- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rybářské kajaky Hobie
Diskuze o rybářských kajacích Hobie. Vše, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat - rady, tipy, vychytávky, fotky, srazy...
Autor diskuse: HonzaV - Profil , 30.7.2014 dravci - ostatní
Dále moderuje: Hobik Profil
Dále moderuje: Hobik Profil
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
64x v oblíbených a 14x v ignorovaných.
NHonzaV - Profil | Čt 30.8.2018 15:52:35
vicx >> ten nový outback by měl být snad jen asi o 2 kila těžší ne? to ještě zvládnu.....
Npepa-č - Profil | Čt 30.8.2018 15:51:25
HonzaV >> to je otázka konstrukce - když budeš honit hmotnost za každou cenu, tak je to jasný - závodní kolo. navíc to jsou jenom trubky na kolech. tady můžeš udělat sendvič - pletivo dovnitř - honeycomb - kevlarovou výztuhu do matrice, vše je řešitelné.
dá se vyrobit skelet, který nebude křehký, že to nekřápneš pokaždé, když to položís na kámen.
ale ty firmy se tím nezabývají. mají svojí rotomoulding technologii a to jedou. závodní průmysl lodí jede po jiným trhu, ty firmy si nekonkurují.
já si myslím, že kdyby do těchto kajaků - trh co dělá hobie - vkročil někdo, kdo má karbonovu technologi - tak ten trh převrátí naruby.
ale možná se pletu.
dá se vyrobit skelet, který nebude křehký, že to nekřápneš pokaždé, když to položís na kámen.
ale ty firmy se tím nezabývají. mají svojí rotomoulding technologii a to jedou. závodní průmysl lodí jede po jiným trhu, ty firmy si nekonkurují.
já si myslím, že kdyby do těchto kajaků - trh co dělá hobie - vkročil někdo, kdo má karbonovu technologi - tak ten trh převrátí naruby.
ale možná se pletu.
NHonzaV - Profil | Čt 30.8.2018 15:43:06
pepa-č >> já ti nevim, podle toho co vidím u kamarádů závodníků na horských kolech tak jim ty karbonový rámy každou chvíli praskaj..... co když najedeš kajakem na šutr pod hladinou?
Npepa-č - Profil | Čt 30.8.2018 15:36:58
vicx >> karbonový trup. a máš 20-25 kilo dolů. šlo by to. já si myslím, že by si to trh našlo.
NHonzaV - Profil | Čt 30.8.2018 15:35:13
Tomayo >> tak tohle už je konečně upgrade o kterém má smysl uvažovat.... předtím to bylo vždycky jen pár drobností a navíc třeba zrovna sedačka pro mě nebyla žádný argument....
a kromě se toho se druhý kajak v rodině brzo hodí, děti rostou jako z vody ;-)
a kromě se toho se druhý kajak v rodině brzo hodí, děti rostou jako z vody ;-)
Nvicx - Profil | Čt 30.8.2018 15:32:47
HonzaV >> pri tej stále sa zvyšujúcej váhe kajakov už asi nič nezdvihneš nad hlavu. Jeden koniec hore, potom druhý. 40-45kg je už moc.
NTomayo - Profil | Čt 30.8.2018 15:32:02
HonzaV >> koukám že Ti nedá spát ;) tech vychytávek je tam fakt hodně. ..od větších ok na bungee, lepší kormidlo, madlo v zadu na noseni, montáž pro velkou sondu, řízení na obou stranách, velký hatch pod nohama, ...... až po zdvojené drážky na přichycení držáků atd Fakt hodně toho tam je. Jsem zvědavý jaky bude nový PA .....asi budu muset ale prodat ledvinu :)
NHonzaV - Profil | Čt 30.8.2018 14:52:58
pepa-č >> no ale koukám že zmizely ty dvě boční madla, který na starších verzích byly..... za ně šlo kajak chytit, zvednout nad hlavu a nasunout na střechu auta - kajak naloženej během pár vteřin v jednom člověku...... teď tam jsou ty h-raily, a je otázka jestli se dají použít stejným způsobem jako madlo a kajak za ně zvedat??
