Bambusák a vyroba

Neviete niekdo kde bych zohnal bambusove drevo na vyrobu bambusoveho musaku,popripade niake tipy&triky pri vyrobe
Dik
Autor diskuse: KMis - Profil , 21.2.2015 muškaření - náčiní, doplňky

Njambo - Profil | Ne 14.6.2015 13:49:04

zetfly >> no snaha by byla a cení se,ale kup hezké stab. dřívko a posuneš to kupředu a bude to super.

    Npoldeci - Profil | Ne 14.6.2015 10:33:33

    zetfly >> prečo v šperkovnici?...nech to nosí

    tak určite nejaký kúsok pouźi´t pôjde

      Nzetfly - Profil | Ne 14.6.2015 10:14:47

      poldeci >> Nič sa vyhadzovať nebude!
      Ešte stále to môže skončiť ako súprava drevených šperkov v manželkinej šperkovnici (zrejme toto bude najreálnejšie)

        Npoldeci - Profil | Ne 14.6.2015 9:34:37

        Řízek 5,125 >> si ma predbehol,mal som to na klávesnici nech to zahodí ale som sa cukol

          NŘízek 5,125 - Profil | Ne 14.6.2015 9:30:21

          já bych se s tím nedělal, zbytečně moc práce se značně nejistým výsledkem, vytočit nový dřívko je jednodušší:-))

            NRoyale with Cheese 3 - Profil | Ne 14.6.2015 9:19:44

            Baron 007 MC >> dobrá rada nad zlato, Karle.
            Jenže potíž je v tom, že to zas tak snadný není.

              Nzetfly - Profil | Čt 11.6.2015 21:43:36

              Baron 007 MC >> Nooo možno by tá cesta mohla viesť tadiaľto. Teraz to má hrúbku nejakých 25 mm. Tak zaliať epoxidom, nechať nejaký "butt" a stočiť to na cca 20mm a ako upevnenie použiť len kovové prstene.
              A teraz mi napadla myšlienka, že prstene vyrobené z mincí....
              Ešte tomu teda nechám čas.

                NBaron 007 MC - Profil | Čt 11.6.2015 21:00:56

                zetfly >> Vyplnit dutinu necim mekkym c se necha snadno vyvrtat, a zalejt to cele cirym epoxidem a hodit do tocitka, at je to vse hezky videt.

                  Nzetfly - Profil | Čt 11.6.2015 18:29:24

                  No ďalší prechod sústruhu potvrdil to, čoho som sa obával - prasklina prerástla do dutiny, takže bez tej stabilizácie to asi bude k ničomu :-(
                  Možno by pomohol epoxid namiešaný s prachom zo sústruženia, ale asi to nechám na odborníkov. Ale tým pádom to bude materiál na neskôr.

                    Nzetfly - Profil | Čt 11.6.2015 15:45:16

                    mir999 >> Aj Tebe ďakujem za pripomenutie. Pozriem, prelúskam a uvidím.

                      Nzetfly - Profil | Čt 11.6.2015 15:43:40

                      imagicien >> Nad stabilizáciou rozmýšľam preto, lebo tá prasklina sa tvári, že pokračuje na druhú stranu a že keď ešte odsústružim niekoľko vrstiev tak tam bude len ona :-(
                      V každom prípade vďaka za link.

                        Nzetfly - Profil | Čt 11.6.2015 15:41:23

                        Royale with Cheese 3 >> Ďakujem za pripomenutie :-)

                          Nmir999 - Profil | Čt 11.6.2015 10:37:12

                          zetfly >> skus knife.cz, je tam topic stabilizace dreva a aj kontakt na ludi, co to robia spôsobom posles drevo / vrati sa ti stabilizovane...

                            NŘízek 5,125 - Profil | Čt 11.6.2015 9:26:46

                            Mates PB >> já to nesnáším:-)

                              NMates PB - Profil | Čt 11.6.2015 9:24:05

                              Řízek 5,125 >> Mě se to fakt líbí je to takový..........rustikální.

                                NŘízek 5,125 - Profil | Čt 11.6.2015 9:05:26

                                Mates PB >> dobře, tyto argumenty se budu snažit používat:-))

                                  NMates PB - Profil | Čt 11.6.2015 7:51:15

                                  zetfly >> Parádní dřívko, já si taky myslím, že přírodní vzhled nemůže být na škodu, tudíž nějaká prasklinka, není vůbec na škodu.

                                    Nimagicien - Profil | St 10.6.2015 22:25:34

                                    zetfly >> nazdar zdeno, ja bych to nejprve zkusil vterinovym lepidlem nebo gelem, a kdyz to nepujde tak pentacrylem nebo pelycrylem https://www.dictum.com/de/oberflaechenbearbeitung/o​berflaechenschutz-farben/synthetische-oberflaechenm​aterialien
                                    ja si ale myslim, ze kdyz je povrch i s prulomy a vraskami dost pokryty kterymkoliv lakem – polyurerhan, -acryl, epoxyd tak to v podstate nehraje roli. mne se to ostatne velice libi, kdyz ten drzak kolovratku neni jako z plastiku – jednility – kdyz v tom je zkratka zivot …
                                    zatim zdar
                                    inak moc hezkej kus dreva

                                      Nzetfly - Profil | St 10.6.2015 21:32:11

                                      Škoda, že som si nespomenul skôr. Dnes mi došlo, že kdesi mám založený kúsok nádoru z divej jablone a mal som pri sústruhu čas, tak som neforemný "špalík" dal trocha do nejakej formy. Len sa objavili praskliny vo vnútri, tak by to chcelo dať stabilizovať. Nemáte niekto typ kde?