Rybářské kajaky Hobie | MRK.cz

Rybářské kajaky Hobie

Diskuze o rybářských kajacích Hobie. Vše, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat - rady, tipy, vychytávky, fotky, srazy...
Autor diskuse: HonzaV - Profil , 30.7.2014 dravci - ostatní
Dále moderuje: Hobik Profil

NTomayo - Profil | Po 1.10.2018 11:33:06

Orion24 >> do melcin je to stání super! To mě fakt baví. Můžeme/te tomu říkat jek chcete. Pro mě je to rybářský Kayak. Jsem takový že mám rád když věci mají své místo a nemusím se pro každou blbost otáčet dozadu. Taky oceňuji to pohodlí diky tomu prostoru a prostor pro manipulaci s rybou bez toho abych byl zasranej.

    NOrion24 - Profil | Po 1.10.2018 10:58:31

    Tomayo >> srandujem :-)....ale ako pisal vicx....co je pre jedneho kajak...pre ineho je uz cln atd...kazdy ma svojho zakaznika a uhol pohladu :-)
    ono obcas si potancovat po palube neni zle :-))))))))

      NTomayo - Profil | Po 1.10.2018 10:48:17

      Orion24 >> ještě si ho na vodu nedával a už brečíš :) takový jsou nejlepší. PA je co se týče rybaření to něj. S novým outbackem se situace tak nějak srovnala....teď záleží s čím přijde nový PA. Jistě záleží na osobních preferencích ale obecně to tak je.

        NOrion24 - Profil | Po 1.10.2018 9:40:32

        vicx >> hlavne ked davas ten PA na vodu...ocenis ...to :-)......

          NOrion24 - Profil | Po 1.10.2018 9:37:55

          vicx >> to je presne o tom....aj baba niekoho omrzi....pak si vrzne inde a zisti ze to co ma doma je top :-)...ne vsetko "stare" musi byt zle...a ne kazda zmena je zmen ak lepsiemu :-)

            Nvicx - Profil | Po 1.10.2018 9:33:28

            Bodkacik >> 6.5 a 7.2kmh je taky rozdiel, že tie "čísla sú niekde inde"? TO AKO FAKT? 0.7kmh ta vytrhne? 😂😂😂😂😂ԅ​14;😂😂😂😂😂​28514;😂😂😂😂😂​😂 To je potom dosť smutné.

            Samozrejme, že takéto státie tam nedáš. Nieje tam na to miesto a hlavne kokpit nieje rovný. Takéto videa dávali Španieli už v 2007 na prvých Outbackoch. Je to super stabilné, len stále sa zamýšľam, že prečo by som mal na kajaku na rieke pri zdolávaní 2 metrového sumca stáť. Ale verím, že sú aj taký rybári a tým sa to bude hodiť.

            Inak PA a väčšinu tých placiek by som už nazýval rybárske plavidlo, alebo rybársky čln. S kajakom to už nemá nič spoločné. Ani dno, ani palubu, ani pohon. Potom sa nebude treba dohadovať, lebo sú jasné úplne iné nároky na jednotlivé druhy.

              NBodkacik - Profil | Po 1.10.2018 0:09:11

              poldeci >> a? Co je tam prilepeny?

                NTomayo - Profil | Ne 30.9.2018 23:31:45

                Bodkacik >> to jsem sem chtěl dát taky :) nedávno jsem to viděl na FB
                PA no...tam není o čem

                  Npoldeci - Profil | Ne 30.9.2018 23:30:03

                  Bodkacik >> to je reklamne zostrihané video ,napr hneď prvý zasek je naaranzovany

                    NBodkacik - Profil | Ne 30.9.2018 23:02:16

                      NBodkacik - Profil | Ne 30.9.2018 22:27:08

                      pepa-č >> tiez ma pobavilo😀

                        NBodkacik - Profil | Ne 30.9.2018 22:26:29

                        vicx >> na zavodoch som isiel 7 az 7,2km plne nalozeny, s ST plutvami, takze tue cisla budu niekde inde ako pises.

