Rybářské kajaky Hobie

Diskuze o rybářských kajacích Hobie. Vše, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat - rady, tipy, vychytávky, fotky, srazy...
Autor diskuse: HonzaV - Profil , 30.7.2014 dravci - ostatní
Dále moderuje: Hobik Profil

Npoldeci - Profil | Čt 30.8.2018 11:32:32

Tomayo >> ale na to co je vymysleny kraja vodu paradne,som pozrel videa a uz premyslam o stahovani sa k moru))

    Npepa-č - Profil | Čt 30.8.2018 11:25:49

    ten epic je závodní loď, ne?

      NTomayo - Profil | Čt 30.8.2018 11:23:51

      poldeci >> o rybareni na nem menuze byt vubec rec

        Npoldeci - Profil | Čt 30.8.2018 11:20:37

        vicx >> ze si dal do rovnice stabilitu a strach ale skusenost tam bude najdolezitejsia ,ten epic neni kayak pre kazdeho

          Nvicx - Profil | Čt 30.8.2018 10:58:42

          poldeci >> nerozumiem druhej polovici o skúsenostiach, môžeš to prosím rozviesť?

            Npoldeci - Profil | Čt 30.8.2018 10:36:49

            vicx >> z toho epicu co si dal,na to
            co je urceny by sa tu vysypal asi kazdy,skusenosti sa velmi doplnaju so strachom

              Nmascha - Profil | Čt 30.8.2018 10:22:31

              pepa-č >> Ferko alias Hobik, místní člen a dealer Hobie na Slovensku, moc fajn chlap.

                Nvicx - Profil | Čt 30.8.2018 10:17:56

                HonzaV >> ten príspevok nebol na obhajobu Reva. Po pravde mi je úplne jedno kto si o kajakoch čo myslí. Bolo to skôr o ľuďoch. Za tie roky a tisíce kilometrov som zažil všeličo, ale iba dva krát som myslel, že už je zle. Podmienky, ktoré boli prvý krát, by mi boli teraz na smiech a zábavu, ale keďže to bolo prvý krát a nové, mal som strach a skoro som sa posral. Keby sa dalo priraziť ku brehu, tak som vonku. Ale nedalo, tak som si to pretrpel. Druhý krát to bolo niekoľko násobne horšie, a aj keď som mal obrovský rešpekt a trochu strachu, tak som sa na tom bavil. Je to o vychádzaní zo zóny komfortu.
                Príklad zo života: Na Dunaji chodia lode, ktoré robia vlny aj cez meter a pol vysoké. Väčšina ľudí tam na kajaku nejde, lebo nevedia čo sa tam stane a majú strach. Keď vidím veľkú loď, tak idem na 50 metrov za ňu, lebo je to veľká zábava na tých vlnách. Fakt je to super. Jediný rozdiel je v tom, že už som to zažil, viem, že mi nič nehrozí, viem sa uvoľniť a zabávať.

                K ťažisku - máš samozrejme pravdu, fyzika nepustí.

                  NHonzaV - Profil | Čt 30.8.2018 9:52:18

                  vicx >> klid..... já nepíšu nic o tom že by Revo bylo nestabilní, podle mě to tu nikdo nepíše ... ani se tu nikdo na Revo nepřevrátil..... nicméně že čím výš je těžiště, tím je horší stabilita - to je prostě fyzika... a mimochodem na amerických hobie fórech si majitelé nových modelů Revo dost stěžují na tu novou sedačku a chtějí zpátky tu starší (tu co máš ty) - přesně z toho důvodu že mají výš těžiště a horší kontakt s kajakem... na outbacku nebo proangleru je ta židle asi ještě ok, ale na Revu jí popravdě taky moc nechápu...

                    Npepa-č - Profil | Čt 30.8.2018 9:46:22

                    vicx >> karbonový sot, to mi nedělej, to mi nedělej, tohle si neměl posílat. já pak moc přemýšlím...

