- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Budeme chodit na ryby v reflexním oblečení ?
Minulou sobotu jsem se přesvědčil, že to může být potřebné. Ráno před osmou mě vyděsily rány asi 30m ode mě, málem jsem měl infarkt z leknutí a jako kardiak musel jít do posunovadla pro foukačku.
Mají právo myslivci střílet tak blízko lidí ? Museli mě vidět když zastavili svým autem těsně vedle mého a tak 20m od mě.
Zajímá nás to jistě i v souvislosti s nedávným postřelením lesní dělnice do břicha nezodpovědným myslivcem.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NKajman60 - Profil | Pá 19.12.2014 21:31:56
(...rybomil, se omlouvam ale musel jsem...))
Npalovák62 - Profil | Pá 19.12.2014 21:25:21
Nrybomil - Profil | Po 3.11.2014 19:03:34
No a úřednice z obce s rozšířenou působností mi to osobně vpodstatě zopakovala. Docela mě odrovnala doporučením, že nejlepší bude v době kdy je lov kachen ( ÚT + SO ) radši do honitby k vodě vůbec nechodit. Tedy asi se to bude přiměřeně vztahovat na houbaře, cyklisty, inlajnysty, další lidi co by chtěli dělat nějaký outdoor aktivity, aby se jako apriori necítili být v možnosti ohrožení ( můžeme, ba co skoro MUSÍME předpokládat ) někoho, kdo vykonává právo myslivosti, protože oni chudáci mjí na ty vodní ptačiska jen 2 dny, kdežto my můžeme do tý přírody celej tejden. Oznámit někomu kdo je v honitbě, kdy budou provádět " osamělý lov " prý není potřeba a nutné.
Poradím se s 1 zastupitelem, ale s Nej pravděpodobností podám stížnost na dotyčnou paní, protože nepostupovala tak jak měla, tedy viz Správní řád.
Nrybomil - Profil | Po 27.10.2014 10:16:02
Proč myslíš že si tady jeden z vedlejší firmy bere dovču a jede 280 km na Sokolovsko dělat doprovod bavorákům na odstřel jelena... z čístý lásky ke skopčákům asi ? Sype mu to 400 ojro / den, bo je bývalý vícemistr ČR ve vábení.
Nsvaca - Profil | Po 27.10.2014 10:13:12
To tak jednou postřelili myslivci kamaráda a hned zavolali záchranku. Přivolaný lékař postřeleného prohlédl a řekl:Tak tu kulku, tu by přežil. Ale proč jste ho vyvrhli?
NTOPR - Profil | Po 27.10.2014 10:04:33
NZajda - Profil | Po 27.10.2014 9:43:10
Nrybomil - Profil | Po 27.10.2014 8:43:19
NBušák - Profil | Po 27.10.2014 8:35:24
Nrybomil - Profil | Po 27.10.2014 8:28:04
Podle mě by se měly změnit zastaralé předpisy pro výkon práva myslivosti, protože v současnosti neodpovídají trendům, zkrátka dnes při outdoorových aktivitách různého typu se pohybuje v přírodě mnohem více lidí. Navíc by měly být i kontroly zda nejsou "pod vlivem" i při těch tzv. osamělých lovech, bo se sejdou v hospodě a pak hurá na kachny či něco jiného.
Nhanyking - Profil | Ne 26.10.2014 20:30:52
Narnošt - Profil | Ne 26.10.2014 14:17:02
Ovšem všechno je jen o lidech...V tu chvíli je asi lepší vyklidit pole nebo dát o sobě dost hlasitě vědět,než potom v lepším případě poslouchat,jak je to někomu líto a že neviděl a nevěděl...
NUnkas - Profil | Ne 26.10.2014 13:54:18
NBuffalo1969 - Profil | Ne 26.10.2014 13:54:01
.
Byli jsme s rodinou před pár lety na soukromáku přes víkend na výpravě. Všechno šlo jako po másle. V pátek jsme rozbili stan, po dohodě s majitelem zapálili oheň, nahodili pruty a vše bylo naprosto luxusní. Pohodička, klídek, kapříci šli tak akorát, takže jsme mezi tím pěkně hráli kanastu. Večer jsme šli spát a ráno za námi přišel majitel a říká: " máme tady pár italů a rakušáků a taky nějakej němec a budeme střílet kachny, to víš mladej, peníze jsou potřeba. Voni platí 10 Euro za jednu střelenou kachničku". Spočítal jsem střelce a ono jich bylo kolem rybníka asi 30. No a teď to začalo. Najednou mi zvoní mobil a na druhé straně majitel a povídá: " hele mladej, zalezte si do toho stanu a asi tak dvě hodinky nevylízejte. Voni to jsou trošku rapli. Neboj, ten stan to neprotrhne, vy jste daleko". Bylo to jak za války. Já, manželka, syn i pes jsme byli pod hromadou spacáků a jenom jsme se modlili, ať nás ti krávové nezabijou. Na stan nám ty broky z vrchu jenom pršely. Trvalo to tak hodinu a půl. Po boji majitel přišel a opět říká: " no tak vidíš, všechno jste přežili, já mám 50 střelenejch kachen a voni jsou ožralí na mol. Tudíž všichni spokojeni, žejo". Pak jsme lovili normálně dál, ale na tu situaci snad nikdy nezapomenu. Syn tam měl osobáček kapříka 89cm, manželka 78cm a já 75cm. Fotku máme jenom jednu a ty největší ryby jsme XAKRU nějak nefotili. Bylo to moc hektický.Ale vzpomínku máme nádhernou.
.
Takže reflexním vestám bych se nedivil...:-)
NStepa23 - Profil | Ne 26.10.2014 13:46:17
Npacka - Profil | Ne 26.10.2014 13:15:41
ale ze je nekdo vul a nepresvedcí se kam mu to letí je vec jiná
ale kdyz pujdes na soukromak tam se bat nemusís ale holt to bude trochu stat
NPatˇas - Profil | Ne 26.10.2014 12:53:50
Nmolca - Profil | Ne 26.10.2014 11:25:27
Kde to žije - všechna témata
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...











