Rybářské kajaky Hobie

Diskuze o rybářských kajacích Hobie. Vše, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat - rady, tipy, vychytávky, fotky, srazy...
Autor diskuse: HonzaV - Profil , 30.7.2014 dravci - ostatní
Dále moderuje: Hobik Profil

Nvicx - Profil | Čt 30.8.2018 0:27:50

Tomayo >> mám podobný názor. Len nechápem čo hovoríte stále o tej stabilite. Tie kajaky sa normálne nedajú otočiť. Ani jeden.

    NTomayo - Profil | St 29.8.2018 23:12:03

    vicx >> už chápu, ale to jsou jen hesla. Neříkám že Revo 13 není stabilní, ale se stabilitou Outbacku nemá nic společného. Z něho se udělá jen opravdový a pár teček nebo musí být fakt strašnej kekel aby tě to vysadilo. To z Reva to zas až takový problém nebude. Jel jsem několikrát na obou, tak mám porovnání.
    Revo 16 bych bral na ryby kdybych chtel jezdit chytat na otevrene more 10-20km-xxx km daleko nebo bych chtěl dělat nějaké dlouhe tripy nebo treba kdybych chtel sjet Dunaj atd...jinak souhlasím se Sliverem že na rybách není až tak důležité jestli pojedeš 6-7km/h nebo 7-8km/h. To se dá resit treba tim motorem.
    Pepa-č pokud chce trampolíny musí koupit Island za nejakych 160tis nebo kolik to ted stoji nebo koupit stary Adventure Island. Smysl to ma pokud ho bavi plachtit, ma kde a bude jezdit na more jinak mi to neprijde jako velký rozmar

    Tak to vidím já, ale sto lidí sto chutí...jen diskutujeme

      Nsliver - Profil | St 29.8.2018 22:02:23

      Orion24 >> štíhlý dlouhý Adventura je nejrychlejší,to je jasné. Ale u ryb si myslím že rychlost netřeba řešit.

        Nvicx - Profil | St 29.8.2018 21:56:54

        Tomayo >> Hobie predstavilo Revo 13 tak, že chceli zobrať stabilitu a chytateľnosť Outbacku, pridať k tomu rýchlosť a "seaworthiness" z Adventure a výsledok je Revo 13. Ma nižší profil, teda menší odpor vo vetre. Reže vlny, neskáče po nich. Stabilitu Outbacku. Je to kajak na veľké vody, more, rýchlejšie rieky.

          NOrion24 - Profil | St 29.8.2018 21:53:45

          Bodkacik >> to zaujima aj mna

            Npepa-č - Profil | St 29.8.2018 21:05:03

            když jsem měl starý kajak (wilderness systems tarpon 140) tak se jezdilo tak, že jeden dospelák měl dítě na klíně, padlo před dítětem, a jelo se. pak jsme se vystřídali.

              NTomayo - Profil | St 29.8.2018 21:03:26

              vicx >> Outback + Revo 16 = Revo 13. Rýchlosť to 16tky, stabilita a priestrannosť z OTB...?!.....můžeš ale asi to nechápu :)

                NBodkacik - Profil | St 29.8.2018 20:59:58

                sliver >> ved nehadam sa, len na margo toho ze v kete sa s kajakom bavi cela rodina

                  Npepa-č - Profil | St 29.8.2018 20:52:53

                  vicx >> kdo nebude spokojenej dostane necky, nebo neckama!

                    Nsliver - Profil | St 29.8.2018 20:52:16

                    Bodkacik >> ale já píšu o třech lidech.ten AI uveze s plovakama strašně moc.

                      NBodkacik - Profil | St 29.8.2018 20:48:06

                      sliver >> syna kludne posadim aj na outbacka a vozime sa:)

                        Nsliver - Profil | St 29.8.2018 20:46:42

                        vicx >> není úplně pravda,jedno děcko na trampolínu nebo klidně dvě děcka a roba obkročmo na příď. Sem tak plachtil s vnukama. Anebo děcka přivázat ke stromu a na trampolínu lehne roba.

