- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Prut Heavy s většími očky
přecházím pomalu z kaprařiny na feeder, letos jsem si zakoupil Beastmastry v mediu, teď potřebuju chytat dále od břehu, holt ryby mi poodjely, tak se dívám po hevíčkách s většími očky, protože tam chci přidat silnější kmen na odhoz a mam obavy z průchodu toho uzlíku. Prošel jsem to tu křížem krážem, hledal jsem i na internetu a jsem z těch informací na rozpacích. Mám představu házet tak 60m a nevím zda odhozovku vůbec řešit. V každém případě jsem nasel tyto kandidáty. Nějaké postřehy jsem posbíral, ale k rozhodnutí mě to zatím neposunulo. Nasel jsem tyto kandidáty
Shimano AERNOS LONGCAST 120g
Daiwa PROCASTER Heavy 150g
WFT Lake N River Heavy 120g
pokud mě přesvědčíte a přece od těch oček upustím, pak se ještě koukám po
Shimano Beastmaster CX extra heavy 150g (údajně měkké a nepřesné pro delší náhozy)
Sygnum MRX-V feeder 120g
a teď mi poraďte, už jsem v pasti, Beasty mam ve 100g, pomůžu si vůbec se 120g nebo volit hned 150g?
Na těch co jsem vypsal netrvám, max. limit sem si dal mezi 4-5 tisíci za kus. Podobné ucelené téma jsem tu nenašel, pouze jsem sbíral střípky ze všech diskusi, tak mě tu snad nikdo neukamenuje.
Děkuju moc za každou radu Pavel
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
31x v oblíbených a 10x v ignorovaných.
Nnumen - Profil | St 2.12.2020 10:04:59
Nnumen - Profil | St 2.12.2020 7:15:23
Za mě to není vůbec špatný prut.
NFousáč - Profil | Út 1.12.2020 21:41:15
Nnumen - Profil | Út 1.12.2020 20:42:08
Na to že to je 200gr, to ráhno není. Ono záleží co je cílová ryba.
NFousáč - Profil | Út 1.12.2020 20:31:06
Nnumen - Profil | Út 1.12.2020 10:26:27
Já chápu že někteří tak ušetří a nemusí kupovat více prutů.
Jinak nevěř tomu že není použitelný. Třeba to co mám já solith river 420... To nezvládne každý kaprák. A není to tyč, on se i ohne. Ale ten prut je postaven na chytání ve velkých řekách. Mám na feeder chycený kapry, ke 20kg. Ne na přehradě, nebo soukromáku, ale na Labi....i pod jezem v proudu. Dá se říct úplně v pohodě.
Nkaprus - Profil | Út 1.12.2020 5:33:33
To je jako koupit vláčák na duhaky z ucelené řady Shimano, nebo specialitu od výrobce který se na to přímo orientuje. Například 😀
Nnumen - Profil | Po 30.11.2020 21:54:05
Měl jsem již před 10 lety feedery, který měly první očko dal než některé kapráky. Dokonce byly i dost velké. Vrhací vlastnosti stejné.
Teď nemluvím jen o mé oblíbené crestě, která má heavy parádní. Ale na kapro feeder má přímo postavené pruty jankovič, gabor..
Dnes se dá sehnat slušný heavy do 2500 Kč Kč. I pod 2000 Kč.
Vždy je to otázka, co očekávám, čemu dávám přednost.
Nkaprus - Profil | Ne 29.11.2020 13:51:18
Nkaprus - Profil | Ne 29.11.2020 13:48:10
Nfheavy - Profil | Ne 29.11.2020 9:22:16
NxDanielS - Profil | Ne 29.11.2020 8:25:43
NPindˇa - Profil | Ne 29.11.2020 8:15:58
Nfheavy - Profil | Ne 29.11.2020 8:11:37
Nkaprus - Profil | Ne 29.11.2020 7:57:51
Nnumen - Profil | So 28.11.2020 22:54:25
Toť můj názor.
Nfheavy - Profil | So 28.11.2020 22:32:23
NPindˇa - Profil | So 28.11.2020 22:26:52
Nfheavy - Profil | So 28.11.2020 21:46:27
Nnumen - Profil | So 28.11.2020 21:29:20
Já je nechám raději plavačkářům...
NPindˇa - Profil | So 28.11.2020 21:22:31
Nfheavy - Profil | So 28.11.2020 21:17:25
Nfheavy - Profil | So 28.11.2020 20:47:05
NPindˇa - Profil | So 28.11.2020 20:44:40
NROMIČEK - Profil | So 28.11.2020 20:38:08
https://flagmanshop.sk/p/1900/carp-pro-blackpool-carp-power-feeder-13-ft-cast-160-g
Čakám kým naskladnia a bude asi aj druhý do páru😀
Nfheavy - Profil | So 28.11.2020 20:28:52
NDědek - Profil | So 28.11.2020 20:15:27
Nfheavy - Profil | So 28.11.2020 20:10:16
chyta na ně?
Nfheavy - Profil | So 28.11.2020 19:59:46
Už jsem je jednou na bazar daval a nikdo nic tak jsem to nechal spat,prodal bych je za pulku ..
Nfheavy - Profil | So 28.11.2020 19:57:02
To víš korum i když vyšší řada tak ten blank nema takovej jak Sportak ,proto to musi dohnat materialem a tim padem je ta váha jinde,ale to je u většiny značek včetně všech vyrobcú feeder prutu,tam je to dany lehči a vykonny blank holt stojí vic ale lip se s nim chyta ,teda aspoň mně.
