Jaký z těchto prutů na odhoz cca 120m?

Nemohu se rozhodnout mezi těmito pruty.
Free spirit e-class 3,25 lb.
Fox horizon/x/ 3,5lb nebo 3lb.
Tribal extreme 3lb.
Chtěl bych,aby pruty solidně házely,ale aby to nebyla nějaká bidla.Budu vděčen za Vaše postřehy.Dík
Autor diskuse: morous - Profil , 24.11.2014 kaprařina - náčiní, doplňky
65 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nloda30 - Profil | So 27.12.2014 21:26:28

morous >> Zdarec, tebou zvolené neznám, ale mám E-classy 3,25 lb, a to 1. generace. Kupoval jsem si je jako silové pruty na odhoz. Proutky jsou to krásňoučké, nicméně jsem je po dobu tří let měl snad pětkrát u vody. Krátce po nich jsem měl možnost koupit FBS 2,75 lb, a vzhledem k tomu, že chytám vody do 20 ha bez vázek, tak mi plně vystačí, tedy ty FBS. Vzhledem k tomu, že jsem neměl pro E-classy využití a zbytečně mi ležely doma, tak jsem je před chvílí dal do bazaru. Na můj vkus a mé využití se mi zdály tvrdé, ale jsem rozmazlený s feedru. :-D

    Nmorous - Profil | So 27.12.2014 18:37:09

    morous - Chlapi,chtěl jsem se zeptat.Konečně budu objednávat pruty,FS e-class, ale 3,5lb.
    Ty moc lidí asi nemá, přesto budu rád za každý poznatek.Dík

      NModrý šílenec - Profil | Út 9.12.2014 20:13:38

      Ani jeden, já používáv Greys AIR-CURVE a vím proč :-))))

        NBambi.SpP - Profil | Út 9.12.2014 20:08:08

        perch2 >> Ten já používam taky na slabší šok ale jak je šok 50 a víš tak máš už docela velkej uzel a i tak celkově tam ten uzel je menší ale je to na každým co použije

          Nperch2 - Profil | Út 9.12.2014 20:02:32

          Bambi.SpP >> http://www.mrk.cz/montaze.php?id=367 Tenhle. Je to jednoduchý, rychlý a zatím se mi nestalo, že by povolil.

          K zadání otázka. Už jsem to někde psal. Byl jsem ve dvouch rybářstvích a z cca 15 prutů co jsem měl v ruce a vyhovovali mým požadavkům (délka 3,6m , chtěl jsem něco s čím se dá házet,ale aby prut měl i nějakou akci a líbil se i designově) mi do ruky alespoň přibližně sedli 3 - Daiwa Regal, Tribal Velocity a jeden Leon rozpětí těchtro pří prutů je 2500-5000,-. Nevybírám pruty podle ceny,ale vlastností, radši koupím levnější prut co mi se líbí než prut na hranici mých finančních možností, který je obecně chválený,ale mě nesedí.

            NŠpek - Profil | Út 9.12.2014 19:42:42

            Gloton >> :))) když myslíš:)))

              NZdenal77 - Profil | Út 9.12.2014 19:29:03

              Kravský uzel používám léta a pokud je uvázaný opravdu pečlivě troufám si říct že nikdy nepovolil.Zrada je většinou úplně jinde.

                NBambi.SpP - Profil | Út 9.12.2014 19:23:21

                perch2 >> Nojo jenže to může každej jakej používáš teď uzel

                  Nperch2 - Profil | Út 9.12.2014 19:21:51

                  Bambi.SpP >> tenhle jsem používal do té doby než mi ten silnější vlasec prasknul u velké ryby :(.

                    NBambi.SpP - Profil | Út 9.12.2014 19:15:50

                    Bud ten a nebo to teď dělám i takhle a drží taky

                      NGloton - Profil | Út 9.12.2014 19:06:34

                      Špek >> No protože je to takový "obecný nesmysl".
                      Já si dovolím směle tvrdit, že silnej chlap s dobrou technikou hodu, výškou195cm, s odhozovým prutem 390 patřičné libráže, olovem 100g a kmenovým vlascem třeba 0,25 hodí o nějakou tu desítku metrů dál než kdokoliv jiný s tím cajkem a vlascem co píšeš ty.
                      Píšeš prostě nesmysly a nesmysly píšou jen troubové. Tak to prostě je, i když se ti to nelíbí :-))
                      PS: a jak tak koukám, to mé, tebou v další reakci na mne citované moto, se bude asi vztahovat i na tebe :-))

                        NZM70 - Profil | Út 9.12.2014 18:39:57

                        Králíček >> D@m - 9.12.2014 17:23:36 >> Já zase používám Grinner, tady je http://www.mrk.cz/montaze.php?id=113, když je dobře uvázaný, nikde nedrhne.