                          NBodkacik - Profil | Ne 30.9.2018 22:24:42

                          vicx >> ty si cely bezpredmetny😂😂😂 aj na lane sa da stat a dokonca aj chodit😂😂

                            Npoldeci - Profil | Ne 30.9.2018 21:22:59

                            pepa-č >> ))

                              Npepa-č - Profil | Ne 30.9.2018 20:49:24

                              Bodkacik >> chlap, který si drží nos, když skáče do vody není důvěryhodný :-)
                              ale video dobrý.

                                Nvicx - Profil | Ne 30.9.2018 20:43:36

                                pepa-č >> konkrétne tejto dievčine určite áno. A keby sa aj chvíľu držala, tak nohami to dlhšie udržím ako ona rukami a chrbtom. Unavil by som ju behom max. 500m. Iné by to bolo, keby tam bol statný vytrvalostný padler. Ale pri porovnaní rovnakej kondície jazdcov je to bez šance. A to hovoríme o šprinte. Celodenný výlet a prejaví ešte viac. Nehovoriac o tom, že by som pri tom mal v jednej ruke čokoládu a v druhej kofolu, zatiaľ čo ona padlo :D

                                  Nvicx - Profil | Ne 30.9.2018 20:37:30

                                  Bodkacik >> ďakujem. Takže minula debata o státí na kajaku je týmto bezpredmetná. Keď sa dá stáť na Revo 16, tak už na všetkom :D Ale v inom videu je max nového Outbacku cca 6.2mph. Myslel som, že to bude viac. Normálna udržateľná rýchlosť teda bude okolo 4mph = 6.5kmh. Rýchlosť Dunaja je 7-10kmh, takže pre mňa to ostáva na to čo mám.

                                    Npepa-č - Profil | Ne 30.9.2018 20:27:44

                                    vicx >> takže kdyby sis máknul, tak bys jí na HA ujel do tramtdá fuč?

                                      NBodkacik - Profil | Ne 30.9.2018 20:13:28

                                      vicx >> https://youtu.be/i6gzO7Hih-k
                                      Na tomto kanali su zaujimave porovnania.
                                      Podla tohto Revolution 16 spravil max 9,6 mile a Outback 6,5 mile za hodinu.

                                        Nvicx - Profil | Ne 30.9.2018 19:39:52

                                        Príspevok pre ľudí čo zaujíma touring a expedície na Hobie. Minule sme tu riešili rýchlosť kajakov. Keďže Outback 2019 vyzerá naozaj dobre, rozmýšľal som, že vymením Adventure za nový Outback a kúpim ešte "performance" seakajak. Nakoľko sme sa s Alexom ešte nestretli ohľadom merania rýchlosti elektromotorom, dnes som mal príležitosť porovnať rýchlosť iným spôsobom. V poslednej dobe som bol mierne posadnutý hľadaním rýchleho seakajaku na tréning a touring. Ideálne spodok zo surfski, vrch seakajak. Po porovnávaní známych (epic) až po neznáme značky (reval kayaks) z celého sveta mi vyhral český kajak KTW Bora 18 postavený na surfski. Chcel som porovnať ako to pôjde v porovnaní s Hobie Adventure (Revo 16) D=487cm, Š=70cm, V=45kg. Kamarátka si kúpila Prijon Marlin pri lite LV. Rýchla a ľahká loď. D=513cm, Š=58cm, V=22kg. Síce to nieje surfski spodok, ale ide jak namazaný. Tak som si ho požičal. Normálna "cruising speed" bola ako pomalé šľapanie na HA. Keď som pádloval na hornej dlhšie udržateľnej hranici, bola to rýchlosť ako rýchlejšie šľapanie na HA. Záver pre mňa: kvôli váhe a rýchlosti sa neoplatí kupovať takýto seakajak ak už mám HA. Po pravde som takýto výsledok vôbec nečakal. Myslel som, že pôjde rýchlejšie, pri menšej námahe. V okolí Olomouca sa dá požičať Bora, tak ešte tomu dám šancu. Pre porovnanie foto Ha, Prijon a Revo 13