Nnovel - Profil | So 28.11.2020 19:50:04
Má vůbec cenu o nich přemýšlet? Numen mi nedávno psal, že ty jejich dražší pruty (5000 a víc) jsou perfektní, ale že ty levné neví.
Co jiné názory?
NDědek - Profil | So 28.11.2020 19:48:53
Nfheavy - Profil | So 28.11.2020 19:48:01
Nfheavy - Profil | So 28.11.2020 19:46:19
Na některych mistech potřebuju kapku kratši baldy,ale musi byt silny žadny kpmpromisy,prostě na těžši styl,většinou se všude vejdu bud s 390 nebo 420 ale 2jarni mista na řece tak tam chodim s barbelama .Ale to jen tak blabolim z absťaku zatim))🤣🤣
Nnovel - Profil | So 28.11.2020 19:42:21
Děkuji ti, i numenovi
Nfheavy - Profil | So 28.11.2020 19:38:59
NDědek - Profil | So 28.11.2020 19:36:52
Nfheavy - Profil | So 28.11.2020 19:32:19
Nnovel - Profil | So 28.11.2020 19:30:21
Dědek vidí dobře
Vpoho i tak díky
Nfheavy - Profil | So 28.11.2020 19:30:00
NDědek - Profil | So 28.11.2020 19:28:32
novel - Profil | SZ | So 28.11.2020 18:18:48
Ahoj, na NF77 jsou (asi) zajímavé ceny prutů Daiwa. Který z těch prvních třech by byl lepší na řeku do většího proudu a proč? Myslím vzhledem k akci prutu, tuhosti atd. Který by jste si vybrali?
https://www.nordfishing77.at/angelruten/feederruten/?p=1&o=3&n=24&f=956
Nnumen - Profil | So 28.11.2020 19:26:16
Ono opět dvoupatková očka, není to vyšlo na ořechy, dokáže se při větší rybě ohnout.
Za rozumnou cenu. Třeba na Labe super prut.
Jen mě mrzí, že Bertiho poslali do důchodu a u cresty ukončil. Teď již dělá pro Angličany.
Plánoval jsrm s ním společnou rybařinu. No holt okouknu jeho nové věci...
Nfheavy - Profil | So 28.11.2020 19:25:47
Edit : jo sorry on to neni autor diskuze ,to jsem se zase spletl ja ,no nic at si koupi třeba Del/p/fina😁
NDědek - Profil | So 28.11.2020 19:20:42
NDědek - Profil | So 28.11.2020 19:16:24
Nfheavy - Profil | So 28.11.2020 19:15:54
Nnumen - Profil | So 28.11.2020 19:12:58
Nfheavy - Profil | So 28.11.2020 19:09:55
Nnumen - Profil | So 28.11.2020 19:06:47
NDědek - Profil | So 28.11.2020 19:03:43
Nehledě na to, že cokoliv je lepší, než ten Sportex, i Mivardi :-)))
Nfheavy - Profil | So 28.11.2020 19:01:16
.))
http://www.prutysportex.cz/Sportex-Xclusive-Heavy-Feeder-NT-390cm-150-220g-d86501.htm
NDědek - Profil | So 28.11.2020 18:54:11
Nfheavy - Profil | So 28.11.2020 18:53:12
Lehči a vykonější heavy asi neexistuje,to je jen muj osobni postřeh ,rozhodnuti je na tobě.
Nnovel - Profil | So 28.11.2020 18:46:33
Spíš mě zajímají rozdíly v jednotlivých typech: Black Widow -- Ninja X-heavy a možná ten Powermesh.
NDědek - Profil | So 28.11.2020 18:26:05
NDědek - Profil | So 28.11.2020 18:24:13
Ten první má v držení Kondrakar, popíše ti ho detailně. Jsou to silné pruty. O té 360/125 g, jsem silně uvažoval. Nakonec mi žena dovolila Nzon Z 360/120g, tož jsem do něj šel :-)
Nnovel - Profil | So 28.11.2020 18:18:48
https://www.nordfishing77.at/angelruten/feederruten/?p=1&o=3&n=24&f=956
Nnumen - Profil | So 28.11.2020 17:04:46
Jednou mi na závodech, za odměnu někdo šlápl na futral. Tyč na podběrák a třetí díl tohohle prutu v Prrrdeli, ostatní přežilo . Bohužel, náhradní díly, již nejsou.
NDědek - Profil | Pá 27.11.2020 21:31:58
https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=751067
Nevím o tom, že by BB byly dělány 390/180g. Měl jsem 420/200 a 390/150, tedy z té nové řady.
NBulb - Profil | Pá 27.11.2020 20:21:29
Díky za odpovědi
Čtenáři této diskuse také sledují
NS feederem na kapry96912
NMethod feeder a vše kolem něj40291
NFeederařina na řece64304
NKorum - vše kolem téhle značky9590
NFeeder videa - výběr MM201
NPickermánia-ultra light fishing49055
NPreston - vše kolem této značky.4055
NKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor5730
NKlub Fanoušků Feederů Daiwa.10512
NLov dravců na feeder849
Kde to žije - feeder
ÚtNFeederařina na řece 64304
ÚtNPickermánia-ultra light fishing 49055
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
PoNGURU - vše kolem téhle značky 6269
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
. . . NJihočeská Feederliga . 9457
Co je nového - feeder + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...