                          ND@m - Profil | Út 9.12.2014 18:25:58

                          Bambi.SpP >> To je tenhle ? http://www.mrk.cz/montaze.php?id=367

                            NBambi.SpP - Profil | Út 9.12.2014 17:32:19

                            Králíček >> D@m - 9.12.2014 17:23:36 >> Já kravský uzel

                              ND@m - Profil | Út 9.12.2014 17:23:36

                              Zdravím, jaký uzel používáte ke spojení kmen. vlasce a šokovky ? Díky

                                NŠpek - Profil | Út 9.12.2014 17:17:02

                                Gloton >> Už nejsem tak veselej a hravej jako dřív a blbci mi vadí čím dál víc.




                                to taky napíše jen mega Blbec:))

                                  NŠpek - Profil | Út 9.12.2014 17:15:02

                                  Gloton >> proč myslíš???

                                    NGloton - Profil | Út 9.12.2014 16:24:41

                                    Špek >> Je prokázané, že toto:

                                    "je prokázané, že nejdále hodíš s proutkem 360,vlsacem 0,28 a olovem 90g. Toto jsou výsledky testů,o kterých mluvil jeden nejmenovaný český kaprař"

                                    může napsat jedině úplnej trouba :-))

                                      NŠpek - Profil | Út 9.12.2014 9:58:28

                                      je prokázané, že nejdále hodíš s proutkem 360,vlsacem 0,28 a olovem 90g. Toto jsou výsledky testů,o kterých mluvil jeden nejmenovaný český kaprař. Dále záleží ma zkušenostech a atechnyce náhozu, (švihu.)Pokud se umíš opřít do prutu a m áš dobrou technyku, pak ti stačí jen kvalitnější proutek který ten nápor vynese,osobně jsem viděl 3lb proutek ze 120g olovem a švích,že špička prutu šla pod vodu,a ten prohyb prutu a následné vystřelení olova,to mi spadla brada..Značku prutu bohužel nevím. Za mě z uvedených ale Free Spirit

                                        Nsogy84 - Profil | Po 8.12.2014 23:07:00

                                        202 >> skoda ze test je len z olovom a nie montazou z jednou gulkou ;-)

                                          N202 - Profil | Po 8.12.2014 19:50:30

                                          Test Sportex proutků-160m hody.https://www.youtube.com/watch?v=Ih-UzraxaYg

                                            NRosťa Š. - Profil | Po 8.12.2014 19:47:50

                                            znám moc lidí co mají odhozové speciály a nehodí to co někteří s průměrnými pruty... já osobně tvrdím že je to všechno o tréninku(ideální technika) a dobře zvolené sestavě :) Já sám mám Sportex morion 2,5lb,proutky jsou to tužší 2,5lb bych řekl že odpovídá tak 2,75-3lb u jiných značek a s těmito pruty se dá házet taky luxusně daleko okolo 120-130m s dobrým větrem i dál :)

                                              N202 - Profil | Po 8.12.2014 19:33:09

                                              Fox 3.5lb,nebo jsem házel s Sportex Catapult,už šetřím kámo.

                                                NBOBIKA - Profil | Po 8.12.2014 19:03:20

                                                Twin tip teď můžeš koupit i s jednou špičkou, a to buď 3lb, nebo 3,5lb. Spodní díl je u obou dvou 3,5lb.

                                                  Nclarence - Profil | Po 8.12.2014 17:59:21

                                                  sogy84 >> Black Starry jsem měl a není to vyloženě házecí prut Nollerty má kamarád sice MK III což je s Twinem dost podobný.Tak jestli na házení tak Nollerty.J

                                                    Nmorous - Profil | Po 8.12.2014 16:48:46

                                                    Luger46 - Jo jenže v délce 3,6m se dělají jen ve 2,75lb.