                      Nvicx - Profil | Čt 30.8.2018 9:41:29

                      HonzaV >> áno, to máš pravdu. Každý sme iní.
                      Poznám dôchodcu čo denne robí drepy na fit lopte a tiež mladých ľudí čo si nedočiahnu šnúrky na topánke zaviazať a už vôbec spraviť drep, alebo kliky.
                      Vlastná neschopnosť ale nič nevypovedá o kajaku. Keď máš 150kg a začneš hovoriť, že sú nahovno tenisky, lebo v nich nevieš behať, tak teniskami to nebude. Tiež dôležitá časť skladačky je strach. Či už vedomý, alebo podvedomý. Tie kajaky, aj tie štíhle majú placaté dno, teda nenormálnu primárnu stabilitu. Nafúknuté boky, teda aj sekundárnu stabilitu. Chcel by som vedieť, kto z ľudí čo tu píše reálne sedel na r13 a r16 a aj sa NA NICH PREVRÁTIL. Ak človek nieje úplne drevo a hýbe sa v bokoch, tak to jednoducho neotočíš. O mnoho skôr dostaneš strach aj keď sa neprevrátiš. Veď dám to na video, lebo týchto kecov už mám dosť.

                      Keď sa bavíme o nestabilit SOT, tak toto sa uvádza ako EXTRÉME stabilné. 70% ľudí tu, by sa z toho vysypali. Je to preto nestabilné? Alebo máte VEĽMI skreslené predstavy o stabilite a strach? Odpoveď si pre seba hľadajte každý sám. https://www.epickayaks.com/v8

                        Npepa-č - Profil | Čt 30.8.2018 9:37:48

                        HonzaV >> Hobík?

                          NBodkacik - Profil | Čt 30.8.2018 9:37:44

                          HonzaV >> hlavne na type so stoličkou máš zabudovanú tu tyč a nemáš kde zatlačiť tie uchyty zo starej.

                            NHonzaV - Profil | Čt 30.8.2018 9:29:48

                            pepa-č >> no popravdě nevim jestli se ta stará sedačka dá použít na nových modelech.... v katalogu může být i z toho důvodu aby si majitel staršího modelu mohl objednat novou... každopádně ale když si teď půjdu koupit nový kajak, tak ho automaticky dostanu s tou židlí - nebo teda alespoň myslim že to tak funguje, úplně jistě to nevim, to je fakt..... to by mohl Hobík objasnit :-)

                              Npepa-č - Profil | Čt 30.8.2018 9:20:06

                              HonzaV >> a to nejde? Ta obyčejna je pořad v katalogu příslušenství.

                                NHonzaV - Profil | Čt 30.8.2018 9:18:34

                                mascha >>jasný, ale to už jsou takový subjektivní faktory...... objektivně - když máš těžiště o 10cm výš tak to prostě musí být znát. Já třeba nejsem fanda těch židlí na kajaku, mně maximálně vyhovuje ta obyčejná hadrová sedačka co máme na starších hobíkách a uvítal bych možnost kdyby sis při koupi novýho mohl vybrat kterou sedačku chceš.....

                                  NBodkacik - Profil | Čt 30.8.2018 9:15:39

                                  sliver >> pravdu mas😀 maly a hubeny😉

                                    Nmascha - Profil | Čt 30.8.2018 9:01:15

                                    HonzaV >> a nejen postavou, ale i vrozenou motorikou. Peca stoji v kajaku prakticky furt, ja jen kdyz je to opravdu bez vlnky, a to jsme postavou asi stejny, proste jsem motovidlo.

                                      Nsliver - Profil | Čt 30.8.2018 8:04:53

                                      HonzaV >> teď si na to kápl. Vicx je pulčík , tak se mu to machruje 😀

                                        NHonzaV - Profil | Čt 30.8.2018 0:44:17

                                        vicx >> stabilni jsou, ale outback proste jeste o neco vic - ono to taky zalezi trochu na postave... kdo ma 2m a 110 kilo to urcite vidi jinak nez treba nekdo 170cm/70 kilo.