MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

MRS-1ks kapra denne?

Zajímalo by me jakej je názor vás ostatních rybářů z MRS jestli toto opatření proti náhlýmu vychytání kaprů je vůbec účinné?Můj názor na věc je takovej, že po ulovení a zasakování kapra dost rybářů bude samozřejmě pokračovat na voko v chytání jiných druhů a po ulovení druhýho kousku to rychle sbalí a povalí vesele domů se dvěma rybama a to už jsme tam kde jsme dnes.Toto opatření se mě zdá spíš jako přítěž,protože když se každej takto odnesenej druhej kapr nezapíše a tím dojde ke zkreslení statistik o tom kolik je ve vodě ryb a následně se to projeví v počtu vysazených ryb,kterých bude s každým dalším rokem mín.Když se toto nařízení bude dodržovat tak to je dobrej nápad,ale v to bych moc nesázel.

Autor diskuse: Urbo ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 4.1.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N brach - ® Po 17.1.2005 19:30:55
Igor - viz otázka na první straně od
Petr_S: Odebrání rybářského lístku.
Odpovědi příliš uhýbají od zadaného téma a pak se samozřejmě dublují v různých otázkách:-((
Dovoluji si tvrdit, že nemáš pravdu. A to nechci slovíčkařit o KÚ, úřadech s rozšířenou působností.....
N Igor - ® Po 17.1.2005 8:20:23
brach/ Ty přestupky co popisuješ má RS oznámit na krajský úřad, ten rozhodne o peněžité pokutě a následně oznámí přestupek přísl. ObÚ a ten odebere RL a nevydá jej 3 roky. Aspoň tak by to tak mělo fungovat. Pokud RS přestupek KÚ neoznámí, nemá pak co brečet.
N Martin M. - ® So 15.1.2005 21:44:05
brach> jak jsem koupil, tak prodavam. Mozna si rybari kupuji nove povolenky u jine MO.
N brach - ® So 15.1.2005 21:21:59
MM :
chytání na více prutů - odnětí povolenky na 2 - 9 měsíců
Před stanovenou dobou lovu do 15 minut a po stanovené době lovu nad 15 minut - napomenutí, opakovaně odebrání povolenky na 2 - 6 měsíců
Neodevzdání záznamu o docházce k vodě nebo přehledu o úlovcích do 15-ti dnů po skončení platnosti krátkodobé povolenky - nevydání nové povolenky až po 3 měsících
Neodevzdání záznamu o docházce k vodě nebo přehledu o úlovcích do 15. - nevydání nové povolenky na další rok

