MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Lov v oboře

Zdravím, jak je to s lovem ze břehu na jehož straně je obora a je tam napsáno zákaz vstupu mimo vyznačené cesty? Je tam svazová voda běžně přístupná z jedné strany a z druhé právě obora. Slyšel jsem že tam lesák už pár rybářů vyhodil, ale taky jsem slyšel něco ve smyslu že nemůže bránit výkonu rybářského práva.....?? Má s tím někdo zkušenost? Díky

Autor diskuse: mr.roumen ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 3.9.2015

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Malda512 - ® St 9.9.2015 23:32:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
mr.roumen - >> Pokud není v nějakém dodatku vymezená nějaká definice ohledně té obory ( myšleno, že Mo ve které jsi členem nemá nějak ujednané podmínky s vlastníky obory ... ) tak pro tebe platí výkon rybářského práva a vstupování na příbřežní pozemky .
- V tomto případě lze usoudit, že žádné upravy vaše MO na tomto reviru nemá.
a stejně jako lesák..myslivec tak i rybář nemají právo komukoliv bránit v výkonu rybářského práva.
-( třeba jako, že se myslivci rozhodli, že budou pořádat hon na kačeny a začali vyhánět rybáře od vody. Až policie myslivcům vysvětlila, že pokud nemají zabezpečenou honitbu, že střílet nebudou tak teprve potom se snažili slušně domluvit s rybáři)
- Jak honitba tak i rybářský revír spadají pod MZE.. Pokud by převládali nějaké spory tak je lepší se obrátit přímo sem a položit dotaz.
- Ten zákaz l který tam dali myslivci pro tebe jako rybáře ( pokud není nikde uvedený, že je to zákaz z obecného zájmu) není platný. Pokud by tě od tama někdo vyháněl a nebo vyhrožoval tak se obrat ihned na polici .
- Podotýkám.... Pouze policie a RS má právo rozhodovat o výkonu rybářského práva .
N Chosé 2 - ® St 9.9.2015 22:20:42
mr.roumen >> Tak on o tom obsáhle hovořil už samotný zadavatel kolega Turňa. Nicméně si myslím co jsem napsal již níže. Nedělat ramena a jít ke kováři :-)
N mr.roumen - ® St 9.9.2015 20:47:52
Chosé 2 >> Tak v té diskuzi co jsi poslal je úplný prd, borci se tam akorát hádají a slovíčkaří ale podstata věci nikde :)
N Chosé 2 - ® St 9.9.2015 10:27:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
mr.roumen - >> http://www.mrk.cz/minidiskuse.php?id=608324&page=1

Zde je ta problematika vstupování na příbřežní pozemky docela rozvinuta již dříve. Jinak si myslím ohledně toho vyhánění rybářů od vody lesákem by mohlo být např. tak, že se na místa k rybolovu mohou dostat jen
přes zakázanou nevyznačenou cestu. Jinak za sebe bych volil způsob jinak, když tam chci lovit. Zeptal bych se na Polesí za jakých podmínek a kudy vstoupit k výkonu rybářského práva přes jejich pozemek.
N !M! - ® St 9.9.2015 9:00:21
PIWEK >> Rány rozdává pouze týpek, už za to měl i podmínku. Někde bych dohledal i video jak nanás táhnul 30m topol :-D
N PIWEK - ® St 9.9.2015 8:24:35
!M! >> a to mu ještě někdo nedal do huby?
N !M! - ® Út 8.9.2015 23:04:30
To stejné je i na revíru Kladky u MO Konice, týpek koupil pozemky okolo pro pastvu dobytka a rybáře vyhnal na 20% břehu 5ha rybníku. Žádné místní vyjímky tam nejsou, je to novodobý kovboj a jakmile mu tam někdo vstoupí tak je zle a každého vyhání. Pokud si tam nedej bože někdo dá pruty do vidliček a neuposlechne ho ať vypadne tak shodí opodál vzrostlý strom a po břehu ho táhne na rybáře přes pruty. Policie je tam co 14 dnů, jen pokejvaj ramenama, sepíšou to a jede se dál, jak dojede někdo nemístní tak to jede znovu. Táhne se to pomalu 20 let....
N mr.roumen - ® Út 8.9.2015 22:53:13
drvoštěp >> nechci teď kecat, doma se podívám, ale myslím že tam v tomhle ohledu není psáno nic
N drvoštěp - ® Út 8.9.2015 22:12:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
mr.roumen >> Podívej se do vašich místních podmínek lovu a vyjímek.Tam by měl mít ten revír svè specifika.Pokud ne, mají lesáci v oboře smůlu. Ale začne tichá válka. Zeptej se MO a dej vědět. Klidně i do sz.
N mr.roumen - ® Út 8.9.2015 20:54:14
drvoštěp >> v čem? Rád bych si to někde dohledal
N drvoštěp - ® Čt 3.9.2015 19:37:29
Pokud nemají celoroční vyjímku tak mají smůlu. Najdi si to v BP.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniGABY Polštář Sumec velký 115cm

Za 459
Rybářský plyšový polštář z naší nabídky je vyroben z hebkých a měkkých materiálů, a proto je velice příjemný na dotek. Polštář je vyrobený výhradně z polyesterových anti alergických materiálů.

akce, rybareniObal 309191

Za 732
Měkký obal na prut s navijákem, zpevněné rohy, délka 190 cm. Pouzdra na pruty vyrobené z polyeterového tkaniva, oděruvzdorné, vodotěsné. Vypolštářkované vnitřní kapsy a popruhy. Robusní kovové zipy odolné proti korozi. Materiál: 70% nylon, 30% PVC

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING

Mezi rybáři z celého světa se už ví, že otevřené moře za průlivem mezi ostrovy Santo Antao a Sao Vicente a otevřené moře za ostrovem Sal je...