Rybářské kajaky Hobie

Diskuze o rybářských kajacích Hobie. Vše, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat - rady, tipy, vychytávky, fotky, srazy...
Autor diskuse: HonzaV - Profil , 30.7.2014 dravci - ostatní
Dále moderuje: Hobik Profil

NHonzaV - Profil | Po 13.1.2020 16:33:12

Korkýzs >> to co píšeš už ale není rozdíl mezi vrtulovým pohonem a Hobie pohonem - to je spíš rozdíl mezi jednotlivými značkami kajaků - ten Kayax prostě patří mezi levnější kajaky obecně. Na trhu jsou ale i vrtulové šlapací kajaky dražší než Hobie.
Jinak mrkni na Hobie Passport, ten má docela příznivou cenovku, obzvlášť kdybys ho někde sehnal z druhé ruky.... A třeba v Německu se dá leckdy koupit jetý Hobie kajak za dobrý peníze, kdysi tu dával tuším Pepa-č odkaz...
Každopádně je to hlavně o tom co ti bude sedět víc, takže určitě vyzkoušej oboje... s cenou už se pak něco udělat dá, když máš trpělivost a sleduješ nabídky...

    Nsliver - Profil | Po 13.1.2020 15:16:02

    HonzaV >> olověná trakce, pořádný kajak ju uveze jak nic.

      NKorkýzs - Profil | Po 13.1.2020 15:15:41

      HonzaV >> Dík za názor, jen dost podstatné pro mne je, že kajak se šlapacím pohonem s vrtulí se dá v bazaru sehnat za 25000 což je hnedle polovina co starší Hobie. Ani jeden jsem si neodzkoušel tak sonduju- za ty roky co rybařim vím co je to koupit něco a pak zjistit, že to není úplně to pravé.

        NHonzaV - Profil | Po 13.1.2020 14:38:59

        sliver >> a hele, najednou ti lithiovka nevadí jo? :-))

          Nsliver - Profil | Po 13.1.2020 14:17:04

          Korkýzs >> když si koupíš elmotor, nemusíš porovnávat nic, bo nepotřebuješ pedály, ani šroub, ani pádlo. A ještě to vyjde levněji, tak.

            NHonzaV - Profil | Po 13.1.2020 10:15:14

            Korkýzs >> a co konkrétně by tě zajímalo? rychlost? ta je daná spíš trupem kajaku.... spolehlivost? pohon od Hobie mi přijde konstrukčně jednodušší, snadno opravitelný i někde na výpravě, prodává se k němu i opravná sada, kterou můžeš vozit s sebou.... ale jinak si myslím, že tady není moc lidí, kteří by mohli zodpovědně porovnat oba pohony z vlastní dlouhodobé zkušenosti...

            můžeš se na to dívat z mnoha různých pohledů a každému připadá důležité nějaké jiné hledisko - mně osobně například vyhovuje pedálový pohon Hobie z ergonomického hlediska - u kajaků s vrtulí jsou většinou nohy výš, nesedí mi ani ten rotační pohyb... obecně - ergonomii bych nepodceňoval, na kajaku by ses měl cítit dobře i při celodenním chytání, jinak tě to nebude bavit....

            pak tam máš spousty takových detailů, které můžeš brát v úvahu - jako třeba že vrtule může namotat zachycenou šňůru, že je méně vhodná do mělkých vod... na druhou stranu umožňuje z principu jednodušší couvání (prostě začneš šlapat druhým směrem), u pohonu od Hobie musíš "zařadit" zpátečku ....

              NKorkýzs - Profil | Ne 12.1.2020 19:38:58

              Dokážete někdo porovnat pedálový pohon Hobie s pohonem s vrtulí (šroubem) jako např. u kayax pedalcraft. Dík

                Nmascha - Profil | Po 2.9.2019 11:35:54

                Tomayo >> My dva ne, což neznamená, že plácám hovadiny, ale to ty víš dobře... ;-)

                  NHobik - Profil | So 31.8.2019 10:59:51

                  josef >>
                  Tak sa mi to nakoniec podariloprekonvertovať do jpg :-)

                    NTomayo - Profil | Pá 30.8.2019 22:04:10

                    mascha >> my spolu máme něco nesrovnaného že tu plácáš hovadiny?

                      NTomayo - Profil | Pá 30.8.2019 21:43:07

                      mascha >> určitě?

                        Nmascha - Profil | Pá 30.8.2019 14:06:27

                        Tomayo >> bejt tebou, tak jsem na připomínky ohledně peněz vopatrnej...

                          NTomayo - Profil | Čt 29.8.2019 22:03:11

                          poldeci >> jj :) a když si k tomu ještě skrblík tak nemáš moc možností: :)

                            NTomayo - Profil | Čt 29.8.2019 22:00:06

                            josef >> jj na slovensku...kamarad pri obědě zjistil ze tam je a at mu to vykomunikuju......dopadlo to tak ze jsem o pul sedne odpoledne prijel z dovolene a v sedm uhanel smer BA...prijezd ve 4h rano a cca1000 km ten den. Parada :)

                              Npoldeci - Profil | Čt 29.8.2019 18:22:31

                              predávam outbacka+ niečo okolo toho(vesta,držiaky,trolovacivratok ...)

                                Nmascha - Profil | Čt 29.8.2019 15:37:20

                                pepa-č >> damn!

                                  Npepa-č - Profil | Čt 29.8.2019 14:22:19

                                  mascha >> všechny ORO jsou cipovany. Si myslíš ze se to nechá jen tak rotovat mezi lidma? I majitele ORO se cipujou. Aby se vědělo co mají za lubem.

                                    Nmascha - Profil | Čt 29.8.2019 14:10:10

                                    pepa-č >> hele, ty mně stolkuješ?

                                      Npepa-č - Profil | Čt 29.8.2019 14:08:42

                                      mascha >> nelži,,mas ORO plný sklep jistě :)

                                        Nmascha - Profil | Čt 29.8.2019 13:53:59

                                        pepa-č >> brzdi, mám jen dvě :-D