- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rybářské vybavení v zimě - uskladnění
Ahoj,mám otázku ohledně uskladnĕní vybavení v zimě.Momentálně mám svoje vybavení v autĕ z důvodu stĕhování a nedostatku místa v bytĕ.Je tomu už asi mĕsíc.Jedná se hlavnĕ o pruty a navijáky.Mám střední třídu Shimano,tak mám jen trochu strach ohledně mrazu jestli se může vlivem teploty nějak poškodit pevnost prutu nebo chod navijáku.
Autor diskuse: Breakdown - Profil , 1.2.2015 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
8 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NUnkas - Profil | Po 2.2.2015 14:07:26
Breakdown - >> No kolego, řeknu ti, že než vercajk skladovat celou zimu v autě, tak to bych ho raději šoupnul pod postel. :-)
Nsven - Profil | Po 2.2.2015 14:01:40
Pokud máš v kufru Shimana s biovláknem, tak jim mráz podle výrobce, naopak prospěje :-))
..."Biovlákno má také jednu neuvěřitelnou vlastnost – jeho odolnost se zvyšuje s klesající teplotou. Konstantní pracovní teplota je 80°C až 10°C, avšak pracuje ještě efektivněji v rozmezí +10°C až –20°C".....
Osobně bych vercajk v kufru nikdy nenechal. Kdyby mi ho někdo šlohnul, tak by mě to snad štvalo víc, než kdyby to bylo to auto..:-)
..."Biovlákno má také jednu neuvěřitelnou vlastnost – jeho odolnost se zvyšuje s klesající teplotou. Konstantní pracovní teplota je 80°C až 10°C, avšak pracuje ještě efektivněji v rozmezí +10°C až –20°C".....
Osobně bych vercajk v kufru nikdy nenechal. Kdyby mi ho někdo šlohnul, tak by mě to snad štvalo víc, než kdyby to bylo to auto..:-)
NJarda Š. - Profil | Po 2.2.2015 13:50:18
Breakdown - >> Snad jediné, co krom krádeže hrozí, je kondenzování vlhkosti, které u může u prutů narušit lak (což ale může vadit pouze opticky), u navijáků by mohlo dojít ke korozi ocelových pružin (nejsou-li dobře namazané). Ale, jak už napsali kolegové, nějaké vážnější poškození nehrozí.
NBreakdown - Profil | Po 2.2.2015 13:39:27
Jasny..ja mel jen strach,ze urcity materialy vlivem teplot pracuji,ze by se mohlo neco treba na prutech narusit nebo neco pohnout v navijaku,kdyz to tam bude jen tak lezet..chyta se i v zime u vody,kdy pruty kolikrat uplne zamrznou,ale prece jen tam nejsou tak dlouho jako kdyz mi lezej v aute..no snad to nejak brzo vyresim s mistem..dekuju vsem moc za uklidneni..:)
NMakrelobíjec - Profil | Po 2.2.2015 13:03:33
Breakdown - >> zdar bud v klidu nic se nestane . Pruty atd mám desítky let normálně na mrazu a nic se nestalo .
NBreakdown - Profil | Po 2.2.2015 6:21:13
No jsme v Česku,takže s tou krádeží máte oba pravdu,taky uz sem na to myslel.Ale jinak jste mĕ teda uklidnili,že se nemohou pri tak nízkých teplotách poškodit. :)
NVendys 65 - Profil | Ne 1.2.2015 18:25:01
Breakdown - >> Čus,mráz v našich podmínkách tomu nevadí, ale měl bych strach to nechávat v autě z jiného důvodu....
Nhraji - Profil | Ne 1.2.2015 17:51:22
Chladno, a to dokonce ani mráz běžný v našich zeměpisných šířkách, nemůže běžné vybavení na rybolov poškodit. Myslím tím pruty, navijáky, bižuterii, splávky, a podobně. Skladování v autě není dobré z důvodu možnosti krádeže.
Skladuji své rybářské vybavení v dobře větrané místnosti, kde v zimě teplota klesá na cca 5 stupňů a nemám žádné obavy. Protože má vyzkoušený lov při poctivých -16ti stupních Celsiovy stupnice, věřím, že dobré vybavení vydrží. Snad jen navijáky, ve kterých je moc mazadla, mohou jít trošku ztuha.
Skladuji své rybářské vybavení v dobře větrané místnosti, kde v zimě teplota klesá na cca 5 stupňů a nemám žádné obavy. Protože má vyzkoušený lov při poctivých -16ti stupních Celsiovy stupnice, věřím, že dobré vybavení vydrží. Snad jen navijáky, ve kterých je moc mazadla, mohou jít trošku ztuha.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
20:19NStaré Česke rybářské vybavení 397
19:31NBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
19:03NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
17:34NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
16:03NATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
15:20NRybáři vs ochránci přirody 78
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic














