Domácí krmení za rozumnou cenu

Zdravím, měl bych dotaz. Je rozdíl v kvalitě krmení v tom když si namíchám směs přímo u vody, nebo si ji namíchám na sezonu do předu ? ( ted nemyslím koupenou vnadící směs v sáčku, ale vlastní kdy si za pridávání různých přísad moučky, posilovače, semena atd vytvořím vlastní směs ) , Zajímá mě jestli je rozdíl v tom jestli je lepší když je " čerstvější" nebo " uleženější". Případně jak jednotlivé složky mezi sebou pracují v suché směsi. A neboj je podle vás uplně nejlepší koupit větší balení směsi cca 5-10 kg a zředit si ho přidáním ruzných šrotů ?

Narazil jsem na prodejce s krmivy za velmi dobré ceny : http://www.krmiva-monet.cz/sluzby/sluzba-1/
tak mě napadlo že bych si namíchal krmení na celou sezonu. ( s ohledem na teplotu vody 50/50 studená/ teplá )

Poradil by mi někdo v jakých poměrech se míchá základní směs:
kukuřičný šrot
pšeničný šrot
strouhanka
semena

Jelikož nemám ted moc času, tak nechci experimentovat a vymýšlet vymyšlené. Chci směs která se bude dobře rozpadat a ne ji vytahovat zpátky na krmítku ( což je problém když se neodhadne množství strouhanky a jiných lepivých přísad ).

Parametry :
- stojatá voda ( střední + větší ryba - cejn, kapr, amur )
- tekoucí voda ( střední ryba cejn, karas, parma )

Můžete psát svoje recepty :)

Jeden z mrku od Pavla:
Základní feedrové krmení
Na 4 kg směsi:
1,4 kg strouhanky
1 kg kukuřičný šrot
0,8 kg pšeničný šrot
0,6 kg mletá řepka
0,2 kg hlína
Pak směs obsahovala zrna pšenice a praženého konopí.

Bílá ryba
1 kg strouhanky
1 kg kukuřičný šrot
1 kg pšeničný šrot
0,5 kg mletá řepka
0,5 kg hlína

Kaprové krmení
1,5 kg strouhanka
1 kg kukuřičný šrot
1 kg mletá řepka
0,5 kg pšeničný šrot
Autor diskuse: str66 - Profil , 3.6.2016 feeder - nástrahy, návnady

Nkareldj - Profil | Po 1.8.2016 22:24:57

sven >> každopádně, ale tmavej, už to k nim taky dorazilo a žerou zdravě.. :-)

    Nsven - Profil | Po 1.8.2016 22:11:05

    kareldj >> ze všeho nejraději, prý mají tousťák.. Po něm se můžou utlouct :-)

    https://www.youtube.com/watch?v=evZeG8GYst8

      Nkareldj - Profil | Po 1.8.2016 21:47:20

      namíchej co chceš, když ryba útočí sežere všechno, když ne můžeš krmit jak chceš a čím chceš a žrát nebude...

        NVašek74 - Profil | Po 1.8.2016 21:24:38

        Rytíř >> Ahoj, krmení co si psal-Starfis Carp Mania 2,5kg s čím se to dá srovnat , myslím lepivost, aroma nebo vlastní funkčnost ? Lorpio ? Timár ?Za tu cenu bych do toho také šel, jen nevím zda mohu koupit různou příchuť nebo se akční cena vztahuje na určitý druh ? Samozřejmě že směs většinou doladím kuku nebo hlínou+ síto , případně dle potřeby na techniku lovu -feeder nebo typ krmítka atd.
        Díky za info.

