2016 feeder - nástrahy, návnady

MaloHp - Profil | Po 3.4.2017 11:26:37

Zdavím pánové, odkud berete hlínu?
To co sem našel je kolem 40kč a více za kilo a to se mi za hlínu dávat nechce... to co mám u baráku je mazlavá kejda, takže to nepřipadá moc v úvahu :D

    Minimlok - Profil | Čt 30.3.2017 9:01:09

    Já míchám
    strouhanku 40%
    kuku šrot 40%
    Když nejsem spokojen s barvou tak potravinářské barvivo (do proudu spíš hlína)
    a potom třeba sůl cukr řepka konopí suš mléko atd (podle cílové ryby a roč období)
    Co považuju za dobré a důležité koupit si esenci třebas i na vaření a smíchat ji s vodou kterou budeš míchat krmení krásně provoní :)

      ladan1303 - Profil | So 5.11.2016 15:51:32

      marmyš >> myslím že jsou dobré při lovu ve sloupci.ovšem chce to přimýchat těsně před krmením

        marmyš - Profil | So 5.11.2016 15:45:11

        ladan1303 >> To by se mi tak chtělo:-)Ani nepoužívám,mám tu někde sáček,pokud to už moli nesežrali.

          ladan1303 - Profil | So 5.11.2016 15:43:24

          MrKos >> díky

            MrKos - Profil | So 5.11.2016 15:26:10

            ladan1303 >> většinou někde, kde mají kukuřici a krmeni pro domaci zvířata. Spíše chovatelské potřeby a tak. Přímo ve zverimexu ne, tam jsem nebyl léta.

              ladan1303 - Profil | So 5.11.2016 15:18:37

              MrKos >> kupuješ ve zveráku?

                MrKos - Profil | So 5.11.2016 15:13:00

                Cajzik >> ovesné vločky jsou taková drobnější verze partiklu a funguji určitě i trochu selektivně. Dávám je do krmeni zcela běžně a nijak neupravuji ani vařením, ani pražením. Není spatne koupit v chovatelskych potřebách krmne vločky pro domácí zvěř. Jsou větší a levnější.

                  ladan1303 - Profil | So 5.11.2016 15:00:18

                  marmyš >> a co upražit?

                    marmyš - Profil | So 5.11.2016 9:40:22

                    Cajzik >> Napřed je ale povař. Počítej s tím,že budou dost lepit.

                      Plžík - Profil | Pá 4.11.2016 15:21:23

                      Cajzik >> Určitě můžeš.

                        Cajzik - Profil | Pá 4.11.2016 15:05:02

                        Ahoj lidi, asi se zeptám blbě ale můžu přidat do směsi ovesné vločky?

                          1975 - Profil | Út 2.8.2016 10:50:40

                          Drive jsem si krmitkovku delal doma sam dnes si ji kupuji jen obcad kdyz doma neco zbude tak to pomelu pridam par prisad a mam krmitkovku jinak kupuji od kamarada krmitkovku ma firmu na rybarske nastrahy a navnady tak me dela cenu

                            Jiří Šindelář - Profil | Út 2.8.2016 10:38:51

                            Rytíř >> a ještě bych to napůl říznul kukuřičným šrotem a strouhankou

                              Rytíř - Profil | Út 2.8.2016 10:36:29

                              Vašek74 >> není zač.V dnešní době co je na trhu,dle mě nemá cenu se patlat s nějakejma experimentama doma.
                              Vem si k tomu jednu tuhle na zkoušku,místo tý krmítkovky v kyblíku,budeš příjemně překvapen.
                              http://shop.charlie-rybarskecentrum.cz/index.php?ro​ute=product/product&path=64_114&product_id=237

                                Vašek74 - Profil | Út 2.8.2016 10:15:26

                                Rytíř >> Ahoj, díky za odpověď já si jako základ občas kupuji od Václavíka krmítkovku v kbelíku, je toho 5,2 litru ale neuvádí hmotnost.Je to hezky jemné, má dost zvlínavé složky, pěkně lepí a vůně je výborná.Trochu to vždy upravím dle podmínek.Hodím to na váhu a uvidím , co vlastně za cca 140 kč kupuju.... Na zkoušku nakoupím ten set 10 ti pytlů-zkusím objednat mix druhů a uvidím.Každopádně za ty peníze to asi nemá cenu doma nějak řešit, pokud nejsem majitelm hospodářství, šrotovníku a nějakých polností abych měl vše "skoro zadara".Jak se začne kupovat šrot,a další surovina,řepka , kuku šrot,vločky, psí suchary +případně strouhanky, aroma,klíčky,atd...tak se to z "obchodního hlediska" určitě nevyplatí.Pokud je to kvůli pocitu, tak to je jiná...Občas také míchám když se dostanu výhodně k surovinám, ale kvůli své prac.vytíženosti a hlavně když chci být u vody co nejdříve sahnu po "hotovce" a tu jen jemně doladím na místě.Díky a ať se daří......
                                Vašek

                                  Rytíř - Profil | Út 2.8.2016 8:56:16

                                  Vašek74 >> Zdarec.No lepivost,to jsem nikdy takhle neposuzoval.Chytám většinou na stojácích,používám jak do metod tak i klasický košíčky a ni na metod krmelce se dá tohle u tohodle krmení vychytat aby to dobře fungovalo.Síto nepoužívám.Akční ceny maj na všechny příchutě.Akorát jak jsem níže psal,nejvýhodnější je vzít 10ks balení,pak se dostaneš na tyhle peníze.

                                    Šámik - Profil | Po 1.8.2016 22:55:31

                                    RK >> Jasné, ale prachy dojdou, tak smetu drobky ze stolu a jedu.😊 Jen pro mladé, že když nemají prachy na směs z obchodu, že se prdláčku děje. Hlína a co dům dá.v sezóně to chytá obdobně.😊

                                      RK - Profil | Po 1.8.2016 22:49:21

                                      Šámik >> ale on do toho chce vrazit nějaký prachy,chapeš.Protoze pak se může říct,ze to bylo tím správně zvoleným supr krmením.....

                                        Šámik - Profil | Po 1.8.2016 22:25:37

                                        Mně to bere od května na řece jen hlínu a rozdrobeny rohlík. Asi jsem dítě štěstěny,.😊u mě to je kilo za 5 kč.

                                          Červené karty: CIKAČIK