- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Domácí krmení za rozumnou cenu
Zdravím, měl bych dotaz. Je rozdíl v kvalitě krmení v tom když si namíchám směs přímo u vody, nebo si ji namíchám na sezonu do předu ? ( ted nemyslím koupenou vnadící směs v sáčku, ale vlastní kdy si za pridávání různých přísad moučky, posilovače, semena atd vytvořím vlastní směs ) , Zajímá mě jestli je rozdíl v tom jestli je lepší když je " čerstvější" nebo " uleženější". Případně jak jednotlivé složky mezi sebou pracují v suché směsi. A neboj je podle vás uplně nejlepší koupit větší balení směsi cca 5-10 kg a zředit si ho přidáním ruzných šrotů ?
Narazil jsem na prodejce s krmivy za velmi dobré ceny : http://www.krmiva-monet.cz/sluzby/sluzba-1/
tak mě napadlo že bych si namíchal krmení na celou sezonu. ( s ohledem na teplotu vody 50/50 studená/ teplá )
Poradil by mi někdo v jakých poměrech se míchá základní směs:
kukuřičný šrot
pšeničný šrot
strouhanka
semena
Jelikož nemám ted moc času, tak nechci experimentovat a vymýšlet vymyšlené. Chci směs která se bude dobře rozpadat a ne ji vytahovat zpátky na krmítku ( což je problém když se neodhadne množství strouhanky a jiných lepivých přísad ).
Parametry :
- stojatá voda ( střední + větší ryba - cejn, kapr, amur )
- tekoucí voda ( střední ryba cejn, karas, parma )
Můžete psát svoje recepty :)
Jeden z mrku od Pavla:
Základní feedrové krmení
Na 4 kg směsi:
1,4 kg strouhanky
1 kg kukuřičný šrot
0,8 kg pšeničný šrot
0,6 kg mletá řepka
0,2 kg hlína
Pak směs obsahovala zrna pšenice a praženého konopí.
Bílá ryba
1 kg strouhanky
1 kg kukuřičný šrot
1 kg pšeničný šrot
0,5 kg mletá řepka
0,5 kg hlína
Kaprové krmení
1,5 kg strouhanka
1 kg kukuřičný šrot
1 kg mletá řepka
0,5 kg pšeničný šrot
Narazil jsem na prodejce s krmivy za velmi dobré ceny : http://www.krmiva-monet.cz/sluzby/sluzba-1/
tak mě napadlo že bych si namíchal krmení na celou sezonu. ( s ohledem na teplotu vody 50/50 studená/ teplá )
Poradil by mi někdo v jakých poměrech se míchá základní směs:
kukuřičný šrot
pšeničný šrot
strouhanka
semena
Jelikož nemám ted moc času, tak nechci experimentovat a vymýšlet vymyšlené. Chci směs která se bude dobře rozpadat a ne ji vytahovat zpátky na krmítku ( což je problém když se neodhadne množství strouhanky a jiných lepivých přísad ).
Parametry :
- stojatá voda ( střední + větší ryba - cejn, kapr, amur )
- tekoucí voda ( střední ryba cejn, karas, parma )
Můžete psát svoje recepty :)
Jeden z mrku od Pavla:
Základní feedrové krmení
Na 4 kg směsi:
1,4 kg strouhanky
1 kg kukuřičný šrot
0,8 kg pšeničný šrot
0,6 kg mletá řepka
0,2 kg hlína
Pak směs obsahovala zrna pšenice a praženého konopí.
Bílá ryba
1 kg strouhanky
1 kg kukuřičný šrot
1 kg pšeničný šrot
0,5 kg mletá řepka
0,5 kg hlína
Kaprové krmení
1,5 kg strouhanka
1 kg kukuřičný šrot
1 kg mletá řepka
0,5 kg pšeničný šrot
Autor diskuse: str66 - Profil , 3.6.2016 feeder - nástrahy, návnady
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
52x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
MaloHp - Profil | Po 3.4.2017 11:26:37
Zdavím pánové, odkud berete hlínu?
To co sem našel je kolem 40kč a více za kilo a to se mi za hlínu dávat nechce... to co mám u baráku je mazlavá kejda, takže to nepřipadá moc v úvahu :D
To co sem našel je kolem 40kč a více za kilo a to se mi za hlínu dávat nechce... to co mám u baráku je mazlavá kejda, takže to nepřipadá moc v úvahu :D
Minimlok - Profil | Čt 30.3.2017 9:01:09
Já míchám
strouhanku 40%
kuku šrot 40%
Když nejsem spokojen s barvou tak potravinářské barvivo (do proudu spíš hlína)
a potom třeba sůl cukr řepka konopí suš mléko atd (podle cílové ryby a roč období)
Co považuju za dobré a důležité koupit si esenci třebas i na vaření a smíchat ji s vodou kterou budeš míchat krmení krásně provoní :)
strouhanku 40%
kuku šrot 40%
Když nejsem spokojen s barvou tak potravinářské barvivo (do proudu spíš hlína)
a potom třeba sůl cukr řepka konopí suš mléko atd (podle cílové ryby a roč období)
Co považuju za dobré a důležité koupit si esenci třebas i na vaření a smíchat ji s vodou kterou budeš míchat krmení krásně provoní :)
ladan1303 - Profil | So 5.11.2016 15:51:32
marmyš >> myslím že jsou dobré při lovu ve sloupci.ovšem chce to přimýchat těsně před krmením
marmyš - Profil | So 5.11.2016 15:45:11
ladan1303 >> To by se mi tak chtělo:-)Ani nepoužívám,mám tu někde sáček,pokud to už moli nesežrali.
MrKos - Profil | So 5.11.2016 15:26:10
ladan1303 >> většinou někde, kde mají kukuřici a krmeni pro domaci zvířata. Spíše chovatelské potřeby a tak. Přímo ve zverimexu ne, tam jsem nebyl léta.
MrKos - Profil | So 5.11.2016 15:13:00
Cajzik >> ovesné vločky jsou taková drobnější verze partiklu a funguji určitě i trochu selektivně. Dávám je do krmeni zcela běžně a nijak neupravuji ani vařením, ani pražením. Není spatne koupit v chovatelskych potřebách krmne vločky pro domácí zvěř. Jsou větší a levnější.
marmyš - Profil | So 5.11.2016 9:40:22
Cajzik >> Napřed je ale povař. Počítej s tím,že budou dost lepit.
Cajzik - Profil | Pá 4.11.2016 15:05:02
Ahoj lidi, asi se zeptám blbě ale můžu přidat do směsi ovesné vločky?
1975 - Profil | Út 2.8.2016 10:50:40
Drive jsem si krmitkovku delal doma sam dnes si ji kupuji jen obcad kdyz doma neco zbude tak to pomelu pridam par prisad a mam krmitkovku jinak kupuji od kamarada krmitkovku ma firmu na rybarske nastrahy a navnady tak me dela cenu
Jiří Šindelář - Profil | Út 2.8.2016 10:38:51
Rytíř >> a ještě bych to napůl říznul kukuřičným šrotem a strouhankou
Rytíř - Profil | Út 2.8.2016 10:36:29
Vašek74 >> není zač.V dnešní době co je na trhu,dle mě nemá cenu se patlat s nějakejma experimentama doma.
Vem si k tomu jednu tuhle na zkoušku,místo tý krmítkovky v kyblíku,budeš příjemně překvapen.
http://shop.charlie-rybarskecentrum.cz/index.php?route=product/product&path=64_114&product_id=237
Vem si k tomu jednu tuhle na zkoušku,místo tý krmítkovky v kyblíku,budeš příjemně překvapen.
http://shop.charlie-rybarskecentrum.cz/index.php?route=product/product&path=64_114&product_id=237
Vašek74 - Profil | Út 2.8.2016 10:15:26
Rytíř >> Ahoj, díky za odpověď já si jako základ občas kupuji od Václavíka krmítkovku v kbelíku, je toho 5,2 litru ale neuvádí hmotnost.Je to hezky jemné, má dost zvlínavé složky, pěkně lepí a vůně je výborná.Trochu to vždy upravím dle podmínek.Hodím to na váhu a uvidím , co vlastně za cca 140 kč kupuju.... Na zkoušku nakoupím ten set 10 ti pytlů-zkusím objednat mix druhů a uvidím.Každopádně za ty peníze to asi nemá cenu doma nějak řešit, pokud nejsem majitelm hospodářství, šrotovníku a nějakých polností abych měl vše "skoro zadara".Jak se začne kupovat šrot,a další surovina,řepka , kuku šrot,vločky, psí suchary +případně strouhanky, aroma,klíčky,atd...tak se to z "obchodního hlediska" určitě nevyplatí.Pokud je to kvůli pocitu, tak to je jiná...Občas také míchám když se dostanu výhodně k surovinám, ale kvůli své prac.vytíženosti a hlavně když chci být u vody co nejdříve sahnu po "hotovce" a tu jen jemně doladím na místě.Díky a ať se daří......
Vašek
Vašek
Rytíř - Profil | Út 2.8.2016 8:56:16
Vašek74 >> Zdarec.No lepivost,to jsem nikdy takhle neposuzoval.Chytám většinou na stojácích,používám jak do metod tak i klasický košíčky a ni na metod krmelce se dá tohle u tohodle krmení vychytat aby to dobře fungovalo.Síto nepoužívám.Akční ceny maj na všechny příchutě.Akorát jak jsem níže psal,nejvýhodnější je vzít 10ks balení,pak se dostaneš na tyhle peníze.
Šámik - Profil | Po 1.8.2016 22:55:31
RK >> Jasné, ale prachy dojdou, tak smetu drobky ze stolu a jedu.😊 Jen pro mladé, že když nemají prachy na směs z obchodu, že se prdláčku děje. Hlína a co dům dá.v sezóně to chytá obdobně.😊
RK - Profil | Po 1.8.2016 22:49:21
Šámik >> ale on do toho chce vrazit nějaký prachy,chapeš.Protoze pak se může říct,ze to bylo tím správně zvoleným supr krmením.....
Šámik - Profil | Po 1.8.2016 22:25:37
Mně to bere od května na řece jen hlínu a rozdrobeny rohlík. Asi jsem dítě štěstěny,.😊u mě to je kilo za 5 kč.
Červené karty: CIKAČIK
Čtenáři této diskuse také sledují
S feederem na kapry96912
Method feeder a vše kolem něj40292
Feederařina na řece64338
Pelety Sonubaits a minikuličky Cralusso3798
Lov dravců na feeder849
Pickermánia-ultra light fishing49075
Feeder videa - výběr MM201
Korum - vše kolem téhle značky9590
Klub Fanoušků Feederů Daiwa.10512
Klub fanoušků SPRO+Döme Gábor5730
Živě na MRK.cz
Kde to žije - feeder
11:30Feederařina na řece 64343
10:39Pickermánia-ultra light fishing 49076
StGURU - vše kolem téhle značky 6270
StMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoFeeder v okolí Zlína 4581
NeKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeS feederem na kapry 96912
. . . Drennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . Klub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . Korum - vše kolem téhle značky 9590
. . . Preston - vše kolem této značky. 4055
. . . Rohlikove boilie - vyroba 107
Co je nového - feeder + obecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...











