- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Sonik Tournos 10000
Nedávno jsem se byl podívat na některé navijáky, které jsem ještě nedržel v ruce. Asi deset minut jsem si v rukách prohlížel ultegry xsc a xtc...díval jsem se na penn affinity 8000 ltd a fox fx 11 a pak jsem do ruky dostal Sonik Tournos 10000. Vzal jsem je. Musím říct, že je opravdu povedený co se týče vzhledu, na první vzetí do ruky je poměrně těžký, celých 760 gr.
Oproti svému předchůdci 8000 má výrazně protáhlejší cívku, což je lepší na odhoz, má poměrně pomalou oscilaci při ukládání vlasce, pomalejší než ultegry. Navzdory tomu co udává výrobce jsem na cívku namotal 600 m 0,28 vlasce. Má stejně robustní překlapěč jako fox fx 11. Všechny výše jmenované navijáky jsou přibližně ve stejné cenové relaci, tedy od 3.700 do 6.700,-Kč. O kvalitách pennů a ulteger netřeba hovořit, o tom, že sonik je v podstatě tvarová kopie pennu, macku2, damu a dalších na chlup stejných těl navi, také netřeba hovořit. I když kdo je čí kopie? :-) Ale design, to je prostě věc, která se Soniku v tomto případě povedla. Jsem zvědavý jak se v následujících letech projeví. Piště sem k tomuto navi své zkušenosti, posílejte fotky atd. ať se vytvoří info o modelu, který zatím mnoho lidí nemá.
Oproti svému předchůdci 8000 má výrazně protáhlejší cívku, což je lepší na odhoz, má poměrně pomalou oscilaci při ukládání vlasce, pomalejší než ultegry. Navzdory tomu co udává výrobce jsem na cívku namotal 600 m 0,28 vlasce. Má stejně robustní překlapěč jako fox fx 11. Všechny výše jmenované navijáky jsou přibližně ve stejné cenové relaci, tedy od 3.700 do 6.700,-Kč. O kvalitách pennů a ulteger netřeba hovořit, o tom, že sonik je v podstatě tvarová kopie pennu, macku2, damu a dalších na chlup stejných těl navi, také netřeba hovořit. I když kdo je čí kopie? :-) Ale design, to je prostě věc, která se Soniku v tomto případě povedla. Jsem zvědavý jak se v následujících letech projeví. Piště sem k tomuto navi své zkušenosti, posílejte fotky atd. ať se vytvoří info o modelu, který zatím mnoho lidí nemá.
Autor diskuse: Krouzič - Profil , 18.1.2015 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 10x v ignorovaných.
NMichal S. - Profil | Ne 23.8.2015 16:13:24
Kdyby někdo chtěl Tournos8000 tak mám 2 ks na prodej. V záruce, vlasce shimano technium 0,35 a anaconda peacemaker 0,30.
Nclarence - Profil | So 22.8.2015 22:51:29
Fox86 >> Jdi do Shimana,neptej se mne na důvod Sonik jsem nikdy neměl ale Shimano je Shimano.J
NFox86 - Profil | So 22.8.2015 21:17:35
Ahoj tak ja se ted rozhoduji zda li koupit sonik Tournos 10000 a nebo Shimano Ultegra C14 14000 xtb. Mel jsem Fox FX 11 a uz je nechci ani videt po mesici na obou navijacich odesla rolnicka a uplne se zacal zadrhavat tak zkuste poradit ci jit do soniku nebo shimana diky moc.
Ncarppetr - Profil | Čt 26.3.2015 16:10:09
Tohle je Čína púvodní cena 109 USD ted 54 USD,nevíte někdo kde vyrábí SONIK?jestli v EU nebo kde?děkuji za odp.