                                                      NLuger46 - Profil | Po 8.12.2014 12:28:50

                                                      sogy84 >> e clasy nejsou klasický odhozáky. Čistě za sebe můžu doporučit Sportex FBC ve 3l nebo 3,5 lb oba mají délku 3,8 m. Házel sem s něma a nevěřil sem vlastním očím co dovedou. házel jsem s 3 lb

                                                        Nsogy84 - Profil | Po 8.12.2014 11:59:38

                                                        Luger46 >> zatial som skusal len ten greys aircurve a je to uz pecka prutik len rad by som si aj ostatne porovnal.najviac chvalia tie free spirity e classy.

                                                          NLuger46 - Profil | Po 8.12.2014 11:49:52

                                                          sogy84 >> o víkendu jsme se bavili s kamarádem o odhozákách a jeho dobrý známý testoval pruty a jednoznačně řekl pruty od Nolerta. Říkám jen co jsem slyšel nemohu za sebe potvrdit.

                                                            Nsmike - Profil | Po 8.12.2014 10:21:01

                                                            sogy84 >> blackstary 2D

                                                              Nsogy84 - Profil | Po 8.12.2014 10:14:24

                                                              ahoj,ja mam podobny problem ako Morous a neviem sa rozhodnut ktory z tychto adeptov si vybrat 1. Free spirit New E-Class 12‘6“ (3,85m) 3,25lb 50mm 2. Greys AirCurve 12' 3.25lb 3. S portcarp Black Star 2D 12,6´ 3,5lb 4.Max nollert Temptation Twin Tip" 12 ft - 3,0 a 3,5 lb totu su horuci kandidati.pruty budem pouzivat cisto len na daleke hody.vopred dakujem za vase postrehy.dik

                                                                NZM70 - Profil | Po 1.12.2014 22:23:19

                                                                hroch jarda >> Je to tak, v dnešní době délka hodů kaprových a heavy feedrových prutů se vyrovnává, kapr o hmotnosti 20-25 kg se s feedrem taky nechá vytáhnou, takže je to už jen o tom supr požitku ze zdolávání. Ale každému vyhovuje něco jiného, a tom ta rybařina je. Autorovi diskuze přeji, aby vybral prut, se kterým bude dlouho spokojený :-)

                                                                  Nhroch jarda - Profil | Po 1.12.2014 21:34:19

                                                                  ZM70 >> Zatím jsem tady tuhle diskuzi pouze sledoval, ale konečně někdo napsal i o extrému v této disciplíně a to o feedru. To že se s ním dá házet opravdu daleko se mnozí ortodoxní kapraři již přesvědčili a kdo tomu nevěří, není problém se 100 g kapkou na helikoptéře přesvědčit sám na benešovské nebo hlučínské štěrkovně. Prut sportex 150-200 g, heavy, naviják kupodivu shimano baitrunner 6000b a návin šňůra berkley whiplash 0,06 na 10,40 kg. S touto sestavou zde hážím mezi 120-150 m, délka návinu šňůry na cívce je 160 m. Nemluvím o odvinuté šňůře, která odpadne z navijáku, ale o množství šňůry, která zůstává na cívce po našponování. No a o zdolávacích vlastnostech těchto tenkých feedrů nemá cenu psát. Takže za mně feeder a klidně ho dát na stojan přes pípáky rovně.

                                                                    NLajba - Profil | Po 1.12.2014 21:16:35

                                                                    ZM70 >> Jen se snažím poradit a feedr nescháněl.

                                                                      NSlavíček - Profil | Po 1.12.2014 21:13:50

                                                                      Lajba >> mam speed mastry 2,75lb a dobry nejsou tak tvrdy neumim moc házet i když ten prut na to ma nedokazu tomu dat ten svih

                                                                        NZM70 - Profil | Po 1.12.2014 21:12:46

                                                                        Lajba >> Jj, naviják je to super, ale dneska se dá házet 120 m a víc i feedrem, a tam ten požitek ze zdolávání je super.

                                                                          NLajba - Profil | Po 1.12.2014 21:10:41

                                                                          Slavíček >> shimana jsou tvrde ale Twin Tip" 12 ft jsou myslím hodně supr i na zdolávání.

