Rybářské kajaky Hobie

Diskuze o rybářských kajacích Hobie. Vše, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat - rady, tipy, vychytávky, fotky, srazy...
Autor diskuse: HonzaV - Profil , 30.7.2014 dravci - ostatní
Dále moderuje: Hobik Profil

NHonzaV - Profil | Čt 29.8.2019 13:30:55

pepa-č >> a tak to jo :-) to je ovšem trochu jinej sport i v rámci hobíků :-)

    Npepa-č - Profil | Čt 29.8.2019 13:07:27

    mascha >> prodáš-li ORO tak budeš mít na Ferrari s custom karoserii a na mechanika, který ti to bude litat z Itálie mejt a oprasovat.
    Prodej dvě ORO a zapomen na auto a kup rovnou vrtulnik a kajak das jako nosítka v MASH.
    Bude to Maschatulnik.
    A pokud prodas tři ORO....

      Nmascha - Profil | Čt 29.8.2019 13:03:35

      HonzaV >> na auto by se aktuálně šiklo, moje Astřička už pravděpodobně nerozdejchá prasklej chladič (a následkem toho asi povařenej motor). Jdu prodat ORO :-D

        Npepa-č - Profil | Čt 29.8.2019 13:03:06

        HonzaV >> adventure island

          NHonzaV - Profil | Čt 29.8.2019 12:59:48

          mascha >> prodáš sbírku rapal a máš na to hned.... ještě ti zbyde na nový auto :-)))

            NHonzaV - Profil | Čt 29.8.2019 12:58:43

            pepa-č >> a co teda vlastně máš jestli se můžu zeptat? možná to tu bylo a já jsem to jenom nezachytil...

              Nmascha - Profil | Čt 29.8.2019 12:56:28

              HonzaV >> proto si chci Revo vyzkoušet :-)

              U šlapací Cudy je otázka několika věcí - jednak kolik se zachová z původního designu, protože třeba Coosa FD si z původní Coosy zachovala jen jméno, jinak je to i profilem i palubou úplně jinej kajak. No a pak samozřejmě pracháče. JK těží ze svý popularity, pořadníku na výrobu, která nestačí poptávce a tak není ani náznak snahy dělat věci levně. Za současný konstalace by Cuda se šlapadlem stála bajvoko osm pětek a do toho prostě nejdu. Já jsem kolenovrt a to je o mně známý :-D

                Npepa-č - Profil | Čt 29.8.2019 12:53:21

                mascha >> na tamtech jsem nejel. Můj je když padluju rychlejší než cokoli v cem jsem sedel (čehož není moc to je pravda. Ale proste klouze a jede a to nemam nic extra padlo - padlo je v pohodě ale míval jsem výkonnější - s tím být o jelo zase lip.) a rychlost když šlapu me porad (stále) překvapuje.
                Já nechci nikoho přesvědčovat (proč taky) ale proste už si nemyslím ze by Hobie byly drahé. Cena/výkon je podle me lepší než kde jinde. A to i za nový.
                (Jen je proste limitující tu hromadu penez opatřit. To je jasný. Ale nevěřím ze by toho kdy kdo litoval zpětné)

                  NHonzaV - Profil | Čt 29.8.2019 12:43:58

                  mascha >> musim se tě trochu zastat - máš samozřejmě pravdu, že ProAngler se reálně pádlovat nedá, Outback sice jo, ale neni to nic moc, je to srovnatelný třeba s BigTunou, ta se pádluje zrovna tak blbě.... řeč byla ale o Revolution a to je úplně jiná pohádka, nepřekvapilo by mě kdyby se Revo pádlovalo líp než Cuda... btw, až bude Cuda šlapací - a já myslim že bude, bo těch šlapáků pořád přibývá - tak se moc těšim na to kolik toho na ní napádluješ :-))

                    Nmascha - Profil | Čt 29.8.2019 12:25:24

                    poldeci >> simtě :-)

                      Nmascha - Profil | Čt 29.8.2019 12:25:11

                      pepa-č >> Pádlovat stejně na Cudě a na šlkapáku opravdu nejde. Jedině snad Revo, to jsem nezkoušel, by tvarově mohlo odpovídat. Jinak JK Coosa FD, Outback, Proangler nebo Nativy fakt na pádlování nejsou ani omylem. Nebudu nic malovat, mezi šlapákama Hobie vede, JK zatím dost slabý (ale lepší než Native).