                          Nsliver - Profil | St 29.8.2018 20:42:57

                          vicx >> já mám to kormidlo,ono myslím na to staré tělo nejde namontovat,jak sem dostal ten nový kajak,tak tam bylo. Změřil sem kajak a bez kormidla má 480cm.

                            Nvicx - Profil | St 29.8.2018 20:42:01

                            pepa-č >> doma narazis na problem, ze vzdy sa pojde bavit iba jeden. budes potrebovat aj druhy :))) viem o com hovorim...

                              Nvicx - Profil | St 29.8.2018 20:35:18

                              HonzaV >> Rozdiel 4.88 vs 5.05 bude asi v kormidle. Pôvodne bolo malé co majú všetky Hobie. Potom spravili väčšie, lebo nestačilo pri plachtení. Nakoniec prišli s verziou 3,čo je obrovské kormidlo ktoré už nieje twist & stow, ale vyklápacie do hora. Určite to natiahne dĺžku o 17cm. Mam ho doma, ale nenahodil som ho, lebo neplachtím pravidelne.

                                Nvicx - Profil | St 29.8.2018 20:28:58

                                Tomayo - 29.8.2018 18:49:50 >> ak môžem k tvojmu príspevku niečo napísať, tak aj Hobie to prezentovalo tak, že Outback + Revo 16 = Revo 13. Rýchlosť to 16tky, stabilita a priestrannosť z OTB

                                  Npepa-č - Profil | St 29.8.2018 20:10:35

                                  sliver >> já si to nakonec myslím taky, sice to je o dost (!) dražší, ale to co mas ty bude nejlepší. Někdy s plachtou, někdy bez, někdy s plovakem a někdy s trampolinama.
                                  Paradoxně, tuhle verzi nakonec doma nejspíš vysvětlím :) páč nabídne nejvíc zábavy i ostatním, když jim to půjčím.
                                  Myslím ze to tak dopadne.

                                    Nsliver - Profil | St 29.8.2018 19:58:51

                                    pepa-č >> jestli budeš jezdit hlavně Lipno,ber ajlend. Orlík jakbysmet.

                                      NTomayo - Profil | St 29.8.2018 18:49:50

                                      pepa-č >> ja to mám asi tak, ze z kajaku chytam vic ryby nez na nem cestuji. Kdybych to mel obracene tak vezmu Revo ALE velikost 16. To mensi mi nedava zadny smysl. Na rybach ocenis prave ten prostor na manipulaci s nastrahama, rybou, odkladaci plocha atd . Pak samozrejme stabilitu se kterou tak nejak souvisi i moznost stani. Sice ji vyuzivam odhadem tak max z peti procent casu straveneho na kajaku, ale i tak to rozhodne stoji za to! V melkych vodach je to pecka kdyz ty ryby vidis jak atakuji nastrahu. Taky se ta nastraha lepe vede nebo minimalne se da vodit jinym zpusobem. Typicky pri jerkovani nebo hladinovkach. Rikat ze na rybarskem kajaku se nestoji je stejna blbost jako ze tam nemuze byt motor.

                                      Tak ....
                                      Chci kajak hlavne na chytani ryb tak jdu do Outbacka nebo PA
                                      Jsem spis ,,objevitel,, a rybu si chtim spis jen k veceri nekde na ostrove tak jdu do Reva16 nebo Islandu

                                      Ale da se tak i tak....rozdil v rychlosti mezi novym Outbackem a Revo 16 nebude zas tak velky si myslím abych přišel o ten prostor

                                        NBodkacik - Profil | St 29.8.2018 17:40:28

                                        vicx >> jake otacky? Zmerame max rychlost ktorú kajak dosiahne pri pouziti toho istého motora a rovnako tazkeho nakladu (baterka+motor+clovek). Motor ma dve rychlosti a porovname odchýlku. Kedy mas cas? Tesim sa.