                                                                            NLajba - Profil | Po 1.12.2014 21:07:33

                                                                            ZM70 >> Ano nejlepši je 50m na pohodu, ale když je kapr daleko? Všude se nevyváží, ale nechci to pitvat, je hodně aspektů, ale naviják stačí i Shimano Ultegra CI4 5500 XS-A

                                                                              NSlavíček - Profil | Po 1.12.2014 21:04:55

                                                                              Lajba >> znamy hazel hodne daleko jezdil na rozkos pruty shimano 3.9 m 3.5lb i s vlascem 0.30 kouli 24mm helikoptéra olovo 120g hazel pes 130m ale ten prut byla nasada

                                                                                NLajba - Profil | Po 1.12.2014 21:00:20

                                                                                Slavíček >> to je velká pravda.

                                                                                  NSlavíček - Profil | Po 1.12.2014 20:57:07

                                                                                  Lajba >> otázka je pozitek z boje jestli to nebude nasada od kostete

                                                                                    NZM70 - Profil | Po 1.12.2014 20:56:10

                                                                                    Lajba >> Ono je těch aspektů víc, aby člověk s přehledem házel 120 m, nejen kvalitní prut, ale i naviják s dlouhou a kónickou cívkou, síla kmenového vlasce, šoková šňůra, velikost uzlíku mezi šokovkou a kmenovým vlascem, jedna nebo dvě koule, PVA, a pak technika. Ale ta se nechá natrénovat :-))))
                                                                                    Ale než názet 150 m a víc, to je lepší vyvážet :-)

                                                                                      NLajba - Profil | Po 1.12.2014 20:54:59

                                                                                      morous >> Ty jsou nové a maji dvé špičky. 3,0 a 3,5 lb

                                                                                        NSlavíček - Profil | Po 1.12.2014 20:53:07

                                                                                        Lajba >> presne tak většina lidi co hazi daleko dokaze hodit vsim jediny omezeni je vydrz prutu

                                                                                          Nmorous - Profil | Po 1.12.2014 20:52:00

                                                                                          Lajba - Ale to já vím,neboť vyhrály jakousi soutěž v hodu....

                                                                                            NLajba - Profil | Po 1.12.2014 20:49:27

                                                                                            morous - >> Je pravda že ruce dělájí 80procent a očka na tu vzdálenost nemaji význam řešit. Jen variabilita prutu je úžasná to vše. Dá se s nimi házet přes 150m.

                                                                                              NMacros - Profil | Po 1.12.2014 20:38:10

                                                                                              morous >> hm ujištování je jedna věc a realita druhá .Můj názor bych přišetřil a poočkal .Aspon osobně prut mám na více let někdo třeba na sezonu .

                                                                                                Nmorous - Profil | Po 1.12.2014 20:35:56

                                                                                                Macros -Na tom asi něco bude, ale všichni mě ujišťují,že s FS to jde.Kromě toho jsem omezen financemi.

                                                                                                  NMacros - Profil | Po 1.12.2014 20:29:17

                                                                                                  nevím ale hod a atakovat hranici 120 metru je nejen o rukách ale o vyvážené sestavě .
                                                                                                  Má šentury NG a Harýka torixe spešl edici takže něco málo o tom vím .Asi bych přišetřil a volil jiné značky a navíc dost dělá navi

                                                                                                    Nmorous - Profil | Po 1.12.2014 20:26:42

                                                                                                    Lajba - To asi jo,ale ten retro vzhled a 7 oček mě odrazuje.Stejně to asi vypadá na FS.

                                                                                                      NLajba - Profil | Po 1.12.2014 19:50:30

                                                                                                      morous - >> http://www.imperialbaits.cz/Max-nollert-Temptation-​Twin-Tip-12-ft-3-0-a-3-5-lb-d3821.htm Koukni se na ně je to opravdu mazec co dokážou.