                      Já tě nepotřebuju přesvědčovat, že mi pádlovací Cuda vyhovuje ze všeho nejlíp. Ta ergonomie celkovýho designu mi prostě sedne nejvíc k tomu, co od toho očekávám a potřebuju. Jako ten kajak má mouchy a není dokonalej, mohl bych navrhnout hned deset designerských zlepšení, ale vyhovuje mi to víc než cokoli jinýho. A není to kvůli šlapkám, už jsem říkal, že až bude Cuda šlapací, že to pro mne bude důvod se zamyslet na upgradem. Je to o celkovym designu. Rozložení paluby, ukládací prostory, naložitelnost, váha, velikost, rychlost, obratnost jsou v celkovym mixu pro mně osobně, a to chci zdůraznit, top. Nečekám, že to tak uviděj všichni stejně, každej máme jiný požadavky a představy.

                      Btw, kdyby se našel někdo, kdo by mi půjčil na tejden Revo, tak budu nadšenej, protože to by bylo konečně srovnání ve stejný kategorii.

                        Npoldeci - Profil | Čt 29.8.2019 11:23:24

                        pepa-č >> hrdosť im nedovolí sa priznať a tak radšej pádlujú

                          Npepa-č - Profil | Čt 29.8.2019 10:57:54

                          mascha >> tomu nevěřím. Ono padlovat se dá úplně stejně i na slapaku. Obráceně to neplatí.
                          Když nic tak ze když potřebuješ tak lze jet dvounasobnou rychlosti. Moje cestovní bude tvoje maximální.
                          Jako fakt se mi těžko věří ze se někdo sveze na hobikovi a řekne si : no je mi k ničemu, nechci
                          Beru všechny argumenty o skladnosti, hmotnosti, ceně - ale nevěřím: “klasika mi vyhovuje víc”
                          On hobik je taky klasika když chceš.

                            Npepa-č - Profil | Čt 29.8.2019 10:52:56

                            HonzaV >> Škoda - nebo štěstí - ze už nemam místo v garáži :)

                              NHonzaV - Profil | Čt 29.8.2019 10:19:47

                              pepa-č >> ten červenej outback za 1400 euro je hodně super ... kdybych přesně takovej neměl, tak pro něj hned jedu :-) sedačka se podle mě bohužel vyměnit nedá, ale tenhle starší typ sedačky, obzvlášť na outbacku, to je nejstabilnější svezení jaký jsem na kajaku zažil, zkoušel jsem i ProAngler nebo BigTunu, ale tomu se nic nevyrovná....

                                NHonzaV - Profil | Čt 29.8.2019 10:07:21

                                mascha >> však prodej Cudu a kup si Revo - nic ti přece nebrání jezdit na pádlo, nebo na šlapky, podle libosti.... :-)

                                  Nmascha - Profil | Čt 29.8.2019 10:03:28

                                  pepa-č >> Je to tak, je to jinej sport. Každému co libo. Vyzkoušených šlapáků mám hodně (a žádný hodinový vyjížďky), ale stejně mi víc vyhovuje pádlo. Nicméně mít prostor na uskladnění a prachy ve strožoku, tak si k pádlu šlapku pořídim, i když vim, že bych to vytáhnul tak dvakrát třikrát za rok.

                                    Njosef - Profil | Čt 29.8.2019 8:08:04

                                    sliver >> tak nebránil bych se mu:) je pravda, že se mi letos malinko ta váha přes léto vymkla z rukou, tak nějak 20kg nahoru dolu mi to lítá... ale právě mě vyhovuje ten posed výše. Mám rozhled a dobře se mi manipuluje s prutem, lépe se mi při vyšším posedu vodí nástrahy. Kajak = svoboda, pro mě je nejhezčí, když člověk vezme pár nutných věcí a sjede si přes víkend část řeky. Nejlepší je, že se dostaneš do míst kam normálně ani náhodou. Když jsem byl na Bohinskym jezeře a začlo fakt foukat, ( změna počasí mě zastihla uprostřed jezera) tak jsem se z těch vln malém podělal strachy, bokem k nim jsem nemohl a než jsem dopadloval ke břehu trvalo to 2 hodiny a ruce jsem měl jak Arnold. Tak nějak si říkám, že se šlapákem bych na tom byl lépe...

                                      Nsliver - Profil | Čt 29.8.2019 7:51:12

                                      josef >> ty si zralý na proanglera.

                                        Njosef - Profil | St 28.8.2019 22:42:29

                                        pepa-č >> Tak tohle vysekat do kamene:) Máš ho z venku, co máš přesně za model?