MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Vymezovani mista na svazovce

Zdravim kolegove, mam tu zajimavou otazku na diskuzi co si o tom myslite. Uz 2 rok pozoruji ze se na reviru 471131 Stonavka 2A vyskytuje vyhrazovani mista v byvalem hajenem pasmu, uz nekolikrat jsem apeloval u mistni organizace rybarske straze jak je mozne ze si lide vyhrazuji mista. Presne jsem si zjistil ci to je a tak jsem na to upozornil rybarskou straz na dotycnou osobu... Bylo mi receno ze jedni muzou a druzi ne, jak je to to mozne?... Pritom se to jedna o clena rybarske steaze mistni organizace rybarske straze Havířov (konkretne nebudu jmenovat), co si tom myslite vy? Diky za odpovedi at se dari.( viz foto)

Autor diskuse: mokros ®
Zařazeno do: kaprařina - RŘ, MO, svazy, 17.5.2016

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 20 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N retrívr - ® Út 21.2.2017 14:54:34
Mrknato >> Omlouvám se, přišel jsem na Tvou otázku až nyní. Myslím, že jsi si odpověděl sám.Je to tak.
N RK - ® Pá 10.2.2017 12:24:32
MrKos >> Se vším souhlasím, ale na rybách mi nikdy nehrozilo to, co na silnicích, nebo po přečtení i.dnes.
Já s tebou nemám při, jenom jsem poukázal na to, že to, co se tu probírá v teoretické rovině, nemá v praktické rovině u vody, žádné opodstatnění.
Zima je už prostě dlouhá.............., moc dlouhá
N MrKos - ® Pá 10.2.2017 12:14:30
RK >> osobně jsem s vyhrazovanim místa nikdy neměl problém a neměl jsem nikdy problém s RS ani s rybáři nebo chataři. Možná taková místa k lovu nevyhledavam a nebo nevyhledavam podobne jedince. Ani rozvádět se nechystam, ale diky za optání. Diskuze zde je více o tom, jaká je postižitelnost podobného jednání a jak lépe popsat například vyhrazovani místa k lovu.
Na selský rozum se v teto společnosti spoléhat bohužel nedá. Nemůžu za to ani já, ani ty. Ovšem staci se rozhlédnout kolem sebe, na silnici, na i.dnes apod.
N RK - ® Pá 10.2.2017 12:04:42
MrKos >> Já ti nevím, proč tady takhle teoretizovat. Je to prostě tak, že kdo dřív příde, ten dřív mele. Nic jinýho v tom není. Někam přidu, jsou tam vidličky, tak se rozhlídnu, zavolám. Nikdo nikde, chytám. Za pul hodiny někdo příde a má smůlu. Stalo se mi, že se přišoural dědeček, že tady chytá, protože je hapr na nohy. Tak jsem ho pustil a popřál dobrej lov.
Přijdu k vodě zapíchnu vidličky, schodim tašku a místo je moje i když se půjdu vysrat 50m za borovici.
Chytám 40let a nepotřebuju něco obechcávat, balancovat na hraně, nebo přemýšlet o tom, co je vyhrazování nebo činnost směřující......
Na to totiž stačí selskej rozum.
Právnický keci a kličky si můžeš užít u rozvodu, nebo, když tě vykopnou z práce bez náhrady........
N tuzemak - ® Pá 10.2.2017 11:30:38
Njn víkend,zase pustili pacienta z blázince..dojebat diškuz debil umí..

N Mrknato - ® Čt 9.2.2017 21:14:27
Jarda Š. >> Prosím tě proč jako právník používáš neplatné formulace a na tom stavíš své konstrukce?
N MrKos - ® Čt 9.2.2017 20:53:42
Jarda Š. >> a činnost směřující k zahájení lovu má nějakou oporu ve vyhlášce potažmo v zákoně? Prdlajs má, je to jen lidově právnická svazová tvořivost, která umožňuje celou řadu výkladů a tím podporuje českého člověka ve snaze všechno obechcat. Navíc pokud balancujeme na hraně toho, jestli je to vyhrazování a nebo činnost směřující - jest komplikované.
Lov z oploceného pozemku není žádné vyhrazování , ale je to přímé porušení BP (tedy u nás v MRS). I zde bychom mohli polemizovat o tom, co je to pozemek, na který nemá rybář přístup, ale do toho bych se raději nepouštěl. To by bylo na dlouho :-)
N Jarda Š. - ® Čt 9.2.2017 20:45:44
MrKos >> Co ti na tom není jasné? Pokud mícháš krmení, je evidentní, že vykonáváš činnost směřující k zahájení lovu, o vyhrazování místa tedy nejde. O vyhrazování místa k lovu jde tehdy, když máš na fleku své věci a odejdeš vykonávat nějakou činnost, která není lovem ani přípravou k lovu. Sporné ovšem může být např. to, když si věcmi zabereš flek a pak obcházíš kolegy v okolí a vyptáváš se jich, jak jim to bere a na co to jím to šlape nejlíp. (Osobně bych to jako součást přípravy k lovu bral, ale některý člen RS by to restriktivním výkladem mohl považovat za nedovolené vyhrazování místa.) Za vyhrazování místa k lovu se také považuje např. dohoda s majitelem oploceného pobřežního pozemku, že tebe tam pustí chytat a jiné rybáře ne.
N Mrknato - ® Čt 9.2.2017 20:19:19
retrívr >> Pavle, jako sportovník mně řekni, měl běžkař Fourcard právo udělat to, co udělal s rusákama co užívaj bolelís a můčky? Podle mě ano, ale je smutné, že to musel udělat on a ne běžkařský svaz........(((

To samé jako přes kopírák platí o svazu rybářském..... a vůbec tím nezpochybňuji lyžaření a ani rybařinu..... jen ty, co stojí za jejími pseudozájmy a skandály.
N retrívr - ® Čt 9.2.2017 19:48:24
Mrknato >> Víš sám, že memáš pravdu, mícháš jabka a hrušky, občas přidáš švestku. Pavle, to jsou Tvé druhy diskuzí. Víš přece sám, že tímle nic nevyřešíš, už vůbec ne nic nikomu vysvětlit.Tak asi tak já. Měj se.
N Mrknato - ® Čt 9.2.2017 19:40:26
retrívr >> Jaký svaz, tací členi a takové výblitky....To není věcí autora diskuse. Jen tak naokraj, kolik povolenek byllo zadrženo RS. nebo milicí svazu za vyhrazování míst k lovu?
N retrívr - ® Čt 9.2.2017 19:35:24
Pro autora diskuze. Když sem dáš něco k doskuzi, tak se o to taky starej, nebo někoho pověř. Pak tu jdou blitky , jaký tu jdou.Evidentně Tě to nezajímá.
N tydra56 - ® Čt 9.2.2017 19:28:16
MrKos >> Nebudu s tebou polemizovat jestli je to správné nebo ne jen jsem přispěl do diskuse měj se.
N MrKos - ® Čt 9.2.2017 19:13:41
tydra56 >> se obávám, že pan právník v tom má taky pěknej hokej. Už jen ta tenká hranice mezi tím, že se nesmím z místa vzdálit. To může každý posuzovat jinak a podle toho, jak bude každý posuzovat tuto vzdálenost, se buďto připravuji na lov a nebo vyhrazuji místo. Přitom stačí, abych třeba 5m od prutů míchal v kyblíku krmení. Dle mého názoru blbost a sami tvůrci pořádně nevědí, co to je, to jejich slavné vyhrazování místa. A když to nevědí, tak to nemohou ani postihovat.
N tydra56 - ® Čt 9.2.2017 19:06:39
Mrknato >> Hele já nemám co přehodnocovat.Tohle napsal človek který citoval rybářský zákon a jestli ty s tím máš problém tak si přehodnocuj co chceš
N BOILIE GANG - Shaman - ® Čt 9.2.2017 19:01:13
Mrknato >> Jo, svim způsobem máš pravdu. Taky jsem to mohl víc rozvést. Spíš jsem tím chtěl vyjádřit že po několikaletých zkušenostech se zapíchnutýma vidličkama na fleku pod barákem jednoho vidláka, mě opravdu nezajímá že je někdo línej sednout na kolo nebo se projít 200 metrů na další lovný místo. Radši se s tebou bude hádat že to má pod barákem a atˇ mu tam teda nikdo neleze. Podotýkám že jeho pozemek to nebyl, plot jeho pozemku končil 5m nahoře nad břehem.
N IchHabe - ® Čt 9.2.2017 18:55:21
kakr >> Místo si drží osobně? Myslím že přes tuto variantu nejede vlak.
N Mrknato - ® Čt 9.2.2017 18:54:12
tydra56 >> Hmm... kdo nečte kajmana, kapří svět, nemá biwi two mann, bolelíz ráže 55, můčku z velryby, jako by ani nebyl....

Když si pročteš, jaký sračky plněj do "BP" taky právníci svazu, tak by jsi tento výrok měl přehodnotit.
N tydra56 - ® Čt 9.2.2017 18:45:56
Mrknato >> Budeš se divit ale takhle odpověděl před pár lety v časopisu KAJMAN v rubrice experti v palbě dotazů právník Črs. Jen jsem citoval.
N Mrknato - ® Čt 9.2.2017 18:40:22
tydra56 >> Právě jsi popsal zcela excelentně klasické vyhrazování místa k lovu.... Nedivil bych se, kdyby to otiskl časopis Kapr a jeho revíry, Kapří svět, Kapr a já, Bez kapra ani ránu a Kapr je kámoš......

A vůbec ti to nepřijde ani trochu blbý.
N Mi!d@72 - ® Čt 9.2.2017 18:38:51
mokros - >>...tomu nějak nerozumím...jako že člen RS si na ten flek zapíchne ceduli tady je to moje nebo co...???
N Mrknato - ® Čt 9.2.2017 18:36:05
BOILIE GANG - Shaman >> Jestli vono každýmu nebude u prdele, co jsi ochoten akceptovat......
N Mrknato - ® Čt 9.2.2017 18:32:40
Dulf >> Musím opakovat, co jsem tu již 100x napsal. Pokud by uživatel skutečně dodržoval při lovu zákaz samoseku a stanovil výčtově povolené technické prostředky, které nejsou uvedeny v odstavci II. pouze pod číslicí 1., ale využil i bod 2., tak poflakování přes noc u vody se zakázanými tech. prostředky, (auto, kolo, stan, stolička, deštník, stojan, vidličky, deka), těch, kteří tam budou následný den lovit, a byli ve sporu s jiným rybářem, by mělo skončit zadržením povolenky. A byl by klid. Ale klid nikdo nechce, tak si každý loví, pytlačí jak chce........ hlavně prodat co nejvíc povolenek a hlavně cizincům, nebo rozdat dětem.
N tydra56 - ® Čt 9.2.2017 18:31:36
Co se rozumí pojmem vyhrazování míst k lovu: Místa k lovu nesmějí být žádným spůsobem .vyhrazována.Za neoprávněné vyhrazování místa k lovu se nepovažuje příjezd k vodě před stanovenou dobou lovu,pokud si rybář připravuje náčiní a po celou dobu před stanovenou dobou lovu je v bezprostřední blízkosti místa, tj.pokud přijedete na na revír třeba 2 hodiny před započetím lovu,nesmíte se z místa lovu vzdálit.Tímto způsobem ovšem můžete obsadit místo pouze pro sebe a nikoli pro další rybáře, kteří se dostaví později.Rovněž se nesmíte vzdálit od připraveného místa lovu a svého náčiní, např.jít spát do karavanu,auta či stanu apod.
N mzxy - ® Čt 9.2.2017 18:28:28
jak poznáš, že si tam někdo zakrmil, když označování krmných míst rybářšký řád zakazuje?
Přijedu k vodě, uvidím na hladině PET lahev na ocelovém lanku ukotvenou kamenem, mám jít dál nebo raději rovnou domů, protože tam někdo neco nasypal?
když čtu tuto diskusi, zvažuji že začnu chodit k vodě ozbrojen

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 20 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniakce Sportex FBC II

akční ceny na vybrané modely Sportex FBC II, doprava ZDARMA!!!

akce, rybareniNash Bivak Globetrotter 2man

Za 7.990
DOPRAVA ZDARMA-Skvěle řešený rychloskládací, prostorný bivak pro dva rybáře do extrémních situací, skvělé odvětrávání, lehký a prodyšný materiál který vydrží vše a nízká akční cena - platí jen do vyprodání

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Gammarus -Žďár nad Sázavou Gammarus -Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou, Nádražní 464