NKrouzič - Profil | Út 20.1.2015 21:36:26
Kdepak, tohle je podle zadni casti kopirka daiwy tournament...:-D ....tohle vlakno nema byt o kopirkach tvaru, to by tady mohla byt daiwa vs. shimano.....zalozil jsem jej prave pro Sonik tournos 10000 proto, aby o tomto navi bylo mozno ziskat treba za 6 mesicu ci rok, nejake info....jinak se zde na mrku bude cist jen shimano, shimano, daiwa, daiwa....je to vlakno pro konkretni navijak, ktery krome tvaru, nema parametry levnejsich kopirek, ackoliv uznavam ze z techto tvarovek je penn no1
NKrouzič - Profil | Po 19.1.2015 21:25:19
Sonik sezenu za 3700,- novy...o prodejce se nebavim..kdyztak sz
Nclarence - Profil | Po 19.1.2015 19:24:44
Krouzič >> To by mne zajímalo jak to s tou cenou myslíš Soniky bych asi 4600,- nekoupil to Penn je myslím levnější.J
NKrouzič - Profil | Po 19.1.2015 17:23:23
Jak jsem psal, ja od shima prejit ani nechtel ale pokud bude vydrz tehle navi stejn dobra jako prvni dojem....vrele doporucuji, a krome tvaru bych je neprirovnaval k mivardi atd...samozrejme penn s temze vzhledem je materialove jeste jinde, ale i cenou....
Nrosan - Profil | Po 19.1.2015 15:41:37
zeli002 >> me pobavilo že jsi tak skvele navijaky daval uz na podzim do bazaru:-)
Nzeli002 - Profil | Po 19.1.2015 14:41:08
rosan >> Čau, tyto navijáky vlastní od prvního dne co jsou v ČR na trhu. A jsem velice spokojen, je to vlastně prodloužená a dle mého vylepšená verze ( vylepšená o: Konickou cívku a lepší ukládání vlasce tyto dva aspekty dopomáhají k dalekým hodům, a je tam rychlejší brzda ) oproti předchůdci Tournus 8000. Tournus 8000 si myslím že byl velice tvrdě testován a zatím nevím o někom kdo by reklamoval tyto navijáky.
Ano dnes na trhu jsou mnohé repliky, ale už jen po uchopení a zatočení si s navijáky různých firem podobně stavěných. Člověk zjistí, že jediné co mají podobně jako Mivardi a další je jen vzhled....
A jak tu níže píše rosan že dávat takový balík peněz za nějaký Sonik mě opravdu pobavilo.... thx :)
Ano dnes na trhu jsou mnohé repliky, ale už jen po uchopení a zatočení si s navijáky různých firem podobně stavěných. Člověk zjistí, že jediné co mají podobně jako Mivardi a další je jen vzhled....
A jak tu níže píše rosan že dávat takový balík peněz za nějaký Sonik mě opravdu pobavilo.... thx :)
Nrosan - Profil | Po 19.1.2015 14:12:20
Jen jedna poznamka.navijak nemam ale viděl jsem je na vystavě vloni v praze.za cenu 4600 bych nevahal a určitě koupil jiny stroj od osvědčene firmy.at už je to penn nebo shimano.
Davat takove penize za nějaky sonik je hloupost a ten navijak je samozřejmě stejny jak mivardi ,mitchel
atd.i nějaka daiwa by se určitě našla za tuhle cenu.je to opravdu balik peněz za navijak od firmy ktera nema zkušenosti s vyrobou navijaku.
Davat takove penize za nějaky sonik je hloupost a ten navijak je samozřejmě stejny jak mivardi ,mitchel
atd.i nějaka daiwa by se určitě našla za tuhle cenu.je to opravdu balik peněz za navijak od firmy ktera nema zkušenosti s vyrobou navijaku.
NTomas Krlin - Profil | Po 19.1.2015 7:26:24
daniels >> Necekane, dole jsem to psal, ze to je ten samy navijak.
Jeste se urcite objevi i u Nevise, ale ten se u nas bezne neprodava.
Jeste se urcite objevi i u Nevise, ale ten se u nas bezne neprodava.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKrátkodobá kaprařina x 10039
SoNKyjský rybník, Džbán 50914
SoNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8064
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
9.7.Rosed Čvachta Carp Cup léto 2026
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...
















