- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Roboryba jako nástraha
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
Ncarda1311 - Profil | Po 22.2.2016 18:04:24
Nnofish - Profil | Po 22.2.2016 3:10:45
Ncarda1311 - Profil | Po 22.2.2016 0:02:30
Ncarda1311 - Profil | Ne 21.2.2016 23:45:34
Nnofish - Profil | Ne 21.2.2016 21:17:59
Nevymýšlej blbosti, drž se catany.
Nu.x.a. - Profil | Ne 21.2.2016 21:15:26
Nnofish - Profil | Ne 21.2.2016 19:19:52
Už to fakt vzdávám. OK. Od teď, jakmile uvidím akvaristu jak jede s kyblíkem planktonu od rybníka, volám policii a půjde "sedět", povolení k lovu taky mít určitě nebude. Nedej bože, že chytím někoho s nezapsaným, nebo upytlačeným, kaprem, to bude na popravu. - psalo se to na mrku, tak proč čekat na řešení přestupku.
NOreh - Profil | Ne 21.2.2016 19:14:38
vela ludi ma problemy preto, lebo nemaju ziadne pravne vedomie a este viac ich ma problemy preto, ze si myslia, ze pravne vedomie maju.
Nnofish - Profil | Ne 21.2.2016 19:08:49
Já se jednu dobu snažil pytláky trošku znervóznět, aby viděli, že se o nich ví. Bohužel, i oni často ví, co dělat, aby nesli jen minimální následky, nejlépe žádné.
NOreh - Profil | Ne 21.2.2016 18:58:24
Nnofish - Profil | Ne 21.2.2016 18:52:35
Přechovávám nález, když ho nesu odevzdat? Musel bych zrovna lovit, musel bys mne zadržet do příjezdu policie, to může trvat i hodiny (bohužel) a ti by pak snad mohli na základě podezření provést kontrolu.
pro představu:
"Pokud nevíme, komu věc vrátit, odevzdáme věc provozovateli zařízení (nádraží, úřad, vlak, autobus), ve kterém jsme ji našli. Pokud jsme věc nalezli mimo taková zařízení, musíme nález oznámit obci, na jejímž území byla věc nalezena, a to do tří dnů od nálezu." Budu držet v ruce prut, našel jsem ho a nesu ho odevzdat, ryba, harpuna.... chápeš?
Už to vzdávám, tohle nemá cenu. Pořád nechápeš, že to tak bohužel je a dokázat někomu pytlačení, nemluvě o potrestání, je dost velký problém, pokud se člověk nepřizná.
NOreh - Profil | Ne 21.2.2016 18:45:44
Pytláctví
Kdo neoprávněně loví zvěř nebo ryby v hodnotě nikoli nepatrné nebo ukryje, na sebe nebo jiného převede nebo přechovává neoprávněně ulovenou zvěř nebo ryby v hodnotě nikoli nepatrné, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.
ked k tebe pridem a budes mat taku rybu v batohu, tak ju prechovavas... a nebudem musiet dokazovat, ci si ju chytil alebo nie, lebo na naplnenie skutovej podstaty uplne staci, ze ju prechovavas
prilis to banalizujes a zlahcujes
Nnofish - Profil | Ne 21.2.2016 18:42:18
NOreh - Profil | Ne 21.2.2016 18:39:09
u nas mame "cennik" chranenych druhov zivocichov. napr. ploska pasava mala niekedy hodnotu tusim 6.000 Korun. Takze ak niekto chytil rybara, co mal vo vedre tri plosky, bola to hospodarska skoda 18.000 korun. O dost vyssia, ako hodnota ryb. Candat u nas dnes stoji 20 Eur.
Nnofish - Profil | Ne 21.2.2016 18:37:38
Nepřesvědčuj mě o něčem, co jsem si ověřil i na policii a to chtěli policisté maximálně pomoci. Nejjednodušší je, aby to pytlák přiznal až před policií, těm už se pak věří.
Ještě horší je, když se někde pytlačí a nemají u sebe ani šupinu, to nemá skoro ani smysl je nahánět. Lepší vyplašit a pobírat pruty.
NOreh - Profil | Ne 21.2.2016 18:32:55
Ncindy - Profil | Ne 21.2.2016 18:31:22
Nhraji - Profil | Ne 21.2.2016 18:30:02
Nnofish - Profil | Ne 21.2.2016 18:26:35
Nhraji - Profil | Ne 21.2.2016 18:26:16
Nnofish - Profil | Ne 21.2.2016 18:25:17
NOreh - Profil | Ne 21.2.2016 18:23:32
NOreh - Profil | Ne 21.2.2016 18:22:11
Podle trestního zákoníku:
Pytláctví
Kdo neoprávněně loví zvěř nebo ryby v hodnotě nikoli nepatrné nebo ukryje, na sebe nebo jiného převede nebo přechovává neoprávněně ulovenou zvěř nebo ryby v hodnotě nikoli nepatrné, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.
Na naplnenie skutkovej podstaty toho trestneho cinu staci, ked "na sebe nebo jiného převede nebo přechovává neoprávněně ulovenou zvěř nebo ryby v hodnotě nikoli nepatrné (5 000 Kč)".
Nhraji - Profil | Ne 21.2.2016 18:19:33
Ncindy - Profil | Ne 21.2.2016 18:17:06
Nhraji - Profil | Ne 21.2.2016 18:12:00
Nnofish - Profil | Ne 21.2.2016 18:09:05
Neznáš pytláky.
