Rybářské kajaky Hobie

Diskuze o rybářských kajacích Hobie. Vše, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat - rady, tipy, vychytávky, fotky, srazy...
Autor diskuse: HonzaV - Profil , 30.7.2014 dravci - ostatní
Dále moderuje: Hobik Profil

NBodkacik - Profil | Út 2.10.2018 21:46:49

vicx >> ved pohoda kamo. Za 2 roky som bol 200x na vode. Keby som mohol, mam oba kajaky.
Testy dame keď bude pocko, nech to ma nejaku uroven😉

    NTomayo - Profil | Út 2.10.2018 14:15:58

    pepa-č >> nemusíš a na Baltu málo kdy můžeš. Dnes tam má třeba foukát 17.2m/s to není chytatelne ani v sedě.

      Nvicx - Profil | Út 2.10.2018 10:09:31

      Tomayo >> myslím, že o rýchlosti sa baviť nemusíme. Stačí trochu chápať hydrodynamiku, alebo aspoň aerodynamiku a je jasné, že každý kajak z ponuky ma inú rýchlosť a hlavne iné kvality. Porovnávať čokoľvek z Hobie ponuky s adventure aka revo16 je skrátka zbytočné. Sami uvádzajú, že to je ich najrýchlejšia loď. Co Alex poslal link na yt kde sa chalan snaží namerať maximálku je vidno, že r16 ide raz toľko ako Outback. Pri ich tvaroch by bolo veľmi divné, keby nie.

      Preto majú viac typov v ponuke, aby si ľudia mohli vybrať to co potrebujú, teda kombináciu rýchlosť, stabilita, priestor, vybavenie. Tieto nikdy nekončiace debaty sú na hlavu. Proste ty ani Alex nikdy nepojdete tak rýchlo ako ja, ja sa zase nepostavím a ani si nedám 20 krabíc a doplnkov na palubu. A tak to má byť, každý máme tu svoju loď, lebo nám dáva tu kombináciu, ktorú najviac využijeme. Predpokladám, že každý z nás vyberal kajak minimálne rok, takže by bol dosť trapas, keby sme nakoniec kúpili blbosť.
      Inak baviť sa o výhodách na normálnej vode a počasí je blbosť, lebo tam je každý kajak dobrý. Rozdiely sa ukážu až pri náročnejších podmienkach ako veľká rozloha, prúd, vietor...

      Hobie tiež chce spojiť nespojitelne a mat rýchlu, stabilnú a priestrannú loď, na ktorú nevplýva bočný vietor. A výsledok je nový Outback. Ešte keby ho natiahli o meter, tak majú podľa mňa ideálnu loď na Alexove závody.

      Odpoveď na tvoju otázku: naložený +-70kg (+ja 70kg) viem ísť celý deň, tj okolo 50km. A to je extrém, lebo moja rybárska výbava na kajaku ma max 10kg

      Bodkacik: co ti na to poviem. Odchytane z kajaku som mal keď si ešte kajak ani nemal. Teraz mam odchytane aj odturistikovane. To ale vôbec nič nehovorí o získaných skúsenostiach. Keďže chodíš na závody a umiestňuješ sa, ľahko by som uveril, že vieš z kajaku lepšie chytať ryby ako ja. Na druhej strane si myslím (aj keď to nieje ničím podložené), že mám odjazdené toľko, čo sa tebe nepodarí ešte veľmi veľa rokov na rybách. A tiež podmienky v ktorých som bol asi na rybách nezažijes. Bol by si blázon, keby si v takých podmienkach chytal. Napríklad cez víkend sme mali situáciu keď silný prúd natlačil v zákrute kajak na potopený strom, otočil ho a nabral vodu. Bolo tam plytko, takže sa nič nestalo. Chcem tým iba povedať, že každý máme iné skúsenosti a teda sa úplne inak pozeráme na kajaky samotné aj ich kvality a ich využitie. A prestaň rýpať a poďme spraviť tie skúšky na vodu.👍

        Nmascha - Profil | Út 2.10.2018 0:27:12

        pepa-č >> nemusíš, ale stát u toho řadu výhod nabízí.

          Nsliver - Profil | Po 1.10.2018 23:52:45

          Tomayo >> za hodinu je málo. Spíš za deset hodin třeba. Všiml sem si že padleri povazujou 15km na rybách za slušnou dávku. Já když jedu trolovat,tak v klidu s wobama co maj lopatku jak lopatu na uhlí a ještě někdy s koulí, ujedu 40 km v klidu. Hodinu vydržíš hodně, deset hodin už tolik ne.