                                                                                                        Nagig - Profil | So 29.11.2014 22:46:01

                                                                                                        morous - >> Ahoj v prutu to neni je to hlavně v rukách pokud jsi levej sebe lepší prut to nezachrání ;-) a nikdy to neni jen o prutu ale i o navijáku mělo by to tvořit celek to je asi tak vše ;-)

                                                                                                          Nroxtidy - Profil | Čt 27.11.2014 22:39:47

                                                                                                          morous >> na 120m nebudes potrebovat asi zadny special a kdyz mas radci tvrdci pruty, tak pak nemel byt takovy problem s vyberem ne?
                                                                                                          Ja taky zrovna resim neco podobneho, chtel bych se dostat na cca 100-120m a e-class new v 3,25lb budou velmi horky kandidat, pokud nebudou na muj vkus prilis tuhe (coz tobe nevadi).
                                                                                                          Jinak ja bych vykon prutu v hodu rozhodne neposuzoval podle jeho libraze, ale podle typu blanku.
                                                                                                          Nevim co mas ted za pruty, vlasce, sokovku, montaz....ale pokud bys sestavu optimalizoval = napr o neco slabsi kmen, ujimana sokovka, aby byl spojovaci uzlik maly, a na konci treba helikoptera + samozrejme vypilovat techniku hodu, tak se na tech 120m muzes dostat treba uz nyni...

                                                                                                            Nkodyak - Profil | Čt 27.11.2014 21:12:01

                                                                                                            Prut je duležitá součást a záleží na vkusu a financích, ale nejdůležitější jsou ruce a um bez toho ani prut za milion neházi přes 100

                                                                                                              NObrtlik - Profil | Čt 27.11.2014 21:04:51

                                                                                                              Vodní kurka >> Tak to teda ne!!! To co ty hodiš ,tak to já hodim čeřenem, a možna ještě o něco dal. No.

                                                                                                                NMaugli001 - Profil | Čt 27.11.2014 20:40:42

                                                                                                                morous - >>Je to o penězích.Za mne ------ Free spirit new e-class.Super proutky.

                                                                                                                  NVodní kurka - Profil | Čt 27.11.2014 19:25:39

                                                                                                                  Obrtlik >> Hoj máš pravdu,ale malinko jses spletl.Já to peru o hodně dál než Ty.Jenže to neuznáš..bo tak daleko ani nedohlédneš :))))))))))))

                                                                                                                    NLuger46 - Profil | Út 25.11.2014 8:52:28

                                                                                                                    Tribal Extreme

                                                                                                                      NObrtlik - Profil | Po 24.11.2014 21:08:20

                                                                                                                      Ahoj, ja mam obyčejne pruty Chub- snooper, 3,9m 3 1/2lbs. A 120 metru snima hodit tak to neni vubec problem. Olovo 100 gramu a vice , vlasec 0,25, a leti to docela dobře.Bracha ma stejne proutky , stejnou zatěž, stejny pruměr silonu, ale jiny model navijaku, a haže skoro stejně jako ja. Takže dost daleko.

                                                                                                                        Nmorous - Profil | Po 24.11.2014 20:05:26

                                                                                                                        Jindra01 - Mě by stačil nějaký obchod v okolí PV,nemusím ani nahazovat....

                                                                                                                          NJindra01 - Profil | Po 24.11.2014 19:54:01

                                                                                                                          morous >> chce to opravdu vyzkoušet,taky jsem váhal a zdálo semě moc penez za ty protky ale kolega mě vzal na předváděčku kde je pan Kučera předváděl vyzkoušel jsem všechny pruty co tam měl,a bylo vyhráno.Ty pruty nemaji chybu a když jsem vyděl co sněma jiní předvádí tak jsem si je ještě ten den od kamoše vzal

                                                                                                                            Nmorous - Profil | Po 24.11.2014 19:34:06

                                                                                                                            Jindra01 - FS by byla jasná volba,jenže mám rád tvrdší pruty a e-classy prý jsou celkem měkké.Škoda,že si je nemám kde vyzkoušet.Asi budou měkší než Tribaly ve 3lb.

                                                                                                                              NAgous - Profil | Po 24.11.2014 18:49:37

                                                                                                                              morous - >> Tak na 120m ti bohate staci 3lb proutek. Jde o to taky jakej pouzivas prumer kmenoveho vlasce ci snuru, kolika gramovou zatez a velikost boilie pod hackem.

                                                                                                                                NJindra01 - Profil | Po 24.11.2014 18:38:21

                                                                                                                                Taky mám free spirit kopil jsem je z druhé ruky,nejsem nějaký machr na hazení ale i když to moc neumim tak 100m hodím kolega spřehledem hodil 130

                                                                                                                                  NPříbor - Profil | Po 24.11.2014 18:20:48

                                                                                                                                  Pokud nejsi omezen financemi tak jednoznačně Free spirit new e-class