Shimano Titanos 5500 XSA

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na tento naviják SHIMANO Titanos 5500 XSA než mi přijde domů. Chci zatím zjistit nějaké zkušenosti, recenze a přidávejte fotky. Lyčka.
Autor diskuse: Lyča - Profil , 2.11.2014 kaprařina - náčiní, doplňky

NP!F - Profil | Út 14.4.2015 23:36:52

HunterRods >> jebat na hrdzu, ale napriklad v rolnicke je silon sto krat lepsi ako lozisko. To prtave lozisko po par trhaniach snury cez rolnicku znicis, silon je na vecne veky a nikdy inak, amen.

    NHunterRods - Profil | Út 14.4.2015 23:35:54

    Bambi.SpP >> zjavne si nikdy nedrzal sumca na palici ked pises taketo posmesne vety , keby ti unikal sumec do prekazky ,tak potrebujes ho pumpovat a navijat pocas ohnutej udice ..........sumcarina nieje bazenovy typ rybolovu ako kapre ,ale to su prekazky ,zarastene divoke vody .........iny level rybacky kde preveris kvalitu svojej vybavy

      NP!F - Profil | Út 14.4.2015 23:33:47

      HunterRods >> to by si sa asi divil... kupoval som nejake loziska do navijaku cez loziskovy obchod a fest sa mi ospravedlnovali, ze nemaju skladom a musim 24 hodin cakat.

      A one, nemam to nafotene. Nemam nafotenu dalsiu hromadu veci, napriklad nefotim autoerotiku, ani ranajky. Ale ked to velmi potrebujes, mozem zajtra nieco rozobrat a zlozit. Kludne si mozes vybrat, ci to ma byt sitmano lacne, drahe, velke, male.

        NHunterRods - Profil | Út 14.4.2015 23:31:04

        P!F >> daj tam plastovu nahradu /do toho auta/,chlapci tu tvrdia ze je to lepsie :)........sak plast nehrdzavie ,nema gulicky ,staci len namazat vazelinou,aby klzal :))

          NP!F - Profil | Út 14.4.2015 23:25:35

          doktor multiplikator >> j.sladkay - 14.4.2015 17:42:50 >> houbeles. Su loziska, ktore maju gulicky aj obvodovu treciu plochu potiahnutu keramikou, dnes som jedno obdobne, len vacsie rozoberal, cistil a na nanovo naplnal vazelinou. Vsetko hrdzave na sracky, mazivo ziadne, gulicky a trecie plochy ako nove, vola ziadna. Je to sice z auta, ale vdaka posypaniu solou je tam habakuk podobne prostredie.

            NHunterRods - Profil | Út 14.4.2015 23:24:51

            doktor multiplikator >> j.sladkay - 14.4.2015 17:42:50 >> ty si mal uz niekedy rozobrate shimano uplne do srobika ? ak ano chcel by som vidiet tvoju zrucnost vo forme fotiek ,ci len tliachas do vetra daku nastudovanu literaturu ? :)

              NHunterRods - Profil | Út 14.4.2015 23:21:58

              Gloton >> tie loziska su originaly na shimano ,maju v ponuke aj na daiwy pretoze aj tie maju tieto plastove nahrady a tie "origo" loziska sa daju kupit iba v USA ,inde ich nezozenies ani v Cine nie ..........ak ich chces kupit uvas v zeleziarstve, tak zelam vela trpezlivosti :)

                NHunterRods - Profil | Út 14.4.2015 23:10:53

                fishryhan >> ano menil a dnes som mal rozobrate tie titanosy a tam som to tiez menil zajtra pridam fotky z rozobrateho titanosu ,teraz pridam to xsb cko

                  NGloton - Profil | Út 14.4.2015 19:18:43

                  Jen poznámka k té výměně ložisek valivých za kluzná. Než shánět ložiskové sady pochybné kvality z Ebay, je asi lepší oměřit ta kluzná pouzdra a koupit patřičná valivá ložiska tady u nás ve speciálce na prodej ložisek. Pak se dá i vybrat požadovaná kvalita a provedení ložiska atd.
                  Zrovna tak lze kupovat nová ložiska jako náhradu za opotřebovaná či vysypaná v navijácích, kde již valivá ložiska byla. Pro ty z nás, co jsou zruční a šikovní, je to nejlepší varianta.