Zkrátka, ten úřad mi tam nesedí. Když rybář udělá přestupek a je přistižen RS, řeší to kárná a dozorčí komise (1.stupeň) a úřad se o tom ani nedozví.
N Martin M. - ® So 15.1.2005 19:19:12
brach> ne ne, myslim tresty od obecnich uradu a ty zase mohou nakladat jen s RL. Slysel jsem, ze za chytani pres noc, chytani na vice prutu apod. (proste prestupky, za ktere se bere povolenka) skoncili rybari jen s velmi symbolickymi tresty (penezitymi asi). Rykal mi to porybny, ze vubec nevi, co s tim, ze jsou uplne bezmocni, ze rybar za par dnu chyta zase a smeje se jim do ksichtu...
N jepice.cz - ® So 15.1.2005 19:05:39
Ja bych klidne zavedl ponechat si 10 kapru za celej rok. jinak s tim souhlasim
N rybomil - ® Pá 7.1.2005 10:54:37
Neboj Urbo, je vás takových víc.Buď jste si v tom udělali bordel sami, nebo nevím.
N Felix - ® St 5.1.2005 22:59:13
Podle info na MÚ - pokud je provinění projednáno a posouzeno jako přestupek dostává MÚ pokyn odebrat na tři roky RL. Info z cca 28.12.2005.
N Urbo - ® St 5.1.2005 19:32:38
AJO,už to mám,ja jsem pod ním fakt nic nepsal,ale nevím proč registračka od Zvonka to přesměruje na moji kartu.Tot první můj problém na novým MRK.
N Urbo - ® St 5.1.2005 19:28:51
rybomil-Co ja jsem pod Ondrou zvonkem nic nepsal to musí být nějakej kix, jak jsi na to došel.
N MrKos - ® St 5.1.2005 19:08:06
S opatřením 1 kapr / docházka naprosto souhlasím. Situace popisovaná Urbem může nastat pouze bude-li rybář u vody sám a nebo nebude-li okolo nikdo taky s opatřením souhlasící. A myslím nebo doufám že okolo aspoň jeden bude. Ono se dá lehce vymýšlet opatření a omezení ale velmi těžko se hledá cesta nejlepší. Jako první krůček myslím že to není špatný. Možná by stálo opravdu za uvážení povolit pouze jednu rybu a po zasakování odchod. Vyloučilo by to právě ty nenechavce.. Moje zkušenost je většinou z menších rybníků kde opravdu sedí okolo několik dalších rybářů a tím je dáno mnohé... Něco jiného bude bohužel platit na přehradách "někde za rohem"...
N brach - ® St 5.1.2005 15:15:06
MM - nemluvíš náhodou o povolence? RS nemá právo zadržet RL.
N pif St 5.1.2005 13:37:24
zubr:jen otázka ,co to je ,nebo co si představuješ pod slovíčkem(absurdné) hrubě porušit?
N Zubr St 5.1.2005 13:32:21
Jak píše Rush ,ten kdo poruší hrubě řád ,tak nekompromisně doživotní distanc.
N hraji - ® St 5.1.2005 12:57:07
Martin M: nemám a ani mít nemohu, dnes je odebrání RL v kompetenci obecních úřadů s rozšířenou pravomocí a ty nemají povinnost to svazu hlásit. My to zjistíme jen tehdy, když si rybář nepřijde pro zadrženou povolenku. Celý systém se rozbíhá (informace z listopadu 2004) a obecní úřady se teprve seznamují s tím, co by měly dělat a jak velkou pravomoc vlastně dostaly. Myslím, že letošní rok bude zlomový. Mezi rybáři už se povídá o tom, že přestupek = odebraný RL na tři roky.
N Martin M. - ® St 5.1.2005 12:44:45
hraji> mas nejake zpravy, kolik lidi loni proslo o RL? Ja slysel, ze velmi velmi malo. Radove 1:10 oproti drivejsku.
N hraji - ® St 5.1.2005 12:06:50
Stanovy MRS neznají možnost doživotního vyloučení. Maximálně na tři roky. Ale na tuto dobu přijde rybář přistižený při vážném přestupku o rybářský lístek taky. Je to v rybářích, kdyby se všichni chovali jako lidi, bylo by vše v pořádku.
N pajda - ® St 5.1.2005 9:42:00
Pánové, já byl na sjezdu v UH, kde se toto usneslo. Těch návrhů, jak snížit počet ulovených kaprů, bylo několik. Od omezení kusů týdně či ročně až po omezení jeden denně. Dle mého názoru a názoru vedení většiny zástupců MO, je omezení jeden denně nejschůdnější, co se týká kontroly. Zkuste si představit, jak budete kontrolovat ulovení 40 kaprů ročně. Tam těch možností, jak přečůrat (pardón) statistiku a RS je víc. A znovu opakuji, vše je v rukou rybářské stráže. Na ní je, zda toto usnesení nebude pátým kolem u vozu...
