MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

krmení na zimu

Má být krmení na zimu spíše kořenéné, málo syté, s prídavkem soli, nebo tam má být sladká strouhanka, popř. melasa. Setkal jsem se s oběmi nazory. Který je spravný?

Autor diskuse: Vasek
Zařazeno do: plavaná - nástrahy, návnady, 6.1.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N rybomil - ® Pá 7.1.2005 11:39:32
Ice má pravdu. Pokud máš z minulých let vokouklý dobrý místa, víš že jsou tam ryby " natlačené" , je spíš rozhodující jemnost montáže a správně předložení nástrahy, než nějaké krmení. Dostkrát jsem se o tom přesvědčil, když např. přijeli fishzávodníci ze vzdálených míst.V zimě
upřednostňuji nástrahy živočisného původu, krmím málo, spíš " zašpinit" vodu, bo větším krmením myslím se ryba brzy nasytí. Na přehradě ale může být jinak.
N miki Pá 7.1.2005 10:35:14
ivo: Pochopitelně. Zde se jen utvrzuje fakt, že žádná voda není stejná a že na jedné platí to a na jiné ono. V tom je právě to kouzlo rybařiny.

Rimo: rada nad zlato....
N coverboy - ® Čt 6.1.2005 19:50:38
Na sucho osmažena chlebova strouhanka(zaklad-ma svoje aroma,)sůl,Magi (v stopove davce)dobarvit na tmavo,tř.hlínou + ev další zátěž.Mam dojem že bez soli a magi(zkoušl jsem kombinace a davky)kmeni neni tak efektivní.Jedná se ale o KCHM(krmení chudého muže)
N ivo Čt 6.1.2005 17:22:55
Máte pravdu, že krmení méně. Ale že vůbec žádné také ne! Mám názorné příklady z loňska, kdy skupina mých známých (asi 8 rybářů) opakovaně chytala na Běčvě již v ledu a únoru a pouze dva z nich, kteří použili nejmenované krmení na studenou vodu dokázali chytat ryby. Došlo k tomu opakovaně, takže žádná náhoda. Vím, že samotné krmení mělo docela pronikavé aroma.
N Rimo Čt 6.1.2005 16:00:17
Tak proč to krmení do té vody pořád házíte. Najděte si pořádné fleky a máte o starost méně. Nemusíte se potom rozhodovat jestli krmení slané nebo mastné či jiné.
N miki Čt 6.1.2005 12:08:13
Všechny přízpěvky pode mnou vystihují přesně to, co bych napsal sám. Správnej flek je v tomto období to, "co chytá" a na krmení už tolik nezáleží. Jinak dělám krmení v zimě rovněž slanější, s menší vůní, ale o to více zjemńuji udici(háčky, návazce).
Příchuť "magi" se mě vůbec neosvědčila.
N Maty - ® Čt 6.1.2005 8:30:52
Iceman: Teď jsi to napsal, takže teď už je to psané pravidlo :-) Jinak s Tebou v zásadě souhlasím, v této době někdy méně znamená více :-)
N Iceman - ® Čt 6.1.2005 7:41:47
Vašku slovo správný je v tomto případě mimo mísu. Nelze říci, že jedno je správně a druhé blud. Je ale "nepsaným" pravidlem, že v chladné části roku se používá většinou slanější krmení s kořeněnou i masovou příchutí.
Důležitější než krmení je v tomto případě výběr místa. Když jsi na správném místě tak nachytáš i bez krmení.
N jariss - ® Čt 6.1.2005 7:18:55
V zimních měsících dělám krmení spíše slanější. Přidávám taky někdy maggi. Jsem opatrnej i v použití různých partiklů. Ani nedávám tolik posilovače jako do teplé vody. Zatím mi to funguje :-)

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | plavaná | nástrahy, návnady ]

Co je nového - plavaná + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFOX - Moskytiéra k deštníkovému přístřešku SUPA BROLLY 50" MK2

Za 914
Výprodej - sleva 40% na vše! ( do vyprodání skladových zásob ).

akce, rybareniDIEM - Univerzální kožené boty ATB

Za 1.194
Výprodej - sleva 40% na vše! ( do vyprodání skladových zásob ).

Oznámení - plavaná
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - plavaná
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby Plzeň Rybářské potřeby Plzeň

Plzeň, Hodonínská 57