Rybářské kajaky Hobie

Diskuze o rybářských kajacích Hobie. Vše, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat - rady, tipy, vychytávky, fotky, srazy...
Autor diskuse: HonzaV - Profil , 30.7.2014 dravci - ostatní
Dále moderuje: Hobik Profil

NMRyb - Profil | Pá 31.8.2018 18:17:28

S těmi rychlostmi v DE je to realita.
https://www.fahrverbot.com/anhaenger-geschwindigkei​t/
80 a nebo za splnění vícero (v odkazu vyjmenovaných) podmínek 100 km/h.
A zajímavý jsou i pokuty - 130 - překročení o 41-50 km/h - 240E a zákaz na měsíc
(nevím jestli i pro cizince) - asi spíš ne. Překročení o 51 - 440E a 2 měsíce.

    NBodkacik - Profil | Pá 31.8.2018 15:39:28

    pepa-č >> ty vole ten sedy to prevratil aj s elektronikou...

      NBulk - Profil | Pá 31.8.2018 13:39:49

      Orion24 >> Nevim, co si predstavit pod dobrym rybarskym kajakem. Ale muj kajak ma 25kg.

        NTomayo - Profil | Pá 31.8.2018 13:24:22

        Tak ať se tu jen nekecám....jedna fakta z Itálie

          NOrion24 - Profil | Pá 31.8.2018 13:23:10

          Tomayo >> v 2015tom to este isto bola realita....100%, odvtedy som to nesledoval

            NTomayo - Profil | Pá 31.8.2018 13:22:56

            HonzaV >> jo tak je 80km/h s tím ze u přívěsů s vyšší povolenou rychlosti tolerují do 100km/h... legislativně ale 80 nebo si musíš vyřídit papiry jak píšeš

              NTomayo - Profil | Pá 31.8.2018 13:15:38

              mascha >> tyhle informace přes desáté koleno jsou ..... Rád bych to viděl černé na bílém, hledal jsem to a nic nenašel. Takže pokud na to má někdo odkaz byl bych rád

                NTomayo - Profil | Pá 31.8.2018 13:12:15

                HonzaV >> schválně zavolám prodejci přívěsů jestli o tom něco ví

                  NTomayo - Profil | Pá 31.8.2018 13:11:03

                  Orion24 >> to jsem si myslel taky že je pouze 80km/h

                    NTomayo - Profil | Pá 31.8.2018 13:10:32

                    pepa-č >> jo...teď jsem měl zrovna takový půjčený a chci ho kupovat. 130 po dalnici

                      NOrion24 - Profil | Pá 31.8.2018 12:58:49

                      tak..kazdy tu cestu vidi inak...niekto ide najkratsou moznou...obchadza dialnicne poplatky....co je pre ineho nemyslitelne...ba az priam chore....

                      to mate ako so statim na kajaku.....da to cloveku vela.....v konecnom dosledku ale ako si zachyta a co chyti aj tak rozhodnu jeho ruky...alebo to stasticko :-)

                        Nmascha - Profil | Pá 31.8.2018 12:56:35

                        Tomayo >> Nehledal jsem to, nemám důvod nevěřit informacím od určitých lidí. Myslim, že je hrozně jednoduchý na sebe od pohledu přetíženou střechou z dálky upozorňovat.

                          Npoldeci - Profil | Pá 31.8.2018 12:56:03

                          pepa-č >> najlepsie skladacie do vrecka,vsak?ale ja ta nepresviedcam o mojom variante prepravy,tam kde ty vidis nevyhodu ja ju automaticky vidiet tiez nemusim,,,,myslim,ze ani tie ryby by sme nakoniec rovnako nechytali.....ak by som mal na tri kajaky tak tych 5o€ ci kolko niekde najdem
                          na jar sme si nechali poslat bajky do le havre rovno na hotel,dosli a dosiel by aj tank,je to len o hladani moznosti a tych je hafo

                            NOrion24 - Profil | Pá 31.8.2018 12:51:44

                            koubic >> ktory dobry rybarsky kajak ma 25Kg?....:-)...pridaj....

                              NOrion24 - Profil | Pá 31.8.2018 12:51:11

                              Tomayo >> teraz neviem...ale platilo to..ked som lozil po europe so psami.....tak 80km max...a dost to aj kontrolovali...darmo si mal na voziku vysiu konstrukcnu rýchlost....

                                NHonzaV - Profil | Pá 31.8.2018 12:48:35

                                Tomayo >> jo, i na dálnici maximálně 80 - můžeš teda mít některé speciálně certifikované přívěsy a pak můžeš i 100km/h ale jak přesně ten proces probíhá, to už netušim...

                                  Npepa-č - Profil | Pá 31.8.2018 12:39:26

                                  Tomayo >> s vozíkem?

                                    Npepa-č - Profil | Pá 31.8.2018 12:39:01

                                    poldeci >> teoretizuješ.
                                    vozík má spoustu nevýhod:
                                    např přes Oresundský most tě to nebude stát 55éček, ale 110 s přívěsem. a tak je to všude.
                                    trajekt s přívěsem tě tady bude stát za auto dvojnásobek (někde tě nepustí, bo rázem parkuješ mezi autobusama a třeba na tebe nezbude místo - a budeš bookovat jindy.
                                    o ježdějí nebo parkování někde cestou, vůbec nemluvím.
                                    říct, že vozík je praktičtější volba je kravina.
                                    pro mě osobně by vozík znamenal sehnat si druhou garáž. atd. atd.

                                    a nemusím mluvit jen o cestách přes evropu. některá parkovací místa na Orlíku za barákem, by pro mě s vozíkem byla vyškrtnuta jako nepoužitelná. (bo se tam neotočím - a couvat s vozíkem 4km nedokážu)

                                    komentář o posílání kajaku DHLkou je vtip, že jo?

                                    jednoduše: v reálném světě (tam kde se neposílá kajak DHLkou) je frknout kajak na střechu nejjednodušší přeprava.
                                    a jsme zase u toho - tahle nejjednodušší přeprava je komplikovaná - nebo omezená - hmotností.

                                    KDYBY - byly ty lodě lehčí, vš by bylo lehčí.

                                    edit: s jednou lodí není problém, pokud je nutné jich vzít víc, tak to začíná být "veselé".