Rybářské závody o zlatou šupinu

Ahoj vím že jsem nedávno zakladal,podobnou diskuzi.Ale oběvila se možnost závodit.Ale o co mi de jsou to velmi velmi krátke závody a proto nevím jakou techniku zvolit .Jsou to závody to 15 let.Mám přibližný plán ale nevím jestli to není blbý nápad..Ten zní že 45- až 60min .budu chytat na bič a na začatku si rozkrmím druhé místo raketou partiklem s peletami a drohou polovinu tam budu chytat method.Nebo to je uplná zhovadilost a soustředit se pouze na jednu techniku dál napíšu celý rozvrch závodu a pravidla ..Prosím posílejte te fotky,triky,názory ,oblibené závodní motáže ,krmiva,nastrahy , Jo a nakonec závody mají 2 kola... a mám jen 12 let takže posilej te věci co zvládnu napodobit nebo udelat...Díky :D



Rovrch a pravidla : Dne 26.9.2015 na nádrži Koupaliště v Brušperku

Prezentace 6.00 - 7.00 hod.
Losování 7.00 - 7.15
Nástup do sektorů a příprava 7.15 - 8.00
1 kolo závodů 8.00 - 10.00
Měření a los druhého kola 10.00 - 10.15
Přestávka, nástup do sektorů, příprava 10.15 - 11.00
2 kolo závodů 11.00 - 13.00
Vyhlášení výsledků závodů a předání cen 13.00 - 14.00

Závodí se v soutěži jednotlivců, bez cizí pomoci
Lov na jeden prut s jedním návazcem - libovolně
Je zakázáno používat patentky - krmení i lov
Bodují se všechny ryby 1cm = 1bod
Autor diskuse: tom_novak - Profil , 28.8.2015 feeder - závodní sektor

NBursaman - Profil | Ne 6.9.2015 17:01:00

tom_novak >> tak to Zkus :-D

    Ntom_novak - Profil | Ne 6.9.2015 16:59:55

    Bursaman >> jj znám..

      NBursaman - Profil | Ne 6.9.2015 16:57:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      tom_novak - >> znáš gumičky loom bands? To jsou ty že kterých holky pletou náramky. Normálně když vážeš vlasovej přívěs, dej ji do smyčky.

        Ntom_novak - Profil | Ne 6.9.2015 16:54:56

        Fewllet >> promiň ale musím se zeptat s jakým druhem lorpia.A prosim dodej montaz nastrahu atd...pokud to není tajemství...

          NBursaman - Profil | Ne 6.9.2015 16:43:57

          Fewllet >> u nás na rybníku je 95 % kapra , 3 % bílé ryby , 2 % dravců. Je tam takovy problém chytit bílou rybu, že i na spláveček, háček 25 a na 1 červíka chytnu kapra. :-). Bohužel ne většího než 40 cm :-(

            NFewllet - Profil | Ne 6.9.2015 16:40:11

            Bursaman >> i kdyby tam byl ve většině kapr bude tam i bílá ryba a ta se loví mnohem snadněji a rychleji... :)

              NBursaman - Profil | Ne 6.9.2015 16:37:41

              Fewllet >> záleží o zarybneni :-) a jenom jsem mu odpovídal na to, jak se nastražuje boilie na gumičku udělanou na pelety :-)

                NFewllet - Profil | Ne 6.9.2015 16:34:31

                Bursaman >> používat na závodech kde jde primárně o cm a bodují se všechny ryby používat bolie, pelety nebo kukuřici je blbost. Přejede ho kdokoli s červem, žížalou nebo patentkou na háčku... :)

                  NBursaman - Profil | Ne 6.9.2015 16:26:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  tom_novak >> ahoj, seříznuté boilies vypadá takto. Na té gumičce drží nádherně :-) Dá se použít i na normální vlas ( viz. Obrázek ), jde prostě o to, že se to bude rychleji rozpouštět, takže jako peleta, a na závody nejlepší možnost na rychle ulovení kapra hned po peletách. Hodně zajímavé je, že jsem ořízl jenom boky, ale vršky jsem nechal tak jak byly. Je to proto, (podle mého názoru) že šlupka může být pro ryby také zajímavá, spíš pro ty větší. Na revíru kde jsou menší kapři (nebo závody, kde je nejlepší v co nejkratší době na chytat co nejvíce kapru) více funguje rychle-rozpouštěcí varianta, jelikož se z ní rychleji uvolňují lakavé chutě a aromata, a spíš to vezme kapr kolem 50-ti než osmdesátka kapr. :-) na závodech bych ale v první řadě zkusil kukuřici, nejlépe oranžovou. Zkus ji zase dávat na obyč boilie gumičku, ať ji můžeš zase rychle sundat kdyby jsi se rozhodl chytat na háčku :-)

                    NBursaman - Profil | Ne 6.9.2015 16:26:32

                    tom_novak >> znáš gumičky loom bands? To jsou ty že kterých holky pletou náramky. Normálně když vážeš vlasovej přívěs, dej ji do smyčky.

                      NFewllet - Profil | Ne 6.9.2015 16:18:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      tom_novak >> Včera jsem vyhrál "gulášovky" s Lorpio :) ale Milo je určitě také dobrá volba (zkoušel jsem ho párkrát a fungovalo) jinak jak jsem ti už psal chce to spoustu živé...

                        Ntom_novak - Profil | Ne 6.9.2015 16:16:05

                        Fewllet >> Už mám vybrané krmení budu chytat na milo.jaká to je volba podle tebe??

                          Ntom_novak - Profil | Ne 6.9.2015 16:14:37

                          Fewllet >> Kde??

                            NFewllet - Profil | Ne 6.9.2015 15:59:45

                            tom_novak >> tak jak jsi dopad?

                              Ntom_novak - Profil | Ne 6.9.2015 15:15:05

                              Bursaman >> a jak se navazuje ta varianta na obrázku??omlouvám se neznalost.. :)

                                Ntom_novak - Profil | Ne 6.9.2015 14:33:25

                                Stanky48 >> Diky za reakci..

                                  NStanky48 - Profil | Ne 6.9.2015 14:07:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  zdravím technika a taktika dělá umistění, o technice už bylo dost, Rybářské a cyklistické závody mají dost společného, Lídr potřebuje nosiče vody atd, Sólista potřebuje mnoho štěstí, dobrý los, zkušené a slušné sousedy kvůli přehazování úmyslé nebo neúmyslné.Ideální je mít dva kamarády na pravo i na levo a to řeší skupinová pětimístná povolenka na těchto závodech dostupná.Těžko se prosadíte vedle nezkušeného, zavistivého a nepřejícího.Štětí přeje dokonale připraveným. Petrův zdar.

                                    Ntom_novak - Profil | So 5.9.2015 16:29:13

                                    Bursaman >> Díkyy

                                      NBursaman - Profil | So 5.9.2015 16:07:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      tom_novak >> ano jenom pelety, boilie s tama padaj. Ale poradim ti chyták :-) seřež boilie do tvaru pelety. Bude tam lépe držet, a navíc se bude kvůli seříznuté šlupce rychleji rozpouštět, což je na závody to pravé ;-) Zajímavé je že foukačky tam drží dobře, ale kvůli atakům menších ryb rychle spadnou.

                                        Ntom_novak - Profil | So 5.9.2015 15:44:30

                                        Milan 66 >> jj