Rybářské kajaky Hobie

Diskuze o rybářských kajacích Hobie. Vše, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat - rady, tipy, vychytávky, fotky, srazy...
Autor diskuse: HonzaV - Profil , 30.7.2014 dravci - ostatní
Dále moderuje: Hobik Profil

NHonzaV - Profil | Čt 30.8.2018 15:52:35

vicx >> ten nový outback by měl být snad jen asi o 2 kila těžší ne? to ještě zvládnu.....

    Npepa-č - Profil | Čt 30.8.2018 15:51:25

    HonzaV >> to je otázka konstrukce - když budeš honit hmotnost za každou cenu, tak je to jasný - závodní kolo. navíc to jsou jenom trubky na kolech. tady můžeš udělat sendvič - pletivo dovnitř - honeycomb - kevlarovou výztuhu do matrice, vše je řešitelné.
    dá se vyrobit skelet, který nebude křehký, že to nekřápneš pokaždé, když to položís na kámen.
    ale ty firmy se tím nezabývají. mají svojí rotomoulding technologii a to jedou. závodní průmysl lodí jede po jiným trhu, ty firmy si nekonkurují.
    já si myslím, že kdyby do těchto kajaků - trh co dělá hobie - vkročil někdo, kdo má karbonovu technologi - tak ten trh převrátí naruby.
    ale možná se pletu.

      NHonzaV - Profil | Čt 30.8.2018 15:43:06

      pepa-č >> já ti nevim, podle toho co vidím u kamarádů závodníků na horských kolech tak jim ty karbonový rámy každou chvíli praskaj..... co když najedeš kajakem na šutr pod hladinou?

        Npepa-č - Profil | Čt 30.8.2018 15:36:58

        vicx >> karbonový trup. a máš 20-25 kilo dolů. šlo by to. já si myslím, že by si to trh našlo.

          NHonzaV - Profil | Čt 30.8.2018 15:35:13

          Tomayo >> tak tohle už je konečně upgrade o kterém má smysl uvažovat.... předtím to bylo vždycky jen pár drobností a navíc třeba zrovna sedačka pro mě nebyla žádný argument....
          a kromě se toho se druhý kajak v rodině brzo hodí, děti rostou jako z vody ;-)

            NBodkacik - Profil | Čt 30.8.2018 15:34:39

            vicx >> pre niekoho nie je, ale chrbat to casom pocíti 😉

              Nvicx - Profil | Čt 30.8.2018 15:32:47

              HonzaV >> pri tej stále sa zvyšujúcej váhe kajakov už asi nič nezdvihneš nad hlavu. Jeden koniec hore, potom druhý. 40-45kg je už moc.

                NTomayo - Profil | Čt 30.8.2018 15:32:02

                HonzaV >> koukám že Ti nedá spát ;) tech vychytávek je tam fakt hodně. ..od větších ok na bungee, lepší kormidlo, madlo v zadu na noseni, montáž pro velkou sondu, řízení na obou stranách, velký hatch pod nohama, ...... až po zdvojené drážky na přichycení držáků atd Fakt hodně toho tam je. Jsem zvědavý jaky bude nový PA .....asi budu muset ale prodat ledvinu :)

                  NHonzaV - Profil | Čt 30.8.2018 15:21:07

                  ještě jedno video tady....
                  https://www.youtube.com/watch?v=7MHdNlNdzTo

                    NHonzaV - Profil | Čt 30.8.2018 15:11:58

                    vicx >> ok, díky...

                      Nvicx - Profil | Čt 30.8.2018 14:56:19

                      HonzaV >> madla sú pod sedačkou

                        NHonzaV - Profil | Čt 30.8.2018 14:52:58

                        pepa-č >> no ale koukám že zmizely ty dvě boční madla, který na starších verzích byly..... za ně šlo kajak chytit, zvednout nad hlavu a nasunout na střechu auta - kajak naloženej během pár vteřin v jednom člověku...... teď tam jsou ty h-raily, a je otázka jestli se dají použít stejným způsobem jako madlo a kajak za ně zvedat??

                          Npepa-č - Profil | Čt 30.8.2018 14:25:52

                          HonzaV >> díky, dobrý video. dobrý uchytky a vychytávky, promyšlený.

                            NOrion24 - Profil | Čt 30.8.2018 13:40:50

                            vicx >> tak do nich.....lemry...tancovat po kajaku by chceli.....to nech si kupia člny :-)...mudro

                              Nvicx - Profil | Čt 30.8.2018 12:38:51

                              Dva dni do zadu som chytal na Dunaji a prefrcal mi chlapik na Epicu, neviem ktory model, ale asi nieco ako V7, V8, pred nosom. Velky chlap odhadom 190cm 110kg, 40+ rokov. V bokoch aj ramenach bol sirsi ako ten kajak. Ta rychlost a lahkost ako isiel hore, len som cumel a zavidel :)))

                              Vysoko tazisko, sirsi ako kajak, takze vsetko hovori prori stabilite a isiel bezchybne.
                              Trochu treningu na rovnovahu nezaskodi nikomu s kajakom. Stoj na jednej nohe so zavretymi ocami. Sviecka. Fyzicky nenarocne, ale velmi dobre. Potom fit lopta, alebo polovicna lopta

                                NTomayo - Profil | Čt 30.8.2018 12:28:14

                                vicx >> jj to je zase to co pise výrobce, ale 1/2 lidi by se na nem okamzite cvakla.... a myslim ze bych patril mezi ne. Kdyz uz se rozjedes tak je to ok, ale to zbytecne porovnavame neporovnatelne. Bavili jsme se Revo vs Outback a mezi nima je velky rozdil ve stabilite at uz stabilita zacina jedno kde

                                  Nvicx - Profil | Čt 30.8.2018 12:19:59

                                  poldeci >> ano, skusenost je najdolezitejsia. skusenost odburava strach. len k tej skusenosti sa musi dopracovat cez prekonanie strachu.

                                  Tomayo >> epic samozrejme nieje na ryby. to som ani nedaval ako priklad na ryby, ale na stabilitu. vyrobca pise, ze je extremne stabilny. tie nase rybarske plte su tak stabilne, ze je vobec skoda sa bavit o stabilite.

                                  pepa-č >> nieje zavodny. rekreacny. zavodny je niekde uplne inde a hlavne sa pri zavodnych nepise extremne stabilny. myslim, ze V10 a V12 sa priblizuju k zavodnym.

                                    NOrion24 - Profil | Čt 30.8.2018 12:15:48

                                    poldeci >> hlavne ta vaha...hodis pod pazuchu a ides :-)

                                      NTomayo - Profil | Čt 30.8.2018 12:01:22

                                      poldeci >> to jo ale s rybarinou to nema nic spolecneho.... navic se musi padlovat