            NBodkacik - Profil | Po 1.10.2018 23:28:40

            vicx >> turista nemoze rybarskym kajakom rozumiet, to je v poho😉

              NTomayo - Profil | Po 1.10.2018 23:17:07

              vicx >> zas takovy rozdil tam v tech max rychlostech neni. To je udaj o nicem. Ja nameril maximalku s PA myslim nejakych 12,5km/h. A to jsem byl nalozeny. Zajimavy udaj je spíš kolik ujedes km za h tak aby si se z toho nepo.... . Podle me co je pres 6,5-7km/h je super pokud se bavime o ryb.kayaku

                Nvicx - Profil | Po 1.10.2018 23:13:26

                Bodkacik >> nerozumiem ti. Najprv hovoríš o kajakových závodoch a nutnosti sa rýchlo presúvať, a potom o motorových člnoch... Potom ryby a nakoniec turista. Co piješ?🥃🍹🥂

                  NBodkacik - Profil | Po 1.10.2018 22:52:24

                  vicx >> komu ide o rychlost si zobere nitro s 250 konmi. Ja chytam v prvom rade ryby a nie som turista😉

                    Nvicx - Profil | Po 1.10.2018 22:46:27

                    Bodkacik >> nie, komu ide o rýchlosť, si zobere rýchly kajak a nie plťku. Ten môj veterán ide podľa toho videa 15kmh, preto sa smejem na rozdieli 0.7kmh. To co ty ideš na plno, ja sa ešte len rozbieham. Ty člapkanie na slniečku.👍👍👍👍

                      NBodkacik - Profil | Po 1.10.2018 22:31:34

                      vicx >> je to 10%. Rano zaznel klakson start a ked som isiel namiesto 6,5 7,2, tak som ostatnych nechal zasebou a na mieste som bol prvy a bolo to podstatne. Nie kazdy sa chodi clapkat na pol plynu na ramena v slniecku.

                        Npepa-č - Profil | Po 1.10.2018 21:53:28

                        vicx >> u jerkovani nemusíš stát

                          Nvicx - Profil | Po 1.10.2018 21:24:21

                          mascha >> ďakujem za vysvetlenie. To jerkovanie úplne chápem. Keďže tak nechytám, nenapadlo ma to. Ten adrenalín so šťukami pri čistej vode ale poznám z brehu.

                            NTomayo - Profil | Po 1.10.2018 19:58:48

                            vicx >> jak píše masch.....na Baltu na štiky je to TOP. Vidíš do vody, vidíš nastrahu a její chod... vidíš rybu a hlavně ten attak. I 30cm od kajaku vzala jerka.
                            Je se před rybama nekrčím! Nebuď blázen :)

                              Npepa-č - Profil | Po 1.10.2018 16:58:16

                              mascha >> aha, dík

                                Nmascha - Profil | Po 1.10.2018 15:58:30

                                pepa-č >> spalovák hozenej na neutrál

                                  Npepa-č - Profil | Po 1.10.2018 15:56:45

                                  mascha >> co je bublák?

                                    Nmascha - Profil | Po 1.10.2018 15:51:39

                                    vicx >> když budeš chtít házet na rybu pět metrů od tebe, budeš se i na kajaku krčit. Ale třeba na těch rozsáhlejch mělčinách baltu je to stání fakt dobrý. Nemusíš házet na rybu, kterou vidíš, ale budeš házet na překážky nebo oka v travách, který uvidíš a ze sedu bys je neviděl, musel přijet blíž a tím to rozplašil víc, než tím, že stojíš a hážeš z větší dálky. Nebo hážeš daleko těžký jerky, ve stoje přesněji, méně namáhavěji a líp je uvodíš. A jsou (pro mne taky nepochopitelně) chvíle, kdy prostě věc na vodě rybám nevadí, zatímco šustnutí na břehu jo. Třeba chytání na vertikál tři metry pod člunem s puštěným bublákem, divný, ale fakt to jde.

                                      Nvicx - Profil | Po 1.10.2018 13:07:24

                                      Tomayo >> prosím ťa, môžeš mi vysvetliť prečo je dobré na plytčine stáť? Lebo ja som si naivne do teraz myslel, že na plytčine sa treba krčiť, aby ta ryby nevideli. Ako sa vraví, keď rybu vidíš, už je nechytíš. Robia to muškári, robia to vláčkari z brehu, len kajakári svietia ako maják. Či na vode netreba byť nenápadný?

                                        NOrion24 - Profil | Po 1.10.2018 11:44:38

                                        Tomayo >> ved to hovorim...kazdemu sedi ine...si spokojny, super