Rybářské závody o zlatou šupinu

Ahoj vím že jsem nedávno zakladal,podobnou diskuzi.Ale oběvila se možnost závodit.Ale o co mi de jsou to velmi velmi krátke závody a proto nevím jakou techniku zvolit .Jsou to závody to 15 let.Mám přibližný plán ale nevím jestli to není blbý nápad..Ten zní že 45- až 60min .budu chytat na bič a na začatku si rozkrmím druhé místo raketou partiklem s peletami a drohou polovinu tam budu chytat method.Nebo to je uplná zhovadilost a soustředit se pouze na jednu techniku dál napíšu celý rozvrch závodu a pravidla ..Prosím posílejte te fotky,triky,názory ,oblibené závodní motáže ,krmiva,nastrahy , Jo a nakonec závody mají 2 kola... a mám jen 12 let takže posilej te věci co zvládnu napodobit nebo udelat...Díky :D



Rovrch a pravidla : Dne 26.9.2015 na nádrži Koupaliště v Brušperku

Prezentace 6.00 - 7.00 hod.
Losování 7.00 - 7.15
Nástup do sektorů a příprava 7.15 - 8.00
1 kolo závodů 8.00 - 10.00
Měření a los druhého kola 10.00 - 10.15
Přestávka, nástup do sektorů, příprava 10.15 - 11.00
2 kolo závodů 11.00 - 13.00
Vyhlášení výsledků závodů a předání cen 13.00 - 14.00

Závodí se v soutěži jednotlivců, bez cizí pomoci
Lov na jeden prut s jedním návazcem - libovolně
Je zakázáno používat patentky - krmení i lov
Bodují se všechny ryby 1cm = 1bod
Autor diskuse: tom_novak - Profil , 28.8.2015 feeder - závodní sektor

NMilan 66 - Profil | So 5.9.2015 15:22:10

tom_novak >> jo jo. Ten podzimni.:-)

    Ntom_novak - Profil | So 5.9.2015 11:46:53

    Na těch kapřskych co byly myslím 17rijna??

      NMilan 66 - Profil | So 5.9.2015 11:45:32

      tom_novak >> Chytal method. :-)

        Ntom_novak - Profil | So 5.9.2015 11:43:37

        Milan 66 >> jo to ste vy..a vyhrál to teda diky methodu nebo plavačce.??

          NMilan 66 - Profil | So 5.9.2015 11:41:57

          tom_novak >> Měřím ti ryby na závodech! :-):-) Míchám Vám na závodech krmení.

          Už víš?

            Ntom_novak - Profil | So 5.9.2015 11:22:29

            Milan 66 >> Ok provedu.vyhrál ale kvůli plavačce nebo methodu..jo a jsete zneme se vaše jméno mi nic neříká.. :)

              NMilan 66 - Profil | So 5.9.2015 10:31:17

              tom_novak >> Ahoj Tome, plavačku umíš, takže bych se od toho odpíchnul. Vodu znáš dobře, takže není co řešit. Ještě bych uvažoval o method feedru. Loni díky tomu vyhrál Michal závody, jestli si vzpomínáš.

                Ntom_novak - Profil | So 5.9.2015 9:52:56

                Jarda Š. >> bílé ryb tam je mnoho ,ale je tam hodně malých kaprů tak o kolo 40cm .A diky za reakci!!

                  NJarda Š. - Profil | So 5.9.2015 9:29:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  tom_novak - >> Především si zjisti, jaká je na nádrži obsádka. Jestli je tam dostatek bílé ryby, tak vzhledem k tomu, že se hodnotí cm, ten, kdo se soustředí na bílou rybu, na tom bude lépe, než ten, kdo se soustředí na kapry. Takže, jestli je tam bílé ryby dost, použij nějaké jemné ploticové krmení s dostatkem živé složky (červů) a chytej celý závod na bič. jestli tam bílé ryby je málo a případně se ještě před závodem budou dosazovat násaďáci, použij feeder s hrubším krmením doplněným partiklem, peletkami i červy. Dal bych přednost košíčku na průběžce před method (ke kterému můžeš zkusit přejít, až budeš mít místo rozkrmené, bude-li málo záběrů). U nástrahy by byla první volba kombinace kukuřice a červa, ale zkoušet i jiné možnosti včetně nadlehčených nástrah nade dnem. Začal bych s forpasem 20-25 cm, v případě více nedobraných záběrů bych prodlužoval.

                    Ntom_novak - Profil | So 5.9.2015 7:52:38

                    Fewllet >> A dáváte někdy třeba ttx nebo melasu

                      NFewllet - Profil | Pá 4.9.2015 20:54:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      tom_novak >> no kromě komerčních směsí tam přidáváme hlínu (což je vcelku podstatná složka >= ale bacha, s vodou! Lepivost se mění), posilovač jak kdy , občas pražené konopí, nějakou sušenku a živou...

                        Ntom_novak - Profil | Pá 4.9.2015 19:47:32

                        Fewllet >> mužu se te zeptat co pridavaš do krmení na závody.nechci po tobě žádne tajne recepty (pokud si na závodech někdy byl)předpokládám ze asi jo.Předem diky za reakci... :) :D

                          NFewllet - Profil | Pá 4.9.2015 18:35:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          tom_novak >> určitě nápad dobrý ale rozbalil bych obojí a i klidně v průběhu kola bych to prohodil... pokud nepůjde spodová ryba není na co čekat a zkusil bych plavačku ze sloupce...

                            Njapu22 - Profil | Pá 4.9.2015 17:06:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            tom_novak >> jedno kolo plavačky a jedno feederu je dobrý nápad. Alespoň si porovnáš co je lepší a příště budeš mít jednodušší rozhodování.

                              Ntom_novak - Profil | Pá 4.9.2015 16:52:28

                              Fewllet >> já taky...mam nápad ze bych kolo chytal plavacku a druhé kolo feeder.Co si o tom myslíš?

                                NFewllet - Profil | Pá 4.9.2015 15:56:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                tom_novak >> no já jsem spíš feederař takže bych volil feeder ale záleží na spoustě okolností. Holoubka, dno, jak daleko od sebe budou sedět závodníci, zda se smí zakrmovat rukou (což se asi může když je dovolená plavačka :)). V některých případech může být plavačka nepřekonatelná. Osobně bych šel do feederu...

                                  Ntom_novak - Profil | Pá 4.9.2015 14:50:17

                                  Fewllet >> myslíš plavanou nebo feeder??

                                    Ntom_novak - Profil | Pá 4.9.2015 13:41:53

                                    Valda >> cože??

                                      NFewllet - Profil | Pá 4.9.2015 10:35:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      tom_novak >> být tebou soustředím se pouze na malé ryby. Poměr malé ryby oproti například kaprům je nepoměrně větší. Poku se počítá co 1cm to bod můžeš za chvíli v plotičkách nebo v cejnech spoustu bodů oproti větším rybám které berou většinou méně. Můj typ: nakup soustu živé, háček 14-16 dvanáctku návazec a uvidíš jak to půjde...

                                        NMilan 66 - Profil | Pá 4.9.2015 10:16:58

                                        tom_novak >> to bylo na mě??