N Radek Ch. St 5.1.2005 9:20:51
A já bych zase omezil počet rybářů u vody. Ten kdo má denně víc jak 5 příspěvků na MRKU, tak evidentně sedí u bedny a provokuje místo toho, aby chodil na ryby a drancoval kapry. Píšou samé jakési petice či co a jen sa hádají a kapři stojí u břehu ve frontě a chudáci nemaj co žrát :-)))
N Standas St 5.1.2005 8:42:50
Za prvé bych omezil počet ryb za rok a měsíc. Argument že pak nebudou někteří zapisovat tak to nemá smysl, který tady někteří funkcionáři razí, je stejně použitelný proti omezení 2 nebo 1 nebo kolik kaprů za den!
2)Je absolutní pi*ovina omezit kapra a neomezit jiné tzv. ušlechtilé ryby. Zatímco kapra se nasazuje všude hafo a jeho násada se sežene bez problémů, dravců ubývá a ubývá. Toto je omezení které má zajistit rovnoměrnější přísun masa kaprožroutům, kteří si vzájmně závidí porce na talíři. Bude však pravděpodobně bude mít za následek úbytek ostatních ušlechtilých ryb v našich vodách. Schovávejte si všichni fotky candátů, protože ti budou nejspíše nahrazovat onoho druhého kapříka v úlovcích. Dá se čekat, že nasazovat se však budou zase převážně kapři, Takže candáta si za chvíli budeme moct prohlížet jen na těch fotkách.
Jako úplná zvrhlost mi přijde že sice chráníme našeho milovaného kapříka, ale pořád může každý rybář sežrat na MP 3 potočáky denně!!
N Rush - ® St 5.1.2005 8:28:28
Nejlepší by bylo omezení na 20 ks ušlechtilé ryby ročně. 2 ks týdně. Pokud někdo bude přistižen, že bere víc, než je stanoveno - vyloučit doživotně z ČRS i MRS. To už nejsou přestupky proti řádu, ale
má to spíš charakter pytláctví.
N rybomil - ® St 5.1.2005 7:28:01
To je dobrý! Von zadá otázku jako Urbo a pak do ní píše jako Ondra Zvonek. Fakt logika !!!
N Bob - ® St 5.1.2005 6:57:39
Nevím co je to rybářská statistika a výrazy výtěžnost a pod. mě nic neříkají. Jsem sportovní rybář a ryby si beru většinou jen ze soukromých revírů, ze svazovky tak 3 ryby ročně. Snažím se u vody předně relaxovat a kochat se. Ale omezit braní ryb jen na jednoho kapra a další tak zvané vybrané ryby v MRS je podle mě blbost. U nás v hospodě se schází x rybářů a kdyby jste slyšeli ty jejich názory, tak tvrdím, že kdyby byla povolena jedna ryba týdně, nebo ročně , tak to nepomůže. Budou stejně masařit a nikdo je nechytne. Prvního kapra schovají do křa a budou chytat dál .Vezmou si kaprů třeba pět. Dělali to tak i před novým RŘ, tak proč si dělat starosti. Slyšel jsem v šalině i přiznání takového rybáře, který doslova řekl:"čekám na Rakovcu sedum dní na násaďáky a když najeli,tak jsem si jich vzal deset. Proč ne , když jsem čekal tak dlouho."
Musím přiznat, že moje osvěta u nás v hospodě za sportovní rybaření zatím nemá žádný pozitivní výsledek. Jen se pořád hádám a oni mě s klidem zkušeného masaře pošlou někam.
N Antony - ® St 5.1.2005 6:14:23
Souhlas s Karlem.Pokud budou nahazovat na rybičku tito "sváteční dravcaři", tak po záběru a vykouření cigarety před zásekem moc candátů nepřežije.
N Tomáš.V - ® St 5.1.2005 0:22:24
Spinner: to jdeš od extremu k extremu. Někdo by nejraději všechno pustil, někdo zase sežral. Momentálně jsme všichni v jednom/ MRS nebo ČRS / svazu, tudíž se musí vyhovět defacto všem. Aspoň v něčem.
N Spinner - ® St 5.1.2005 0:18:01
tomášV:já bych to upravil na chyt a pust.Nase reviry by si zaslouzily aspon na 2 roky prisny rezim chyt a pust.Potom, by treba nekteri "taky rybari" ze svazu vystoupili....
N Spinner - ® St 5.1.2005 0:16:03
urbo:a neni jedno jestli se sezere min kapru a min se vysadi nebo se sezere vic a vysadi se vic???Ty statistiky budou zkreslene porad.Kdyz je nekdo schopnej zmasit i nekolik desitek kapru za tyden, tak se ani neni cemu divit.
N Tomáš.V - ® Út 4.1.2005 22:35:36