          NPvl - Profil | Po 1.8.2016 17:33:10

          viceroy >> no nnnnn:o§))

            Nviceroy - Profil | Po 1.8.2016 17:32:09

            Pvl >> no ccccc :-):-):-)

              NPvl - Profil | Po 1.8.2016 17:30:34

              viceroy >> :o§))) I ty kujóne

                Nviceroy - Profil | Po 1.8.2016 17:18:51

                hamlet >> podle tve karty bych to videl na upravu kukurice do sklenic a pak sup na bazar :-):-)

                  Nhamlet - Profil | Po 1.8.2016 17:15:44

                  Poradite chtel bych si koupit kukurici a varit doma a kdrmit sni.Vcem nejlepe varit jak dlouho jak uchovavat atd dekuju

                    NPstruh27 - Profil | Po 13.6.2016 22:57:46

                    Ja som si robil svoje krmivo s repkou, tigrim orechom rybymi muckami atd, atd..., chytalo mi to super ale 1 kg ma vysiel asi 3 eura. Neslo mi o to urobit nieco lacne ale nieco kvalitne kde viem co v tom je. Tento rok sa s tym s.ať nebudem :-)

                      NWillow - Profil | Po 13.6.2016 20:49:24

                      Šlehy >> Ano,VYSUŠENEJ,a pak rozmočenej,o tom se s tebou hádat,nebudu.Já používám,chlebovku,strouhanku,suchá ,do trouby a ugrilovat,nééé spálit.Tam to chápu.Základ je vysušený!!!!!!Ostatní je pro lov ,,násaďáků,,ale,o to nám nejde.;-)

                        NRytíř - Profil | Po 13.6.2016 20:46:02

                        Willow >> já taky nic nehledám.Beru ten 2,5kg starfish,což myslím,že za cenu 66 kaček za balení je supr cena a dobrý krmení.

                          Nmarmyš - Profil | Po 13.6.2016 20:45:12

                          Willow - 13.6.2016 20:29:37 >Na Mušově,Dyji i Vranově je průzračná voda.

                            NRytíř - Profil | Po 13.6.2016 20:44:00

                            Willow >> včera za 2h 5x kapř,nějakej urvanej.Ne na Orlíku,tam nebudu ztrácet čas s prasečkinama.Namočím večer taky tvrdý pečivo,ráno vmícham potřebnou dávku krmítkovky a jedu.Nezklamalo mě to nikde a nikdy.

                              NWillow - Profil | Po 13.6.2016 20:42:08

                              Rytíř >> To máš drahý,raději vezmu Sensas a vím,co si mohu dovolit.Já už nikomu,nic,nevěřím,a bez smajlíka.Osobní zkušenost a mraky peněz.Bohužel.Teď,jedu Timár,a musíme si sednout,oba dva.Ale,to zkoušení ,km,volný čas atd.To vezmu Sensas na prasáka,a nemám,co řešit.Mně už to hledání nebaví,ale rád zkoumám a hledám,logistické optimum.;-)

                                NŠlehy - Profil | Po 13.6.2016 20:39:52

                                Willow >> Tak to slyším prvně,že kapři nemaj rádi chleba.Kdysi dávno jsem na něj i normálně chytal.Hlavně kapry.A vysušenej starej chleba má chuť neutrální.
                                Ale jak říkáš.Každá voda je jiná a chce svoje.

                                  NWillow - Profil | Po 13.6.2016 20:32:20

                                  Rytíř >> Na,,Orlasu,,možná jo,ale tady máš záruku,plotice,jesen atd.Kapr,!!!!ani náhodou.

                                    NRytíř - Profil | Po 13.6.2016 20:29:44

                                    Jinak Starfis Carp Mania 2,5kg se nechá dostat na cenu 66kč při odběru 10ks balení,takže něco vymejšlet nemá smysl.

                                      NWillow - Profil | Po 13.6.2016 20:29:37

                                      marmyš >> No jo,jižní vody,ale tady na severu,v čisté,průhledné vodě,do 3ří metrů,musíš dělat ,vše,jinak.:-)

                                        NRytíř - Profil | Po 13.6.2016 20:28:18

                                        Willow >> kapři milují chlebovou chut.

                                          Červené karty: CIKAČIK