Npepa-č - Profil | Čt 30.8.2018 14:25:52
HonzaV >> díky, dobrý video. dobrý uchytky a vychytávky, promyšlený.
NOrion24 - Profil | Čt 30.8.2018 13:40:50
vicx >> tak do nich.....lemry...tancovat po kajaku by chceli.....to nech si kupia člny :-)...mudro
Nvicx - Profil | Čt 30.8.2018 12:38:51
Dva dni do zadu som chytal na Dunaji a prefrcal mi chlapik na Epicu, neviem ktory model, ale asi nieco ako V7, V8, pred nosom. Velky chlap odhadom 190cm 110kg, 40+ rokov. V bokoch aj ramenach bol sirsi ako ten kajak. Ta rychlost a lahkost ako isiel hore, len som cumel a zavidel :)))
Vysoko tazisko, sirsi ako kajak, takze vsetko hovori prori stabilite a isiel bezchybne.
Trochu treningu na rovnovahu nezaskodi nikomu s kajakom. Stoj na jednej nohe so zavretymi ocami. Sviecka. Fyzicky nenarocne, ale velmi dobre. Potom fit lopta, alebo polovicna lopta
Vysoko tazisko, sirsi ako kajak, takze vsetko hovori prori stabilite a isiel bezchybne.
Trochu treningu na rovnovahu nezaskodi nikomu s kajakom. Stoj na jednej nohe so zavretymi ocami. Sviecka. Fyzicky nenarocne, ale velmi dobre. Potom fit lopta, alebo polovicna lopta
NTomayo - Profil | Čt 30.8.2018 12:28:14
vicx >> jj to je zase to co pise výrobce, ale 1/2 lidi by se na nem okamzite cvakla.... a myslim ze bych patril mezi ne. Kdyz uz se rozjedes tak je to ok, ale to zbytecne porovnavame neporovnatelne. Bavili jsme se Revo vs Outback a mezi nima je velky rozdil ve stabilite at uz stabilita zacina jedno kde
Nvicx - Profil | Čt 30.8.2018 12:19:59
poldeci >> ano, skusenost je najdolezitejsia. skusenost odburava strach. len k tej skusenosti sa musi dopracovat cez prekonanie strachu.
Tomayo >> epic samozrejme nieje na ryby. to som ani nedaval ako priklad na ryby, ale na stabilitu. vyrobca pise, ze je extremne stabilny. tie nase rybarske plte su tak stabilne, ze je vobec skoda sa bavit o stabilite.
pepa-č >> nieje zavodny. rekreacny. zavodny je niekde uplne inde a hlavne sa pri zavodnych nepise extremne stabilny. myslim, ze V10 a V12 sa priblizuju k zavodnym.
Tomayo >> epic samozrejme nieje na ryby. to som ani nedaval ako priklad na ryby, ale na stabilitu. vyrobca pise, ze je extremne stabilny. tie nase rybarske plte su tak stabilne, ze je vobec skoda sa bavit o stabilite.
pepa-č >> nieje zavodny. rekreacny. zavodny je niekde uplne inde a hlavne sa pri zavodnych nepise extremne stabilny. myslim, ze V10 a V12 sa priblizuju k zavodnym.
Čtenáři této diskuse také sledují
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NBurza na přívlačové nástrahy33409
NPrivlac s multiplikatorom31598
NVýroba woblerů31008
NFotky ryb pouze na přívlač107180
NVláčenie z člnu27208
NRare woblery - Rapala14053
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NPrívlačové prúty G.Loomis1240
NÚhoří sezona 201210514
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
1:47NFotky ryb pouze na přívlač 107180
StNBurza na přívlačové nástrahy 33409
StNPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....

















