MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

krmení na zimu

Má být krmení na zimu spíše kořenéné, málo syté, s prídavkem soli, nebo tam má být sladká strouhanka, popř. melasa. Setkal jsem se s oběmi nazory. Který je spravný?

Autor diskuse: Vasek
Zařazeno do: plavaná - nástrahy, návnady, 6.1.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N rybomil - ® Pá 7.1.2005 11:39:32
Ice má pravdu. Pokud máš z minulých let vokouklý dobrý místa, víš že jsou tam ryby " natlačené" , je spíš rozhodující jemnost montáže a správně předložení nástrahy, než nějaké krmení. Dostkrát jsem se o tom přesvědčil, když např. přijeli fishzávodníci ze vzdálených míst.V zimě
upřednostňuji nástrahy živočisného původu, krmím málo, spíš " zašpinit" vodu, bo větším krmením myslím se ryba brzy nasytí. Na přehradě ale může být jinak.
N miki Pá 7.1.2005 10:35:14
ivo: Pochopitelně. Zde se jen utvrzuje fakt, že žádná voda není stejná a že na jedné platí to a na jiné ono. V tom je právě to kouzlo rybařiny.

Rimo: rada nad zlato....
N coverboy - ® Čt 6.1.2005 19:50:38
Na sucho osmažena chlebova strouhanka(zaklad-ma svoje aroma,)sůl,Magi (v stopove davce)dobarvit na tmavo,tř.hlínou + ev další zátěž.Mam dojem že bez soli a magi(zkoušl jsem kombinace a davky)kmeni neni tak efektivní.Jedná se ale o KCHM(krmení chudého muže)
N ivo Čt 6.1.2005 17:22:55
Máte pravdu, že krmení méně. Ale že vůbec žádné také ne! Mám názorné příklady z loňska, kdy skupina mých známých (asi 8 rybářů) opakovaně chytala na Běčvě již v ledu a únoru a pouze dva z nich, kteří použili nejmenované krmení na studenou vodu dokázali chytat ryby. Došlo k tomu opakovaně, takže žádná náhoda. Vím, že samotné krmení mělo docela pronikavé aroma.
N Rimo Čt 6.1.2005 16:00:17
Tak proč to krmení do té vody pořád házíte. Najděte si pořádné fleky a máte o starost méně. Nemusíte se potom rozhodovat jestli krmení slané nebo mastné či jiné.
N miki Čt 6.1.2005 12:08:13
Všechny přízpěvky pode mnou vystihují přesně to, co bych napsal sám. Správnej flek je v tomto období to, "co chytá" a na krmení už tolik nezáleží. Jinak dělám krmení v zimě rovněž slanější, s menší vůní, ale o to více zjemńuji udici(háčky, návazce).
Příchuť "magi" se mě vůbec neosvědčila.
N Maty - ® Čt 6.1.2005 8:30:52
Iceman: Teď jsi to napsal, takže teď už je to psané pravidlo :-) Jinak s Tebou v zásadě souhlasím, v této době někdy méně znamená více :-)
N Iceman - ® Čt 6.1.2005 7:41:47
Vašku slovo správný je v tomto případě mimo mísu. Nelze říci, že jedno je správně a druhé blud. Je ale "nepsaným" pravidlem, že v chladné části roku se používá většinou slanější krmení s kořeněnou i masovou příchutí.
Důležitější než krmení je v tomto případě výběr místa. Když jsi na správném místě tak nachytáš i bez krmení.
N jariss - ® Čt 6.1.2005 7:18:55
V zimních měsících dělám krmení spíše slanější. Přidávám taky někdy maggi. Jsem opatrnej i v použití různých partiklů. Ani nedávám tolik posilovače jako do teplé vody. Zatím mi to funguje :-)

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | plavaná | nástrahy, návnady ]

Co je nového - plavaná + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniMustad Ultrasport Pro Match Bloodworm

Za 38
Háčky s lopatkou na patentky, červené. 10ks v balení

akce, rybareniNGT Konvička Fast Boil Kettle 1.1 L

NGT vám představuje nový model ultralehké konvičky vyrobené z eloxovaného hliníku se sklopným horkuvzdorným držadlem. Hlavní předností této konvičky je tzv. "HEAD TRANSFER SYSTEM" který soustředí plamen vašeho hořáku přímo na dno konvičky bez zbytečného úniku plamenu mimo plochu konvičky.

Oznámení - plavaná
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - plavaná
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
Agency INTERBOHEMIA Agency INTERBOHEMIA

Nabízíme pronájem chat a chalup v oblíbených rybářských revírech (Lipno, Třeboň atd.) - prověřené objekty, rozsáhlý katalog, nízké ceny.