                    Nj.sladkay - Profil | Út 14.4.2015 17:48:59

                    RS >> jo s tymto sa da suhlasit. pride mi to ako ist z Bratislavy do Žiliny cez Košice

                      Nj.sladkay - Profil | Út 14.4.2015 17:42:50

                      HunterRods >> kazde gulickove lozisko je slanemu prostrediu odolne docasne, bez ohladu na to ci je to lozisko nezapuzdrene, zapuzdrene alebo lozisko od NASA. ten plast tam vydrzi naveky, v pripade udrzby, oprat odmastit- hmm mozno ani to nie, pretoze tie plasty su casto s pimesou teflonu alebo niecoho podobneho. a ci nepouzivaju na bajkoch nejaku obdobu netusim ale neprekvapilo by ma to.

                        NBambi.SpP - Profil | Út 14.4.2015 17:12:54

                        HunterRods >> ked mas stale ohnuty prut a navyjas pod tlakom unikajuceho sumca
                        Ty tady rozdáváš rady a píšeš tohle?Ještě jsem neviděl nikoho navíjet když mu ryba bere vlas přes brzdu ,nato jsi kup potom jedině hydraulickej naviják

                          NRS - Profil | Út 14.4.2015 9:07:58

                          Jak to tak tady ctu, tak teoreticky to mate vosefovany na jednicku .....horsi je to s realitou...... nejak me unika proc toto vsechno delat.......kdyz chci navijak aby byl kvalitnejsi a mel lepsi chod, tak si koupim o tridu nad....... a nebudu si hrat na tima kutila..... teda apon to je muj nazor..........
                          PS : Trochu me to pripada jako bych chtel z trabanta po vymene motoru udelat BMW.....

                            Nj.sladkay - Profil | Út 14.4.2015 8:53:50

                            HunterRods >>tvoju vetu som obohatil o jedno slovo: tak ARB lozisko je docasne odolne aj voci slanej vode oproti plastu, ani to arb lozisko nieje vseliek na vsetko. pravdou je ze nemam motatko s takymi vlozkami na hnacom sukoli. delej je pravdou aj to, ze plastove vyplne na niektorych miestach v navijakoch sluzia lepsie a dlhse ako ich kovovy kamarati. dens ked uz aj hlavne prevodove taniere sa robia z plastu by som ich nijako nedemagogizoval. je to len o pocite, a pravdou je, ze lozisko evokuje spokojnejsi pocit i ked hlava hovori nieco ine.

                              Nfishryhan - Profil | Út 14.4.2015 8:38:46

                              HunterRods >> ty sis to mněnil i na xsc-čkách ?

                                NHunterRods - Profil | Út 14.4.2015 1:08:50

                                doktor multiplikator >> j.sladkay - 14.4.2015 0:12:43 >> tak ARB lozisko je odolne aj voci slanej vode oproti plastu ,urcite je rozdiel ked slapes na bicykli ktory ma pedale bez lozisiek a ten ktory tie loziska ma ,menej sa narobis a dosiahnes lepsie vykony ,to iste mas aj u navijakov ;)

                                  Nj.sladkay - Profil | Út 14.4.2015 0:12:43

                                  HunterRods >> cirou nahodou viem o com hovoris. tvoju odpoved beriem ako skusenost, ktroru som ja zatial nemal. trecie vyplne vsak neznameju nic zle, castokrat maju lepsiu zivotnost ako loziska samotne

                                    NHunterRods - Profil | Út 14.4.2015 0:08:54

                                    doktor multiplikator >> j.sladkay - 14.4.2015 0:02:51 >> oska na tychto navijakoch je dost pevna a hruba ,takze ujmu neutrpi ani pri maximalnom zatazeni , hlavne ak je osadena v ARB loziskach a nie v plastovych nahradach ,ktore mozu zlyhat ;)

                                      NHunterRods - Profil | Út 14.4.2015 0:06:17

                                      doktor multiplikator >> j.sladkay - 13.4.2015 23:54:10 >> hej ,lovim sumce na malych ramenach a riekach ,je to velmi citit ,ked mas stale ohnuty prut a navyjas pod tlakom unikajuceho sumca ,tie loziska drzia vsetko pokope a krasne prenasaju vykon z klucky na vnutornosti navijaka ,narozdiel od plastovych nahrad kde zacne uz pri prvom zatazeni navijak divne skripat a skluckou sa zle navija .

                                        Nj.sladkay - Profil | Út 14.4.2015 0:02:51

                                        HunterRods >> ta tkanina sa vola carbotex, ale poznam ju aj pod viacej menami. hovoris, ze sa zvysi brzna sila, co je casto krat pravda. otazka je : utrpi alebo neutrpi tym oska navijaka? stupanie sily pritlaku je predsa vymedzene, ostrostou zavitu matice, ci ?