Chlapi, nevím, jak kdo, ale já si jdu v první řadě k vodě odpočinout, zachytat si /nemusím tahat jen kapry /. A jestli si domů můžu odnést jednoho, nebo dva kapry, případně potajmu třetího, to opravdu neřeším. Každopádně, jak tu několikrát zaznělo, všechno je to v lidech. A každý si musíme nejprve zamést před vlastním prahem .......
Jsem v MO v ČRS kde se pro rok 2006 chystá úprava 1 kapr týdně. Já bych to upravil na: 1 ušlechtilá ryba týdně.
N paolo Út 4.1.2005 21:28:37
pajda: mas pravdu, z 90% chodi do prace a tech 10 pouziva ( mozna jen 9 ) k buzeraci prespolnich a domaci si delaj co je napadne ! ! ! Predevsim v Breclavi ! Ale Dalas neni lepsi... :-((
N Karel Út 4.1.2005 20:42:27
Vysazených kaprů bylo a bude stále dost. Na mnoha revírech se beztak jiná ryba pravidelně nevysazuje. Ale nejvíc tohle omezení postihne dravce. Každý druhý nenažranec, který "projede" benzín k vodě a bude muset vzít jen jednoho kapra, zkusí nahodit jeden prut na rybku. A kdyby jen 5% těchto svátečních lovců dravců uspělo, tak to na nyní již ubohý stav dravců v našich vodách bude mít katastrofální důsledky.
N Laďas Út 4.1.2005 20:18:03
Pokud se to bude dodržovat tak bude co chytat.Problém vidím u velkejch revírů třeba Dal. přehrada.Sám mám obavu o dravce jeden prut na kapra a druhej na rybku někde bokem stička 50cm zažraná až................
N pajda - ® Út 4.1.2005 20:05:20
Tohle vše se pěkně čte, ale stejně to zase bude na ryb. stráži, aby to uhlídala. Bude se muset více kontrolovat při odchodu od vody. Nemyslím však, že jen RS bude ztíhat vše. Z 90% chodí dopoledne do práce a pro některé jedince je právě tato doba vhodná k jistému lovu. Nechci, aby se bonzovalo, ale včas hlásit se musí !!! A snahou udržet si naše ryby pro všechny může přispět každý. Ono koukat se jinam je tak snadný....
N Urbo - ® Út 4.1.2005 19:50:28
Spinner-Ja to myslel taky tak,ze když budou povolený 2 tak je vezmu a zapíšu a když bude povolenej jeden tak jednoho zapíšu a druhýho nezapíšu a tím to bude na stejno, akorát ve statistikách bude zapsanej jen jeden a tím vznikne ještě větší zkreslení konečných statistik jako dosud=) Když se chytne mín ryb tak jich taky mín vysadí. Ted by jeste bylo zajímavý jestli ,když dají mín kaprů ,takjestli pak pustí treba víc štik,což bych ocenil.
N Kaprobijec - ® Út 4.1.2005 19:30:47
Vydry byly u vody vždy a budou. Horší je celkový stav společnosti, nenažranost, chamtivost, arogance a agresivita čím dál více lidí. Není to jen u vody, podívejte se na silnice atd atd. Sám nevím, jak dlouho bude trvat, než se lidi začnou chovat lépe. Já vyplňoval sumář a měl 2 kapry a 2 candáty za celý rok a nebudu psát, že 99% ryb jde zpět. Na bráchu lidi koukali jak na šílence, když po dvou hodinách boje na kaprovou děličku vytáhl podseknutého sumce 32kg a následně ho po focení pustil. Svědomí má každý svoje a my ho nikomu nezměníme. Buďme hrdí na sebe a doufejme v lepší obrat ostatních.
N Spinner - ® Út 4.1.2005 18:45:29
A jakej je rozdil v tom, kdyby byly povoleni 2 kapri?Dotycna osoba by delala po uloveni 2 kapru, ze lovi jine ryby a pri chyceni tretiho by to sbalila a pelasila domu. V prvnim pripade to odnesou jen 2 a navic ostatni rybari, kteri jeste dodrzuji RR si vezmou jen 1 kapra a z toho jednoduse plyne, ze kapru zustane ve vode vic a statistiky budou zkreslene stejne jako pred tim.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniDIEM - Univerzální kožené boty ATB

Za 1.194
Výprodej - sleva 40% na vše! (do vyprodání skladových zásob)

akce, rybareniLeatherman WAVE

Za 3.890
Leatherman WAVE je nejoblíbenějším modelem i díky tomu, že veškeré čepele jsou přístupné z vnější strany nástroje a lze je otevřít palcem jedné ruky

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen