Klub jazernej privlace - troutarea.sk

Diskusne forum pre clenov Klubu jazernej privlace a priatelov pretekov v love pstruhov na stojatych vodach.
Autor diskuse: dr.david - Profil , 6.3.2016 dravci - závodní sektor

anthrax - Profil | So 18.2.2017 17:24:23

Branislav >> Pre mňa je Daiwa z hľadiska UL technologicky veľmi vyspelá. Asi by som si momentálne inú značku nakupoval. Ale toto mali naozaj ako tŕň v päte. Žiadne zvyšovanie váhy. Takto to má riešené 15 luvias.

    Branislav - Profil | So 18.2.2017 15:51:34

    Marek_R >> anthrax - 18.2.2017 12:27:10 >> pokazi sa aj mercedes....ale makro ma pravdu...ked chces urobit vahu navijaku nemozes tam nacpat zeleza....keby sa to malo spravit s top materialov tak to je 1600+...to by sa ich predalo velmi malo...ale su odbornici ktori to asi vedia vytuningovat....takych obdivujem...videl som jednu japan stranku 👍👍👍

      Feromravec82 - Profil | So 18.2.2017 15:00:56

      Mne to príde že v dnešnej dobe sa viac dôraz kladie na to aby navi perfektne vyzeral než aby bez chyby točil.takze aj keď si priplatis za high triedu tak stále je moznost ze nemáš vyhrane a nebudeš spoko. 😕.

        anthrax - Profil | So 18.2.2017 12:27:10

        Makro >> Tak ja to mám opravené. Napr shimano s týmto problém nemá. Ani v najslabsej rade. Ale aby sa toto stalo po jednej sezóne na navijaku za 600+€...

          Makro - Profil | So 18.2.2017 12:20:08

          Marek_R >> anthrax - 16.2.2017 21:33:16 >> No s týmto májú asi všetky navijaky problém hlavne keď su s nejakého uhlíka či čo. Ale keď tam dajú poriadne železo, zas bude problém váha. A pochybujem ze pri poriadnej zaťaží nejaký ľahký navijak vydrží viac ako záruka či rok. Keď sa stretneme sa pobavime že čo si poriesil. Ešte som to neotvoril ale tušáka mám.

            anthrax - Profil | Pá 17.2.2017 20:21:57

            Branislav >> Aha...

              Branislav - Profil | Pá 17.2.2017 18:36:36

              Marek_R >> anthrax - 17.2.2017 9:57:11 >> nerobis dobru reklamu daiwe....za to ta mozu vylucit z repre....ja na nu nedam dopustit...

                gibbon - Profil | Pá 17.2.2017 15:02:05

                Branislav >> nieje za čo :-)

                  Branislav - Profil | Pá 17.2.2017 14:38:16

                  gibbon >> Milan este raz dakujem.....idu jak ,,swicz,,hodinky.....ale tie nove loziska poriesime👍👍👍

                    Feromravec82 - Profil | Pá 17.2.2017 10:32:27

                    Marek_R >> anthrax - 17.2.2017 9:57:11 >> tak tak treba to namazat vazelinou nie olejom určite lebo je to dosť namahane miesto.a raz za rok utrieť a na novo premazat.

                      anthrax - Profil | Pá 17.2.2017 9:57:11

                      Feromravec82 >> Keď som kupoval nové luviasy, ešte dopredu som pozrel, či tento problém riešili nejakou vložkou(v schéme) . A je to tam naozaj, ale premazal som to, bolo to suché.

                        anthrax - Profil | Pá 17.2.2017 9:53:41

                        gibbon >> Verím že 98% chalanov čo má takto preklapac rolnicku nerozoberalo ;) o to opotrebenie sa postará samotná sila, s akou sa preklapac preklopi.

                          gibbon - Profil | Pá 17.2.2017 9:34:04

                          Marek_R >> anthrax - 16.2.2017 21:45:23 >> ak sa chcete takémuto opotrebeniu vyhnúť treba dávať pozor hlavne na to aby ste nejakým spôsobom neohli (nevyosili) oblúk preklápača. To sa dá veľmi jednoducho urobiť aj pri rozoberaní rolničky, resp. jej skladaní. Pri utiahnutí skrutky ktorá je oskou rolničky sa vyosí oblúk preklápača a ten potom tlačí viac na čap na rotore a preto ho viac obrúsi.

                            Feromravec82 - Profil | Pá 17.2.2017 9:00:37

                            Marek_R >> anthrax - 16.2.2017 21:45:23 >> aj mne sa stalo presne to isté na theory ale už skôr.ako navijak funguje ale na oko to není nič moc.na ďalšie navi som dal na to miesto vazelinu a zatiaľ v poho

                              anthrax - Profil | Čt 16.2.2017 21:45:23

                              Orion24 >> Veď máš to na fotke, to že preklápač je z plastu, nieje tam vložka, a ošúcha sa to, drví sa ten plast postupne. Má to hociktorá daiwa aj exist s výnimkou modelov 2016

                                Orion24 - Profil | Čt 16.2.2017 21:34:12

                                Marek_R >> anthrax - 16.2.2017 21:33:16 >> asi ked kuknem na svoje navijak ybudem sklamany :-)..naco si to pisal ?....ta sikmost co sposobuje?

                                  anthrax - Profil | Čt 16.2.2017 21:33:16

                                  Riešenie, neviem či univerzálne, zbrúsiť osku rovnomerne z každej strany, a do preklápača osadiť vložku vyrobenú z rádioantény. Na obrázku to nemám zbrúsené, len som skúšal či vojde anténa do preklápača. Vojde.
                                  Veľa šťastia.

                                    anthrax - Profil | Čt 16.2.2017 21:30:26

                                    Problém je v preklápači - opotrebovaná oska na ktorej sa preklápa.

                                      anthrax - Profil | Čt 16.2.2017 21:29:37

                                      Isto viacerí máte problém s preklápačom na navijakoch daiwa. Že už nieje "vodorovne".

                                        Makro - Profil | Čt 16.2.2017 11:28:30

                                        Oreh >> Si stelesnením skromnosti. :)