Pokud na Slovensku nemusíte obviněnému prokazovat vinu, jsme hodě rád, že žiji tam, kde žiji.
edit: Nemám potřebu lovit štiku v době hájení. Ale znám fakta, jak to je, když někoho chytíš při činu.
NOreh - Profil | Ne 21.2.2016 18:08:04
NOreh - Profil | Ne 21.2.2016 18:05:33
u nas plati :
(1) Kto neoprávnene zasiahne do výkonu práva poľovníctva alebo do výkonu rybárskeho práva tým, že bez povolenia loví zver alebo ryby alebo loví zver alebo ryby v čase ich ochrany alebo zakázaným spôsobom, alebo kto ukryje, prechováva, alebo na seba alebo na iného prevedie zver alebo ryby neoprávnene ulovené alebo nájdené, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
Z toho sa mi javi, ze problem mam aj vtedy, ak u mna take ryby najdu. Nemusia mi dokazovat, ci som ich chytil alebo nie.
Nnofish - Profil | Ne 21.2.2016 18:02:13
Nhraji - Profil | Ne 21.2.2016 17:59:59
NOreh - Profil | Ne 21.2.2016 17:56:09
Nnofish - Profil | Ne 21.2.2016 17:54:10
Moc to žereš. U nás, pořád, možná bohužel, možná bohudík, máme právní stát (i když se to občas nezdá).
Nnofish - Profil | Ne 21.2.2016 17:45:44
1) U nás to trestný čin nebude
2) u nás platí, že se soudí na základě dokazování. Takže by součástí procesu bylo určitě i dokazování, že obviněný úmyslně lovil hájenou rybu.
Nic za tím nehledej, to je prostě realita.
NOreh - Profil | Ne 21.2.2016 17:42:00
Nnofish - Profil | Ne 21.2.2016 17:26:11
NOreh - Profil | Ne 21.2.2016 17:22:27
NOreh - Profil | Ne 21.2.2016 17:09:10
fakt by som chcel vidiet cloveka, ktory by mal na konci udice tuto umelu rybku s hacikom a tvaril by sa, ze to nie je rybka... alebo, ze tym nelovi dravce ...
Nnofish - Profil | Ne 21.2.2016 17:05:17
Chov je o mase. Rybolov je prý sport, takže jestli roboryby někde prorazí, tak ve rybolovu. Vlastně by to bylo výhodné. Uhynulé kusy se dají na servis a jede se dál. Místo masařů nastoupí šroťáci, co budou chytat roboryby na součástky, drahé kovy a tak.
NRST - Profil | Ne 21.2.2016 17:01:23
Nnofish - Profil | Ne 21.2.2016 16:53:12
Teď mě ale napadlo. Co budou dělat všichni "dodavatelé, kšeftmani" s nástražkama? Kde nahradí ušlý příjem,který jim zanikde po tom, co lidi budou chytat na robotické rybičky, místo těch předražených, z prodejen?
Nnofish - Profil | Ne 21.2.2016 16:43:51
Přívlač je hlavně definována tím, že vedu nástrahu vodním prostředím, přitom když tak vedu nástrahu na muškařském vybavení, tak to prý přívlač není - sobotka by tohle asi nedal, naši muškaři úplně v klidu.
NXXXXXL - Profil | Ne 21.2.2016 15:21:12
Diskuze o odebrání povolenky se týkala lovu v době hájení dravců.
Jen by mě zajímalo, jestli to bude mít dosah vysílačky při vláčce daleko od břehu.
Nhraji - Profil | Ne 21.2.2016 11:50:15
Njaroslavstehlikst - Profil | Ne 21.2.2016 11:26:50
Nu.x.a. - Profil | Ne 21.2.2016 10:57:05
Narnošt - Profil | So 20.2.2016 23:59:29
Jinak já budu ten poslední,kdo by to ojebával,já jsem čistokrevnej bojlísák a dravce jsem v životě nechytal. :))
NAntonM - Profil | So 20.2.2016 23:14:08
To by me zajímalo taky.
Bezrukej rybář s robočudlou. :-)))))))))))))
Ncarda1311 - Profil | So 20.2.2016 23:04:59
Ncarda1311 - Profil | So 20.2.2016 22:50:42
Ncindy - Profil | So 20.2.2016 22:16:04
Narnošt - Profil | So 20.2.2016 21:53:05
Vokecat se dá všechno. :-)
Nnofish - Profil | So 20.2.2016 20:56:48
Ncindy - Profil | So 20.2.2016 20:51:26
Nu.x.a. - Profil | So 20.2.2016 18:47:40
Nžaba - Profil | So 20.2.2016 15:53:37
Nu.x.a. - Profil | So 20.2.2016 14:57:08
Kde to žije - dravci
22:34NBurza na přívlačové nástrahy 33409
22:03NBleskovky: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru 1
19:01NFotky ryb pouze na přívlač 107179
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
22:03NBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
Berkley gumová nástraha Powerbait Cullshad 7,5cmZa 27 Kč
Díky svému objemnému profilu a přirozenému pohybu přitahuje Cullshad velké dravce. S exkluzivní technologií Honey Comb od Berkley nabízí špičkovou akci a zvýšenou odolnost při každém hodu
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












